Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jao Nebojša šta mi radiš... sad opet da pišem. I sam si napisao koliko je Kimi rano zatvorio. Vozač iza je uvek kriv za incident ako bolidi nisu nimalo paralelni, osim kad vozač ispred ne načini neočekivan potez kao što je "brake test". Kimija bi čak trebalo hvaliti jer je na vreme i uredno davao do znanja da će braniti poziciju. Drugi bi se u poslednjem trenutku ukopali i prestrojili. U Kini si rekao da je bio trkački incident. Sad su obrnute uloge, sad čak misliš da je kriv vozač ispred. Ne postoje trkački incidenti, to su samo sudijski izgovori. Ok, sad ću da se zakucam u njega. Ako uspem, slaviće me kao Senu, ako ne uspem nazvaćemo to trkačkim incidentom.

    Uopšte ne razumem tvoj stav o preticanju kao pojmu, pojavi. Kako je Kimi trebao da postupi a da odbrani poziciju?
    Da skratimo, pusti Pereza i ne opravdavaj ga. Detaljno sam tehnički obrazložio kako, zašto i koliko je kriv. Pisao bih barem duplo duže da sam na PC-u sad. Svako preticanje kasnim kočenjem je lična odgovornost za posledice.
    Alonso je hvalio Kimija za poštenost u duelu, Hamilton... Ne što navijam za njega, ali njegovi direktni protivnici to govore i hvale ga. Samo je sa jednim "vozačem" za godinu i po dana imao problema, sa Perezom. Pa ti sad reci da Hamilton, Alonso i ostali nisu u pravu.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Jao Nebojša šta mi radiš... sad opet da pišem. I sam si napisao koliko je Kimi rano zatvorio. Vozač iza je uvek kriv za incident ako bolidi nisu nimalo paralelni, osim kad vozač ispred ne načini neočekivan potez kao što je "brake test". Kimija bi čak trebalo hvaliti jer je na vreme i uredno davao do znanja da će braniti poziciju. Drugi bi se u poslednjem trenutku ukopali i prestrojili. U Kini si rekao da je bio trkački incident. Sad su obrnute uloge, sad čak misliš da je kriv vozač ispred. Ne postoje trkački incidenti, to su samo sudijski izgovori. Ok, sad ću da se zakucam u njega. Ako uspem, slaviće me kao Senu, ako ne uspem nazvaćemo to trkačkim incidentom.

      Uopšte ne razumem tvoj stav o preticanju kao pojmu, pojavi. Kako je Kimi trebao da postupi a da odbrani poziciju?
      Da skratimo, pusti Pereza i ne opravdavaj ga. Detaljno sam tehnički obrazložio kako, zašto i koliko je kriv. Pisao bih barem duplo duže da sam na PC-u sad. Svako preticanje kasnim kočenjem je lična odgovornost za posledice.
      Alonso je hvalio Kimija za poštenost u duelu, Hamilton... Ne što navijam za njega, ali njegovi direktni protivnici to govore i hvale ga. Samo je sa jednim "vozačem" za godinu i po dana imao problema, sa Perezom. Pa ti sad reci da Hamilton, Alonso i ostali nisu u pravu.
      Ja rekoh da je Perez kriv za incident, ali da se ovde Kimi predstavlja kao casna sestra na koju ovaj redovno nalece. Obojica su agresivni u duelu, inace ne samo ovde, ako ne zelis da se ovako nesto desi skloni se sa strane i rizikuj gubitak pozicije. Ali ako ovako zatvaras vrata ne mozes da se ljutis kada se desi kontakt.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Jao Nebojša šta mi radiš... sad opet da pišem. I sam si napisao koliko je Kimi rano zatvorio. Vozač iza je uvek kriv za incident ako bolidi nisu nimalo paralelni, osim kad vozač ispred ne načini neočekivan potez kao što je "brake test". Kimija bi čak trebalo hvaliti jer je na vreme i uredno davao do znanja da će braniti poziciju. Drugi bi se u poslednjem trenutku ukopali i prestrojili. U Kini si rekao da je bio trkački incident. Sad su obrnute uloge, sad čak misliš da je kriv vozač ispred. Ne postoje trkački incidenti, to su samo sudijski izgovori. Ok, sad ću da se zakucam u njega. Ako uspem, slaviće me kao Senu, ako ne uspem nazvaćemo to trkačkim incidentom.

        Uopšte ne razumem tvoj stav o preticanju kao pojmu, pojavi. Kako je Kimi trebao da postupi a da odbrani poziciju?
        Da skratimo, pusti Pereza i ne opravdavaj ga. Detaljno sam tehnički obrazložio kako, zašto i koliko je kriv. Pisao bih barem duplo duže da sam na PC-u sad. Svako preticanje kasnim kočenjem je lična odgovornost za posledice.
        Alonso je hvalio Kimija za poštenost u duelu, Hamilton... Ne što navijam za njega, ali njegovi direktni protivnici to govore i hvale ga. Samo je sa jednim "vozačem" za godinu i po dana imao problema, sa Perezom. Pa ti sad reci da Hamilton, Alonso i ostali nisu u pravu.
        Cisto da te podsetim da si svojevremeno razapinjao Alonsa zbog Japana... A Kimi je sad agresivnije branio poziciju i nije imao nekog da ga iscima da skrene u desno, kao Alonso Buttona. Nista vise...

        Comment


        • Nebojsa dzaba nam sad polemika ,ti jedno mi drugo ..
          Kao i u samom saobracaju uvek je kriv onaj iza tebe kada se desi sudar,jednostavnije se ne moze objasniti.

          Upravo je kao sto sam i vec rekao, poenta krivice Pereza to da je on VIDEO da KR zatvara vrata i u tom slucaju Perez nema sta da trazi tu.
          Ti sad kazes pa zasto se KR nije pomerio da ne bi doslo do kontakta .. pa zasto sto bi verovatno ili izgubio poziciju ili bi bio kaznjen zbog presecanja sikane pa bi opet izgubio poziciju..
          U prevodu ,kao sto je FA rekao na tviteru , onaj koji pokusava da napravi incident na kraju biva nagradjen ..

          KR uopste nije incidentan vozac a sama cinjenica da je zatvaro vrata je dovoljan pokazatelj da kao iskusan vozac koji ne vozi MC prvi put , zna KAKO se obilazi u toj krivini ,sto ukazuje da mu na kraj pameti nije bilo da Perez nece rano kociti.

          ps inace Kimi mozda nije casna sestra privatno ali na stazi jeste, koliko ja pamtim samo je jednom napravio udes a i to je bilo po kisi kada je ako se ne varam jedan vozac Torro Rossa ranije kocio ili je naglo usporio tako nesto .. pa mu se KR zakucao od nazad
          Last edited by kimi; 29-05-13, 21:35.
          Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

          Comment


          • Vanja, ogromna je razlika. Alonso se tada pomerio u levo fok je Kimijevo prednje krilo bilo u liniji sa Alonsovim zadnjim točkovima.Kimi je u Monaku još na izlasku iz tunela zauzeo srednji deo staze, tada je bila skoro čitava dužina bolida razmaka između Perezovog prednjeg krila i Kimijevih točkova, dakle o paralelnoj vožnji nema govora. Ne radi se uopšte o Kimijevom ponašanju. Vozač ispred je na vreme prestrojio i ostavio spoljnu stranu za vozača iza.Ovaj je išao ili u vozača ili u zid. Čitava poenta je da su vrata na vreme zatvorena.To je radio tokom čitave trke. Ranije bi i uže ušao ukosnicu, u toj šikani je isto tako išao više ka sredini... Alonso se nije zaletao.Zanimljivo?Ne.Neočekivano?Ne.Da možda McLaren nije odjednom bolji bolid od Ferarija?Malo sutra. A jeste videli na prilazu prve krivine kako je dublje ka sredini kočio. Mnogi su išli do zida, ali on i još neki su išli preko žute linije na izlasku iz boksa i tako su osiguravali da ih ne preteknu DRS-om, i zbog toga je/su uvek imao/imali manju brzinu na izlasku iz prve.

            Niste mi odgovorili na pitanje: Kako je trebala da izgleda putanja i ponašanje vozača ispred, tj. Kimija ali sa ishodom bez kontakta i sa zadržavanjem pozicije.
            Last edited by MarkedOne8; 29-05-13, 23:36.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Comment


              • Nove gume će se definitivno voziti samo u petak u Kanadi, a na trci od Silverstona. E, sad mi nije jasno hoće li gume biti i koliko tvrđe? Da li će trajati duže ili će se samo sprečavati delaminacije?Jel zna neko da mi kaže?Vanja?Nebojša?
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • Koristice se kevlar umesto celika za unutrasnje ojacanje i tako ce delaminacija biti nemoguca. To ce biti glavna promena. Medjutim, menjanje mesta gumama (kad se leve gume postave na desnu stranu, jer je Pirelli izgleda zeznuo dizajn, pa je ovako bolje) ce tako biti beskorisno, jer ce zbog manje mase i inercije koja se stvara gume sad biti identicne za obe strane. Kao prosle godine, takve ce biti po dizajnu, ali guma, tj. nagazni sloj ce ostati kao ove godine. Veruje se da je to razlog zasto su Ferrari i Lotus, izmedju ostalog, bili bolji na gumama, a Mecka je "uhvacena" sa zamenjenim gumama u Monaku i eto jedne lagane pobede za njih...

                  Comment




                  • Nisam primetio da je neko postavio ?
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • To znači da Red Bull i Mercedes neće profitirati od promene guma?
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Ne toliko koliko neki sajtovi i ljudi prezentuju, izgleda...

                        Comment


                        • I m back , posle vise od deset susnih dana bez intereneta , trka u Monaku je bila ok , dosta incidenata i to ruznih , najveci gubitnik Hamilton mada nije on kriv verujem da je mogao jos par krugova na onim gumama jer je tada vozio najbrza vremena i safety car ga zeznuo ,drago mi je zbog Rosberga , lepih poteza bas i nije bilo osim onog Hamiltonovog napada na Webbera u predzadnjoj krivini a sad Kanada , tamo je uvek odlicna trka i tako ce biti i ove godine
                          If the police cant stop you you must be on the dust

                          Comment

                          Working...
                          X