Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rim 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • shminka,

    Znaci godine.

    Comment


    • Jap

      Sto ne znaci da ga ne moze dobiti...ali svaki put kad uspije, bit ce iznenadjenje...mozda ne nama, ali svakako ljudima kojima prodaju te postotke

      Comment


      • Ne znam sta se strecate,NI je samo napisao kako kladionice reaguju,i ko je po njima favorit...Moram priznati da se slazem sa vama za jedno,a to je da Novak tesko moze biti ovoliki favorit na Wimbldonu...Federer ce sigurno podici formu jos,ali ocigledno da kladionice racunaju na njegove godine,a i njegov kriptonit zvani Nadal se vraca u veliku formu.pa su mu zato smanjili sanse...

        Sto rece NI,ako ste toliko sigurni da kladionice grese,eto prilike da lepo zaradite;)

        Jos nesto mi je upalo u oci...NI je napisao da su kladionice stavile Nadala kao treceg favorita na US openu...Po meni ovakav Nadal,zdrav i u formi je drugi favorit,odmah iza Novaka.

        Svaka cast Mareju na slemu prosle godine,ali sam ubedjen da bi ga Nadal pobedio na Us openu,ako su obojica u dobroj formi...
        Last edited by Gari NS; 20-05-13, 15:53.

        Comment


        • Ovako sad kad gledam i za mene je Djokovic prvi favorit. A Federer cetvrti. Nije stvar u godinama nego Federer je ipak imao cijelu sezonu problema sa ozlijedom a sad je imao i dugu stanku i tek se nedavno vratio. Sigurno da njegove sanse rastu na travi ali ja njega ocekujem na US Openu.
          Djokovic sa druge strane ima promjenjivu sezonu ali mislim da ce biti najjaci na Grand Slamovima. I sad ide ono sto sve rusi u vodu, ako Rafa osvoji Roland Garros (a sanse su mu 50:50 vs Djokovic) osvojit ce i Wimbledon.
          Murray ako u ovom vremenu bude 100% zdrav (a cuo sam da je ozlijedjen, jel to istina?) napravit ce znacajan rezultat na Wimbledonu.
          Federer ce i iduce godine biti u prilici da osvoji Wimbledon ali 2015 vec tesko.

          Comment


          • Sta znace kladionicarske procjene?Mogu da znace PUNO (Nadal je vec 5 godina izraziti favorit na RG-u i osvojio je 4 titule) a mogu da ne znace NISTA (prosle godine Federer i Murray nisu bili favoriti ni na jednom GS a osvojili su 2 titule)...
            Logicno da je po njima Djokovic favorit na svim turnirima jer je prvi teniser na svijetu, cak je dugo poslije povratka Nadala bio egal sa njim vezano za RG.
            Sad o kretanju kvota (samim tim i procjenama u postotcima) se da raspravljati nadugo i nasiroko, ali jedno je neupitno:da kladionice pokusvaju biti sto blize "realnom" stanju na terenu, jer ako nisu to njih jako mnogo kosta...
            Ako cemo samo pogledati finala u zadnje dvije godine evo i kvota:

            Australija 2011 Djokovic-Murray 1,6-2,4 2012 Djokovic-Nadal 1,65-2,25 2013 Djokovic-Murray 1,5-2,6

            Roland Garros 2011 Nadal-Federer 1,4-3 2012 Nadal-Djokovic 1,4-3

            Wimbledon 2011 Djokovic-Nadal 2,3-1,65 2012 Federer-Murray 1,45-2,75

            Us Open 2011 Djokovic-Nadal 1,6-2,4 2012 Murray-Djokovic 2,9-1,4

            Podvlacim ovo su samo kvote pred finala a ne prije turnira, sto automatski znaci da je puno veca vjerovatnoca da su kladionice vrlo blizu tacnog ishoda (ostao samo jedan mec, forma na turniru itd)...ja koliko pratim sa pobjednicima i procjenama prije turnira su fulali:Australiju 2011, Wimbledon 2011, 2012, Us Open 2012 za 2011 se ne mogu sjetiti, RG2011, 2012 i Australiju 2012, 2013 su pogodili...sto im daje na uzorku od 2 godine skor 50-50%

            Ps:Zelim im da se tradicija pogresnih procjena nastavi
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

            Comment


            • Je l' zna neko gde je Vladan ?
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Tu negde po Crnoj Gori

                Comment


                • Znas kakva je CG, spojili praznike jos od 1. maja, tako da se Vlajko negde zapio
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Vratice nam se valjda Vladan ,ovaj teniski pdf ne moze bez njega

                    Comment


                    • LegendaBL,

                      Hvala na podacima. U devet zadnjih GS finala si mogao zaraditi 17% da si se kladio na favorite. Samo dva puta fovoriti nisu dobili.

                      Comment


                      • Prema autoru Federer i nije bio toliko slab u (novoj) taktici, koliko u realizaciji iste: http://www.atpworldtour.com/News/Ten...rer-Nadal.aspx

                        Comment


                        • sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                          Comment


                          • Originally posted by Niki View Post
                            Prema autoru Federer i nije bio toliko slab u (novoj) taktici, koliko u realizaciji iste: http://www.atpworldtour.com/News/Ten...rer-Nadal.aspx
                            Taktika je ispravna. Doduse dosla je sa zakasnjenjem od nekoliko godina.

                            Malo je reci da je Federer bio los u realizaciji. Bio je katastrofalan. Pogotovo FH napadom poslije relativno plitke lopte Nadala. Pa on je ima 82% prvog servisa unutra i opet nista. Taktika nema znacaja ako je igrac nije ni blizu da je uspjesno sprovede. Pogledaj kako je Gulbis bio ubojit. Nicega slicnog od Federera.

                            Vjerovatno bi Nadal pobijedio i da je Federer sprovodio taktiku najbolje sto moze, ali ono sto smo vidjeli je bilo jako lose.
                            Last edited by NI; 21-05-13, 14:54.

                            Comment


                            • Finalni mečevi u muškoj i ženskoj konkurenciji.

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment

                              Working...
                              X