Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA PLAYOFFS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ocigledna je prednost u visini Celticsa u odnosu na Knickse. Shump moze da brani Piercea, sto je i dokazao u nekoliko navrata i prisilio ga na tezak sut. Mnogo lose za Knickse je to sto Boston moze da napravi switch, i sto je jos veci problem Celticsi ih lako prave, i da zamijeni Shupma sa Fetonom/Kiddom i iskreira missmatch.
    Zadnja cetvrtina je bila ocajna za Celticse, 8 poena i 8 izgubljenih i mnogo promasenih otvorenih suteva. Terry me je razocarao. Ocekivao sam njega da uradi nesto u napadu, Celticsi mogu da ga sakriju u odbrani da brani Kidda, ali je sve otvorene suteve promasio u 4/4.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by Reise View Post
      Zadnja cetvrtina je bila ocajna za Celticse, 8 poena i 8 izgubljenih i mnogo promasenih otvorenih suteva. Terry me je razocarao. Ocekivao sam njega da uradi nesto u napadu, Celticsi mogu da ga sakriju u odbrani da brani Kidda, ali je sve otvorene suteve promasio u 4/4.
      Jako im je falio Rondo, mozda najvise od kako je povredjen.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #18


        Spoiler
        nadam se da ovo nije glupost.
        "Nikad ne odustaj od necega sto volis"
        Legends never die. Mamba will be back!
        sigpic
        HOUSE ALL NIGHT LONG

        Comment


        • #19
          Cisto par crtica:

          - Boston sa i bez Ronda je potpuno drugacija ekipa, jednostavno takva kosarka zahteva dobro organizatora igre koju za sada Kelti nemaju.

          - Interesantno je da okosnicu Knicksa cine bivsi igraci Denvera iz onog famoznog finala Zapadne konferencije 2009.

          - Denver bez dva najbitnija igraca u matchupu sa Warriorsima dobio prvi mec. Danilo spolja i Faried unutra bi razbili GSW.

          - Sto sam vec ranije napomenuo: Nuggetsi su kao roj pcela: nikad ne znas ko ce kad ubosti, niti cija ce zaoka biti najsmrtonosnija. Ono sto je sinoc uradio Miller, mogao je vrlo lako i Iguodala, Lawson, ili Brewer. Jednostavno, jako tezak tim za skauting.

          - Odlican quote Corey Brewera: "Trener je prolazio kroz sablone s kojima zavrsavamo ovakve utakmice, ali smo svi rekli kako Milleru veceras ide, pa zasto se mi ne bi sklonili, i pustili njemu da odluci mec. Sa Draymond Greenom na njemu imao je vise nego odlicne sanse za uspeh."

          - Razlika u nadmorskoj visini izmedju arena u kojima igraju ove dve ekipe je oko 1600m. Mislite o tome. Lako je onima sa brda da se spuste dole, ali kad se ravnicari popnu - zakoni fizike rade svoje. Osetio sam to najbolje na svojoj kozi.

          - GSW su cak napravili neku vrstu svog kampa u Denveru, ne bi li premostili tu razliku, ali kad sam video Curryja u poluvremenu sa dusom u nosu, bilo je jasno da nece moci pruziti ni 50% onoga sto ume.

          - Chicago i Netse ispratio prvu cetvrtinu, i batalo sve do pred sam kraj cekajuci sledecu tekmu. Tuzno. Zaista tuzno.

          - Clippers i Grizzlies su odigrali mec kakav sam i ocekivao. Jedna stvar mora svima biti jasna: Chris Paul je jedan od najboljih NBA kosarkasa. Sigurno u prvih 5. Ako ne cak i u prva tri.

          - Tata Jamal jednu jedinu trojku koju je dao u mecu je bila ona njegova popularna 3+1. Covek je oborio sve rekorde sto se tice 3+1 poena. Bog otac.

          - Memphis je rano upao u problem sa licnim greskama, cak trojica igraca su imali po dve vec krajem prve cetvrtine, sto je primoralo Hollinsa da rotira vise nego sto je to zeleo.

          - Mislio sam da to nikad necu reci, ali Vinny Del Negro je pokazao vise zrelosti u ovoj utakmici nego u citavoj karijeri. Sjajno je koristio Eric Bledsoea za kojeg Memphis jednostavno nije imao resenja.

          - Medjedi su slakovanjem DeAndrea pokusali da se vrate iz mrtvih, ali je Vinny automatski ubacio Odoma, i majstorski zatvorio bilo kakav pokusaj
          povratka Randolpha i ekipe.

          - Cinjenica: Grizzlies su postavili svoj rekord sezone sa napravljenih 29 faulova.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • #20
            Denver i GSW su ckrli u 3/4, popadali su svi, vukli su se po terenu. A onda na kraj te cetvrtine odmorni Brewer ulazi i pogadja preko ruke 2 trojke. Mislio sam da ce ta serija slomiti Warriorse, ali su odigrali fantasticnu 4/4. Bogut ih je pokrenuo sa nekoliko blokadi i poceli su da pogadjaju trojke. Dr Andre Miller je silovao Jacka cijelu utakmicu, a posebno u 4/4. A koliko je Milleru sve polazilo za rukom se vidjelo i kad je trojku pogodio. Ako Faried bude spreman za drugi mec tesko da ce Warriorsi imati ovakvu sansu.
            Zadnji napad gdje je Green cuvao Millera mi je potpuno jasan. Miller nema neku brzinu i Green je odmoran bio i trebao je da ga isprati. Green je dobar defanzivac iako je ruki. I T-Mac je spomenuo, mislim da je on, da niko nije prisao da pomogne Greenu i tu neka traze gresku.

            Ja sam gledao Bullse do 2/4 kad su im Netsi utekli na 19 poena razlike. Lopez ih je unistio na niskom postu, posebno Gibsona. Deron je iskoristio vrijeme koje je igrao protiv Natea i isprobijao ih. Uglavnom su ocajno odigrali u odbrani. Mora Noah vece minute da igra ako misle da prodju.
            sigpic

            Comment


            • #21


              Napad su postavili gotovo savrseno, tri igraca su razvukli
              odbranu Warriorsa cekajuci loptu na liniji za tri poena,
              McGee je visio na osnovnoj liniji, tako da je Bogut morao da
              ostane na njemu duze vremena, jer bi Miller vrlo lako spustio
              loptu dole i McGee bi to prikucao. Taman koliko je bio potrebno
              da Miller napravi slalom u reketu, i izbegne blokadu "bezeci"
              od Boguta. Steph je mozda napravio gresku sto je povukao nogu,
              ali imao je svog igraca dole na trojci.

              Svi koji su ikad igrali ulicni basket, znaju da se uvek pojavi
              neki matorac kojeg je gotovo nemoguce cuvati, i koji poznaje
              geografiju table kao svoj dzep. Mozes ti biti svez koliko god
              hoces, ali tu nema odbrane. Tih zavrnutih lopti od tablu sam se
              nagledao milion puta uzivo. I svaki put izneverujem.

              Nema sta savrseno postavljen napad, na gifu se to najbolje vidi.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • #22
                Bolje ostaviti i otvorenu trojku u toj situaciji, nego pustiti coveka da se proseta do kosa i polozi na tablu. Setite se samo kad ste videli neki ovakav game winner, ja laksi mislim da nisam nikad. Ne sporim da je majstorija, ali i dalje mislim da je odbrana Warriors-a napravila gresku.
                sigpic


                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Reise View Post
                  Zadnji napad gdje je Green cuvao Millera mi je potpuno jasan. Miller nema neku brzinu i Green je odmoran bio i trebao je da ga isprati. Green je dobar defanzivac iako je ruki. I T-Mac je spomenuo, mislim da je on, da niko nije prisao da pomogne Greenu i tu neka traze gresku.
                  Upravo to. Draymond je po mom skromnom mišljenju daleko najbolji defanzivac na spoljnjim pozicijama kod Ratnika. Jedino ne znam da li je ranije ulazio u igru, eto možda sa te strane se odluka čini čudnom.Jednostavno, GSW nema odgovarajući matchup za Miller-a, plus je matori zajeban kao kratko ćebe,i generalno će kroz seriju imati problerma da forsiraju spoljnu liniju Curry-Thompson-Jack koja je iznela najveći teret regularne sezone. To protiv viših i snažnijih Brewer-a, Chandler-a i Miller-a neće ići. Definitvno Barnes mora da vidi više minuta.

                  Hoću nešto drugo da kažem. Već sam istakao svoje mišljenje o zonskoj odbrani, ali ne mogu da se otmem utisku da je ona to rešenje protiv Galo-less Nuggets-a. Baš u trenutku kada su postavili zonu uspostavili su ravnotežu na parketu, a generalno nije rocket science reći da protiv Denvera moraš napuniti reket. Kažem, ne volim zonu, ali Jackson bi mogao više da je isforsira, možda čak i u nekim odlučujućim momentima, kada se to najmanje očekuje. Na kraju krajeva cilj opravdava sredstva.

                  Comment


                  • #24
                    Najgori su iskusni igraci koji znaju sve fore i fazone u kosarci kao Miller, koji uopste nije brz naprotiv.Sta mislite veceras da li LAL mogu ista San Antoniu?
                    "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                    "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                      ...i generalno će kroz seriju imati problerma da forsiraju spoljnu liniju Curry-Thompson-Jack koja je iznela najveći teret regularne sezone. To protiv viših i snažnijih Brewer-a, Chandler-a i Miller-a neće ići. Definitvno Barnes mora da vidi više minuta.
                      Sve je to jasno, ali GSW ne zna da igra drugacije osim da spoljna linija belezi
                      izmedju 50-70 poena. I juce se, uprkos slaboj partiji Curryja zabelezili preko
                      50 poena. To je njihova igra citave sezone, i jako tesko moze da se promeni.

                      U sledecoj svakako ocekujem Farieda, tek tad GSW nece imati sta da trazi
                      u reketu, a i branjenje napada ce svakako da izgleda drugacije u odnosu na
                      prvu utakmicu serije.
                      It is not the violence that sets a man apart.
                      It's the distance he's prepared to go.

                      Comment


                      • #26
                        Al Horford (shoulder) and Josh Smith (knee) are both good to go for Game 1 vs. the Pacers.
                        Ersan Ilyasova (wrist) and Larry Sanders (back) are each expected to start in Game 1 vs. Miami on Sunday.
                        Dwyane Wade (knee) went through shootaround as expected and will play in Game 1 vs. Milwaukee.
                        When asked if Kenneth Faried (ankle) would play in Game 2 vs. the Warriors, George Karl responded, "I think he's moving in that direction."
                        Evan Fournier admitted after Game 1 that he's adjusting to the pace of playoff basketball.
                        David Lee (leg) said that he "felt a pop" after injuring himself in Saturday's Game 1 loss to the Nuggets, and he will undergo an MRI examination on Sunday.
                        If Steve Nash (hamstring) does play in Sunday's Game 1 vs. the Spurs, he's not expected to play heavy minutes.
                        Kendrick Perkins expected to play in Game 1
                        Joakim Noah anticipates playing in Game 2
                        Kirk Hinrich is "confident" that he will play in Game 2 on Monday.
                        Chauncey Billups expects to play more minutes in the postseason than he did to conclude the regular season.
                        Woodson expects Pablo Prigioni for Game 2
                        Deron Williams reiterated that both his legs and ankles are feeling "good right now."
                        The Lakers could save more than $60 million in luxury taxes if the team used its amnesty provision on Pau Gasol in the offseason.
                        A source told Sam Amico of Fox Sports Ohio that Phil Jackson would "absolutely listen" to an inquiry by the Cavs to coach the team if one is made.
                        Report: Brown open to 2nd stint with Cavs
                        Brandon Knight does not view himself as a shooting guard.
                        Vinny Del Negro, when asked if the Lakers have a shot against the Spurs: ‘No.’

                        Comment


                        • #27
                          Vinny Del Negro, when asked if the Lakers have a shot against the Spurs: ‘No.’
                          Prva pametna izjava u njegovom zivotu.

                          Edit: 99% sam siguran da ce na njegovom mestu sledece godine biti Phil.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #28
                            Ako se dobro pokaze u Playoff-u apsolutno ne mora da znaci. Sta god mi ovde pricali i srali, i pored cinjenice da ima timcinu prepunu prekaljenih igraca, mora se priznati da radi odlican posao.
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • #29
                              Phil se opasno navukao na Twitter, nema mu spasa.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • #30
                                David Lee zavrsio sezonu. Steta.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X