Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by djshiki View Post
    Meni se čini da je i na startu Masa odradio posao za Alonsa, da prodje i da ga pokriva od ostalih, u tome je i izgubio pozicije, a to nikome izgleda nije palo napamet....
    Iskreno, nisam to toliko pazljivo posmatrao, ali ne verujem. Masa je bio brzi tokom celog vikenda, tesko da bi odmah na pocetku bio pudlica, Ferari je tako nesto uvek resavao boksevima.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by StefanTotti View Post
      Rizikovati karijeru (bar u ovoj godini) zbog hirova "nekog tamo" u ekipi tako sto ces prestici Hamiltona osvojiti par bodova vise i sa mucninom podici pehar,mislim ipak da nije vredno... Da je Alonso bio ispred Masi danas i da je bio sporiji od njega ? Ruku dajem da Masa ne bi dobio naredjenje da se vozika iza njega... I svaka cast Hamiltonu nije se radovao i kada je uzeo pehar pokazao je ka drugom delu ekipe Mercedesa,ocigledno ni on nije zadovoljan tom politikom Mercedesa
      Masa je u izvanrednoj formi u zadnjim trkama. Meni ne pada napamet da kazem da je on nivo Alonsa, jer on to nije, jer je Alonso jedan od najboljih vozaca svih vremena ali i u Australiji su ga zajebali. Ili se ne sjecas imas cistu stazu, ajde da vidimo sto mozes da uradis i ostavili ga nekoliko krugova vise na istrosenim gumama da su ga bar drzali na stazi kao Kimi sto je bio, ali ono cisto da bude iza Alonsa, da se osiguraju, pa i ako izgubi jos koju poziciju nije ni vazno.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by NebojsaNS View Post
        Ferari je sve to uvek cinio sa mnogo vise ukusa.
        i zbog toga je manje odvratno?? bas
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • O tome pricam

          Comment


          • Da te podsetim,Masa je vikao na svoje u timu i izricito trazio da ide u boks jer je znao da je Alonso isao,da je ostao verovatno bi bio prvi ili drugi to je jasno.Ali mislim da je sam kriv za to,trazio je da ide to je uradio,izgubio je pozicije i cini se da je to njegova greska.

            Comment


            • Originally posted by denia_el View Post
              i zbog toga je manje odvratno?? bas
              Ne, ali u Ferariju nikada neces cuti drugog vozaca koji kuka a onda ne uradi nista na stazi, ili prvog koji otvoreno trazi da se ovaj ispred parkira. Oni to rese pre trke, postoji hijerarhija, svako zna sta moze da radi i to je to. Tako se radi u vecini timova u automoto sportu. Ovo je diletantizam od ljudi koji su placeni silne milione, da ako vec glume, to ne rade kao oni prostaci u Preljubnicima.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by StefanTotti View Post
                Da te podsetim,Masa je vikao na svoje u timu i izricito trazio da ide u boks jer je znao da je Alonso isao,da je ostao verovatno bi bio prvi ili drugi to je jasno.Ali mislim da je sam kriv za to,trazio je da ide to je uradio,izgubio je pozicije i cini se da je to njegova greska.
                Da je otisao krug ranije ili kasnije bio bi ispred. A inace je pitao zasto ne idem u boks, a dobio povratnu informaciju, imas cistu stazu, ajde da vidimo sto mozes da uradis, zadrzali su ga previse na stazi, a nisu imali namjeru da mu dozvole da ima stajanje manje. Bio je na nicijoj zemlji jednostavno. Uradio je masu na istrosenim gumama tih par krugova, a onda uveden u boks, sto je najgore nije ni previse kasnio kad je izasao.
                Slicno je danas i Red Bul uradio, da su Marka prvog uveli kao sto su mu davali prednost tokom trke on bi sa dobrom prednoscu bio ispred Fetela, uopste ne bi ni doslo do borbe.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  Ne, ali u Ferariju nikada neces cuti drugog vozaca koji kuka a onda ne uradi nista na stazi, ili prvog koji otvoreno trazi da se ovaj ispred parkira. Oni to rese pre trke, postoji hijerarhija, svako zna sta moze da radi i to je to. Tako se radi u vecini timova u automoto sportu. Ovo je diletantizam od ljudi koji su placeni silne milione, da ako vec glume, to ne rade kao oni prostaci u Preljubnicima.
                  jeste,ne kaze alonso da sklone masu sa staze,nego samo kaze 'ovo je smesno' i onda se masa koji razume taj jezik lepo pomeri i propusti alonsa.i nije uopste problem da li se to govori otvoreno i direktno u toku trke ili pred pocetak sezone,nego ne bi trebalo ni da se desava.verovatno da vozaci i pre odlaska u neku ekipu vec unapred znaju gde im je mesto i sta im je ciniti,ali je ruzno!!i vise nijedan ne bi trebalo da prihvati takav ugovor.
                  don't be scared homie
                  sigpic

                  Comment


                  • Trka sto pre za zaborav.Ne samo zbog konacnog ishoda trke, kad se sve sabere ne znas ko je vecu glupost napravio.Jel Fetel kriv za Alonsovo prednje krilo?I dalje ne shvatam zasto Alonso nije otisao odmah u boks, borba za podijum bi svakako bila izgubljena, ali borio bi se barem za bodove.Netipicna odluka za njega, jer ga uvek pamtim kao vozaca koji bolji da osvoji najvise sto moze nego ovako svesno da rizikuje.Sta tek reci za mehanicare Fors Indije?Upropastili trku obojici vozaca koji su u tom trenutku bili u bodovima.

                    Rozberg ce ovo zapamtiti, ako se bude trazilo da propusti Hamiltona siguran sam da to nece uciniti bas zbog ovoga danas kada je bilo evidentno da je brzi.Mada opet ne moze se reci da se nije trudio, mislim da je jedino preticanje u prvoj DRS zoni vidjeno samo od Mase, sto se tice druge DRS zone treba vozac koji je blizu drugog da prilikom izlaska krivine bude skoro zalepljen za dupe njegove formule, to sam najbolje video na Kimijevim preticanjima.A Rozberg u tim situacijama nije uspeo ni da pripreti, a stalno je Hamiltonu dahtao za vratom.

                    Rajkonen je danas bas bio slab, pravio je puno gresaka, a i dosta se mucio sa Rikardom, Perezom(prvi put) kao i Hulkenbergom sto ga je ako nista drugo kostalo da mu klupski kolega bezi 10 i vise sekundi.Bolje od sedmog mesta danas nije mogao.Nisam danas puno obracao paznju na Masu, ali cini mi se da je on imao jedan duzi stint u odnosu na ostale, pa sa svezim gumama nije imao problema da prestigne cak i Grozana.Ako nista drugo treba zahvaliti Mercedesu sto su se drzali za RB i sto je trka bila neizvesna.I za kraj Fetel je pravo razmazeno deriste, tacno mi ide na zivce sa svojim ponasanjem sto na stazi sto van nje.Gorak ukus ostavlja ova trka kao sto rekoh i nadam se da cu je sto pre zaboraviti.

                    Comment


                    • Da nema toga možda bi danas bio redosled: 1. Weber, 2. Rozberg, 3. Fetel, 4. Hamilton. Niko je stvarno bio brz, to se videlo iz aviona, Veberu smanjili snagu i potrošnju, rekli mu da završi trku bezbedno a onda ga Fetel pretekne, samo mi nije jasno ko je odlučio da Alonso nastavi sa onim krilom, bilo bi mnogo zanimljivije da se on tu umešao.

                      Comment


                      • Ma Red Bul me ne zanima,to kao da je Fetelova ekipa.Samo sto nije zaplakao na stazi,sklonite mi Vebera posto....nema veze,necu da psujem,sve u svemu gadi mi se lik,trostruki prvak f1 Nego ja koliko se secam Masa je na kraju tog kruga kada je vikao otisao u boks,to je jedan krug kasnjenja u odnosu na Alonsa.On jeste bio sporiji na starim gumama,ali bio je i Kimi pa je uspeo da izdrzi i bude prvi. Receno mu je da ostane na stazi i da se vidi kakav ce biti,on nije izdrzao,tako sam ja to video.

                        Comment


                        • Uh, ne secam se kad je bilo toliko kandidata za "utisak dana" u formuli 1. Aj od pocetka, prvo Webber po prvi put u zivotu dobro startuje, onda Alonso pravi veliku gresku u proceni, tu ne mislim na kontakt, jbg to se desava, pogotovo na startu, ali mi nije jasno zasto je pokusao da ostane sa onakivm prednjim krilom na stazi. Onda Hamilton u McLarenovom boxu, zatim fail Force Indie kakav se retko vidja, sve je pocelo od istovremenog pti stopa za vozace, a onda kod drugog zaustavljanja prava katastrofa, ne razumem kako jedna ekipa moze da ulozi tolike pare u ovaj sport i dozvoli da najbalnija stvar zakaze kao sto su oni pistolji... A desavalo se isto i McLarenu prosle godine...
                          E sad, Red Bull.... Iskreno uvek sam cenio Vettela kao trkaca, mislim da je vrhunski vozac, jedini koji ima sansu da se priblizi Schumacheru, ali je po svemu ostalom bedan lik, ona poruka sredinom trke je smesna, u fazonu "sklonite mi ovog debila sa staze". Pa prestigni ga kad si toliko brzi, sto naravno u tom trenutku nije bio. Na kraju je ipak uzeo stvar u svoje ruke, sto moram da priznam da mi se svidja, zestoka ali fer borba i zasluzeno je pobedio. Ne znam zasto pljujete Red Bull, ja ne vidim da su oni forsirali Vettela, cak su ga upozoravali iz boxa, ali je on to ignorisao. E sad, jedino ako sam propustio neki radio snimak nakon prestizanja u kom Red Bull govori Webberu da se ne bori vise? Ne znam, posto sam propustio jedan krug u tom periodu pa je moguce, ako nije nista ovako bilo, onda ne znam sta je Red Bull danas lose uradio...
                          Ali zato Mercedes, stvarno su jadno postupili, mislim da je uvek bolje dozvoliti borbu pa nek se sve rascisti nastazi, a ne ovako. Bilo da dozvolis borbu do kraja bilo da je prekines u korenu, stvara se losa atmosfera i netrpeljivost medju timskim kolegama. Ali makar u borbi oba vozaca imaju isti tretman, a naredbe jasno odredjuju prvog i drugog vozaca... Sad mozemo i Rosberga da prozivamo, sto nije uzeo stvar u svoje ruke i prestigao Lewisa, mislim da je trebalo to da uradi, ali lako je nama da pricamo, a nije lako doneti odluku protiv sefa... Nadam se da ce mecka nastaviti da napreduje, ovo je vec vise nego sto sam ocekivao, pritom nisu uz neku srecu dosli do ovih pozicija, samo je Alonso mogao da bude ispred njih, mada je i to pitanje, jer su Massu ipak lagano pobedili.
                          Ocekivao sam vise od Lotusa, ali promenljiva je to ekipa jos uvek, aj bolje da se izrazim, ocekivao sam vise od Kimija, za njegove standrade prilicno bleda trka.
                          McLaren se dosta popravio od proslog vikenda, Button ponovo majstor taktike i cuvanja guma, ali ga unistili mehanicari, opet taj pistolj, a posle je lagano pratio ritam Mercedesa, doduse sa krugom zaostatka... Steta, mogao je mozda da se bori za trece mesto, svakako je mogao peti da bude... Od Pereza sam vise ocekivao, ali ima vremena...
                          Hulkenberg za sada odlican...

                          Sve u svemu, fino se zakuvalo vec na startu...
                          sigpic

                          Comment


                          • bruka svega mi .. . webber je zasluzio pobjedu i rosberg 3 mjesto..
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • Cudna utrka, u boksu je bilo masu sranja(ne pamtim toliko gresaka), vrhunac je kada Hamilton promasi svoj boks
                              Onda Kimi me razocarao, poslije prosle utrke mislio sam da ce biti konkurentni, ali ono sprdanje Mase sa njim je bilo smjesno.
                              Onda Weber i Fetel stvarali glavobolju svom timu pred kraj, mislim da ce biti pravi drugari tokom cijele sezone.
                              I Kimi ce onom Hulkengbergu da ocita predavanje za ono u boksu.
                              Fetel ce ponovo da se sprda izgleda.
                              Da i ja koju nabacim ovdje.
                              sigpic
                              Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                              Comment


                              • a dobro massa je bio na novim gumama .. drago mi je za massu sto je ipak uspio uzet bodove ako su ekipa i alonso sjebali podium
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X