Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nezvanicno prvenstvo svijeta u dvorani-Sarajevo 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Ni danas nismo vidjeli veci broj posjetilaca. Cak je i nekolicina istjerana iz dvorane, nakon sto je Brown konstatovao da je ovo ozbiljan turnir, a ne obdaniste
    Da kojim slucajem razumije nas jezik, znao bi da su djeca samo pokusavala reci za koga navijaju...za crnog
    Nezadovoljne majke su izvele djecicu van i nisu se vratile na drugu tribinu, uz konstataciju da Brownu niko nije kriv sto nume digra temisku utakmicu
    Ja stvarno ne znam kako drugacije napisati

    Comment


    • Sve sto je lijepo i kvalitetno kratko traje, tako da se danas zavrsava i devetodnevno svjetsto dvoransko prvenstvo. Primjera radi, turnir u Indian Wellsu traje gotovo 2 sedmice, pa je i s tog s aspekta sasvim jasno koji je turnir bolji!

      Finala 2010. i 2011. godine su se zavrasala nakon predaja Karola Becka, pa nismo vidjeli previse drame u istim. Prosle godine su u finalu igrali veliki prijatelji Mertl i Hernych, pa uz kvalitetan tenis nismo imali previse neizvjesnosti. Tako da je mec Delic-Mahut obiljezio blizu historiju turnira, a danas bi se u toploj Zetri mogao odigrati mec koji ce se pamtiti priblizno kao pomenuti.

      Finale BH Telecom Indoorsa 2013. godne

      Dustin Brown-Adrian Mannarino
      phoca_thumb_l_IMG_7173_resize.JPGphoca_thumb_l__MG_7567_resize.JPG

      Duel dva shvatanja tenisa, pa i zivota! Nema sumnje da Manarino profesionalnije pristupa svojim mecevima, a o tome se brine i Tulan, bivsi Simonov trener. I on je shvatio da se na ovom nivou igra bolji tenis, pa umjesto u IW dodje u Sarajevo. Brine se on sigurno kako ce Adrian uci u svaki od meceva i gdje loptice moraju padati za svakog od protivnika. S druge strane Gorcic se brine da Dustinu u Sarajevu ne fali nista, biraju se odlicna mjesta za izlaske, broj pica i sve sto prati takav stil zivota...

      Na terenu su doduse obojica izuzetno posvecena mecu, u razlicitim stilovima. Dustin ce poene zaradjivati odlicnim servisom, izlascima na mrezu i nesto agresivnijim udarcima s osnovne linije, dok ce Adrian pokusati izgraditi svaki od poena. Drzati lopticu sto duze u igri i cekati povoljnu priliku za napad ili protivnikovu gresku. Jedina stvar u kojoj se ne razlikuju je strast za tenisom, pa se ne libe pokazati emocije

      Tako da ce ovaj mec imati i kvalitet i dramu, pogotovo ako se u nekom od setova bas zakuha

      Sarajevskom mentalitetu vise lezi Brown, pa ce vjerovatno imati i vise podrske. Veliki teniski zaljubljenici ce svakako navijati za Mannarina, jer je veci znalac.

      Jedno je sigurno, profesionalnog tenisa u Sarajevu nema u narednih godinu dana, pa vrijedi uzivati u danasnjem mecu

      Nek` pobijedi bolji
      Attached Files
      Last edited by shminka; 17-03-13, 13:11.

      Comment


      • U mechu bez brejkova ipak je ManDarino bio bolji u oba tb-a 73 72
        SignaturE se cheka ...sigpic

        Comment


        • Ovaj Brown je nista drugo do klasican rekreativac i definitivno olicenje neinteligencije. Lik samo udara, pa ako udje udje...O riternu ne treba ni pricati...

          Comment


          • Neverovatnih sat i 12 minuta igre.. Samprasu i Bekeru je na tepihu na Masters Kupu 1992. trebalo sat i 47 minuta, za samo 6 poena vise u mecu

            Mislim da bi na ovom turniru posebno mnogo vise saznali da umesto aseva broje servis vinere, brojka se danas verovatno kretala oko 50



            Ja recimo nisam mogao da svarim meceve Brauna na ovom turniru jer to nije licilo ni na sta. Medjutim, njegova teniska prica je jako zanimljiva i interesantna, od jednog journeyman-a koji se potuca od turnira do turnira nadajuci se da ce zaraditi za hranu i gorivo (u prvih 300 upao po prvi put par meseci pred 25. rodjendan), do igraca iz prvih 90 koji je imao snage za pristojan set protiv Endija Mareja na US Openu. Zato bih voleo da igra sto duze i da uspe da zaradi pristojan novac.. mislim da je jasno da ume kvalitetno da ga potrosi
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Da Miko, nema nikoga da moze pobijediti Browna sreca pa nema

              Mannarino bolji igrac za klasu, ako ne i dvije. Dustin je sinoc pretjerao, koliko sam cuo. Pa je na terenu djelovao bezenergicno i samo ga je servis sacuvao od ubjedljivog rezultatski ubjedljivog poraza. Nije imao apsolutno nikakve sanse da osvoji turnir, mada sam iz nekog nepoznatog razloga navijao za njega

              Comment


              • solidan mec danas, bez previse trzavica na terenu sto nije svojstveno Dustinu Mannarino zasluzeno pobijedio, po meni je presudilo sto je browna stao njegov FH (btw, to je najravniji FH sto sam ja vidio otkad gledam tenis, nema nikakve rotacije loptica ) koji ga je, uz dobar servis i volej igru, sluzio tokom turnira pa je cesto znao tako osvajati poene ako se vec razvije neka razmjena udaraca.. sto je, dakako, jako tesko na najbrzoj podlozi na touru
                Mannarino mi se svidio jer je izuzetno inteligentan teniser, jako dobro cita servise i ako ga procita nadoknadi tu prednost koju ima igrac koji servira.. danas je sve proslo ok, cak je i publika licila na pravu tenisku
                vidimo se iduce godine
                "I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed."

                Michael Jordan

                Comment


                • FH zvani cirkus, poizbacivao je sve sto se moglo danas

                  Comment


                  • Zavrseno je 11. nezvanicno prvenstvo svijeta u dvorani, tako da smo dobili i 11. nezvanicnog prvaka svijeta, a to je Adrian Mannarino

                    phoca_thumb_l_IMG_7598_resize.JPG

                    Pokazao je Francuz da ATP lista ipak nije bezvezna stvar, tako da cinjenica je bio u TOP 50 zaista znaci da je klasa za sebe u ovakvom okruzenju
                    Ovim trijumfom je poslao jasnu poruku ostalima, da je izraziti favorit na posljednjem mastersu sezone u Parizu

                    Iz zrijeba bih mu u najbolju grupu ovogodisnjih ucesnika pridruzio Koroleva, Stebea, Przysiezny-ja, Beka i Mertla koji su jasno pokazali da su klasa za sebe. Nama, koji tenis uzivo nismo gledali mimo najbrzih terena na svijetu, ostaje samo da se pitamo sta to rade vanzemaljci iz vrha svjetskog tenisa, kad ovakvi udaraci i majstori protiv njih nisu u stanju uzeti vise od 2 gema po setu!

                    Odgledali smo par izuzetno kvalitetnih i zanimljivih duela. Veseli-Kvacic, Mannarinovi mecevi, Herbert-Hernych, Greul-Przysiezny. Oni koji su ih odlucili pogledati su svakako imali sta vidjeti

                    Publike gotovo nikako nije ni bilo, cime se jos jednom potvrdilo da Sarajevo nije teniski grad. Sa svojih 20tak vanjskih i 10tak unutrasnjih terena na pola miliona stanovnika svakako ne moze ni biti. Kulirale su sarajlije i dosta vece licnosti, iz svijata muzike i filma recimo, pa im kuliranje "kojekakvih" tenisera nije nikakav problem. Cak su se na tribinama mogle cuti i misli tipa:" Mannarino meni treba platiti da dodjem da ga gledam..."

                    Bas, da tebe ne bi...Mannarino ne bi igrao uopste

                    Stoga cu definitivno pohvaliti organizatore turnira, kao i sve teniske klubove u gradu sto se bore da ovaj lijepi sport dobije svoje mjesto pod nebom sarajevske kotline. Iako ce se i za njih cuti samo lose stvari, jer "klepaju" lovu, a ne stvaraju sampione. A kako je tek to tesko...umjetnici su i Basici i Brkici i Setkici i Dzumhuri!
                    Za nadati se da ce ova djecica sto su skupljala loptice, svi treniraju tenis, nesto promijeniti u buducnosti

                    http://static.klix.ba/media/images/v...17081.1_xl.jpg

                    Do sljedece godine i novog prvenstva

                    Comment

                    Working...
                    X