Announcement

Collapse
No announcement yet.

HK PARTIZAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Hokej u Srbiji i regionu je zadobio jos jedan tezak udarac. Ovo na sta sam upravo naleteo me je blago receno sokiralo. Nadam se da nije istina,ali cak i da nije svakako je upalilo crvenu lampicu za uzbunu!

    Partizan Partizan Partizan Partizan Partizan Hokej na ledu: Gasi se Partizan Partizan Partizan Partizan Partizan Partizan

    IZVOR: kurir-info.rs

    Šampion Srbije i Slohokej lige zbog problema s finansijama neće igrati sledeće sezone

    Kraj za šampione!
    Hokejaški klub Partizan, aktuelni šampion države i Slohokej lige, zbog finansijskih problema neće ući u novu profesionalnu sezonu. Prema rečima generalnog sekretara crno-belih Nikole Bere, glavni krivac za to je rukovodstvo beogradske hale Pionir.

    - Nešto što smo gradili sedam godina razbilo se u jednom trenutku. Iz hale Pionir zahtevaju od nas 40.000 evra kako bi nam obezbedili led u avgustu. Mislim da je to čist bezobrazluk. Mi, nažalost, nismo u mogućnosti da ispunimo njihove uslove - izjavio je Bera.

    On takođe navodi da su se obratili raznim sportskim institucijama za pomoć, ali da niko ne želi da im izađe u susret. Problem s ledom nije samo problem Partizana, već i hokejaške reprezentacije Srbije.

    - Obratili smo se Gradu, Ministarstvu za sport, Olimpijskom komitetu Srbije... Svi su se oglušili na našu molbu. Ne znam da li je problem u novonastaloj političkoj situaciji, ali, svakako, ovo je velika sramota - dodaje generalni sekretar beogradskog šampiona.

    Ledeni momci Partizana će potražiti priliku za sebe u inostranim klubovima, a neki od njih okačiće klizaljke o klin i otići u nekom drugom pravcu. Ovakav razvoj događaja uveliko utiče i na hokejašku reprezentaciju Srbije, čiji sastav većinom čine upravo momci iz redova crno-belih.


    Vratili publiku u halu

    HK Partizan je najtrofejniji hokejaški klub u Srbiji. U protekle dve sezone crn-beli su odličnim rezultatima vratili popularnost ovom sportu u Srbiju. U sezoni 2009/2010. Partizan se uključio u regionalnu Slohokej ligu, čiji je prvak postao u sezoni 2010/2011. Ove godine hokejaši crno-belih, pod vođstvom trenera Pavela Kalčića, odbranili su titulu prvaka Slohokej lige i 16. po redu titulu prvaka države u klupskoj istoriji.
    Žarko Backović: Partizan je nama dužan

    Direktor hale Pionir Žarko Backović tvrdi da je problem u rukovodstvu Partizana, koje njima duguje 20 miliona dinara:

    - Nije istina da smo mi razlog, svaljuju krivicu na nas, a nemaju ni oformljen tim. Pola igrača Partizana potpisalo je za strane klubove. Nama duguju 20 miliona dinara. Sve smo im omogućili, nama je cilj da dvorana radi, ali s njima nismo uspeli da nađemo zajednički jezik - izjavio je Backović.
    Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

    Comment

    Working...
    X