Announcement

Collapse
No announcement yet.

Marc Marquez Alenta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marc Marquez Alenta

    Vreme je da nam se sa Stranice Velikana osmehne i najsladje dete moto-sporta:




    Taj osmeh je i glavni krivac sto mi ovaj momak vec godinama ne izlazi iz glave.Potpuno me je opcinio jos kada sam ga videla na jednoj od prvih trka njegove druge sezone u 125-cama.Nisam znala ni odakle dolazi,ni sta ce od njega postati,ali sam bila sigurna da ce mi taj broj 93 doneti neke od najdrazih trenutaka savrsene srece.Do tada sam mislila da u mom srcu ima mesta samo za jednog coveka,Valentina Rosija,ali ovaj mali je nekako pronasao precicu.I ne samo da je obezbedio mesto za sebe,nego je prokrcio put i za jos ponekog i sada smo svi tu i sve je nekako potpunoI kada se sve to uzme u obzir,jasno vam je da ce ovo biti sve samo ne objektivna prica o (objektivno) trenutno jednom od najboljih vozaca na planeti.Mnoge zvezde ovog sporta,medju kojima su i Niki (bez Nikija nista ne moze da prodje,bar ne kod mene) i Kal,imaju samo reci hvale za njegovu hrabrost i talenat i slazu se da ce predstavljati problem ostalim vozacima od samog pocetka sampionata i da ce se boriti,mozda ne bas za titulu,ali za sam vrh tabele sigurno.Ni Najveci nije ravnodusan kada je ovo dete u pitanju i misli da je jednako opasan odakle god da startuje i koji god motor da mu daju,jer bez obzira na sve on uvek ide na pobedu.Zato mu je "pozeleo" neke pocetnicke greske u prvoj sezoni,jer ima dovoljno problema i bez njega.Sa druge strane,u njegovom timu ocekuju same pobede,ni manje - ni vise.Lagala bih kada bih rekla da se i sama ne nadam tituliZa razliku od nas,ovo luce skromno kaze da ce mu trebati vremena da upozna i da se privikne na novu masinu,za sada mu najveci problem predstavlja prednja guma i zato ce krenuti polako.E da vidim i to kako izgleda....


    Postidjeno cu da priznam i koliko sam bila ljubomorna na moju drugaricu Zvezdicu koja je uradila ne samo jedan,nego dva intervjua sa njim i jos je prisustvovala i trci od koje ja (a verovatno ni ostatak sveta) nisam nista ocekivala,a ispostavilo se da je to bila trka za istoriju.Iako je titula bila vec osvojena dve nedelje ranije i trebalo je da se eto samo pojavi,on ju je odvozio tako da je rasplakao celu ekipu,onako kako bi je odvozio samo pravi sampionOd starta sa poslednje pozicije savrsenom voznjom je dosao do pobede i pokazao ko je gazdaMislim da je on jedini kome je tako nesto do sada poslo za rukom.Jos jedan detalj za kratku,ali vec prenatrpanu biografiju ovog cuda od deteta.S obzirom na to da ga drze pod staklenim zvonom,ovo je bio mozda i jedini put da je javno odbio poslusnost i na svako Alzamorino pokazivanje da uspori,on dodavao gas.To nije bila tacka na "i" - to su bila 93 znaka uzvika !!!




    Jedan od carobnih trenutaka desio se i u Mudjelu kada sam kao veliki,veci,ma da se ne lazemo - najveci fan Marka Markeza imala priliku da mu postavim jedno pitanjeIh,sta je jedno pitanje?E za ovakvog navijaca to je ravno cudu i nisam mogla da docekam da se Srdjan vrati i da cujem sta je odgovorio.Zanimalo me je o cemu razmislja,da li ima neki ritual ili molitvu pred sam pocetak trke u tih nekoliko sekundi izmedju zavrsetka kruga za zagrevanje i gasenja crvenog svetla.Sve sam ocekivala samo ne onakav odgovor,nekako mi uz takvog vozaca i momka ne ide da razmislja samo o prvoj krivini....I ne mozete da zamislite moje odusevljenje kada sam videla da sam bila u pravu.Nisam dugo cekala i startom u Japanu mi je pokazao da to i nije bas tako.Da se podsetimo:




    Da li ovako startuje neko kome je u glavi SAMO prva krivina?Aha....bice da su se po toj lepoj glavici motale neke video-igrice....ili mozda devojcice....

    Samo ja znam koliko mi je tesko da se suzdrzim,ali iz postovanja prema njegovim godinicama (koje se jos uvek zavrsavaju na "teen"),necu ga skinuti






    Ma i obucen ostavlja bez daha

    Ovo obozavanje se granici sa ludilom,a ponekad i sa bolescuO gledanju trka i navijanju necu ni da pricam (postoji razlog zasto trke uvek gledam sama).Kada on sedne na motor - sve ostalo stane.Ali kada sam videla kako reagujem kada ljudi pricaju i pisu o njemu raznorazne gluposti,e tada sam se po prvi put ozbiljno zabrinula za sebe.Na njega sam osetljiva naopako.I ako je do sada nisam imala,sa njim sam dobila i svoju slabu (najslabiju mogucu) tacku.A bilo je svega....Izgleda da je mnogima tesko da prihvate da jednostavno postoji toliko dominantan vozac.O njegovoj dominaciji ne govori toliko stanje na tabeli i razlika u bodovima,koliko same trke.A u njima izgleda kao da moze da pobedi kako hoce....kada hoce....i koga hoce....Kao da nije sa ove planete,mali vanzemaljac.Ajde sto mu motor ide sam,ali ponekad mi vise izgleda kao neki eksperiment,a ne obicno ljudsko bice.




    I ko da ostane normalan posle ovoga??Ja sigurno ne mogu....




    Ovo je bilo za moju dusu..uzivancija..cisto savrsenstvo..
    Last edited by denia_el; 15-02-13, 14:48.
    don't be scared homie
    sigpic

  • #2
    Zivi sam primer da ti se ne mogu ispuniti bas sve zelje u zivotu.Iako sam toliko zelela,na njega jos uvek nisam naletela.Ali zato moji drugari jesu i hvala im,hvala sto su uhvatili taj trenutak i podelili ga sa mnom (Djole,Dusane).




    Rodjen je 17.februara 1993. godine u Kataloniji,mestu koje se zove Cervera.Kada je imao 4 godine roditelji su mu ispunili najvecu zelju i za Bozic ga je pod jelkom sacekao njegov prvi motoric.Pogledajte ga!Pa on se rodio kao vozac!




    Ima mladjeg brata Aleksa koji nije nista manje talentovan i koji ce mu se ove sezone pridruziti u najjacem sampionatu.




    A ja mislila da je Mark divlje dete u porodici Markez,kad ono




    Sa samo 5 godina je vozio Enduro za decu,mada je vise zeleo da se oproba u mnogo zanimljivijem Moto-krosu gde svi krecu u isto vreme i gde bi mogao da se takmici protiv druge dece bez gledanja na sat po zavrsetku trke,ali tada nije postojala kategorija za njegovo godiste.Naredne godine je od oca dobio polovni KTM 50 na kojem je nastavio da uziva u Enduru,ali je zapoceo i ozbiljnu Moto-kros karijeru.Sezonu 2000-te je zavrsio na drugom mestu,ali vec 2001. je bio Moto-kros sampion.To je bilo pravo vreme da predje i na asfalt,kojim je takodje vrlo brzo poceo da dominira i zavrsio na trecem mestu u Conti Cup-u.Posle uspesnog pocetka pozeleo je da se oproba i na vecim stazama.Prva sezona u Open RACC 50 je trebalo da bude sezona ucenja i prilagodjavanja,ali je Mark sve ostavio u soku osvojivsi sampionat,i to na kakav nacin.Njegova prednost u odnosu na rivale je iznosila i po 20 sekundi!Izgleda da je jos tada umesto motora vozio raketu.Tada se desio i mozda najbitniji trenutak u njegovoj karijeri - poznanstvo sa Emiliom Alzamorom.Nikada to nije bio odnos menadzer-vozac,od samog pocetka je to vise licilo na otac-sin odnos.Kako ce se kasnije ispostaviti,to je bila ta magicna kombinacija koja ce ih odvesti do samih zvezda.Nakon odlicnih rezultata,2004-tu je zapoceo u 125-cama i zavrsio je na drugom mestu.Onda dolazi ta 2005-ta,u kojoj je objedinio titule u 125cc Catalan Championship-u i 85cc Supermotard Catalan Championship-u.Naredne godine je vec postao dvostruki pobednik Catalan Championship-a,a iste godine je debitovao i u CEV-u (Spanish Road Racing Championship),gde je zavrsio na osmom mestu.Sledece sezone je ponovo pokusao,ali sa 1.50m visine i samo 43kg,morao je da nosi opterecenje od 20kg koje je mnogo uticalo na stabilnost motora.Pored mnogobrojnih padova uspeo je da dodje i do jedne pobede,ali je to bilo dovoljno da sezonu zavrsi tek kao deveti.Pred poslednju trku Emilio ga je odveo na Ricardo Tormo Circuit da zajedno prisustvuju Valencia Grand Prix-u.Mark je mislio da je tamo da bi nesto naucio i sto bolje se pripremio za svoju trku,ali Alzamora je imao iznenadjenje za njega:od naredne sezone i on ce biti deo najjaceg sampionata na svetu!Ostalo je vec istorija....






    Fraktura desnog ramena ga je sprecila da startuje od samog pocetka sezone,tako da je njegov debi u Motorcycling World Championship-u bio na trecoj trci u Portugaliji.A kada je jednom krenuo,bilo ga je tesko zaustaviti.Vec u Kini je osvojio prva 2 poena,u Velikoj Britaniji se popeo na podijum i to kao drugi najmladji vozac ikada kome je to poslo za rukom.Iako je sezonu zavrsio na 13-om mestu,jasno je pokazao da je sposoban za velike (najvece) uspehe.Za nekoga bi to bio baksuzan znak,ali njemu je od tada sve krenulo kao u najlepsoj prici.Kasnije se ta prica pretvorila u bajku,ali idemo polako....2009-ta je bila godina jos jednog rekorda,kada je u Francuskoj postao drugi najmladji vozac koji je osvojio pol poziciju.Ali sve je to bilo samo priprema za 2010-tu,a u njoj - eksplozija.KTM se povukao,a Mark je od ponuda kojih nije nedostajalo,izabrao Derbi i tim Akija Aja.Kada je konacno seo na zver koja moze da parira njegovom talentu i koja je bila potpuno identicna kao i masine njegovih rivala,pokazao je sta sve moze i da mu niko nista ne moze.Redjao je skoro pa sve same 1-ce i sa jednom je zavrsio i sezonu.Do prve pobede je dosao u Mudjelu,a posle nje je naredjao jos 4 uzastopne pobede sa svim osvojenim pol pozicijama i tako oborio cak 2 dotadasnja rekorda Valentina Rosija.Posle jos 3 uzastopne pobede dosla je i Portugalija,jedna od mojih najomiljenijih.Tu me je i po prvi put ostavio bez daha,otvorenih usta sam gledala u monitor i nisam mogla da verujem sta se desava.Trka je suspendovana zbog kise i u novim krugovima za zagrevanje Mark je pao.Mehanicari su jedva uspeli da pokrpe motor za tih 10-tak minuta do pocetka trke i u poslednjem trenutku su ga izgurali do poslednje pozicije.Svi znamo kako se ta trka zavrsila,a moja do tada ljubav prerasla je u obozavanje ovog deteta.U poslednju trku je usao sa 17 poena prednosti,izjednacivsi rekord Mika Duana po broju osvojenih pol pozicija.To je mozda i jedina trka u kojoj nije jurio kao muva bez glave boreci se za pobedu,zavrsio je cetvrti,ali je titula bila osvojena.Sa 17 godina i 264 dana je postao i drugi najmladji svetski sampion,posle Kapirosija.Naredni korak je bio prelazak u Moto2.Posle nekoliko padova pocetkom sezone Bradl je uspeo da napravi razliku od 82 poena.A onda je Mark krenuo u carobnu seriju,od 7 trka osvojio 6,priblizio se Bradlu,a ubrzo dosao i do vodece pozicije u sampionatu.Dosla je i Australija,naletanje na Viljarota,kazna koja mu je osigurala start sa poslednje pozicije.Uspeo je da dodje do treceg mesta,ali je povreda oka obnovljena.Nije vozio poslednje dve trke i tako je titula izgubljena.Alzamora je preuzeo rizik na sebe i doneo odluku da ostane jos jednu sezonu u Moto2 klasi.Mnogi su mislili da je to samo gubljenje vremena,ali se kasnije pokazalo da je to bila najbolja moguca odluka.2012-a je bila godina u kojoj je,ali bukvalno zablistao.Te godine je na stazi postojao samo jedan vozac - Mark Markez.Osvajanje titule nikada nije izgledalo lakse.






    Dodje mi da umrem od lepote dok gledam ovo njegovo iskreno,decije radovanje..
    Last edited by denia_el; 17-02-13, 11:46.
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Jos malo uzivanja nije na odmet




      Karijeru nastavlja medju najboljima od najboljih.Za one koji strast prema motorima imaju zapisanu u genima,drugacije i nije moglo da se zavrsi.Gde su dve titule,tu je i treca,samo je pitanje godine kada ce ih kompletirati.A ima sve uslove za to.Ako mene pitate Honda je nesto najsavrsenije sto je ljudska ruka uspela da napravi,a Mark je 1.68m i 59kg cistog talenta.Ne mogu da docekam da vidim sta sve oni zajedno mogu da postignu.Jos nijedan pocetak sezone nisam cekala sa ovolikim uzbudjenjem.Verujem da moze da promeni istoriju ovog sporta,ali cak i da je ovo do sada sve od njega - ma i to je suvise.Ako pitate njega,reci ce vam da i dalje oseca istu glad za pobedama i da ce nastaviti da daje sve od sebe,ali su za njega Rosi,Dani i Lorenco jos uvek neka druga liga.Njegova glavna borba ce biti borba sa novim motorom.Nekako sam sigurna da ce ga ukrotiti




      U moru tekstova o njemu,njegovom nacinu voznje,dolasku u MotoGP klasu,moj favorit je ova.Za ono za sta su meni potrebne stranice,covek je spakovao u nekoliko (savrsenih) recenica.Prevela sam je,ali ne zvuci ni priblizno dobro,tako da cete uzivati u originalu:


      For 2013, the MotoGP grid that has become dull and insipid to the point of being nearly unbearable will get an infusion of excitement that could only be provided by someone like Marc Marquez, who seemingly has as little regard for his body as he does for his racing leathers.

      And thank goodness for that. It would be good enough just to see a new face on a factory team, but that that face belongs to a guy like Marquez makes it even better.

      Aside form Marquez replacing Casey Stoner in the Repsol Honda garage and Ben Spies' move to a satellite Ducati, the same riders who held all the factory bikes in 2012 will hold them again in 2013, though some of them will be on different teams.

      Valentino Rossi has reclaimed his Yamaha M1, this time—and for the first time in his illustrious career—as the clear No. 2 rider behind reigning champion Jorge Lorenzo.

      Andrea Dovizioso moves from the satellite Yamaha Tech 3 team to take Rossi's place on the factory Ducati team.

      Ben Spies, after his disastrous season aboard the M1, moves to the satellite Pramac Ducati team. He will be on the Desmosedici that even Rossi could not tame, but with new owners Audi in charge, the fortunes of Desmo pilots may soon change.

      All of them are great riders, but Rossi's riding style is the only interesting one of the group. Perhaps it is unfair to want motorcycle racers to be both fast and capricious, but it certainly makes for a more entertaining spectacle if they can pull it off.

      Lorenzo, once known as a prolific crasher, is now as precise as a surgeon. For my fellow children of the 80s, he can be accurately likened to "Iceman" from the movie Top Gun. He churns out lap after lap of perfect riding, waiting for any riders fortunate enough to be in front of him to make a mistake so he can fly past, seemingly without breaking a sweat.

      He is great but rarely exciting to watch.

      In 2012, Repsol Honda's Dani Pedrosa exhibited a newfound willingness to fight back when challenged. If he can maintain and even improve on that tenacity through 2013 he will move himself into Rossi and Marquez's group of exciting riders, but we have not seen it consistently enough to count on it yet.

      Ducati's Dovizioso is a demon on the brakes but seems reluctant to fight back when things are on the verge of getting chippy. Teammate Nicky Hayden is solid but unspectacular in every way.

      So, of the six factory riders, only Rossi can be counted on to provide exciting racing.

      It wasn't always this way.

      As recently as two seasons ago, a guy by the name of Marco Simoncelli brought that necessary element of unpredictability to MotoGP races. That kind of riding makes few friends, and Simoncelli didn't have many in the paddock, but he did have a whole lot of people that looked forward to watching him race on Sundays.

      Tragically, Simoncelli died in a crash at Malaysian Grand Prix on October 23, 2011. The cause of the crash was purely bad luck. His bike lost traction while he was going through a right-hand turn, and in an effort to save it he held on instead of letting it slide away from him and off of the track—his body sandwiched between the sliding bike and the pavement. The tires regained traction but Simoncelli could not get back on top of the bike, and his weight hanging off of its right side caused it to veer back across the race track and into the path of the oncoming riders.

      His riding style had nothing to do with this wholly inauspicious situation.

      Then, roughly a year later, we found out MotoGP would lose another of its prolifically entertaining riders when Casey Stoner announced he would retire at the end of the 2012 season.

      To contrast Stoner's and Simoncelli's riding styles is a study in opposite methods to achieve the same end: winning races in an entertaining fashion.

      Whereas Simoncelli was high-risk with almost every overtaking maneuver he attempted, Stoner was calculated but aggressive. He would back off if he felt a move was too dangerous, but if it was borderline, he was going through. Casey Stoner was a pitbull who tried to remain fair-minded. Also, his propensity to intentionally break traction with the rear tire and then use it to steer his bike around corners was a thing of beauty every time he did it.

      With Simoncelli and Stoner gone, MotoGP was in desperate need of someone to fill that void, to bring some aggressiveness.

      Enter Marc Marquez.





      Ovaj mali mrav je spreman.A vi?

      Medju najbolje je usao na veeelika vrata (po narudzbini pravljena).Vec na drugoj trci pala su 3 rekorda: postao je najmladji vozac u istoriji koji je osvojio pol poziciju,najmladji vozac u istoriji koji je pobedio na trci u najjacoj kategoriji (koju je zavrsio sa neverovatnom statistikom od 27 pobeda) i najmladji vozac u istoriji koji je pobedio u sve tri kategorije.Trku sam nekako i prezivela,ali posle trke je bilo kriticno.Gledam ga stoji na motoru,raduje se i prolazi kroz cilj,a ja i dalje gledam u ekran i cekam nastavak,ne verujem da je to - to.Naravno da sam svim srcem zelela da pobedi (jos na mojoj,pored Laguna Seke,omiljenoj stazi),ali se nisam usudila da se nadam.Moje snove je pretvorio u stvarnost.Ostao je jos jedan i nekako sam sigurna da na ostvarenje necu cekati jos dugoA u trecoj trci je vec stigao da stekne "neprijatelja do groba".Upropastio je rodjendan i mozda i najveci rodjendanski poklon Horheu Lorencu,kada ga je u poslednjem krugu bas u toj njegovoj (novoimenovanoj) krivini oduvao sa staze (vidi se da je ucio od Najveceg),ljubi ga njegova najvatrenija navijacica.I tako je posle tri trke u prvoj sezoni u najjacoj kategoriji presao u vodstvo i time oborio jos jedan rekord - postao je najmladji lider u MotoGP klasi ikada!Ko bi se tome nadao (osim mene,naravno).Ovaj potez Marka Markeza je digao na noge ceo MotoGP svet,koji je sa nesto slabijim voznjama Valentina Rosija poslednjih godina vec polako poceo da tone u dosadu i koji je molio za vozaca koji je u stanju da raznese adrenalinsku skalu.Molbe su uslisene - on je tu.Ja u svemu tome nisam videla nista drugo osim hrabrosti i ludosti iznad svih mogucih granica.A nisu ni ostali vozaci,jer su svi do jednog stali na stranu Marka Markeza.Fenomenalni Kal Kraclou je to vrlo lepo i jednostavno objasnio:"At the end of the day, it's racing. I don't think Marquez did anything wrong," Cal Crutchlow told. When asked if he thought Marquez was a dangerous rider: "Not in any way, shape or form. No. He's a hard rider, there's a difference."Mislim da su svi pre bili sokirani cinjenicom da je ON to uradio,nije ni dosao,a vec je udario ni manje ni vise nego na Najvece.Mislili su da se nece usuditi,ali ne lezi vraze....

      Ovako je to izgledalo..




      A ovako je to (mojim ocima) video i neprevazidjeni Stiv Peris:


      Marc Marquez earns hero status after Jorge Lorenzo clash!

      If there were any lingering doubts about whether Marc Marquez was in MotoGP to stay, they were certainly answered during the last lap at Jerez on Sunday.

      The 20-year-old showed that he is going to turn it into a right old battle this year as he barged past champion Jorge Lorenzo to take second place behind team-mate Dani Pedrosa.

      It was a hard move, but just about a fair one and he has livened it up - which is exactly what we wanted.

      We had been asking all winter if he would bring that aggressive style of racing from Moto2 to MotoGP and here was our answer. He doesn't care too much for his heroes, there wasn't much in the way of manners there but why should there be?

      It's racing. He now leads the world championship. The boy has no manners, he's like a kid who puts his feet up on the seat on a train and doesn't care.

      He didn't cross the line. It was very hard, very tough, people will look at it and talk about it but Jorge made a mistake to let him in.

      Jorge said himself in the post-race newsconference that if he had come out of turn 12 on the left-hand side, it wouldn't have been the optimum line but he could have defended his position.

      As it was he left a hole for Marquez and the kid took it. In the last corner it's who dares wins time - and Marquez dared.

      All the lads have gone through the classes and there's plenty of pushing and shoving in the smaller categories, but often in MotoGP there is more respect for each other and sometimes there is too much.

      It was a move reminiscent of Valentino Rossi on Sete Gibernau in 2005, and I would have criticised Marquez if he hadn't had a go. He was clearly faster in the closing stages.

      Five years ago the King of Spain had to get Jorge and Dani to speak, and we may need him to get involved again now to get Marc and Jorge talking again!

      Marquez is also seemingly winning the race off the track.

      There was a massive crowd at Jerez of over 110,000 and there was as big a gathering outside Marquez's pit garage as Rossi's. I've never seen anybody compete with Rossi for attention before. Marquez is the new Spanish hero.

      Whenever he went through the paddock there was a screaming throng of people chasing after him like you see with Rossi. I've never seen that with Lorenzo or Pedrosa.



      Mislim da je krenuo pravim putem,putem koji je utabao Valentino Rosi:koji god da zavrsi trku - sve kamere su uperene u njega.

      Jedino su Lorenco i njegov tim imali stosta da kazu i na ovu temu (otkud to),ali ko gubi - ima pravo da se ljuti i zato im nije za zameriti.Mislim da je vreme da ponovo okupi onu svitu,mozda mu zatrebaSa jedne strane mogu da razumem o cemu on govori i ima u tome logike,ali kada budu ostali da se trkaju samo vozaci poput Lorenca,ja ovaj sport vise necu pratiti.U Francuskoj je bilo prilicno zanimljivo....Posle pol pozicije osvojene u neverovatnim uslovima,na startu se nekako zagubio na osmoj poziciji.Bilo je tu svega,poskakivanja,voznje malo po stazi,malo van nje i na kraju se ipak docepao podijuma.Posle svega,on se na konferenciji smejao kao da je stigao sa izleta.A onda je dosla njegova najteza trka,Mudjelo,drugi slobodni trening i pad od kog mi je srce,ali bukvalno zastalo na nekoliko trenutaka.Pri brzini od 340km/h je izgubio kontrolu i udario u betonski zid.Nekim cudom je ostao priseban i prilikom udarca uspeo da skoci sa motora.Sreca u svemu tome je da nije zadobio teske povrede.Vec sutradan je ponovo pao i to je bio prvi put da sam pomislila kako ne bi bilo lose da malo odmori.Ali nekako sam bila sigurna da se to nece desiti,da ne ide do krajnjih granica – to ne bi bio on,zbog toga i jeste toliko poseban.Pa ko bi drugi sa sigurnog drugog mesta izleteo sa staze??Sve je bilo savrseno i onda je moj mali leteci mrav bukvalno poleteo.Ni sam ne moze da razume kako je uspeo da izgubi i prednji i zadnji kraj.Da su mi zivci na minimumu (a on je dobrim delom zasluzan za to) bilo mi je jasno,jer sam istog trenutka izletela iz kuce i dozivela i prvu trku kojoj nisam odgledala kraj.Posle onakvog izbacivanja Rosija u drugoj krivini i Markezovog pada tri kruga pre kraja,samo sam htela da zaboravim Mudjelo.A onda sam jedva docekala Katalunju,kad tamo nista posebno.Zalepio se za Danija i kad god krene da pretice motor podivlja.Svaka krivina mi je bila nocna mora i celu trku sam ponavljala:“Ostani treci,ostani treci....“.Popeo se na podijum – ja zadovoljna!Asen....Mislim da bas imam dara za laprdanje,ali neke trenutke ne mogu ni ja da opisem.U mojoj kuci se taj dan slavilo (cak je i moj svrca liznuo sampanjac,morao je da nazdravi za cika Rosija).




      To je bila trka koju necu nikada zaboraviti i slika koju cu zauvek pamtiti

      U Nemackoj je pokazao zrelost i sigurnost kakvu nemaju ni mnogo iskusniji od njega,trku je odvozio kao pravi MotoGP veteran.To je bila 2. pobeda leteceg mrava i povratak na vrh tabele sampionata.Docekasmo i najlepsu stazu,a u njoj i najlepsu krivinu na svetu celom.I bas u toj krivini je palo propitivanje koje se ne preporucuje gledaocima sa slabim srcem (u mom slucaju zivcima).Ucitelj je bio ponosan,ucenik je dobio ocenu:odlican – 25 (i davljenje gratis).Ni ovo nije proslo bez obaranje rekorda,tako da je postao prvi ruki koji je pobedio na ovoj stazi koju je ujedno vozio prvi put u zivotu.I,da......on jeste pobegao sa neke druge planete.





      Na Indi necu trositi reci,neko je to vec uradio....bas onako....savrseno:

      Matori Rossi pokazao zasto je Matori Rossi...

      Mali Rossi pokazao zasto je Mali Rossi...

      Cetvrta pobeda,het trik na americkoj turneji....malo li je?Sledi „moje Brno“ iliti „kako je od zelene mambe ostala tek neka belouska“.Rekordi su sledeci: prvi vozac ikada koji je imao 5 pobeda u svojoj prvoj MotoGP sezoni i najmladji koji je vezao 4 pobede u najjacoj klasi (a pored Valentina Rosija i jedini).Silverston je doneo uzbudjenja koja je malo ko ocekivao.U kvalifikacijama je odvozio krug iz snova,na warm up-u imao udes kao iz najzescih akcionih filmova,u trci se sa dislociranim ramenom borio kao lav i izgubio u fotofinisu.Ostala sam nema,nisam znala da li da placem od tuge ili vristim od besa.A onda je on svojim iskrenim decackim osmehom i zagrljajem u park fermeu i meni nabacio osmeh na lice.To je bio trenutak kada je jedno dete dovelo u pitanje sva moja dotadasnja razmisljanja i promenilo moj pogled na svet.Sve sto sam ocekivala (a ocekivala sam mnogo),u Mizanu nisam dobila.20 vaznih poena i to je to.Narednu trku sam jedva docekala i to je bio prvi put da sam imala tremu i tresla se danima pred njen pocetak.Bez razloga,ispostavilo se.U kvalifikacijama za infarkt odvozio je najbrzi krug ikada u Aragonu,a u nedelju je pokazao zasto je sampion i to (jos uvek) bez najveceg pehara u vitrini.Ali zasto da bude jednostavno kad moze malo i da se zakomplikuje.Neumorno kukanje dezurnih kukacica je moralo nekako biti nagradjeno.Dobio je kazneni poen,zbog cega - ne znam,pa neka na tome i ostane.Sta su o tome rekli raznorazni misevi nije mi vazno,vazno mi je sta je rekao Veliki Kal.

      Yamaha Tech 3's Cal Crutchlow continues to feel that Marquez should not have been penalised:

      “We all know that Marc is hot and that's how he rides the bike but he does a spectacular job of riding so close to someone and not really making a big controversy,” said the Englishman. “If you see him at every race when he's behind a rider when he's going to make a mistake or run wide he always goes to the outside. A lot of riders go to the inside and make a massive crash so he's actually doing a better job than a lot of riders in that sense. It's not for me to comment on it because I said before that I don't believe he should be punished. This isn't going to make him change one thing because he rides the way that he rides and it's how he wins so I don't think there should be a penalty. I don't think he's doing anything too bad but what's happening is that he's embarrassing everyone by winning and some people are angry about it.“


      Za vasar od konferencije koji je usledio i njenog glavnog vasardziju je imao spremne odgovore:osmeh (bez njega ne mos da prodje),obaranje postojecih rekorda i borbu u guranju i izgurivanju od koje se zivot skracuje dokazano.Ko je preziveo zna kako se zavrsilo....neki nikako da nauce.Sabrali smo jos 20 bodica,ponekad ne moras da pobedis da bi bio pobednik.Od Malezije dovoljno,ali je zato od Australije bilo i previse.Vec neko vreme ovaj sampionat balansira na opasnoj granici neozbiljnosti,a u nedelju ju je na zalost svih nas konacno i presao.I to na nacin zbog kog bi se svako ko zna za stid bogami dobro postideo.Da se ne lazemo,tesko sam sve to podnela.Teze nego i gubitak titule pre 2 godine.Mislila sam da je sa tim epizodama zavrseno,ali gde je ljubav – tu je i bol.Posle daaana (i daaana....) borbe,vratila sam se medju zive,spremna na sve....




      Poklonite se novom kralju brzine!Kako je pocelo samo ovako je i moglo da se zavrsi.Dzentlmenskom voznjom odvezao se pravo u legendu:jedan od retkih koji je objedinio titule iz sve tri klase,najmladji koji je osvojio titulu u kraljevskoj klasi i to u ruki sezoni.Mravic moj....Ispunio mi je i tu najvecu zelju koja je ostala....za one manje cu se pobrinuti sama
      Last edited by denia_el; 15-04-14, 17:51.
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #4
        Bas te inspirise mali

        Moramo ici na neku trku Daco

        Comment


        • #5
          nista me ne pitaj,poblesavila sam skroz
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6
            A Niki onakav tip, dzabe mu kad je u losoj ekipi, izgubi simpatije

            Comment


            • #7
              Jel stvarno toliko lep?

              Procitao sam negde da su Kraclou i de Punije najveci smekeri u motogp. Mada zenska pamet to bolje zna.

              Comment


              • #8
                nije dovoljno da budes lep,moras da budes i brz
                kada se prica o smekerima,kal i randi ne mogu da se nadju ni u istoj recenicikal je opasan,ali randi....
                to vam kaze zenska....pamet
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ja pošto nisam žensko negledam na Marqueza tim očima(mada jeste simpa sa tim velikim klovnovskim(ali cool) ustima samo što mislim da kada još malo omomči neće više biti tako "sladak" devojčicama...No to nije bitno ono što je bitno je da sada tek postaje zvezda i svi ga nešto hvale...ja sam pre dve godine kada je izgubio titulu id Bradla rekao da je on za bradla ono što je Rossi za Capirossija...čak sam poslao jedan post na MCN..gde sam predviđao da može lako da se desi da bude Rookie šampion u MGP, kada dođe u njega..smejali su mi se...tipa "jel ti znaš šta je sve potreno..pa tu je Horhe, pa će Rossi da se vrati u yamahu..pa Pedrosa pa ovaj pa onaj." sve je to boranija mali ima hart and balls a na sve to ogormno znanje, jedinstven po tome što je u stanju da obara motor preko prednjeg točka dok mu je zadni u vazduhu...za to treba imati ekstreman osećaj svih mogućih parametara u jednačini prolaska kroz neku na primer širu šikanu gde ima kočenje ...zadnji točak se odlepi a on preko prednjeg amo obori motor , najmanja greška u osećaju je siguran pad... da li high side ili low side ali siguran, mnogi vozači (i horhe i rossi) obaraju motore samo preko zadnjeg točka i to deluje spektakularno ali nije neki "kunst" tj. nije ni blizu tako pipavo ko malo pre navedena tehnika...moje lično mišljenje da će se boriti za titulu ako ga samo posluži onaj speck of luck koji mora da se ima da bi bio šampion u MGP...jer pogledajmo sirotog pedrodu ...njemu je sezonu kada je bio u naj naj formi pokvario pokojni simonceli, pad...dve trke "odmora2 još dve trke na 3-4-tom metu i kraj borbe za titulu...ponvljam Marquez ima da oduva konkurenciju...rossija naročito...živi bili pa videli(ne zato što ne volim rossija..dapače--ali dosta je bilo a i omatorijo je a postoje tu još neki problemi kod njega koje on jako krije a i priodno je, sa obzirom da su problemi psihičke prirode..ne mislim da je lud i sl..nego da ga je njegovo participiranje (i više od toga9 u smrti Marka Simoncelija potpuno izbacilo iz psihičke ravnoteže i sigurnosti ..koju jednom kada izgubiš..jako se teško vraća) Jedba čekam prvu trku..mada veliak je šteta što nema više proizvođača, Kawasaki će valjda sledeće godine da se vrati..Suzuki ne verujem da će se ikada više vratiti u MGP...barem ne u sledećih dvadeset godina..oni su na primer za razliku od kawasakija koji je pare od neučestvobanja u MGP uložio u razvoj novih motorcikala...Suzuki nije izbacio realno novi model motora evo sedma godina..ove godine treba da se pojavi novi Vstrom 1000 koji je replika DRbig-a850 u smislu estetike(znači ružan) a gađaju ovu 1200 Tourer endurer klasu...jedino što se suzukiju nemože prigovoriti da je i dan danas Gixxer najvoženije R1000 u svim nacionalnim Super Bike i Super Stock takmičenjima, i pobednik u nekoliko endurance takmičenja nekoliko poslednjih godina......

                  Comment


                  • #10
                    eto....ovako nesto nedostaje u mom sastavu i hvala sto si ga dopunioja ne znam sta je high side ili low side,nemam pojma ko preko kog tocka obara motor,ko ce se i kada vratiti u motogp takmicenje....sve sto znam je da kada markez sedne na motor,to izgleda potpuno drugacije od voznje bilo kog drugog vozaca,izgleda potpuno nestvarno..
                    vidim da znas mnogo o vozacima,motorima,sampionatima....pa se pitam zasto imas samo 12 postova do sada
                    don't be scared homie
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      jedino se bas ne slazem u vezi sa rosijem,mislim da su njegovi problemi psihicke prirode poceli i pre markove pogibijeali i dalje se nadam da je dovoljno jak da se izbori sa svime i da ponovo moze da bude onaj stari.
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Toecutter71 View Post
                        Kawasaki će valjda sledeće godine da se vrati..Suzuki ne verujem da će se ikada više vratiti u MGP...barem ne u sledećih dvadeset godina..oni su na primer za razliku od kawasakija koji je pare od neučestvobanja u MGP uložio u razvoj novih motorcikala...
                        Suzuki ravzija novu MotoGP masinu vec duze vreme, ucestvovace na testu u Spaniji u toku sezone, sa svim ostalim prototipima i CRT masinama... Kawasaki je trenutno long shot, postoji mogucnost da se vrati sa NGM Forward ekipom (bivsa Hayate ekipa iz 2009.), medjutim zvanicno su to odbacili i rekli da se prebacuju iskljucivo na WSBK, Nadam se da im je PR poput Stonera, cim nesto negira - znas da ce se to ostvariti...

                        Originally posted by denia_el View Post
                        jedino se bas ne slazem u vezi sa rosijem,mislim da su njegovi problemi psihicke prirode poceli i pre markove pogibijeali i dalje se nadam da je dovoljno jak da se izbori sa svime i da ponovo moze da bude onaj stari.
                        Da nije pobedio u Maleziji 2010, bio bi u sosu. Ducati mu je naskodio, ali ne previse, gde god sam citao pregled prvog testa u Sepangu ove godine, utiska je svima bio isti - srecan je i pala mu je stencuga sa srca. Ono sa Simoncelliem je prezalio, naravno da nije zaboravio. Ali Sampioni poput njega znaju kako da osecaj izgubljenosti u tim situacijama pretvore u prednost, prvom prilikom. A prva prilika je u nedelju u 21.00 (CET)...

                        BTW, ovo je sad otislo daleko od Marqueza.
                        Last edited by Vanja #66; 03-04-13, 08:56.

                        Comment


                        • #13
                          ne mislim da je problem ako smo se malo i udaljili od naslova teme,dokle god iz tih postova moze nesto novo da se sazna i nauci;)
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Iskreno, ja sam od otvaranja ovih tema razumeo Vesnu da ce sluziti kao tekstovi za citanje, ne kao teme. Diskusije o vozacima smo vodili u temama za trke ili u temi za opste diskusije. Mozda bi bolje bilo da se otvori zajednicka tema i prebace svi postovi sa ovih tekstova, a koji nisu od strane "autora" istih, za razgovor o vozacima. Ili jednostavno, sve djuture u opste diskusije, nije da je tema preopterecena... I onda sigurno niko nece spamovati, koju god temu da pokrene.

                            Comment


                            • #15
                              i ja sam tako razumela,ali je jos kod stonera poceto sa diskusijama i niko se nije bunio,tako da ja tu problem ne vidimnemoj da si cepidlaka

                              aj mi molim te u odgovarajucoj temi (mislim da sam bas u opstim diskusijama postavila) objasni malo taj high side i low side.a bas sam trazila po internetu i nista nisam uspela da pronadjem
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X