Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bici View Post
    Da dopunim, post je u kratkim crtama prepričan iz knjige Chernobyl 01:23:40.
    To i pise na kraju posta
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Je l imaju nameru da je zavrsavaju?
      Ja sam stala na nekoj 3. ili 4.sezoni jer me smorila, a na pocetku je bila bas dobra
      Odgledah Blacklist, po meni ubjedljivo najbolja sezona. A kraj je poprilično nedefinisan tako da nastavaka može biti.

      O GOT ne vredi trošiti reči, tresla se gora rodio se miš.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        To i pise na kraju posta
        Ma bed... Davno čitao pa zaboravio da ima info na dnu.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Uroše, nisam znao da si postovalac lika i djela David Lyncha i da ti se svidja Twin Peaks.

          Comment


          • Danas 3.epizoda Cernobilja, bukvalno jedva cekam
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Danas 3.epizoda Cernobilja, bukvalno jedva cekam
              Odgledao - sabija.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Verujem, ja gledam cim dodjem sa posla.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Nijedna serija nije promenila tu TV..smarate sa ovim obicnim serijama..mislim voleo sma ih, ali cista zabava..mogao si da preskocis 10 i da se ukljucis na jedanaestu i opet isto. Sta su te serije konkretno promenile? whtfck.. Pa ni Soprano nije imao uticaja...Si rekao KUM kao film itd..svasta pises
                  Prebacio sam iz GoT teme jer mi je probilo oci ovo Mozes da kazes da ti se serija ne svidja ali Sopranovi su mozda i najuticajnija serija ikada. Evo ti samo neki od tekstova vezano za to:

                  https://www.ctvnews.ca/entertainment...e-tv-1.4248483
                  https://www.washingtonpost.com/enter...=.d879b2f87920
                  http://www.bbc.com/culture/story/201...-about-forever
                  https://www.amny.com/entertainment/s...ary-1.25743487
                  https://www.popmatters.com/the-sopra...496186702.html

                  Dovoljno je samo da pogledas kako su TV serije izgledale pre i posle njih i gde se HBO nalazio pre i posle njih. U Sopranovima si prvi put mogao da vidis tog sto oni kazu "anti heroja". Glavnog lika koji je u sustini los covek, kriminalac, ubica kako god ali i pored toga ima dobre osobine i mnogi su ga gotivili i podrzavali. Kao i recimo Walter White iz BB. Toga pre njih nije bilo, populerne serije su bile komedije, pandurske serije u kojima su glavni likovi iz epizode u epizodu spasavali svet i cinili dobra dela i eventualno neke porodicne drame tipa Dallas. Mafijaskih filmova si imao koliko hoces ali posle Kuma ih je vecina pravljena na isti kalup medjutim Toni je bio lik sa kojim si mogao da se poistovetis jer ako izuzmes to sto je mafijas(iako je to jako bitno) on je naizgled sasvim obican porodican covek sa problemima zbog kojih odlazi kod psihijatra i razne druge stvari.
                  Samo udjes i pogledas kakve serije je HBO prikazivao pre Sopranosa i Oza s tim sto Oz nije dosega ni priblizne visine plus sto su opet "losi likovi" bili iza resetaka. Posle Sopranosa su krenuli i The Shield sa korumpiranim pandurima i The Wire kultna serija pa sve ostalo.
                  Gledao sam intervju sa Davidom Chaseom gde on prica kako je imao zustru raspravu sa direktorom HBO kad mu je pokazao cetvrtu epizodu prve sezone. U toj epizodi (spoiler sad) Toni vodi cerku da poseti koledze koje planira da upise a u medjuvremenu nalece na lika koji je neka drukara i kasnije ga zadavi kablom pred kraj epizode. Taj direktor sokirao jer nije znao sta da radi, bio je uveren da ce serija zbog toga da propadne jer je bilo nezamislivo da glavni lik vec u cetvrtoj epizodi zadavi coveka. Chase je bio na ivici da izbaci to ali ga je nekako uspeo uveriti da ostavi to pod uslvom da naglasi da je lik cinkaros(kao da je to nesto mnogo promenilo al ajde). Medjutim uspeh koji su napravili Sopranovi i pored toga(mozda i zbog toga) je podigao HBO na ono sto je sad.
                  Tako da kao sto rekoh moze da ti se ne svidja ali uticaj ne mozes da sporis jer mi sad zivimo u zlatnom dobu TV serija (drama pogotovo) i TV kuce se utrkuju ko ce da napravi novu i uspesniju a svima njima su Sopranovi utabali put svojim uspehom.

                  Vince Gilligan koji je radio Breaking Bad: https://www.hollywoodreporter.com/ne...illigan-574556

                  Comment


                  • Originally posted by Powerslave View Post
                    Uroše, nisam znao da si postovalac lika i djela David Lyncha i da ti se svidja Twin Peaks.
                    I njega i oca Stanley Kubrick-a. Obojica su važne istorijske ličnosti. Prvo Kubrick majstor za osvetljenje i svetlost i sve, bez koga ne bi nikada "otišli" na Mesec, drugo, što su mu filmovi genijalnost po sebi. A clockwork orange sa mind control programom, pa do poslednjeg koji sam pominjao 1000 puta zbog koga je i otišao sa ovog sveta, do prvog njegovog filma Flying padre o katoličkom svešteniku, sve u vezi njega je fascinantno. Prvi njegov film je pokazao kuhinju iz koje dolazi posle vrhunac je bio 2001: A space odyssey simbolika neka da ne širim sada. Sećaju se svi prve scene.

                    Dr. Strangelove i simboli kidanje na samom početku, čovek je bio majstor.

                    A David Lynch je samo nastavljač te neke priče u svom stilu, Blue Velvet, Lost Highway, Mulholland drive, sve su to remek dela.

                    Volim ja i Tarantina ali Tarantino je neki drugi stil i ne može da se poredi sa ova dva mozga. Tarantino je dopadljivji, a i Tarantino voli eksplicitno nasilje. Sam je rekao da mu je omiljeni film od 1992. Battle Royal iz 2000. klanica čista.

                    Ako se sećaš one scene iz Mulholland drive sa početka iz onog restorana, e to neću zaboraviti dok sam živ. Isto tako ljudi danas žive sa sećanjem na neke scene iz Twin Peaks-a čak se sećaju gde su bili dok su to gledali.

                    Sposobnost njihovih filmova i serija da te pojebu u mozak i utiču na tebe je neverovatna. Ne radi o hororu, ne radi se o čistom klanju, već u čistoj uvrnutosti i to je nešto jako neprijatno, kada čovek gleda nešto neshvatljivo.

                    To je za mene prava umetnost jer imaju vanvremensku težinu.

                    I Roman Polanski je genije, okultista naravno, ali genije. Od Rosemary's baby, pre toga žrtvovanja žene Mansonovom kultu, preko Petera Sellersa i njegove priče...

                    A pure formality sa Polanskim je lagano bolji od nekih izvikanih filmova 90-tih.

                    Stvar ukusa ali genijalci su jedno, a obični smrtnici drugo.

                    Comment


                    • Originally posted by Ol' Dirty Bastard View Post
                      Prebacio sam iz GoT teme jer mi je probilo oci ovo Mozes da kazes da ti se serija ne svidja ali Sopranovi su mozda i najuticajnija serija ikada. Evo ti samo neki od tekstova vezano za to:

                      https://www.ctvnews.ca/entertainment...e-tv-1.4248483
                      https://www.washingtonpost.com/enter...=.d879b2f87920
                      http://www.bbc.com/culture/story/201...-about-forever
                      https://www.amny.com/entertainment/s...ary-1.25743487
                      https://www.popmatters.com/the-sopra...496186702.html

                      Dovoljno je samo da pogledas kako su TV serije izgledale pre i posle njih i gde se HBO nalazio pre i posle njih. U Sopranovima si prvi put mogao da vidis tog sto oni kazu "anti heroja". Glavnog lika koji je u sustini los covek, kriminalac, ubica kako god ali i pored toga ima dobre osobine i mnogi su ga gotivili i podrzavali. Kao i recimo Walter White iz BB. Toga pre njih nije bilo, populerne serije su bile komedije, pandurske serije u kojima su glavni likovi iz epizode u epizodu spasavali svet i cinili dobra dela i eventualno neke porodicne drame tipa Dallas. Mafijaskih filmova si imao koliko hoces ali posle Kuma ih je vecina pravljena na isti kalup medjutim Toni je bio lik sa kojim si mogao da se poistovetis jer ako izuzmes to sto je mafijas(iako je to jako bitno) on je naizgled sasvim obican porodican covek sa problemima zbog kojih odlazi kod psihijatra i razne druge stvari.
                      Samo udjes i pogledas kakve serije je HBO prikazivao pre Sopranosa i Oza s tim sto Oz nije dosega ni priblizne visine plus sto su opet "losi likovi" bili iza resetaka. Posle Sopranosa su krenuli i The Shield sa korumpiranim pandurima i The Wire kultna serija pa sve ostalo.
                      Gledao sam intervju sa Davidom Chaseom gde on prica kako je imao zustru raspravu sa direktorom HBO kad mu je pokazao cetvrtu epizodu prve sezone. U toj epizodi (spoiler sad) Toni vodi cerku da poseti koledze koje planira da upise a u medjuvremenu nalece na lika koji je neka drukara i kasnije ga zadavi kablom pred kraj epizode. Taj direktor sokirao jer nije znao sta da radi, bio je uveren da ce serija zbog toga da propadne jer je bilo nezamislivo da glavni lik vec u cetvrtoj epizodi zadavi coveka. Chase je bio na ivici da izbaci to ali ga je nekako uspeo uveriti da ostavi to pod uslvom da naglasi da je lik cinkaros(kao da je to nesto mnogo promenilo al ajde). Medjutim uspeh koji su napravili Sopranovi i pored toga(mozda i zbog toga) je podigao HBO na ono sto je sad.
                      Tako da kao sto rekoh moze da ti se ne svidja ali uticaj ne mozes da sporis jer mi sad zivimo u zlatnom dobu TV serija (drama pogotovo) i TV kuce se utrkuju ko ce da napravi novu i uspesniju a svima njima su Sopranovi utabali put svojim uspehom.

                      Vince Gilligan koji je radio Breaking Bad: https://www.hollywoodreporter.com/ne...illigan-574556
                      Da se razumemo, volim obe serije i to poprilicno. Soprano je odlicna serija i odlicni glumci. Samo je drugi zanr i drugo doba. Kum je utabao put svima, jesu napravili poprilicno promena ali lakse je napraviti scenario za takve serije nego za GOT. Izvlacis iz pandurskih prica, spisa itd...Breaking bad kad sma gledao, kasnio sam sa pocetkom, odusevila me je i ako je imala uzasnih epizoda, meni najgora ona sa muvom celom epizoda..bilo je i mana sa tim da mi je i dalje neverovatno kako Henk ( uzasno dobra uloga ) nije skontao da je Valter taj, to mi je jedino smetalo, bilo je skoro pa nacrtano. Svakako odlicna serija kao i Sopranovi. Samo kazem tj mislim da nije tolika revolucija napravljena kao ovo sada. Toje neki moj uvid u sve to, glupo je porediti uopste te setije, sve su kultne i neprejebive. Ipak GOT je uspeo da obaci ljude iz svih polja, nema ko nije gledao, i nikakve veze nema dal ti gledaoci vole SF, Fantastiku, Komedi, Krimi, svi su je gledali..Doduse ovo je doba interneta i pitanje je koliko bi Sopranovi bili popularni da se sada daju. Verovatno mnogo vise, ali npr meni je Wire dobra serija ali daleko od kultne....GOT je kultna i pomerila sve granice i zadala veoma visoke kriterijume za sve buduce serije koje se budu radile u ovom zanru. Naravno LOTR su rodonacelnici ovoga i steta sto je spalo samo u trilogiju a ne prvo u seriju. Hobit Similarion itd...ludilo sta je covek napisao i kada i kada je tek doslo u zizu....Znam da me je sestra da procitamknjige....kakva je to ludnica bila kad su dosle u bioskope....itd...Stvar ukusa u principu..Sopranovi su kultna serija svakako kao i BB ciji je kraj ubedljivo najjaci i koji je zbog toga tu gde jeste. Takodje Son of Anarhy je meni extremno dobra serija ..Eto dajem ti za Sopranove pravo da sam verovatno pogresio ali opet nikako mi ne mogu biti ispred GOT-a..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ma jasno je to, ja ni ne pricam o ukusima jer to je gotovo nemoguce diskutovati, svaki voli razlicito i misli da je bolje i iskreno ni ne volim o tome da diskutujem jer ne vodi nicemu. Ja pricam samo o uticaju na televiziju a to po meni ne moze da se spori jer kao sto rekoh imas dokaze kako izgleda televizija sad i pre Sopranova i isto tako kako izgleda HBO pre i posle. Logicno da ima i da ce biti uspesnijih serija u pogledu broja gledalaca i nagrada samo kazem da da Sopranovi nisu bili uspeh kakav su bili sa tom temom pitanje je kako bi sve izgledalo kasnije. Sve serije sa temom "anti heroja", nasilja, seksa i slicno su posledica uspeha Sopranosa.
                        To me podseca malo na onu raspravu na primer ko je bolji Dzordan vs Lebron vs Kobi itd., gde jedni kazu jedno drugi drugo i niko nece promeniti misljenje u sustini, medjutim ako pricamo o uticaju na kosarku realno Dzordanu se ne moze sporiti da je imao najveci uticaj. Bilo je i pre i posle njega dobrih igraca ali uticaj koji je on imao tada je nemerljiv i neosporiv. U vreme kad nije interneta bilo ceo svet je znao ko je Dzordan i Bullsi pa makar i ne pratio kosarku. On je podigao NBA na svetski nivo i utabao put svim zvezdama u NBA u buducnosti koji danas zaradjuju te silne milione. Sad ko je bolji igrac on, Lebron ovaj ili onaj o tome se moze diskutovati (mada je gotovo nemoguce odrediti) ali o uticaju na NBA i kosarku uopste kad pricamo onda Dzordanu nema ravnog.
                        Isto tako i za ovu moju pricu o uticaju Sopranova, bice i skupljih i vecih i kvalitetnijih serija sve to stoji ali uticaj ne moze da se spori jer ove godine je 20 godina od kad je prvi put prikazana pa uporedi samo kako izgledaju stvari pre i posle.

                        Comment


                        • GoT je serija koja se pojavila u pravom trenutku tj u doba Internet ekspanzije i globalizacije i iako je u prvoj polovini ove decenije bila u senci nekih drugih serija, kasnije joj nijedna serija nije mogla parirati iako su kasnije sezone slabije. Po meni ne moze da ima toliki uticaj i da bude revolucionarna zato sto nije ona ta koja utaba stazu za druge nego ide utabanom stazom zato sto se neko pre njih probio. Bukvalno je iskombinovala najbolje elemente drame i epske fantastike, knjige sa druge strane bi trebalo da budu vise vrednovane i da im se pridaje veci znacaj nego seriji.

                          I moj glas ide Sopranovima kao jednoj od najuticajnijih serija iako mi nije u top3. Zapravo i Zica moze da se stavi rame uz rame sa Sopranovima. Svi mi zivimo u modifikovanom Baltimoru.
                          Last edited by Ricma; 21-05-19, 15:16.

                          Comment


                          • Mora se praviti razlika izmedju globalnih serija i ovih ajde da kazem manje globalnih..ne znam kako bi se izrazio.Zica je dobra serija, ali pricati kako je njabolja, moze samo neki momak od 20-25 godina ishajpovan na krimi price jbm li ga..Gledao sam, dobra serija i to je to..Odgledacu je mozda jos jednom..kad zaboravim bas sve, a tu sam negde
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Pogledao sam "Mindhunter". Super sezona, baš po mom ukusu. U početku je malo sporija, ali drugi deo sezone fenomenalan. Lik koji gkumi glavnog agenta Forda fantastično odradio ulogu. Preporuke!
                              sloboda ili ništa

                              Comment






                              • Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X