Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dokumentatna serija od sedam epizoda. Nije zajebancija, samo sto je lik o kome je dokumentarac potpuno lud I on a i svi ostali koji se tu pojavljuju. Evo kako je na RT opisana serija
    Among the eccentrics and cult personalities in the stranger-than-fiction world of big cat owners, few stand out more than Joe Exotic, a mulleted, gun-toting polygamist and country western singer who presides over an Oklahoma roadside zoo. Charismatic but misguided, Joe and an unbelievable cast of characters including drug kingpins, conmen, and cult leaders all share a passion for big cats, and the status and attention their dangerous menageries garner. But things take a dark turn when Carole Baskin, an animal activist and owner of a big cat sanctuary, threatens to put them out of business, stoking a rivalry that eventually leads to Joe's arrest for a murder-for-hire plot, and reveals a twisted tale where the only thing more dangerous than a big cat is its owner.
    Ovaj ludak ludi je drzao zoo sa preko dvesta tigrova i lavova, ali je prije koju godinu sve otislo nizbrdo i sad je u zatvoru

    Edit: Tiger King je white trash Game of Thrones
    Last edited by powerslave; 02-04-20, 18:57.

    Comment


    • Mislim da jedna rečenica koju sam pročitao na internetu fenomenalno opisuje cijelu seriju. Najnormalniji lik u cijeloj seriji je bivsi narko bos koji je spalio zivog covjeka, te po uzoru na njega je Bryan de Palma snimio Scarface.

      Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

      Comment


      • Dobili smo i misljenje eksperta OJ Simpson isto misli da je Carole Baskin ubila muza

        Koliko samo analiza Tiger Kinga ima na YT-u... David Spade ga pominje bukvalno svaki dan

        Comment


        • Ok je, zadovoljan sam Ovo samo u Americi moze da se desi.

          Iskreno, ja bi ih sve pozatvarao. I ove sto su nevini, preventive radi [emoji3]
          Last edited by s_hyperion; 03-04-20, 21:16.

          Comment


          • Hahahahaha to to i ja sam istog misljenja. Svi pod kljuc

            Comment


            • Nikola Đuričko u “Stranger Things”: Srpski glumac dobio ulogu u jednoj od najgledanijih serija na Netfliksu
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Vec se preslusao Galebov podcast na yt.

                2/2 sa kastinzima

                Comment


                • I ja poceo da gledam Tiger King, ahhahahahahah pa jebote kakve su ovo glave
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Izasla je i Casa de papel ako iko planira da nastavi da gleda to. Netflix on fire trenutno.
                    Last edited by mark !t zer0; 04-04-20, 12:12.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                      Izasla je i Casa de papel ako iko planira da nastavi da gleda to. Netflix on fire trenutno.
                      Nije mi nesto ova nova sezona.
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Meni je vec i onaj nastavak bio previse, slabija kopija prvog dela price, tako da i nemam gotovo nikakva ocekivanja, ima dosta pre toga da se pogleda.

                        Inace, posto je ovde totalna zabuna oko sezona jer je pola ljudi gledalo pre Netflixa, za mene je ovo sto je sad izaslo drugi deo druge sezone.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Vec se preslusao Galebov podcast na yt.

                          2/2 sa kastinzima
                          Odlican je Djuricko, ja obozavam da ga slusam.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by Alistair Drake View Post
                            Hahahahaha to to i ja sam istog misljenja. Svi pod kljuc
                            Spoiler


                            "Jeff stole the zoo"
                            Could you repeat that.
                            "Jeff Lowe stole the zoo"

                            E tu sam stvarno puko


                            I poslednja epizoda. Jeff prvo sjebe Joa, ok. Onda sjebe i onog debelog Garretsona. I onaj retard Tim Stark i dalje radi sa njim, priča neke bajke kako će imati najveći zoo vrt u USA, a ja se mislim, sjebaće i tebe, ako već i nije. I do kraja epizode, eto ga



                            Last edited by s_hyperion; 04-04-20, 14:19.

                            Comment


                            • Odličan je Ozark.

                              Za sada mi deluje kao najbolja sezona.
                              Last edited by mark !t zer0; 04-04-20, 18:50.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                                Odličan je Ozark.

                                Za sada mi deluje kao najbolja sezona.
                                Isto bas upravo gledam 2 ep 3 sezone... Glumac i serija, oboje vrh...
                                GIFSoup

                                Comment

                                Working...
                                X