Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odgledao prvu epizodu. Henry sjajan kao Geralt. Borba je dobro uradjena, atmosfera na mestu. Zadovoljan sam za sada.
    Last edited by Mr. Wolf; 21-12-19, 23:01.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • The show is an adaptation of The Witcher’s short stories, giving it an anthology-esque quality. Each episode takes place at a different point in time for each character, jumping backwards and forwards as it sees fit, and it’s up to you to piece it all together. Sometimes it works and sometimes it’s just confusing, since you’re never explicitly told what time frame each sequence slots into. Again, it feels like the show’s writers were writing only for existing fans, not trying to carve out a new audience of their own. It could easily be fixed by displaying a date on-screen at the start of each scene.
      To je to. Ja sam bas zadovoljan kako je serija ispala, ali da ne znam pricu i da nisam igrao igre vjerovatno bi mi serija slabije legla. Srecom pa postoje milioni fanova The Witcher serijala sirom svijeta pa ce brojke biti dovoljno dobre da se serija odrzi na Netflixu dok je ne zavrse

      Inace, evo danas sam ponovo krenuo da gledam Ona epizoda sa Strigom mi je fenomenalna. Ono je sama srz onoga sto Witcher predstavlja.. Geralt koji se nalazi na nekoj novoj lokaciji.. neka krcma, pored njega neka p*cka, on bez dinara... prihvata "ugovor" da ubije cudoviste misleci da je u pitanju vukodlak. Umijesa se carobnica Triss koja mu kaze da je u pitanju nesto drugo ali da ne zna sta i da joj treba pomoc eksperta. Gerlat koji proucava zrtve i kapira da je u pitanju Striga i koji otkriva da drugi vjestac nije zbrisao sa parama vec da je ubijen i da je pokvareni kralj Foltest to zataskao da ne bi njegove ljude uhvatila panika ako saznaju da ni vjestac nije mogao da se rijesi cudovista... Naravno, onda na vidjelo izlazi kraljeva prljava tajna koja bi mogla da uzdrma kraljevstvo... imamo incest, kletvu, skrivene motive, gomilu ljudi koji su umrli zbog necije ljubomore. Geralt koji posle sprovedene "istrage" majstorski nakon spektakularne borbe zavrsava posao i jedva ostaje ziv.

      Ova epizoda savrseno opisuje sta je Witcher, ko je Geralt i u kakvom svijetu zivi. Ako se neko razmislja da li uopste da gleda seriju, neka samo pogleda tu trecu epizodu pa neka onda prelomi
      Last edited by powerslave; 22-12-19, 08:08.

      Comment


      • The Guardian: The 50 best TV shows of 2019: the full list


        https://www.theguardian.com/tv-and-r...-tv-shows-2019
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Zavrsio sam i ja Witchera i kao fan knjiga, mogu da kazem da je bolje nego sto je bilo ko ikada mogao da se nada. Razumem da su ljudi koji nisu citali knjige zbunjeni, stvarno su trebali bolje da strukturise sve. Ako nisi citao knjige, bices izgubljen. Opet, ne znam koliko je moglo da bude bolje s obzirom da su prve dve knjige u sustini zbirka slabo povezanih prica i da treba uspostaviti tri glavna lika na pocetku. Ali ako to pregurate, dobra vest je da ce od druge sezone serija imati normalnu strukturu i da tek tada pocinje prava saga
          Inace, su po meni super castovali sve likove, vizuelno je serija kako treba. Ima mesta za napredak i generalno sve ono sto ne valja se da lako ispraviti. Ono sto je bitno je uradjeno kako treba.
          Last edited by s_hyperion; 22-12-19, 17:08.

          Comment


          • Ja jedva cekam da nastave. Da se pojave Vesemir, Eskel, Lambert i Coen u sledecoj sezoni, pa makar samo u par epizoda. Ima tu svasta nesto da se desava i bice strasnih likova.

            Jbs mi sve, ja ne mogu da docekam da prica dovoljno odmakne da vidimo neke od najjacih likova... prije svih Dijkstra i Bonhart Ne znam koga bi volio da vidim kao Dijkstru jer dje ces naci tolikog glumca ali kad sam citao knjige, zamisljao sam da Bonhart izgleda kao Sam Elliott Nije ni on vise realna opcija, jer dje ce covjek u njegovim godinama da se bakce sa macevima i cudima.

            Comment


            • Juce sam trebao da pocnem da gledam. Da odgledam sve odjedared, medjutim - nisam stigao ....
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Gledao neko Bron/Broen?

                Comment


                • Obavezno stivo, kao i The Killing.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                    Gledao neko Bron/Broen?
                    Skoro svi sa foruma, ali iskljucivo bas tu originalnu verziju
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Powerslave View Post
                      Ja jedva cekam da nastave. Da se pojave Vesemir, Eskel, Lambert i Coen u sledecoj sezoni, pa makar samo u par epizoda. Ima tu svasta nesto da se desava i bice strasnih likova.

                      Jbs mi sve, ja ne mogu da docekam da prica dovoljno odmakne da vidimo neke od najjacih likova... prije svih Dijkstra i Bonhart Ne znam koga bi volio da vidim kao Dijkstru jer dje ces naci tolikog glumca ali kad sam citao knjige, zamisljao sam da Bonhart izgleda kao Sam Elliott Nije ni on vise realna opcija, jer dje ce covjek u njegovim godinama da se bakce sa macevima i cudima.
                      Haha, mladji Sam Elliott, savrseno bi bilo

                      Neko je pomenuo Evu Green za Yennefer, to sam i ja odavno rekao. Ali ova Chalotra uopste nije losa. Kada se prvi put pojavila u haljini, cista dominacija

                      Comment


                      • Za sad su odlican posao odradili sa kastingom, minus Triss i Fringilla... ne znam sto me to toliko nervira

                        Geralt i Dandelion su savrseni. Koliko sam se smijao kad ga psuju i gadjaju svim i svacim u onoj kafani

                        Edit:

                        https://twitter.com/LHissrich/status...122304512?s=20

                        Bravo zeno!
                        Last edited by powerslave; 22-12-19, 23:09.

                        Comment


                        • https://www.dedamilorad.com/serija-t...her-recenzija/
                          GIFSoup

                          Comment


                          • Ja evo jos nisam naisao na jednog pravog ljubitelja serijala kojem se ova adaptacija nije svidjela. Iskreno, ko j*ebe one koji nisu citali knjige

                            Cak i ljudi koji su odigrali samo taj Wild Hunt i koji u sustini o Witcheru znaju vrlo malo a i to sto znaju nema veze sa knjigama su zadovoljni kako je ovo ispalo.

                            Ne znam ko je Deda Milorad i koja mu je muka, ali bi mu preporucio da manje sere i da pogleda jos jednom GoT da ublazi tugu. Strasan "novinar" koji je pola recenzije prepisao od drugih "novinara"
                            Last edited by powerslave; 22-12-19, 23:45.

                            Comment


                            • ahhahahahahaha car.
                              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                              Comment


                              • Pogledao sam i prebrzo je sve. Ono se trebalo razvući na 20 epizoda i lepo objasniti. Previše je hronološki nejasno do neke tačke. Kontam ja poentu ali kontam je na kraju, jedino opet da se gleda pa da znam u čemu je štos. Mogli su bolje priče oko upoznavanja likova i manje da iskomplikuju. Sve je ok sem priče tačnije brzine, još tačnije broja epizoda. Ako ne 20, moralo je ići na 12 epizoda.

                                Comment

                                Working...
                                X