Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Powerslave View Post
    Observer kaze "The Witcher is clearly not the next Game of Thrones"...
    Odlicno.

    Kriticari se sve vise i vise trude ko ce veci debil da bude. Ko ih jebe. Na rt 57% kritika, 86% gledaoci.
    Ovo me podseca na Dave Chappelle: Sticks & Stones, ahhahahah kakve su tu recenzije mogle da se procitaju Osetljive pickice. Naravno - 35% kritika, 99% gledaoci.
    Last edited by Mr. Wolf; 20-12-19, 22:42.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Serije su mnogo vise podlozne hajpu nego filmovi. Od govno serije nakacice se milioni fanatika i izgubice se realna predstava, dok oko filmova redje. Jer nemaju na osnovu cega da grade fanatizam. Film izadje jednom i izasao je, i nemaju sta vise da cekaju. Film uvek ispred serije.

      Comment


      • Tacno. Svi znamo sta je hajp napravio od GoT-a... do te mjere je isao taj hajp da je ta serija direktan uzrok sto danas botovi i debili pisu kritike i evo danas koja god serija sad se pojavi dje ljudi jasu konje i nose maceve ima da bude popljuvana jer zaboga nije GoT. Ne mozes ti takvima nista objasniti... nema veze sto je The Witcher serijal izasao(i zavrsio se) prije onoga buckurisa Martinovog i sto je za razliku od buckurisa taj serijal vec bio planetarno popularan prije dolaska na tv ekrane(naravno zahvaljujuci igrama). Nema veze sto ima bolju pricu i bolje likove i sto su seriju uzeli da rade ljudi kojima je stalo da naprave nesto po ukusu fanova a ne samo da namlate pare na brzaka. Nista to nema veze.. jer mi bi da gledamo seriju koja je kao GoT, ali da nije GoT.. a posto nije kao GoT onda ne valja i neka se tjera u picku materinu

        Da je igrom slucaja umjesto The Witcher danas izasao Wheel of Time ili LOTR isto bi ovako bili popljuvani. J*bao vas GoT u dupe retardirano.

        Comment


        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
          Odlicno.

          Na rt 57% kritika, 86% gledaoci.
          Naravno - 35% kritika, 99% gledaoci.
          Ovo je meni uvek jasan znak da će da mi se dopadne nešto. I obrnuto, kad vidim tipa 60% gledaoci, a 90% kritike, odmah zaobilazim

          Ima izuzetaka naravno, ali generalno je to to

          Comment


          • Originally posted by Powerslave View Post
            Tacno. Svi znamo sta je hajp napravio od GoT-a... do te mjere je isao taj hajp da je ta serija direktan uzrok sto danas botovi i debili pisu kritike i evo danas koja god serija sad se pojavi dje ljudi jasu konje i nose maceve ima da bude popljuvana jer zaboga nije GoT. Ne mozes ti takvima nista objasniti... nema veze sto je The Witcher serijal izasao(i zavrsio se) prije onoga buckurisa Martinovog i sto je za razliku od buckurisa taj serijal vec bio planetarno popularan prije dolaska na tv ekrane(naravno zahvaljujuci igrama). Nema veze sto ima bolju pricu i bolje likove i sto su seriju uzeli da rade ljudi kojima je stalo da naprave nesto po ukusu fanova a ne samo da namlate pare na brzaka. Nista to nema veze.. jer mi bi da gledamo seriju koja je kao GoT, ali da nije GoT.. a posto nije kao GoT onda ne valja i neka se tjera u picku materinu

            Da je igrom slucaja umjesto The Witcher danas izasao Wheel of Time ili LOTR isto bi ovako bili popljuvani. J*bao vas GoT u dupe retardirano.
            Dojadili su. Koliki konformista moraš biti. Zato ono govno Černobilj neću ni da gledam. Treba Englezi da mi prave seriju i to nisu našli glumce sa područja SSSR.

            Da sam miljarder napravio bi serijal o stigmatizovanju i trgovini robovima crncima da Viktor Savić glumi Frensisa Drejka.

            Našli oni da snimaju nešto, aj bre. Ma da je najbolja na svetu neću pogledati pa neka sam zadrt 100 puta.

            Spoiler
            Danas sam gledao Lolitu opet, Peter Sellers fenomenalan glumac bio stvarno. Onaj dijalog ispred onog hotela, plakao sam od smeha.

            Comment


            • Posto sam napokon odgledao cijelu sezonu, ajde da dam svoj konacni sud

              Meni licno je bilo najvaznije da vidim kako ce sve to da izgleda, da li je prije svih Cavill bio dobar izbor, hoce li se drzati knjiga, koliko i da li ce iskoristiti neke ideje iz video igara, ocemo li imati onaj prljavi i pokvareni svijet koji je Sapkowski stvorio ili cemo dobiti neku razvodnjenu "holivudsku" verziju itd.

              Pa da krenem redom. Serija izgleda odlicno. U potpunosti su pogodili ambijent. Strah me je bilo da ce mozda izgledati jeftino i da ce se previse oslanjati na CGi.

              Cavill je apsolutno prekucao ulogu! Od facijalnih ekspresija, preko onih zukova koje Geralt pravi sebi u bradu, pokreta pa sve do glasa Znaci ne vjerujem kako mu je dobro legao Geralt. Mogli su oni zamisliti nekog svog Geralta i predstaviti ga drugacije ali svi znamo da posle onog Geralta kojeg smo dobili u igrama to ne bi bilo to. Bilo je nerealno ocekivati da cemo dobiti nesto sto je skoro jednako kvalitetno kao Geralt iz video igre, ali sam se prevario i svaka im cast kako je on na kraju ispao(i ako i dalje mislim da je previse nabijen ali nema veze... nekako je veci badass ) Skakao sam od uzbudjenja kad je krenuo da kolje one u Blavikenu I onaj obracun sa Strigom je bio pun pogodak! Nema price, stvarno je Geralt dostojno otjelotvoren.

              Knjiga se, za sad, drze koliko je moguce. Naravno da bi ja volio da je sve uradjeno od a do s kao u knjigama, ali razumijem da su zbog tv formata morali neke stvari da promijene. Napr. morali su dodati malo vise radnje oko Ciri i Yennefer jer uz Geralta, to su dva najbitnija lika. I ako mi je krivo sto nisu napravili vise epizoda za ovu prvu sezonu pa da smo onda mogli da vidimo jos neku od onih prica iz Poslednje Zelje ili Maca Sudbine, prije svega Geraltov izlet u Brokilon i prvi susret sa Ciri ali ni ovo sto su oni uradili nije lose. Cahir je dobio vise prostora.. to je naravno uradjeno sa namjerom da bi svima bilo jasno da je i on bitan lik.. ne smeta mi to sto se cijeli ovaj uvod oko Ciri tj njeno putovanje od pada Cintre pa do (ponovnog)susreta sa Geraltom razlikuje od onoga u knjigama. Morali su nekako sve to uklopiti u osam epizoda a da ne bude z'brda z'dola i ustvari je dobro ispalo.

              Jako mi je milo sto smo dobili bitku za Sodden Hill. Opet, da bi prica bolje ispala na tv-u, i Fringilla je dobila vecu ulogu na pocetku. Promijenili su njenu pozadinu i u seriji je ona od pocetka neki bitan igrac. Od svega oko nje, jedino mi smeta njen izgled Ukoliko ne grijesim, a znam da smo to odje i ranije pominjali, u tom svijetu jedino su Zerikanijanci crni(makar koliko ja znam Tea i Vea savrsen primjer) pa ajde sad cemo svi da se pravimo ludi na to sto je Fringilla jos crnja od njih Dje nestadose te famozne zelene oci iz knjige Bas nema nikakvog smisla, s obzirom da je i u seriji kratko pomenuto da je ona iz Toussainta... Ali dobro, nije strasni sto je jedan lik tamne puti jer kakav je trend danas, dobro nije Idris Elba bio Geralt E da, vala nisu morali Triss da mijenjaju ali posto je serija ovako dobro ispala, necu im oprostiti ali cu preci preko toga Da sam se ja pitao Sara Underwood bi bila Triss, a Eva Padlock bi bila Yennefer

              Jedino sto me zulja oko one bitke za Sodden je sto je Cahir mogao da se posiba sa Vilgefortzom. Razumijem da su morali i jednog i drugog malo da istaknu u ovoj prvoj sezoni, ali daj majku li mu.. ipak je to Vilgefortz Pojeo bi Cahira za uzinu

              Dalje... Jaskier ili kako smo mi navikli Dandelion je pun pogodak. Koja je to budala. Odlican je ovaj glumac i super je hemija izmedju njega i Geralta. Ne moze ova serija bez te doze humora koju on donosi i Geraltovog hladnog sarkazma. I da, bolje lezi to originalno ime za seriju nego da su ga krstili Dandelion.

              Svijet je prljav i pokvaren taman koliko treba. A ima i taman dovoljno golotinje... Svi znamo kakav je Geralt jebac

              Jeste sigurno nekome bilo konfuzno i tesko da pohvata kad se sta desilo, ali valjda su svi ukapirali do kraja sezone kad se sta desilo. Samo su Geraltove price isle hronoloskim redom i izmedju Blavikena i napr one price sa zmajem je proslo makar 10 godina... a da je Yennefer bila grbava prije 60 godina i da joj se nije sve ono desilo preko noci. Naravno, sve ono sa Ciri se desava nakon svega sto se desilo Geraltu i Yen. Vidim da ima dosta zbunjenih po internetu pa eto, mozda nekome sad bude jasnije. Ko nije znao i koga zanima, u vrijeme pada Cintre Ciri ima cini mi se 11 ili 12 godina, Geralt blizu 90... Yen je starija od njega, ali samo nekoliko godina

              To preskakanje iz proslog u sadasnje vrijeme i mijesanje dogadjaja je moralo bolje da se objasni. Makar su mogli da stave ime lokacije i godinu na pocetku scena, jer tesko da ce se ljudi moci pohvatati iz prve. Ili to ili su morali to nekim drugim redom prikazati i malo objasniti jer ovako samo onaj ko je citao knjige moze da se snadje. To je najveci minus ove sezone.

              Dako doda Zdravkelja nesto sto sam ja zaboravio ili sta mi je promaklo

              Sve u svemu, odlicna prva sezona! 9/10 Premasila moja ocekivanja... strasno sam bio skeptican
              Last edited by powerslave; 21-12-19, 03:11.

              Comment


              • Originally posted by Powerslave View Post
                Posto sam napokon odgledao cijelu sezonu, ajde da dam svoj konacni sud

                Meni licno je bilo najvaznije da vidim kako ce sve to da izgleda, da li je prije svih Cavill bio dobar izbor, hoce li se drzati knjiga, koliko i da li ce iskoristiti neke ideje iz video igara, ocemo li imati onaj prljavi i pokvareni svijet koji je Sapkowski stvorio ili cemo dobiti neku razvodnjenu "holivudsku" verziju itd.

                Pa da krenem redom. Serija izgleda odlicno. U potpunosti su pogodili ambijent. Strah me je bilo da ce mozda izgledati jeftino i da ce se previse oslanjati na CGi.

                Cavill je apsolutno prekucao ulogu! Od facijalnih ekspresija, preko onih zukova koje Geralt pravi sebi u bradu, pokreta pa sve do glasa Znaci ne vjerujem kako mu je dobro legao Geralt. Mogli su oni zamisliti nekog svog Geralta i predstaviti ga drugacije ali svi znamo da posle onog Geralta kojeg smo dobili u igrama to ne bi bilo to. Bilo je nerealno ocekivati da cemo dobiti nesto sto je skoro jednako kvalitetno kao Geralt iz video igre, ali sam se prevario i svaka im cast kako je on na kraju ispao(i ako i dalje mislim da je previse nabijen ali nema veze... nekako je veci badass ) Skakao sam od uzbudjenja kad je krenuo da kolje one u Blavikenu I onaj obracun sa Strigom je bio pun pogodak! Nema price, stvarno je Geralt dostojno otjelotvoren.

                Knjiga se, za sad, drze koliko je moguce. Naravno da bi ja volio da je sve uradjeno od a do s kao u knjigama, ali razumijem da su zbog tv formata morali neke stvari da promijene. Napr. morali su dodati malo vise radnje oko Ciri i Yennefer jer uz Geralta, to su dva najbitnija lika. I ako mi je krivo sto nisu napravili vise epizoda za ovu prvu sezonu pa da smo onda mogli da vidimo jos neku od onih prica iz Poslednje Zelje ili Maca Sudbine, prije svega Geraltov izlet u Brokilon i prvi susret sa Ciri ali ni ovo sto su oni uradili nije lose. Cahir je dobio vise prostora.. to je naravno uradjeno sa namjerom da bi svima bilo jasno da je i on bitan lik.. ne smeta mi to sto se cijeli ovaj uvod oko Ciri tj njeno putovanje od pada Cintre pa do (ponovnog)susreta sa Geraltom razlikuje od onoga u knjigama. Morali su nekako sve to uklopiti u osam epizoda a da ne bude z'brda z'dola i ustvari je dobro ispalo.

                Jako mi je milo sto smo dobili bitku za Sodden Hill. Opet, da bi prica bolje ispala na tv-u, i Fringilla je dobila vecu ulogu na pocetku. Promijenili su njenu pozadinu i u seriji je ona od pocetka neki bitan igrac. Od svega oko nje, jedino mi smeta njen izgled Ukoliko ne grijesim, a znam da smo to odje i ranije pominjali, u tom svijetu jedino su Zerikanijanci crni(makar koliko ja znam Tea i Vea savrsen primjer) pa ajde sad cemo svi da se pravimo ludi na to sto je Fringilla jos crnja od njih Dje nestadose te famozne zelene oci iz knjige Bas nema nikakvog smisla, s obzirom da je i u seriji kratko pomenuto da je ona iz Toussainta... Ali dobro, nije strasni sto je jedan lik tamne puti jer kakav je trend danas, dobro nije Idris Elba bio Geralt E da, vala nisu morali Triss da mijenjaju ali posto je serija ovako dobro ispala, necu im oprostiti ali cu preci preko toga Da sam se ja pitao Sara Underwood bi bila Triss, a Eva Padlock bi bila Yennefer

                Jedino sto me zulja oko one bitke za Sodden je sto je Cahir mogao da se posiba sa Vilgefortzom. Razumijem da su morali i jednog i drugog malo da istaknu u ovoj prvoj sezoni, ali daj majku li mu.. ipak je to Vilgefortz Pojeo bi Cahira za uzinu

                Dalje... Jaskier ili kako smo mi navikli Dandelion je pun pogodak. Koja je to budala. Odlican je ovaj glumac i super je hemija izmedju njega i Geralta. Ne moze ova serija bez te doze humora koju on donosi i Geraltovog hladnog sarkazma. I da, bolje lezi to originalno ime za seriju nego da su ga krstili Dandelion.

                Svijet je prljav i pokvaren taman koliko treba. A ima i taman dovoljno golotinje... Svi znamo kakav je Geralt jebac

                Jeste sigurno nekome bilo konfuzno i tesko da pohvata kad se sta desilo, ali valjda su svi ukapirali do kraja sezone kad se sta desilo. Samo su Geraltove price isle hronoloskim redom i izmedju Blavikena i napr one price sa zmajem je proslo makar 10 godina... a da je Yennefer bila grbava prije 60 godina i da joj se nije sve ono desilo preko noci. Naravno, sve ono sa Ciri se desava nakon svega sto se desilo Geraltu i Yen. Vidim da ima dosta zbunjenih po internetu pa eto, mozda nekome sad bude jasnije. Ko nije znao i koga zanima, u vrijeme pada Cintre Ciri ima cini mi se 11 ili 12 godina, Geralt blizu 90... Yen je starija od njega, ali samo nekoliko godina

                To preskakanje iz proslog u sadasnje vrijeme i mijesanje dogadjaja je moralo bolje da se objasni. Makar su mogli da stave ime lokacije i godinu na pocetku scena, jer tesko da ce se ljudi moci pohvatati iz prve. Ili to ili su morali to nekim drugim redom prikazati i malo objasniti jer ovako samo onaj ko je citao knjige moze da se snadje. To je najveci minus ove sezone.

                Dako doda Zdravkelja nesto sto sam ja zaboravio ili sta mi je promaklo

                Sve u svemu, odlicna prva sezona! 9/10 Premasila moja ocekivanja... strasno sam bio skeptican
                E, ovako se analizira serija.

                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Odlican pocetak Witchera, Kevil ga perfektno skinuo, vidi se da je fan igre i da je maksimalno ozbiljno skinuo Geralta. Prve dvije sezone ce kapiram biti slabije ali zato od trece ocekujem totalni haos. Za razliku od GOTa Witcher ce ici uzlaznom putanjom kao sto je slucaj sa igrama i knjigama.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Powerslave View Post
                    E da, vala nisu morali Triss da mijenjaju ali posto je serija ovako dobro ispala, necu im oprostiti ali cu preci preko toga Da sam se ja pitao Sara Underwood bi bila Triss, a Eva Padlock bi bila Yennefer
                    Slažem se sve generalno, odlična sezona, zameram malo tu žurbu što su strpali dve i po knjige u osam sezona, moglo je lagano sve ovo u dve sezone da se spakuje, ali bi možda bilo suviše razvučeno za one koji nisu fanovi serijala.

                    Od kastinga mi najviše smetao izbor za Triss, da su zamenili da glumica što je Gerlatova majka bude Triss, mnogo mi je bolja varijanta. Ne znam ko je Eva Padlock, ali najbolji izbor za Yennefer bi mi bila Eva Green:



                    Sve u svemu odlična ekranizacija! 8/10

                    Comment


                    • Inace kad smo kod Witchera na Steamu je W3 devet eura, iskoristite to, ako uopste postoji neko ko nije odigrao
                      sigpic

                      Comment


                      • Witcher odgledao 3 epizode, ništa mi jasno nije. Mix GoT, LOTR i Pottera. Hoće li se malo razjasniti ili? Prebrzo i previše izbrkano.

                        Comment


                        • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                          Witcher odgledao 3 epizode, ništa mi jasno nije. Mix GoT, LOTR i Pottera. Hoće li se malo razjasniti ili? Prebrzo i previše izbrkano.
                          Ima 3 timeline-a, gde Yennefer kreće je najstariji timeline pa posle gde se prepliće sa Geraltom je neka sadašnjost, a Ciri je u budućnosti gde će sve da se sklopi. Jebiga, meni nije bio problem da pohvatam koji sam čitao knjige, ali su mogli malo bolje da naznače kada je šta.

                          Comment


                          • Previše izbrkano. Tek u 4. kontam.

                            Eva Padlock ako je ona na koju misliš... Previše je, a i mislim da je ona iz Španije.

                            Comment


                            • Ma zajebavam se ja se Evom... dje ce ona da glumi ista Nego su sve te carobnice u knjigama dobre ribe pa zato ja ovu pomenuo

                              Comment


                              • Može ona da glumi sigurno bi se našao žanr za nju.

                                Gledam 5. epizodu. Ništa specijalno serija, verovatno nisam upućen u taj svet pa baš zato i zamerka. Verujem da je vama koji ste čitali mnogo bolje.

                                Comment

                                Working...
                                X