Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zavrsio cetvrtu sezonu The Expanse. Sjajno Kako su samo majstorski prilagodili pricu za TV i pripremili teren za ono sto slijedi.

    A sto mi je zao Ashforda

    I sad ponovo treba cekati sledecu sezonu. Nista, sad sam se opet zarazio... idem sjutra da kupim Babylon Ashes i Persepolis Rising

    Comment


    • Supernatural sve gore i gore ide u poslednjoj sezoni.
      Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

      Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

      Comment


      • Sutra izlazi The Witcher, nadajmo se najboljem
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
          Sutra izlazi The Witcher, nadajmo se najboljem
          Ma ne moze bolje...od Zice.. xDDDDDD
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Ja sigurno ostajem budan da cekam sezonu veceras Jos samo 6.5 sati

            Comment


            • Pogledana prva epizoda! Ovako na prvi pogled ovo djeluje solidno... Bacam se sad odma na drugu.

              Jedan zakljucak sam mogao da izvucem iz ovih prvih sat vremena. Znaci, kako je Cavill namazao ulogu Aoooo ljudi... on je skinuo i glas kao iz igrice i pokrete u toku bitke! Nevjerovatno

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Nek mi Star Trek fanatik kaze kojim redosledom da gledam filmove i serije i da li nesto mogu slobodno da preskocim. Moj nazovi plan je TOS, filmovi TOS, TNG, filmovi TNG i na kraju ovaj Reboot. Ne bih ulozio vreme u druge serije, ne znam ni kako cu ceo TNG da pogledam.

                Sada bas citam kako se Tarantino udaljava od projekta, on je tu jedini bio faktor zbog cega bih ceo serijal gledao preko reda.

                Sve mi se cini da sam naoravio propust sto seriju nisam gledao ili da nisam par godina mladji pa da se nakacim na torente kada su uveliko bili u ekspanziji.
                Redosled serijala:
                1. ST Enterprise se bavi prvim koracima covecanstva u medjuplanetarnim odnosima i osnivanjem Federacije u cemu je posada .U.S.S Enterprise NX-01 pod komandom Dzonatana Arcera odigrala veoma vaznu ulogu u prevazilazenju razlika izmedju cesto suprotstavljenih planeta, kao i ratom sa Xindima i razbucavanjem Prostranstva.
                2. ST Discovery je fokusiran na dogadjaje koji predhode ST TOS: rat sa Klingoncima, Spokovom posestrimom Majkl i njenim pizdarijama. Tehnicki, odlicno odradjen posao - ali prica je toliko puna supljina, ostaje da se vidi da li ce da vodi necemu.
                3. ST TOS je fokusiran prvom petogodisnjom misijom U.S.S Enterprise NCC-1701 pod komandom Kapetana Dzejmsa Tiberijusa Kirka i odnosima, u glavnom, izmedju Federacije, Romulanaca i Klingonaca pre potpisivanja mira u Kitomeru.
                4. ST TNG se bavi putovanjima U.S.S. Enterprise (NCC-1701-D) pod komandom Zan Luk Pikarda i ratom sa BORG-om, tehno kolektivom koji asimiluje citave rase u kolektivnu svest kojom upravlja Kraljica i njeno misljenje je bisljenje svake radilice u kolektivu (nesto kao KIm severnokorejski ili Vucic ovdasnji).
                5. ST DS9: nakon odvajanja Bejdzora od Matice Kardasije, mirovne snage Federacije se smestaju na kardasijsku bazu Slat. ovaj Terak Nor, prekrste je u Deep Space 9 pod komandom Kapetana Benjamina Siska, samohranog oca derista Dzejka. Ne lezi vraze, otkriva se stabilna crvotocina, stvorena od strane bica koja zive u nekom svom tripu, prema Gama kvadrantu i cela ta pripizdina u Alfa kvadrantu postaje strateski vazno mesto. Zahvaljujuci kontaktu sa dundjerskom ekipom crvotocine, koju Bejdzorci obozavaju kao Proroke, Sisko postaje njihov emisar na tom parcetu kosmosa i vazan baja u kosmickim odnosima. Naravno, ni Gama kvadrant nije bez svojih demona - kontrolisan je rasom menjolika koji pomocu genetski izmanipulisanih Dzem Hadara i Vorti zele da zavedu svoje poimanje reda znano kao Dominion u ostatku svemira i otvaranje crvotocine im je odlicna prilika da upadnu u Alfa kvadrant koji smatraju haoticnim. Dok se ne ujedine Klingonci, Romulanci i Federacija da ih vrate nazad.
                6. ST Voyager - malcice smo promasili put jureci svercersku bandu u Zoni bezbednosti . Posada broda U.S.S Voyager NCC-74656 (first of his class: can land on surface) pod komandom Kapetana Ketrin Dzejnvej ganja odbeglu Maki bandu svercera i terorista vodjenu bivsim oficirom Federacije Cakoteom kroz zajeban prostor nazvan Badlands i biva odvucena u Delta kvadrant. Silom prilika, prinudjeni su da se udruze i hrabro krenu nazad ka Alfa kvadrantu. Posto im je prolaz kojim su dosli zatvoren (crk`o skretnicar) ostaje im djelem-djelem kroz taj deo galaksije izmedju neprijateljski nastrojenih nacija s jedne i BORG kolektiva s druge strane. Put ce trajati procenjeno oko 80 godina, dok se ne umesa Admiral Ketrin Dzejnvej iz buducnosti donoseci im tehnologiju da skrate put kroz transwarp Puteve Borglanda vrate se kuci u Alfu, unistavajuci iste dok Admiralka zamajava Borg kraljicu sa nano virusima.


                Filmovi idu izmedju serijala - ukopcaces vec redosled.

                Qapla!
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Inace, je l`odgledao jos neko na Netflixu Don`t f**k with cats?
                  Jeziv trodelni dokumentarac.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Nakon pogledane cetiri epizode, samo da potvrdim da je Cavill odlican Geralt. Vidim da su vec u ovim prvim epizodama uprostili taj Ciri-Geralt timeline, ali necu da sudim dok ne pogledam cijelu sezonu jer razumijem da su morali da prilagode pisani materijal tv formatu. Imam osjecaj da ce ovo preskaknje iz proslosti u sadasnjost iz scene u scenu u zavisnosti koji lik pratimo leci samo nama koji smo citali knjigu. Nekako imam osjecaj da mi nista ne bi bilo jasno da nisam upucen u pricu. Jedino mi smetaju ocigledne gluposti sa crnim vilenjacima i drijadama, Triss koja izgleda kako izgleda i Fringillaom kojoj bi i Zerrikanianci pozavidjeli na boji koze.

                    Ovo ostalo sve sljaka kako treba, dobro izgleda i ima smisla. Zavrsicu sezonu danas/sjutra pa cu imati bolju predstavu, ali za sad mi se cini da nece dobro proci kod ljudi koji nisu upoznati sa pricom... jbg takav je materijal na kojem je bazirana ova prva sezona, malo konfuzan jer radnja nije pravolinijska.

                    Comment


                    • Cim vidim ocenu The Witcher na imdb, padnem u depru. Pasce to u narednih nekoliko dana, ali nece moci da se zivi od ovih hipstera epske fantastike.

                      Skidam sedmu epizodu Mandaloriana kako bih se povratio.

                      Comment


                      • Odgledao sam tri epizode Witchera. Ne mogu da verujem, ali ovo je DOBRO, ne mogu da opisem koliko sam srecan Kada je najavljeno, samo sam se nadao da ne bude shit, ali ovo je iznad mojih ocekivanja. Prva epizoda je krenula nesto slabije, mislim da su izbacili jedan bitan aspekt te price koju su obradili, ali sve posle toga je jako dobro.

                        Sto se Mandaloriana tice: Posle prve epizode sam mislio da ima potencijala, druga je bila losa, onda mi je treca dala nadu da moze bolje... Ovo dalje je bukvalno odron koliko je lose. Odgledacu do kraja jer je ostalo jos malo i zato sto su epizode krate, ali dalje od toga, nema sanse.
                        Last edited by s_hyperion; 20-12-19, 19:22.

                        Comment


                        • Nzm koliko gledate TV inače ali krenula na RTS ova serija Junaci našeg doba, Pavićeva tipična ali svakako dobra, bar ovih prvih par epizoda

                          Comment


                          • Malo sam listao kritike, sto inace rijetko kad radim ali sam bio zapanjen kolicinom jako negativnih recenzija. Nakon sto sam procitao tu gomilu govana(ja stvarno ne znam kako drugacije to da opisem) sam sebe podsjetio upravo zasto bas rijetko citam kritike. Htio sam odje da obrazlozim zasto mislim da su te kritike gomila govana ali sam u medjuvremenu naisao na jednu kritiku koja mi je bukvalno uzela rijeci iz usta.

                            https://www.forbes.com/sites/erikkai...al-series/amp/

                            E to je bas upravo ovako kako je ovaj lik objasnio. Sramota kakvi ljudi sve pisu i cija sve rijec ima tezinu i uticaj na misljenje prosjecnog gledaoca.

                            Primijetio sam da su sve negativne kritike pisali ljudi koji nemaju predstave o serijalu i koji ocigledno mnogo pate od GoT sindroma.

                            Meanwhile, sve pozitivne kritike su pisali ljudi koji su ili procitali knjige ili igrali video igre ili oboje... tj fanovi prica o Geraltu.

                            Uglavnom ili su ljudi odusevljeni ili misle da je serija sranje. Bas kao sto sam napisao nakon sto sam pogledao prve cetiri epizode.. nisam siguran da ce ova serija svakome da legne. Da li zbog toga sto su ljudi ocekivali nesto drugacije, ili zato sto ne mogu da prihvate drugaciji vid epske fantastike od GoT-a ili LOTR-a, ili sto su glupi i ograniceni... stvarno ne znam

                            Srecom, serija je vec obnovljena za drugu sezonu pa hejteri mogu samo da sjede kuci i prde za svojom tastaturom.

                            Ja kao veliki ljubitelj ovog serijala, nakon pogledanih pet epizoda mogu da kazem da sam odusevljen Evo vidim da je i moj drug Zdravkelja za sad zadovoljan A ako smo mi zagrizeni Geraltovi fanovi zadovoljni, onda znaci da su odradili dobar posao sa serijom.

                            Odoh sad da dokusurim sezonu
                            Last edited by powerslave; 20-12-19, 20:34.

                            Comment


                            • Ranije danas sam bacio pogled na taj Entertainment Weekly review, ja ne mogu da verujem da su ti ljudi placeni da pisu takve gluposti

                              Comment


                              • Pa zamisli ti dje je kriticar koji je placen da pogleda nesto i da da konstruktivno misljenje otvoreno kaze da je preskocio sve do pete epizode i onda iz tih nepunih sat vremena zakljucio da serija zasluzuje ocjenu F A njegova koleginica, koju je ovaj nesrecnik zamolio da mu pomogne jer on posle pola sata vise nije mogao vise da gleda jer je bilo toliko lose, je donijela misljenje nakon druge epizode

                                Evo napr naslov recenzije CNN-a je "The Witcher swings inti action as a weak Game of Thrones wannabe" Pa dalje imamo naslov "A fun Game of Thrones chaser", pa onda neki kreten iz Guardiana koji je napisao sledece

                                My own pledge, made when The Witcher and I had to part company, is that I shall from hereon dedicate myself to becoming rich and powerful enough to commission my own epic swords’n’sorcerers fantasy in which everyone has a short back and sides. I can’t bear any longer the sight of actors strolling around in aesthetically displeasing stringy wigs, which are surely the height of impracticability for any warrior, supernatural or otherwise, and make everyone look like a sub-Fabio who managed a term at Lamda before dropping out in unspecified disgrace.
                                Dalje imamo bisere poput

                                Baldwin: I did sit through the second episode, which was notable for a few reasons. (Spoiler: None of those reasons include, “Because it was good.”) Henry Cavill gets far less screen time in the second hour — and he has to share his few scenes with a very, very annoying traveling bard...[who] makes up tunes about abortion and says things like, “There I go again, just delivering exposition.”

                                The Witcher is also packed with confusing conflicts and long-held rivalries that require a lot of explanation but still manage to make no sense...So yeah, this is some high-school level Dungeons & Dragons role play with a multi-million-dollar budget.

                                Franich: I haven’t played the games, but the pilot has certain tropes from that medium exported without imagination to television...I’m definitely not averse to the wild extremes of this genre but the first episode felt like cheese gone moldy. That nude bordello really edged the whole vibe in a fratty direction, and the long running time required a lot of take-forever talk about prophecies and destiny.

                                I do think there’s room for a mature-content fantasy romp in our post-Game of Thrones universe, but eternal exposition runs alongside a tin ear for dialogue. This is the first TV show I’ve ever seen that would actually be better with commercial breaks.
                                Observer kaze "The Witcher is clearly not the next Game of Thrones"...

                                I tako dalje. Mislim, ovu su stvarno budalastine. Konstantno se provlace paralele sa GoT-om i onda razne budale donose sud o seriji na osnovu toga.

                                Ne mogu da se sjetim koji je od ovih morona napisao kako je ovo klasicni procedural smjesten u imaginarnom srednjem vijeku i koji je samo gomila monster of the week epizoda koje nemaju nikakvu poentu

                                Neki drugi debil je poredio seriju sa Mandalorian-om i onda je popljuvao jer su kaze to u sustini dvije iste serije samo sto Mandalorian sve radi bolje


                                Ali dobro. Ima i kriticara koji su uradili domaci prije nego sto su se posrali po seriji. Forbes, IGN, IndieWire, PC Gamer itd svi dali dobre ocjene. PC gamer kaze "You can relax, Netflix's Witcher series kicks ass"

                                Ocigledno je kreatorima serije ciljna grupa bila milioni ljudi koji su uzivali u video igrama i knjigama i mora se priznati da su prebacili ocekivanja. Pogotovo sa glavnim glumcem koji je prekucao.

                                Ne znam oce li se serija dopasti dovoljnom broju ljudi da bi se zadrzala na Netflixu dok se ne zavrsi kompletna prica Fala bogu, vec se radi na drugoj sezoni u kojoj bi prica trebala da dobije tok pa dako se u medjuvremenu dovoljan broj pilecih mozgova zainteresuje cisto da bi se odrzao taj rejting Jer ovo nije normalno kako su ih kritike nagrdile. Izgleda je seriji najveca mana sto nije GoT i sto se pojavila kad se pojavila.

                                Comment

                                Working...
                                X