Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Nisam gledao Senke, Ubice mog oca, Drzavnog sluzbenika, Besu, Jutro, Zigosane.

    Jel vredi nesto od toga pogledati?
    Čuj, daj šansu, utisci su različiti.

    Spoiler
    Ovaj je modelovao PB, a pošto ima istorijat falsifikovanja činjenica iz tog perioda baš me interesuje šta sprema za Žrnovo.

    Montevideo je izlagao propisno, pisao sam, da ne smaram.

    Žrnovo je prebitna tema i ne verujem da jedan glumac tek tako radi taj period i pipa neke pipljive stvari za koje postoje suprotni dokazi i jednostavno ne može im se prići bez neke ambivalentnosti.

    A konzumeri serija isto kao kupci, kupe program za mršavljenje je isto kao da su smršali. Mnogo jak utisak može da ostavi serija, toliko da se zaboravlja da nije radjena po zvaničnoj istoriji.

    Prva scena prve epizode kad onog valjda ruskog popa šta li, neko ubija, je neistinita jer se valjda javio njegov praunuk, itd.

    U nekim trenutcima nisam znao gledam li Tomi Šelbija ili Senke.

    I ona scena malopre kao neka proslava, ja ne znam je li ono River radio 30tih ili?

    Nisu ni otpisani radjeni po istorijskim činjenicama pa su postali istorija. To mene plaši. Uvodjenje nekog makedonskog VMRO koji nije ni postojao nikada(postojao bugarski).

    Po meni gore od Zadruge i Parova. Zadruga i parovi ne falsifikuju istoriju i njih gledaju idioti, ovde se mogu upecati svi.


    Ljubo čekajući L'Immortale o Ćiru, baci pogled na Suburra: Blood on Rome.

    Mnogi drugari su skeptično krenuli sa Suburrom posle onakvog nivoa Gomorre, ali nije razočarala. Nije taj nivo, ali je jako dobra.

    Last edited by Cassius Clay; 11-11-19, 23:51.

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Nisam gledao Senke, Ubice mog oca, Drzavnog sluzbenika, Besu, Jutro, Zigosane.

      Jel vredi nesto od toga pogledati?
      U istoj sam situaciji kao i ti, sve serije su mi na listi sem Ubica.

      Bas se secam kada sam pre vise od pola godine pitao za domace serije i Erik mi je preporucio Drzavnog Sluzbenika koji je tada poceo na Pinku.

      Comment


      • Gledacu Urke, ako ima na ovom mom Nemackom Netflixu.

        Sluzbenik je jezivo nerealan i glup, ali ok je zabava. Kao i vecina ovih novih serija.

        Comment


        • Fenomenalan kvalitet Senki i u drugoj sezoni, ovo nisam ocekivao. Jos pet epizoda, ovako i treba da se gleda, ne iz nedelje u nedelju
          sigpic

          Comment


          • Nastavljaju ok, valjace ovo



            Inace, za vas koji ne planirate da platite Eon da bi gledali Senke, nemojte da se zezate da skidate sa onih linkova na domacim forumima i javnih torrent trackera. Cujem da su neki poceli da dobijaju mejlove od ovih za suzbijanje piraterije, kao popice tuzbe itd. Sumnjam da ce nesto vise proizici iz toga, ali ne rizikujte ako ne morate, samo VPN i privatni trackeri, ako ne, platite, nije skupo.

            Comment


            • Jel možeš meni da pošalješ torrent za prvu sezonu?
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Mislim da to nije problem naći.
                Malo googlanja.
                Ima na 1337x

                Comment


                • Poceo da se prikazuje The Mandalorian.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                    Čuj, daj šansu, utisci su različiti.

                    Spoiler
                    Ovaj je modelovao PB, a pošto ima istorijat falsifikovanja činjenica iz tog perioda baš me interesuje šta sprema za Žrnovo.

                    Montevideo je izlagao propisno, pisao sam, da ne smaram.

                    Žrnovo je prebitna tema i ne verujem da jedan glumac tek tako radi taj period i pipa neke pipljive stvari za koje postoje suprotni dokazi i jednostavno ne može im se prići bez neke ambivalentnosti.

                    A konzumeri serija isto kao kupci, kupe program za mršavljenje je isto kao da su smršali. Mnogo jak utisak može da ostavi serija, toliko da se zaboravlja da nije radjena po zvaničnoj istoriji.

                    Prva scena prve epizode kad onog valjda ruskog popa šta li, neko ubija, je neistinita jer se valjda javio njegov praunuk, itd.

                    U nekim trenutcima nisam znao gledam li Tomi Šelbija ili Senke.

                    I ona scena malopre kao neka proslava, ja ne znam je li ono River radio 30tih ili?

                    Nisu ni otpisani radjeni po istorijskim činjenicama pa su postali istorija. To mene plaši. Uvodjenje nekog makedonskog VMRO koji nije ni postojao nikada(postojao bugarski).

                    Po meni gore od Zadruge i Parova. Zadruga i parovi ne falsifikuju istoriju i njih gledaju idioti, ovde se mogu upecati svi.


                    Ljubo čekajući L'Immortale o Ćiru, baci pogled na Suburra: Blood on Rome.

                    Mnogi drugari su skeptično krenuli sa Suburrom posle onakvog nivoa Gomorre, ali nije razočarala. Nije taj nivo, ali je jako dobra.

                    Post ti je
                    Onaj ko gleda Senke i misli da se zaista tako i desilo i ne shvata da je ovo igrana serije, da je sve manje ili vise plod autorove maste, a da nije dokumentarni program taj i treba da gleda parove, zadrugu i ostala sranja.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment




                    • Najjaci kraj jedne sezone ikad
                      sigpic

                      Comment


                      • Odgledao i drugu sezonu The Deuce. Ovo je sjajno. Bas me dosta podsjeca na The Wire.

                        Comment


                        • Trenutno gledam prvu sezonu Senki. Da osvezim. Pa nakon toga cu drugu. Jer proslo je skoro godinu dana od prikazivanja prve sezone i sigurno su se neke stvari izlizale. A za seriju ovakvog tipa je najbitnije da su svi utisci svezi i dogadjaji u istoj uredno ispraceni.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Planirali su sedam sezona. Vidjecemo oce li ih docekat.

                              Comment


                              • Za pocetak, nadajmo se da su ovu prvu odradili kako treba.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X