Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Slusajte Kronosa. On zna ... Bio tamo.

    Jedna od dobrih stvari ovakvih serija je sto natera ljude da se zapitaju i zainteresuje ih da potraze informacije o odredjenim stvarima.

    Pre nekoliko nedelja je skoro nikoga ovde nije zanimao Cernobil uopste niti su bili upoznati niti im je padalo na pamet da se upoznaju. Bolikurac faza. Medjutim nakon serije krece guglanje.

    Nisam hos stigao da je pogledam, ali svakako hocu. Najvise me zanima kako su prikazani obicni ljudi koji su podneli ogromne zrtve....
    Najblize sto sam bio tamo je Kijev, ali se dosta citalo o tome.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Ali sipke nisu bile spustene do kraja greskom coveka, zar ne? Zato su ona dvojica otisla i rucno to odradila, iako to u tom trenutku vise nije imalo smisla raditi.

      Sent from my MI 6 using Tapatalk
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Meni je Chernobilj uvek bio interesantan, samo nikako da pocnem da gledam seriju.

        Ima skoro 15 godina od kako sam naleteo na Elenin putopis, Ghost Town and Land of the Wolves gde ona na motoru obilazi zonu, seta se po Pripjatu i tako. Jedna od prvih kul stvari koje sam nasao na internetu

        http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/

        Comment


        • Dan nakon sto se desilo u Cernobilu sto se desilo bila je grupa studenata sa BG medicinskog fakulteta u Kijev.Citavi dan su setali,naravno niko od njih nije znao nista.Tek su u avionu saznali kad je osoblje aviona bjezalo od njih.
          Na aerodromu je policija zablokirala sve da ne moze niko da im pridje,cak ni rodbina.Strpali su ih u karantin na par dana.
          Znam sve ovo jer poznajem sticajem okolnosti jednu osobu koja je bila tamo.
          Naucili su ih bili da se pokriju sa 10 cebadi i da popiju 3 4 piva da se preznoje i izbace iz sebe to.

          Comment


          • Dobra serija. Odgledah 1 i 2 epizodu. Lepo uradjeno i slikovito. Utisak mi je debeli iz fabrike obuce sto je iskulirao fizarku iz Minska. Nazalost tako je tamo sad a i ovde. Jezivo dokle ide ljudska bahatost da bi sebe oprali. Ona tri junaka su neverovatna. Stao sam pri ulasku njihovom. Kakav je njihov status tamo danas?
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Ma pustite Dusana, voli on tako da drzi vekelu
              Sta treba sad da objasnjavamo da li nas je interesovala ranije ova nesreca i zasto nismo pisali o tome do sada...
              Naravno da se serijom znatno podiglo interesovanje ljudi, nije se skoro to bas ni desilo, i to jos u tako jednom zatvorenom sistemu kao sto je bio SSSR. Ni o Fukusimi nismo odmah znali sve, ako smo i saznali do kraja.

              Ono sto je meni ostalo u secanju iz dokumentaraca i istraga mislim da nije iskljucivo ljudski faktor odlucio i presudio ovde, uvek se pominju i ti navodno problematicni reaktori, ako je ikada istraga tacno utvrdila i prava istina izasla na svetlost dana do sada, ali jeste def covek bio pokretac ovog haosa.
              A posebno sam zapamtila vrlo dobro ona tri heroja koja su svima nama spasila zivote. Ne bi mi sada sedeli ovde i caskali.

              Ima puno tih dokumentaraca o zivom svetu u Pripjatu, a i obilaze ga razni avanturisti i ludaci sa brojacima oko vrata.

              Pravi likovi i njihovi glumci:

              Spoiler



              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Suvi kvalitet serija, ja sam odusevljen.
                Nije laka za gledanje, ali svaka im cast...kad se zavrsi, siguran sam da ce biti najbolja mini serija uz BoB.

                Jel izasla 4. epizoda?

                Comment


                • 4.epizoda sutra uvece ide na HBO u 21h, sa tim da vec tokom dana moze da se gleda na hbogo.rs
                  I da, hvala za one podcaste, jos bolje je kad se i to odslusa
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Brutalna 4 epizoda Cernobila. Ko ima kucice - psovace.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Brutalna 4 epizoda Cernobila. Ko ima kucice - psovace.
                      To verovatno kada su likvidatori "cistili" okolinu or kontaminiranih zivotinja.
                      Koliko danas moram poskidati sve cetiri epizode. Pa da se pogledaju.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Taj deo znam, procitala sam da su isli i ubijali kucice
                        Ali u svakom slucaju jedva cekam popodne da pogledam epizodu
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          To verovatno kada su likvidatori "cistili" okolinu or kontaminiranih zivotinja.
                          Koliko danas moram poskidati sve cetiri epizode. Pa da se pogledaju.
                          Ima 5 epizoda.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Taj deo znam, procitala sam da su isli i ubijali kucice
                            Ali u svakom slucaju jedva cekam popodne da pogledam epizodu
                            Ne samo kucice, nego i macke ... Sve zivotinje uostalom koje su se muvale po okolini.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Ne samo kucice, nego i macke ... Sve zivotinje uostalom koje su se muvale po okolini.
                              Znam
                              shvatam da su morali to da urade, ali sigurno mi nece biti svejedno kad budem gledala danas
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Odgledala sam epizodu, mislim da mi je ova epizoda bila najteza za gledanje
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X