Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erice, odgledaj pa ces videti.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by Erik View Post
      Bolje od BB/Zice/Tvin Piksa?

      Cisto sumnjam.

      Meni generalno najvise smeta odsustvo bilo kakve emocije/duse u seriji. Kao da je sve genericki, podredjeno prici (koja ne sumnjam da je dobra), ali zato sve ostalo u pozadini, sto cini neku seriju vrhunskom, je takoreci nepostojece. Ono, vrhunska produkcija, plejada dobrih glumaca, dobar scenario i sve to bez grama atmosfere. I prespora radnja u kojoj se za sada nista ne desava (ogradjujem se, na IV sam epizodi, to su za sada utisci i zbog toga me serija uopste ne tera da je gledam freneticno, cak sta, na silu cu pogledati do kraja. Da li ce se nesto do tada promeniti, videcemo).
      Znas moje misljenje za BB i Wire, ali ova prva sezona WWa jednostavno nije ista kategorija sa tim serijama, niti bilo kojim drugim jednostavno, to je svijet za sebe. Odgledaj, ima tu i duse i atmosfere i emocija, i sto je najjace sve je nenormalno savrseno odradjeno, ne moze bolje.
      sigpic

      Comment


      • Ja se ne bih silila na tvom mestu Eriče
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ne moze se WW trenutno porediti ni sa jednom serijom, a i ne treba. Polako, tek je prva sezona gotova. Jos uvek je to mali uzorak da moze da se kaze nesto konkretno i trpa u isti kos sa velikanima poput Zice i BB, ali jedno je sigurno. A to je da je ovo definitivno najbolja serija 2016 godine.
          Malo i Vladan previse hvali, mada nikako neosnovano.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Smejali mi se što sam pre par dana gledala 25 min od I epizode, pa zaspala, ali bilo je tada jako kasno.
            U svakom slučaju odgledala sam danas celu, od početka naravno i ne razumem za sada vašu oduševljenost WW, niti vidim neku posebnost ovde (nemoj Sandu da me biješ).
            Moj je tek uzorak premali, naravno, samo nahvaliste ovu prvu kao neko suvo savršenstvo.... Neobična priča (gledala sam film iz 1973. iz kog je i uzeta tema), odlična visoka produkcija, sjajni glmci, ali ovo je prosto žanr koji meni def ne leži, javna je to već tajna, mada sam iznenađena što ne leži ni Eriku, pošto je on ipak privrženiji njemu od mene.
            Lično mi smeta ta preterana zastupljnost sci-fi poslednjih godina, raznoraznih nerealnih priča i vizija, prosto je postalo dosadno, prezasićeno, tematika koju sam kao klinka gutala... Prerasla?
            Naravno odgledaću celu sezonu, ne odustajem ja tako lako, biće ne sumnjam pozitivnijih iskustava ovde, samo te neke prve impresije mi baš dočaravaju Erikov opis... bez emocija.

            Ali, ali... još 2 ep i završava se IV sezona Rectify, koji me trenutno mnogo više interesuje, tačnije nisam pogledala ni jednu još epizodu, taman da stignem dok ove izađu.

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • O za sta me to smatras .... cuj da te bijem!?
              sci-fi se ne prerasta, samo u koliko je dovoljno kvalitetan moze da se gleda u svakom dobu zivota. A ova serija svakako jeste.

              I nije to uopste cudno sto vam se ne dopada u samom startu. Nisu ni meni prvih nekoliko epizoda ostavile neki preterano mocan utisak. Ali polako.... Ako odgledate diskutovacemo. Verujem da hocete. I ti i Erik.
              Last edited by Sandugp; 08-12-16, 00:26.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Pa dobro, opšte je poznato da mnogi pripadnici jačeg pola nikad prvo ne odrastu, pa tako verovatno i ne prerastu štošta
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ajmo malo da se pozabavimo poslednjom epizodom (za sada) i da razjasnimo neke stvari koje nisu bas najjasnije, i probamo da ogovorimo na pitanja koja su se provlacila kroz serijal a u poslednjoj epizodi su neka od njih razjasnjena. U slucaju da nekoga interesuje naravno. Nadam se da, da:

                  Spoiler
                  Poslednja epizoda je EPIC - po duzini moze da se meri sa filmovima, a i definitivno nam otkriva (zvanicno) nekoliko stvari koje su bile pod znakom pitanja.
                  Na pitanje kako ce se sve nastaviti u narednoj sezoni, ova epizoda nam daje pa moze da se kaze prilicno pouzdan odgovor. Verovatno ce glavna tema biti haos koji ce zavladati parkom usled ove takozvane Android Revolucije. I prica ce se fokusirati na "domacine" koji pokusavaju da se "oslobode okova", a mozda i na neke goste koji su imali nesrecu da se u tom trenutku nalaze u parku, i sigurno ljude koji rade u parku i njihovo nastojanje da se pobuna suzbije.
                  Jedno od glavnih otkrovenja je da je Vilijam MIB. Sigurno, potvrdjeno, 100% tacno - ZVANICNO. Po mom skromnom misljenju clokupnu njegovu pricu su odlicno odradili, a najzanimljiviji je upravo odnos sa Dolores. Tj paralela koja moze da se povuce izmedju Vilijamovog i MIB odnosa sa Dolores. A i ta njena pogubljenost - koja je u ranijem periodu bila jos izrazenija, jer glavno pitanje vezano za nju je kroz ovu sezonu bilo: "kada je ona" ; a ne "ko je ona". Najplasticnije receno. Ocigledno je da su se za tih poslednjih 30ak godina koliko je Vilijam posecivao Park oni vidjali mnogo puta. Ona je kroz svo to vreme postajala samosvesna podosta puta. Sto nas dovodi do drugog velikog otkrovenja:
                  Dolores je postala samosvesna i ranije, Mev takodje, a i jos neki domacini. E sada neki se izbore sa tim, a neki "polude" (prespoje, kvrcnu, zabaguju - kako god). Culi smo Bernara kako kaze Mev da ovo nije prvi put kako je probudjena.I da se to dogadjalo mnogim domacinima tokom svih ovih godina, a da su mnogi "poludeli".
                  Videli smo i "rodjenje" Dolores, tacnije scenu koja opisuje njen prvi dolazak online Efekti su odlicni, nista manje se i nije ocekivalo od ove visokobudzetne serije.
                  Sada da se vratimo malo MIB. Svidelo mi se kako on prica Dolores pricu o Vilijamu i kako su odradili tu njegovu finalnu transformaciju, a sve kroz pricu njega samog. On je u sustini postao glavni u kompaniji svoga tasta tako sto je na kraju izdao Logana. Stigli su do ivice parka, vezao ga golog za konja, jos dodao perce kao final touch i poslao ga u nepoznato. Predpostavljamo da je Logan negde usput pronadjen i pokupljen, ali sta se dalje desilo i nije toliko bitno, koliko je bitno da je Vilijam preuzeo kompaniju, vremenom postao glavni covek iste i koristeci svoju moc i novac kupio dobar deo deonica parka i postao clan uprave.
                  Naredno otkrovenje je vezano za 'maze" tj lavirint. Ne verujem da je iko ocekivao da lavirint zaista bude ogromni lavirint sa Arnoldom (jos uvek zivim) u njegovom centru i nekom masinom ili sta ti ja znam cime sto robotima koji uspeju da stignu u sam centar omogucava samosvesnost . Centar lavirinta je predstavljen kao decija igracka - tacnije igracka Arnoldovog sina. Ako se malo bolje pogleda moze da se stekne utisak da lici na ljudski mozak. To je i bitno, jer lavirint je naravno predvidjen za domacine i "tera" one dovoljno znatizeljne poput Dolores na primer da se zamisle "zavuku" duboko sami u sebe - svoju svest i pokusaju na taj nacin da dodju do odredjenih odgovora. Metaforicki, vrlo fin prikaz kroz deciju igrackicu. I fino se vidi na primeru Dolores, to da roboti kroz svoje unutrasnje pa hajde da kazemo istrazivanje moraju doci do samosvesnosti. Naravno da je to tesko i da treba vremena da se ostvari, ali je moguce. Svaki put kada je cula Arnoldov glas u svojoj glavi, Dolores je u stvari cula samu sebe, tj onaj deo svoje svesti koji ju je vezivao za secanja iz proslosti i prethodno vreme provedeno u parku, stecena iskustva, i tako mlo po malo, mic po mic sto bi rekli kroz svoju avanturu koja je dugo trajala i bila puna odgomne patnje (vrlo bitna cinjenica) dosla do konacnog odgovora. Setite se scene kada sedi na stolici i vidi samu sebe preko puta - to je scena koja objasnjava ovo maloprepomenuto. I to je jos jedno veliko otkrovenje.
                  Zato u ostalom konstantno kroz seriju vidimo kako mnogi govore MIB-u kako lavirint u stvari nije predvidjen za njega. Vec za domacine. Jer on svakako poseduje samosvest - covek je .
                  Potvrdjeno je ono sto je kroz serijal naglasavano, da Arnold nikada nije ni hteo da otvori park, i zbog toga je naveo Dolores da pobije mnoge (ako ne i sve) domacine pa je potom prakticno izvrsio samoubistvo (indirektno naravno ali u sustini samoubistvo), nadajuci se da ce usled tog incidenta otvaranje parka ipak biti otkazano. Zbog ocigledne opasnosti koja je moguca u koliko roboti "polude". Dobri stari cika Ford je ipak zaobisao tu prepreku i nastavio sa parkom. Ali shvatamo na kraju da je i on ipak imao grandiozan - veci plan na umu. Verujem da je Vajat bio originalno planiran lik, ali da ga je usled "nuzde" Arnold "ubacio" u Dolores. Tako da je Dolores u stvari Vajat
                  Mnogima je radnja i prica koja se odvija oko Mev dosadna i nezanimljiva. Ne i meni. Novo revelation: sva ta njena prica i plan za bekstvo, je u stvari Fordovo maslo. Nije njoj samoj dunulo da pobbegne, vec ju je Ford izvrsio izmene u programu - programirao je za tako nesto. Cika Ford zna sve i uvek je jedno tri koraka ispred svih . Ona je deo njegovog velikog plana, sta mislite ko je zakljucao svo ono obezbedjenje i onemogucio ljudima u kontrolnoj sobi da imaju uticaj na bilo sta u kompleksu, pa i parku? Pa Ford naravno direktno ili indirektno nebitno. A zasto? Pa da bi neomatano mogao da izvede poslednji deo svog plana - zurku na mesecini. A u isto vreme Mev bi trebalo da napusti park - verovatno se preko nje Cika Ford osigruao i planirao da bitne podatke-informacija skloni iz parka - kompleksa. E za vreme bekstva dominira plavusa sa tetovazom zmije (ne mogu da se setim kako se zove u seriji, mrzi me sada da proveravam, nesto na "A" valjda). Scena kada provali kako je automatsko oruzje mocna stvar je zakon I jos se na samom kraju zrtvuje za ekipu i ona i Hektor (njegovo ime sam zapamtio ). To je ono sto mi se svidja kako su spakovali sve zajedno sve price i Mev i Forda i Arnolda i Dolores i MIB... Ali najvise Mev kako su uklopili jer na-oko njena prica nema nikakve ili ima vrlo male veze sa glavnom pricom. U stvari u ovoj epizodi vidimo da ipak nije tako. Celu kompleksnost vidimo na delu bas ovde: U prethodnoj epizodi smo prisustvovali Bernardovom "samoubistvu" na koje ga je Ford naterao i ostavio ga "mrtvog" dole u ostavi. I onda u ovoj vidimo Forda koji se srece sa Bernardom i nije niti malo iznenadjen sto je ovaj sada ziv i zdrav - kao dren! Haha! Zasto? Pa zato sto je on isprogramirao Mev i njenu pricu i znao je da ce ona sa svojom ekipom doci dole u sotavu i da ce ga pronaci i vratiti online. E to je ta povezanost Mev sa ostatkom price (jedan od raznih delova koji ukazuju na veze) o kojoj govorim i to je ta kompleksnost. I naravno to je delic dominacije Fordica, koji je kao sto rekoh uvek 3 koraka ispred svih.
                  Dok Mev bezi vidimo da psotoji i Samuraiworld. Cisto da nam bace koskicu i nateraju nas da se zapitamo koliko jos "world-ova' ima!?
                  Na kraju dolazimo do najveceg otkrovenja - a to je da je cika Ford u stvari dobrica. I da i on kao i Arnold sto je saoseca sa robotima i zeli da ih oslobodi. A to je predstavljeno kroz samu zavrsnicu Doloresine price. Stize Tedi oslobadja nje od Coveka u Crnom odvodi je na mesto gde talasi dodiruju nebo ili tako nesto bla bla bla .... I onda publika - koja aplaudira shvatamo da je i to sve maslo cika Forda koji je isplanirao i ovu pricu. Onda bitan - jako birtan deo koji se odvija za vreme partija nakon predstave u Fordovoj laboratorijici. Posto su Ford i Bernard pricali sa njom u podrumu (dobra scena sa Mikelandjelovim delom, nesto slicno kao i decija igrackica, samo malo finije predstavljeno) Dolores shvata sta se zapravo dogadja i shvata ono sto sam ranije pisao (da je osoba sa kojom je razgovarala u stvari ona sama). Ford joj daje putokaze, tj naznake sta mora da uradi - sta da postane (jos bitnije) da bi uopste bila slobodna. Onda dolazi do konacnog raspleta kada Dolores pocinje da ubija sve - ovoga puta samosvesna a ne po necijoj komandi. S tim sto rokne i Forda naravno. Jer joj je on to u uvijenoj formi u stvari rekao. Da nece nikada uspeti da bude zaista slobodna dok joj on stoji na putu. A to je na neki nacin bila njegova zrtva. Njegovo samoubistvo isto kao i Arnoldovo. Samo sto je Fordovo mnogo bolje pripremljeno i realizovano. Suptilnije (kako morbidno) jer ga Dolores nije ubila tako sto joj je on to naredio - putem programiranja, vec tako sto je kroz nevidjenu patnju i dugacak put pronasla odgovore i postala samosvesna i shvatila sta treba. Opet je to Fordovo maslo - tj on joj je mnogo pomogao na tom "putu" (tri koraka ispred svih setite se).
                  E sada da li je uopste mrtav? Do skora nesto krckalo tamo u malom labosu - podrumu, a vise ne - znaci da je gotovo, skuvano, napravljeno. Vladan je nagovestavao da je to mozda Tereza, ali smo videli da definitivno nije. Sta ako je Ford napravio sebe samog. Prc. Sta ako je poturio svoju kopiju da bude ubivena, a on sedi negde i uziva - posmatra sta se zapravo dogadja. Sve u svemu odgovor na to pitanje cemo mozda dobiti u drugoj sezoni. Koliko znam Ed Haris je potpisao ugovor za novu sezonu (znaci MIB ce verovatno preziveti ovaj masakr), ali nista jos uvek ne znam o Ser Hopkinsu. A cak i da se pojavi niko nam ne garantuje da nece biti prisutan kroz flash-back-ove i slicne timeline-ove kakve smo imali u ovoj sezoni. Mozda je mrtav, mozda je ziv. Licno bih vise voleo da je mrtav, tako njegov lik postaje mnogo mocniji - bolji, a dela plemenitija, zrtva ogromna. Jer ako je ziv nista nam ne garantuje da ovo i dalje nije neki njegov plan i da ne upravlja iz senke i dalje svime. Prilicno misteriozno, na neki nacin i pickasto, pa cak i razocaravajuce. Jer to automatski znaci da on ne zeli potpunu slobodu za svoje kreacije.
                  Vilijam je najsrecniji ovakvim ishodom, jer je njemu konstantno smetalo to da ljudi tj gosti u ovom svetu imaju toliku prednost u odnosu na domacine. On je zeleo vise fer igru tj mesto gde i domacini mogu da povrede (citaj ubiju) goste.Videli smo njegov ozareni osmeh kada ga je sacma okrznula po ruci. Dobio je ono sto je trazio. Mislio je da ce pronalaskom centra lavirinta otvoriti tu "dublju igru" ali se prevario. Da li se prevario? Ako gledamo malo siru sliku on je upravo tim pronalaskom centra lavirinta "dublju igru" - pravu igru i dobio. Jer uzimajuci u obzir uzrocno-posledicne veze i dalja desavanja ispunila su mu se ocekivanja.
                  Onda shvatamo da su i Vilijam i Ford u stvari sve vreme zeleli isto. Kompleksnost - intrigantnost na delu. Jer je Ford zeleo (barem je to za sada tako predstavljeno) kompletnu slobodu za svoje androide, a MIB nije voleo da igra igru u kojoj je neko u samom startu programiran da izgubi.
                  Veliko pitanje ostaje i Mev, tj da li je secanje na takozvanu cerku koje je uticalo da ona ne napusti kompleks u stvari njen beg iz Fordovog plana, ili je matori bas to zeleo - setite se glavne recenice koju svi koji gledaju ovaj sou treba da prvo neuce i usvoje kao najbitnije pravilo ovog serijala;
                  FORD ZNA SVE I UVEK JE TRI KORAKA ISPRED SVIH.


                  To bi bilo to otprilike, ako nekog jos nesto interesuje neka slobodno pita, potrudicu se da pronadjemo odgoovre na sve nejasnoce.
                  Jeste mamutski post, ali drugacije nije moglo. Jos sam se trudio da budem sazet. Najbitnije mi je da sam nasao vremena da ga napisem, a ne bih ga ni pisao, ali me inspirisao bici svojom izjavom da nema potrebe analizirati tok price .
                  Last edited by Sandugp; 08-12-16, 10:21.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Dobar je WW. Nekako je dosta ozbiljniji i mracniji od vecine serija koje su se pojavile u proteklih par godina. Ja jos nisam zavrsio sezonu, ali svakako vec mogu da kazem da je najbolje nesto sto sam gledao u skorije vrijeme. Bas su uboli kad su angazovali Hopkins-a i Harris-a... oni samom pojavom daju tu ozbiljnost seriji.

                    Ipak, koliko god dobra serija bila(za sad) tesko ce ista, za mene, ikad nadmasiti Sopranove, Oz i Zicu. A omiljeni Dr Who, Mucke i TP uvjek ce biti na vrhu

                    Napr. Dr Who se ne moze prerasti Tj. nemoguce je Kako me nekad ljudi pogledaju kad im kazem da obozavam tu seriju... nesto u stilu "kako je ovaj zaladio, gleda one budalastine za djecu"

                    Sent from my Samsung GALAXY S5.

                    Comment


                    • \W/

                      Spoiler
                      Nolan je potvrdio da je ono na kraju bio pravi Ford.
                      sigpic

                      Comment


                      • Rondo ... ako je to istina ja prezadovoljan.
                        Kako si kraljevski iskopirao logao vise nikada pisati necu "WW", nego samo "\W/"
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Racunovodja...

                          Da ne glumi Aflek bio bi super film. Ovako mu dodje u najboljem slucaju samo film.

                          7ca velilcanstvenih.

                          Mi dodje kao da smo se skupili mi sa foruma, i uzeo Erik da rezira. Gledljivo jeste, ali mi je limunadica, a bas to nisam ocekivao.

                          Tako da ono bacih 5 sati zivota.

                          \\W//

                          Da li sam ja jedini koji evo posle da kazem 3 epizode ne kapira manje vise nista?!

                          Mislim uglavnom nisam toliko spor... Majke mi..
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • To brate, napokon neko ko je na istoj epizodi kao i ja

                            Za sada se samo postavljaju pitanja.. za odgovore ćemo morati da se strpimo. Ako ih dočekamo uopšte

                            Comment


                            • Duša me boli kolko je Ragnar prop'o
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by l1m4r View Post
                                Racunovodja...

                                Da ne glumi Aflek bio bi super film. Ovako mu dodje u najboljem slucaju samo film.

                                7ca velilcanstvenih.

                                Mi dodje kao da smo se skupili mi sa foruma, i uzeo Erik da rezira. Gledljivo jeste, ali mi je limunadica, a bas to nisam ocekivao.

                                Tako da ono bacih 5 sati zivota.

                                \\W//

                                Da li sam ja jedini koji evo posle da kazem 3 epizode ne kapira manje vise nista?!

                                Mislim uglavnom nisam toliko spor... Majke mi..
                                Nisi ti spor Marli, vec jednostavno za sada i nemas nesto preterano "materijala" koji bi mogao da skapiras . U prvim epizodama te u sustini bombarduju sa informacijama koje ti pomazu da skontas kako sve funkionise. E tamo negde oko pete, najkasnije seste epizode bi trebalo polako da pocnes da povezujes stvari. I tada ti postaje zaista zanimljivo.
                                Last edited by Sandugp; 09-12-16, 07:00.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X