Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ponovo me je taj fim podsjetio na Gandolfini-ja. Prosle nedelje sam bio u NJ kod nekih prijatelja pa sam to iskoristio da posjetim "kucu Sopranovih" i cuveni dajner u kojem je Toni ubijen. I ako su vec prosle godine i dalje u separeu stoji "reserved" natpis. Ponedeljak popodne, pa nije bilo guzve i sticajem okolnosti sam upoznao sefa smjene koji tamo radi vec godinama i lik mi je rekao da od kako je Gandolfini preminuo, ljudi svakodnevno dolaze da ostave cvijece i naruce onion rings Kaze da im je sve to donijelo dosta novih gostiju i para ali da ga i dalje natjera na suze kad god neko dodje i ostavi cvijece na separeu. Nisam znao da je Gandolfini inace bio redovan gost tog dajnera i da je upravo uvijek sjedio za stolom koji su iskoristili za poslednju scenu serije.

    Meni licno je Gandolfini bio medju tim poznatim osobama ciji odlasci su me rasplakali i znao sam da nisam jedini. Jbg, jeste cudno kada neka poznata licnost ode sa ovog svijeta i ti padnes u depresiju i ako nikad nisi imao nikakvog kontakta sa tom osobom.

    Eto, na kraju sam i ja ostavio cvijece na stolu i narucio onion rings i tek tada ukapirao da je Gandolfini iza sebe ostavio kult i da nisam jedini koji se isplakao kao dijete kad nas je on napustio.

    Sa druge strane... isto je komicno kako sve sto treba da kazes taksisti je "vozi do restorana dje su ubili Tonija" i to je to Eto koliki je uticaj Gandolfini imao na NJ. Lik iz restorana mi je rekao da Bruce Springsteen i svi clanovi E Street Band-a dodju tu na veceru jednom godisnje kako bi ispostovali Gandolfini-ja :/

    Veliki je bio Gandofini. A upravo me je njegova uloga u True Romance podsjetila na ono sto je on najbolje glumio. Surovi siledzija na kojeg nisi mogao da se naljutis

    Nekad ti ne trebaju dva Oskara da bi bio besmrtan.

    EDIT: RIP Miguel Ferrer Jedan od onih koje znamo cijelog zivota i ako mu nekad mozda nismo ni znali ime. Hvala na svemu!

    Sent from my Samsung GALAXY S5.
    Last edited by powerslave; 20-01-17, 07:53.

    Comment


    • Originally posted by Powerslave View Post
      EDIT: RIP Miguel Ferrer Jedan od onih koje znamo cijelog zivota i ako mu nekad mozda nismo ni znali ime. Hvala na svemu!


      Albert iz Tvin Piksa
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Powerslave View Post
        Ponovo me je taj fim podsjetio na Gandolfini-ja. Prosle nedelje sam bio u NJ kod nekih prijatelja pa sam to iskoristio da posjetim "kucu Sopranovih" i cuveni dajner u kojem je Toni ubijen. I ako su vec prosle godine i dalje u separeu stoji "reserved" natpis. Ponedeljak popodne, pa nije bilo guzve i sticajem okolnosti sam upoznao sefa smjene koji tamo radi vec godinama i lik mi je rekao da od kako je Gandolfini preminuo, ljudi svakodnevno dolaze da ostave cvijece i naruce onion rings Kaze da im je sve to donijelo dosta novih gostiju i para ali da ga i dalje natjera na suze kad god neko dodje i ostavi cvijece na separeu. Nisam znao da je Gandolfini inace bio redovan gost tog dajnera i da je upravo uvijek sjedio za stolom koji su iskoristili za poslednju scenu serije.

        Meni licno je Gandolfini bio medju tim poznatim osobama ciji odlasci su me rasplakali i znao sam da nisam jedini. Jbg, jeste cudno kada neka poznata licnost ode sa ovog svijeta i ti padnes u depresiju i ako nikad nisi imao nikakvog kontakta sa tom osobom.

        Eto, na kraju sam i ja ostavio cvijece na stolu i narucio onion rings i tek tada ukapirao da je Gandolfini iza sebe ostavio kult i da nisam jedini koji se isplakao kao dijete kad nas je on napustio.

        Sa druge strane... isto je komicno kako sve sto treba da kazes taksisti je "vozi do restorana dje su ubili Tonija" i to je to Eto koliki je uticaj Gandolfini imao na NJ. Lik iz restorana mi je rekao da Bruce Springsteen i svi clanovi E Street Band-a dodju tu na veceru jednom godisnje kako bi ispostovali Gandolfini-ja :/

        Veliki je bio Gandofini. A upravo me je njegova uloga u True Romance podsjetila na ono sto je on najbolje glumio. Surovi siledzija na kojeg nisi mogao da se naljutis

        Nekad ti ne trebaju dva Oskara da bi bio besmrtan.

        EDIT: RIP Miguel Ferrer Jedan od onih koje znamo cijelog zivota i ako mu nekad mozda nismo ni znali ime. Hvala na svemu!

        Sent from my Samsung GALAXY S5.
        Koliko ti zavidim pojma nemas Bukvalno si uradio ono sto je meni zivotna zelja, da posetima ta mesta iz moje omiljene serije. Znaci citam sta si napiso i kao da citam svoj plan Valjda cu ga jednom ispuniti...

        Comment


        • Izasao Scr

          http://www.imdb.com/title/tt0490215/
          sigpic

          Comment


          • Dvoumim se da li da krenem sa screenerima ili da sacekam HD verziju kao sto sam do sada radio.

            Skinuo 4 screenera ovih koji su nominovani za Oskara i 4 filma iz prosle godine tako da cu da vidim sledece nedelje cija ce strana da prevagne posto danas i sutra nemam vremena.Upravo ga ispucao na Vikinge, Suncanu Filadelfiju i Tabu.

            Comment


            • Frensis Ford Kopola u Skadarliji

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Dvoumim se da li da krenem sa screenerima ili da sacekam HD verziju kao sto sam do sada radio.

                Skinuo 4 screenera ovih koji su nominovani za Oskara i 4 filma iz prosle godine tako da cu da vidim sledece nedelje cija ce strana da prevagne
                Samo dobri snimci se gledaju A nominacije za oskara jos nisu ni izasle, tako da bolje gledaj ovo staro gradivo
                sigpic

                Comment


                • Krenuo gledati The Witch, posle 30 minuta filma nisam mogao , inace gledam horore, ali ovaj nisam mogao zavrsiti sam, mozda ga kasnije sa nekim pogledam, iako sam procitao na vikipediji kako se zavrsio.
                  Spoiler
                  Film nema onih klasicnih "jumpscare" momenata, ali je bolestan i jeziv, prvenstveno bolestan i zbog toga nisam mogao nastaviti. Kad vestica ubije bebu i nameze se njome.

                  EDIT:Ipak sam ga pogledao sad, ispostavi se da je samo ta odvratna scena bila na pocetku, ove ostale su podnosljive, i ispade malo iznad prosecan horor film. Ali kako mi ta scena nije legla pa to je realno.
                  Last edited by Scouser; 22-01-17, 00:08.

                  Comment


                  • Originally posted by Heartbreak View Post
                    Samo dobri snimci se gledaju A nominacije za oskara jos nisu ni izasle, tako da bolje gledaj ovo staro gradivo
                    Slazem se, mada meni se misljenje menja iz dana u dan.Hteo sam u cetvrtak i petak da gledam screenere, pa me sada prosla zelja i sada sve vise naginjem ka tome da hocu da cekam neke filmove dok cu neke na kraju morati da gledam preko screenera.Sa jedne strane skinuo Silence, Hacksaw Ridge, Moonlight i La La Land, a sa druge strane imam Deepwater Horizont, Sing Street, Hell or High Water i The Inflitrator.Mislim da mogu da se strpim jos dve nedelje za neke od ovih filmova koji visoko pretedentuju da budu nominovani za Oskara, jer uskoro izlaze Blue-Ray izdanja, a filmovi u HD-u uglavnom izlaze 2-3 nedelje pre nego sto izadje Blue Raya izdanje.

                    Uskoro ocekujem Hacksaw Ridge i Manchester by the Sea u HD-u.
                    Last edited by Ricma; 22-01-17, 15:19.

                    Comment


                    • Ma vizuelne spektakle cekas FHD ili BR, a ove drame lagano SCR, sta ima veze
                      sigpic

                      Comment


                      • Zbog ove dve slike sam se sada po ruci udario zbog toga sta sam hteo da uradim. Lynch Bogotac Idem da kupim projektor od februarske plate.

                        Spoiler


                        Comment


                        • Mogu li se žene nasmijat na ovaj Bad moms film?
                          Jel gledao tko?
                          Imam neke žene što bi kao gledale to, pa da vidim ima li smisla?

                          Comment


                          • Nema, film je nevidjeno sranje koji je pritom i klasicna propaganda da zene mogu da budu jake i samostalne, da se zabave, a da pritom izvecu djecu na pravi put. Nije smijesan uopste.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ne ici nikad sa zenom gledat film koji ima ove naznake da je zenama lose bla bla.

                              Sa zenama treba gledat filmove u kojima su zene psihopate kao npr. 'Side Effects'
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Nema, film je nevidjeno sranje koji je pritom i klasicna propaganda da zene mogu da budu jake i samostalne, da se zabave, a da pritom izvecu djecu na pravi put. Nije smijesan uopste.
                                Hvala, naći ću nešto drugo.

                                Imam ovaj light between oceans i lennon report. Vjerovatno ću nešto od toga.
                                A možda nategnem da gledamo i Siege of Jadotville uz malo sreće

                                Comment

                                Working...
                                X