Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Erik Lenšer View Post
    Brate toliko me je kraj iznervirao da mi je posle kraj Losta, u nekom poredjenju, bio prihvatljiv .

    Mislim da nisu ispali fer prema gledaocima, u smislu da su ih vukli za nos celu seriju, ali ajde da ne spojlujem coveku.
    Kraj Losta je nesto najsramotnije ikada snimljeno, decA iz obdanista bi to bolje odradila. A bas sam gotivio seriju.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Fala, sad cu da proverim.

      Goks, brate, zar tako???
      https://youtu.be/MgFmhpoET_E

      Comment


      • Nasao sam i sam, ali blokirali vec. Dzaba.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Ide kod mene, znači ne smijem zatvarati

          Comment


          • Ni slucajno Nemoj cak ni da pauziras
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
              To mi je rođak po babine linije.
              Ozbiljno.

              Ne mogu brate, pun mi je kufer Koje, Đurička, Trifunovića, Bjelogrlića ....

              Od 91 do danas nemaš 5 krštenih filmova/serija sa ex-YU prostora.

              Zadnje dobro što sam gledao pre desetak godina na Pulskom festivalu bio "Što je muškarac bez brkova".
              Nisu problem glumci, sve sto si pomenuo su dobri glumci, Bjelogrlic npr. sad imao odicnu prodju sa Montevideom koji je klasicna komercijala ali je to sasvim dobro odradio, ima klisea, ima vec vidjenog, jeftinog humora ali i a pricu, dobro je snimljeno, jbg nema tu uslova kao u Holivudu. Rode su mi genijalne u vecem dijelu, tacnije dok ih nisu upropastili na kraju, to su Bjelogrlicevi projekti i sve vise lice na strane produkcije, ne tako davno to bi bilo nezamislivo. E sad kao glumac je isto dobar, jbg snimice smece kao sto je Ma nije on takav, ali moraju i oni od necega da zive. Ima odlicnih filmova poslednjih 10-15 godina, ajde komedije i laganice po strani, ali meni su jako dobri:

              Hadersfild
              Nebeska udica
              Apsolutnih sto
              Profesionalac
              Smrt coveka na Balkanu
              Cetvrti covek
              Duga mracna noc - HR
              Ljudozder vegetarijanac - HR
              Klopka
              Falsifikator
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Fala, sad cu da proverim.

                :
                Imaš i na ovom sajtu.

                Uzgred V.Novosti su tu seriju videli kao srpsku verziju True Detective.
                Kad je već neko pominjao sramne završetke serija, i prva sezona "TD" se završila na jednako sraman način.
                Drugu sam počeo da gledam i odustao posle 3-4 epizode.

                Comment


                • Inace Vuk Kostic mi je uvijek bio bezlican, nekako sirovinast previse, bez prave emocije. Ne lezi mi nesto na filmu, a ovako kad nedje gostuje bas je kralj i zanimljiv lik.
                  sigpic

                  Comment


                  • Vir sa Okanovicem mi cak nije bio los, a zna se koliko ne volim nista sto je izaslo iz kuce Radosa Bajica.
                    Vecinom su trash stvari, vecinom, mada snimi se ponekad I neki dobar film.

                    Dve najjace trashine su Artiljero I onaj film sa zombijima iz Panceva, jos ce tu biti I nastavak ili tako nesto.
                    Sve je to tako iz razloga sto je nama produkcija drugorazredna, jebiga nema se para.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Artiljero sam jedino progutala zbot Mejhura Ubice, a Vuk Kostić mi se ne dopada, koliko god da mu je otac bio šmeker, on mi je baš antipatičan i loš glumac.
                      Last edited by miloolja; 24-10-16, 17:17.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Nedeljnik (sic!) se pita i objavljuje šta je
                        sve procurelo o novom Twin Peaksu.
                        Obzirom kako im je Trump dao intervju, sve što čovek pročita kod njih mora uzeti sa debelom dozom rezerve.
                        Last edited by Jaqen Hghar; 23-10-16, 23:36.

                        Comment


                        • Pre neki dan na Netflixu, ali i na nama dostupnim torrentima,
                          se pojavila 3. sezona britanske serije Black Mirror.



                          Vidim da je Srđan Dragojević oduševljen prvom epizodom iz 3.sezone.


                          Meni je pilot epizoda nešto najbolje što je urađeno na tv-u u 21. veku.
                          So far.

                          Comment


                          • Originally posted by Erik Lenšer View Post
                            Brate toliko me je kraj iznervirao da mi je posle kraj Losta, u nekom poredjenju, bio prihvatljiv .

                            Mislim da nisu ispali fer prema gledaocima, u smislu da su ih vukli za nos celu seriju, ali ajde da ne spojlujem coveku.
                            Odgledao 5 epizoda BSG-a i bas uzivam u atmosferi i svemu, ali ocu bre da svaka epizoda jebe mame ko ona miniserija od 3 sata bez sekunde praznog hoda
                            Hvala sto si mi rekao da je kraj smece, uopste me nisi bacio u depresiju

                            Lost je za mene religija i ne mogu objektivno da diskutujem na tu temu, tako da cu cutati.

                            Comment


                            • Meni je kraj Losta onako.. neutralan sam, niti mi se sviđao, niti me je iznervirao. Generalno mislim da je ceo deo oko Jacoba & co. mogao bolje da se odradi, činilo se kao da kad se sve napokon reši da će biti nešto tipa

                              Na kraju nije tako bilo, ali svejedno je i meni jedna od omiljenih

                              Moram i ja da bacim pogled na BSG, ali kako kad dan traje 24h
                              Još kad je ovakav vikend, gde se po ceo dan ide od utakmice do utakmice, a ja volim i da redovno obnavljam gradivo. A milion dobrih serija ima, a kad već gledaš nekoliko.. nateraše me da odgledam Narcosa, pa zbog Pabla nisam još Tonija završio (ali sam zadnja sezona ). Pa youtube/surf, pa igrice, pa socijalizacija, ooooo.. dajte neki zaustavljač vremena.

                              Comment


                              • Odgledao sam prvu epizodu ove domaće serije ("Ubice mog oca") koja ide na RTS.
                                Da ne cepidlačim, ali tanko.
                                Glavni lik, promašen.
                                Vuk Kostić niti izgleda kao alkos, niti glumi uverljivo.
                                Kao da čita scenario.
                                K'o radio drama.
                                Glogovac odličan (rođak mi),
                                ostali onako, ima šmiranja, ali OK.

                                Gde je najveći problem serije, odnosno pilot epizode (ne znamo kako će se odvijati dalje).
                                Serija pledira da govori o sadašnjem Beogradu.
                                Tu je već glavni podbačaj.
                                Lik koga igra Dragan Mićanović, je navodno politička veza veoma moćne građevinske kompanije,
                                i stranke na vlasti.

                                U današnjoj Srbiji (a taj današnji momenat traje decenijama unazad), je nemoguće da u takvu kompaniju,
                                koja ima direktne veze u vladajućim strukturama, ulete neka dva inspektorčića,
                                i da unakrsno ispituju vlasnike kompanije o njihovim poslovnim planovima, namerama i štatijaznam čemu,
                                a sve u sklopu istrage o ubistvu kćerke većinskog suvlasnika firme.

                                Ako bi vrh političke moći bio lično zainteresovan da se pronađe počinilac ubistva te devojke,
                                onda bi kao i u najsvežijem slučaju ubistva Saleta Mutavog to jasno dala do znanja preko ministra policije,
                                koji je zapravo trbuhozborac Premijerov.
                                Nikakve solaže na televizijama ne bi imao inspektor na slučaju (to možda u Skandinaviji, UK ili Americi),
                                a ti inspektorčići koji bi zabijali nos u poslove te kompanije bi u najboljem slučaju bili prebačeni na poslove
                                pozornika u Medveđi ili gdegod drugo.

                                Ukoliko bi političkom vrhu bio interes da se slučaj zataška i da se ništa ne talasa, to bi bilo kao sa Savamalom,
                                i nekim slučajevima nerasvetljenih ubistava.
                                E, tako bi ta serija imala dodir sa današnjim Beogradom.
                                Naravno, ne očekujemda scenarista ili autori serije koriste stvarne likove iz političkog života
                                (Vučić, Dačić, Bajatović, Tadić, Miki Rakić, SNS, DS....).

                                Pošto ovde nije moguće snimiti takvo šta, jer ti kintu uglavnom daje država ili
                                kompanije koje su u milosti vlastodršca, onda ja ni ne očekujem ništa slično od naše
                                produkcije. Nego gruvajte "Bili smo prvaci sveta", "Selo gori...." "Bela lađa",
                                a ozbiljnom tematikom se nemojte baviti na neozbiljan način.
                                Jer ovo kako izgleda ova prva epizoda, to nije država u kojoj živimo, nego je neka alternativna fikcija.

                                Comment

                                Working...
                                X