Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lord Gangrena View Post
    GoT
    Spoiler

    I meni je bilo žao vuka Btw niko da spomene ovog kralja nasmeja me čovek za sve pare

    AlI taj glumac (ne znam koji je) je stvarno te scene maestralno odigrao. OTAC
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Another theory, which Redditor SecretTargaryens calls "Bran Stark = Bran Stark," goes back even further in time. It suggests that Bran actually founded House Stark and built the Wall centuries ago.

      The legendary founder of House Stark and builder of the Wall was supposedly named Bran the Builder. It's possible that he took that name because he's Bran Stark projected back in time. It gets even weirder: There have been many Bran Starks throughout the history of the house, so it's possible all of them were controlled (in whole or in part) by our Bran.

      A passage in the first book (A Game of Thrones) sort of supports this. Old Nan, Bran's nurse and Hodor's mother, apparently confuses Bran with other Bran Starks she's known:

      Sometimes Nan would talk to him as if he were her Brandon, the baby she had nursed all those years ago, and sometimes she confused him with his uncle Brandon, who was killed by the Mad King before Bran was even born. She had lived so long, Mother had told him once, that all the Brandon Starks had become one person in her head.
      https://www.quora.com/Is-Bran-Stark-...an-the-builder
      sigpic

      Comment


      • UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Vodim beogradski thug life, tek sam sad pogledao epizodu.

          Sto se Starkova tice, neka prezivi samo Arija.Za ostale me zabole, ali bilo bi gej kad bi svi preziveli.Pre sam bio uz skoro sve muske Starkove sem klinaca+Arija, nekako me je sam pocetak opredelio da stanem uz njih ali kako je vreme proticalo zamrzeo sam Sansu i Kejtlin.A i sada nesto ne mirisem Dzona.

          Spoiler
          Malo je tragicnih scena koje su me mnogo potresle sem ove i naravno Red Wedding, recimo bilo mi je mnogo zao kako je stradao Richard Harrow u seriji Boardwalk Empire u cetvrtoj sezoni, onda scena iz prve sezone Dextera kada Dexter trazi ubicu i u sobi pune krvi on se priseti kontejnera i smrti njegove majke, Prajs iz Mad Mena.Mozda se ovo za Dekstera ne uklapa bas u ovo sve sto sam naveo, ali je jaka i upecatljiva scena koja me je potresla.Mislim da sam sigurno jos nesto zaboravio, a da je to nekima ta scena mnogo upecatljivija a ja se od toga ne jezim bas puno.

          Comment


          • Comment


            • GoT

              Spoiler
              Likovi koje je Martin ubijao se uglavnom desavalo kada on nije znao sta ce sa njima ili su izgubili svoju svrhu.Od trenutnih likova u ovu drugu grupu mi se uklapaju Dzejmi i Remzi.Remzi nije skroz, ali mislim da je on posluzio svojoj svrsi i da ce da strada u bici.Melisandri i Ser Davosu isto ne verujem da ce da prezive, sada su postali visak i verujem da ce uskoro da budu odstranjeni.

              Ostrvljani su mi najveca enigma, mada mislim da ce da budu aktuelni i u sledecoj sezoni.

              Ja se nadam licno da ce da smaknu Sansu, Rinkon ne verujem isto da ce da prezivi a i on mi je generalno irelevantan za celu pricu.Nadam se da ce Maloprstic i Varis da prezive sezonu.Ocekujem pravi pokolj u Kraljevskoj Luci i Tirelove kao pobednike tih igrarija.Ovo je vise moja zelja, nego sto mislim da ce da se desi.

              Valder Frej se pojavljuje u ovoj sezoni, tako da se nadam da ce to biti poslednji put da ga vidimo.

              Comment


              • Ma samo da prezive Varis, Arya i Jara. Meni taman.

                Ne znam da li je bilo ali OMG krepacu: HAHAHAHA

                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Zasto Jara? Sta vam je toliko do nje stalo? Meni svi Grejdzoji nekako marginalni, kao da ne postoje u seriji, smaram se opasno. Kontam da ce ih oziviti malo, ali opet nekako...
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                    Zasto Jara? Sta vam je toliko do nje stalo? Meni svi Grejdzoji nekako marginalni, kao da ne postoje u seriji, smaram se opasno. Kontam da ce ih oziviti malo, ali opet nekako...
                    Bas gledam onu proslu epizodu, koja je bila krajnje kvalitetna, i razmisljam koliko su presmesni oni Ironborn-i, samo nesto kevcu u onoj zabiti, ovi se na vrhu smenjuju, ne zna se ko pije a ko placa, a narod ko ovi nasi. Sad ce neko ko je citao knjige reci kako oni imaju vrhunsku pricu i neki smisao, al po meni su samo deo glavnog problema ove serije a to je 17 prica koje se samo granaju i granaju u beskraj.
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Originally posted by prskaj View Post
                      Bas gledam onu proslu epizodu, koja je bila krajnje kvalitetna, i razmisljam koliko su presmesni oni Ironborn-i, samo nesto kevcu u onoj zabiti, ovi se na vrhu smenjuju, ne zna se ko pije a ko placa, a narod ko ovi nasi. Sad ce neko ko je citao knjige reci kako oni imaju vrhunsku pricu i neki smisao, al po meni su samo deo glavnog problema ove serije a to je 17 prica koje se samo granaju i granaju u beskraj.
                      Upravo.
                      Primetio sam da su toliko siroko otisli da sad u jednoj epizodu ne mogu prikazati sve price i likove, nego preskacu, sto se ranije nije desavalo. I nekako nisam navikao da svako ima rezervisanih 5-10 minuta u epizodi i cim se zavrsi taj deo znas da ga neces videti do sledece epizode (a sad je i to postalo pitanje).
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by prskaj View Post
                        Bas gledam onu proslu epizodu, koja je bila krajnje kvalitetna, i razmisljam koliko su presmesni oni Ironborn-i, samo nesto kevcu u onoj zabiti, ovi se na vrhu smenjuju, ne zna se ko pije a ko placa, a narod ko ovi nasi. Sad ce neko ko je citao knjige reci kako oni imaju vrhunsku pricu i neki smisao, al po meni su samo deo glavnog problema ove serije a to je 17 prica koje se samo granaju i granaju u beskraj.
                        Bas tako, prica im je mnogo banalizovana i sto se serije tice svedena na puku marginu. Jer u seriji ce oni verovatno da odigraju kljucnu ulogu prevoza, tj prevesce Deneris i njenu vojsku u Vesteros.
                        Dok je u knjizi to vec malo komplikovanije i zamrsenije. Naime pored Jurona postoji i jos jedan brat Viktarion (komandant Gvozdene flote) i jos jedan brat Eron - Mokrokosi - glavni svestenik Potopljenog Boga. Tu smo onda svedoci raznoraznih spletki i neresenih situacija medju bracom. I Medju Asom (Jarom), a Teon se jos uvek nije vratio sa Severa - a u koliko i kada se vrati tek ce tada da postane jos zamrsenije.
                        Naravno Juron je jedno 3 puta veci baja u knjigama nego u seriji (hehehe). I da napomenem jos samo jednu "sitnicu": poseduje Rog Valirije, koji je uzgred nasao u svojim pustolovinama i plovidbama usred rusevina Valirije (Valirija je mesto odakle su Targerijani potekli za one koji ne znaju - i koje je usled prirodnih katastrofa postalo nemoguce za zivot - razoreno vulkanima gejzirima i slicnim sranjima - zemljotresima itd). I taj rog omogucava svom vlasniku potpunu kontrolu nad Zmajevima. Prc. Zmislite sta ce da bude kada Juron sa tim rogom dodje u neposrednu blizinu zmajeva. Mozete verovatno samo da zamisljate posto tu scenu u seriji skoro sigurno gledati necemo.
                        Last edited by Sandugp; 26-05-16, 07:27.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Cekaj u knjizi on ima taj Rog kojim moze da kontrolise zmajeve, a u seriji su predstavili da se on da kontrolise Deneris zato sto ima veliki ...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Cekaj u knjizi on ima taj Rog kojim moze da kontrolise zmajeve, a u seriji su predstavili da se on da kontrolise Deneris zato sto ima veliki ...
                            U knjizi se takodje odvija to biranje Kralja Gvozdenih Ostrva.
                            Spoiler
                            I Viktarion (drugi brat koji se u seriji ne pominje) i Asa (u seriji Jara) su glavni kandidati. Teon nije prisutan. I onda se pojavljuje Jurin sa Rogom koji pravi zaglusujucu buku i koji onome ko dune u njega sprzi pluca (duvao je neki njegov sluga camuga - i umro nekoliko dana posle) i Lagano izdominira ovo dvoje. Asa pobegne sa skupa u saradnji sa svojim ujakom Citacem (brat njene majke nema ga u seriji) i pravi planove za dalje. Kasnije joj pada na pamet Teon koji ima sanse jer je Belonov sin. Onda je jedno vreme u Cardaku Sumskom (jedno utvrdjenje na Severu koje su Gvozdenorodjeni osvojili) i tamo biva zarobljena od Stanisa i njegove armije koja marsira ka Zimovrelu. Onda znamo svi scenu kada Teon sa Sansom bezi iz Zimovrela (uz pomoc Mensa Rajdera koji je u knjigama takodje ziv - ali tajno pomocu Melisandrine iluzije promenjen mu je lik i poslat je u Zimovrel da spase Sansu). Medjutim u knjigama Sansa nije ni prsla blizu zimovrelu vec su Boltoni koristili Dzejn Poul (cerku Poula upravnika Zimovrela i dobrog prijatelja Neda Starka) i predstavljali je kao Sansu. Znaci Teon i Dzejn beze iz Zimovrela i kasnije saznajemo da bivaju pronadjeni od strane Stanisove vojske koja je vec blizu Zimovrela i Asa (tj Jara) i Teon se srecu. I onda njoj pada na pamet ideja da moze brata da kandiduje da svrgne strica... sta ce biti videcemo kada izadje nova knjiga.
                            Dok se Viktarion po ustolicenju Jurona povinuje starijem bratu iako nevoljno ali prihvata poraz i sluzi mu kao zapovedniik flote i dalje. Njih dvojica imaju nerasciscenih racuna iz proslosti jer mu je Juron jebao zenu koju je Viktarion posto je saznao to ubio. Onda Juron salje Viktariona kao svog izaslanika - poklisara u Mirin da prosi Deneris. Viktarion pravi tajni plan kako ce preoteti mladu svome bratu (znamo mu motive iz prethodne recenice). U medjuvremenu u nekoj borbi Viktarion povredi ruku koja se zagnoji i sjebe ali slucajno tokom plovidbe naleti na jednog crvenog svestenika koji mu nekom krvavom vatrenom magijom spase saku i Viktarion verovatno postaje poklonik Crvenog Boga. Stize pred Mirin sa svojom flotom neposredno pred veliku bitku koja treba da se odiga izmedju Robovlanika iz Junkaija i Astapora koji su sa svojim armijama pred Mirinom (medju njima je i Tirion kao rob, i Dzora Mormont takodje rob) i sa druge strane snaga Mirina i Neokaljanih koje u Denerisinom odsustvu (jer je odletela na Drogonu) predvode Baristan Selmi (jos uvek ziv naravno umro nije), Sivi Crv, Snazni Belvas (lik koji je totalno izostavljen iz serije), Misandrei, Dario Naharis .... Tu je tek ludilo i opste rasulo i medju jednima i drugima. Robovlasnicke vojske je "napala" neka bolsecura koja se manifestuje kao proliv, Tirion naravno koristi situaciju i pokusava da prebegne u Mirin, vodi i Dzoru sa sobom, koji je sjeban totalno. A u Mirinu Sinovi Harpije tetose i kolju samo tako, a zmajevi su se oslobodili (Viserion i Regal) i ugnezdili u piramidama i oni prave "malu" frku gradom .
                            Bitka treba da pocne a Viktarion stize u sam osvit iste .... sta ce biti videcemo kada naredna knjiga izadje

                            To bi bilo to uprosteno, i svi koji ste samo gledali seriju slobodno procitajte ovo u spoileru i vidite koja je razlika u kompleksnosti i zamrsenosti samo u ovom jednom delu. Smesno
                            Last edited by Sandugp; 26-05-16, 08:26.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Drago mi je sto to gledati necemo da Juron kontrolise zmajceke.

                              Nisam mislio na razvoj serije...
                              Ja sam napisao to za Jaru jer iz prica sa sestrom i od ljudi koji su citali knjige, sam "zavoleo" njen lik, kazem "pali me" na neki cudan nacin a i volim zenska bica koje se ne boje i ne kukaju Za Ajru nemam sta da objasnjavam, obozavam je.

                              Sandu pitanjce:
                              Spoiler
                              Pocinje prica medj` narodom kako Arya nikada nece biti NoOne, pa se pitam cemu onda obuka?
                              Dobro, ovo da rokne glumicu je valjda zavrsni ispit ali malo mi glupo da toliko prodje sa obukom i sad kao da to i ne bude...
                              Ako i odustane, kuda ce, sta ce... ?
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Ma svaka tebi cast kako sve to popamtis, ja pola imena ne znam, samo prepoznajem glumce
                                salim se, ali toliko likova ima u knjizi i bas mi je tesko za citanje, tako da sam odustala i divim se ljudima koji sve to tako pamte
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X