Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predestination nista posebno, ali moze da se gleda.
    Ljudi obecavali mindfuck, al' to se nije desilo

    Comment


    • http://www.imdb.com/title/tt0140888/
      8/10
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Odlican film, mozda i za 9/10.
        sigpic

        Comment


        • Za 8.5
          Gledao sam ponovo i http://www.imdb.com/title/tt0107148/?ref_=nv_sr_3
          Prvi film kojeg se secam, gledao sam ga na video plejeru ili rekorederu kako vec pre mnogo godina. Uvek ce mi se svidjati.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment




          • Vrh!

            Comment


            • Pogledao Boyhood

              Ostao sam bez teksta...utisak, kao da sam prisustvovao necijem odrastanju i zivotu. Autenticno, bez velikih zapleta, predstavljen zivot sasvim obicnih ljudi

              bez greske!!! 10/10
              sigpic

              Comment


              • Седимо вечерас, запили се малко и сетимо се овог филма..

                http://www.imdb.com/title/tt0116225/?ref_=tt_rec_tt

                Каква је то филмчина!!

                Comment


                • Originally posted by Avramovic View Post
                  Седимо вечерас, запили се малко и сетимо се овог филма..

                  http://www.imdb.com/title/tt0116225/?ref_=tt_rec_tt

                  Каква је то филмчина!!
                  Taj je samo bleda kopija prave filmcine

                  http://www.imdb.com/title/tt0082340/?ref_=nv_sr_1
                  sigpic

                  Comment


                  • Како не, али овај ми је остао у сећању, враћа у детињство одмах.

                    Comment


                    • Ovaj drugi bese kad Kalifornija biva odvojena od ostatka SAD-a katastrofalnim zemljotresom, pa tamo zaglavi predsednikova cerka...?
                      Bolje je bekstvo iz NY
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Snejk Pliskin

                        Comment



                        • Ahhhh, film koji sam toliko dugo cekao. Dzejk Gilenhal je neko ko je apsolutno zasluzio svu moju paznju, nakon odlicnih uloga u Prisoners-u i Enemy-u, jos jedna uloga mracnog karaktera, legla mu je ko budali samar. Hladan, bezosecajan lik koji prerasta u psihohpatu, oci samo sto mu ne ispadnu od ambicije, ali zastrasujuc je taj prelaz u ludaka kad pokaze da je spreman na bukvalno sve. Covek je objasnio neke stvari kada je u pitanju ova profesija. Uloga koja mu jednostavno mora doneti bar nominaciju za oskara, a da se ja pitam i njega samog.

                          Jos vece divljenje imam ako uzmem u obzir da je Den Gilro-u ovo prvi film koji je rezirao Ima on velikog iskustva kao scenarista, a ovim je dokazao da zaista moze mnogo i vec iscekujem sta ce sledece od njega da ispadne


                          Sta reci o samom filmu, dovoljno uzbudljiv i dinamican, nepredvidiv, tempo pracenja ne opada ni u jednom trenutku, u isto vreme i mracan i zabavan, na jedan poseban nacin pratimo razvijanje glavnog lika koji od potpuno normalnog prelazi u granice potpuno bolesnog. FIlm je zapravo dosta uznemirujuci (bar meni) gde nam pokazuje na sta su ljudi spremni da bi dosli do uspeha. Pokazuje nam brutalno iskren uvid u danasnji svet medija, sta se desava iza udarnih vesti, ko stoji iza ekskluzivnih snimaka i kako se do njih dolazi a da se pri tom ne obraca paznja na cenu koju drugi, nevini ljudi, placaju za njih.

                          Ovaj film je kad bolje sagledam stvari, sam Dzejk (Louis) sobzirom da citav film gledamo kroz njegove oci, pa kad opisujem film kao mracan, hladan, beskurpulozan, ustvari navodim sve njegove osobine. Njegov lik nema emocije, ne saoseca se sa ljudskom patnjom, nema straha, a jedine emocije pokazuje prema samom sebi i to samo u jednom momentu, kada razbija svoj lik u ogledalu. Zaista creepy

                          Film koji ce vas sasvim sigurno zainteresovati, zabaviti, zgroziti...u svakom slucaju, stvori nekakvu reakciju...moja je fenomenalna
                          Last edited by Heartbreak; 23-12-14, 01:08.
                          sigpic

                          Comment


                          • I ja sam ga pogledao danas, moram priznati da ga je Heartbreak perfektno opisao. Hteo sam i ja da napisem nesto o filmu, ali kada sam ovo procitao samo bih se ponavljao.

                            Meni film nije toliko vrhunski (dobar je, ali ne prelazi tu granicu). Vuce ga Dzejk ludak i da se ja pitam dao bih mu Oskara za ovo. Bolesna uloga, nisam znao da ima ovo u sebi.

                            koji od potpuno normalnog prelazi u granice potpuno bolesnog
                            Mislim da on uopste nije normalan, cak sta od samog pocetka je potpuno bolestan . No, da ne spojlerisem.
                            sigpic

                            Comment


                            • Baš volim ove recenzije koje ovde postavljate... nema samo Apinih
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Fury, totalno razocaravajuc
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X