Announcement

Collapse
No announcement yet.

African Cup of Nations 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • African Cup of Nations 2013

    29. po redu KAN biće održan od 19. januara do 10. februara u Južnoj Africi. Prevashodno je sama organizacija ovog turnira bila dodeljenja Libiji, medjutim od toga se odustalo zbog izbijanja gradjanskog rata u toj zemlji. Libija će pak biti domaćin 2017.

    Ovaj turnir će se odigrati na 5 velelepna stadiona, koja su ujedno bila domaćini svetskog prvenstva 2010-e godine. U pitanju su sledeći stadioni:

    National Stadium (FNB -First National Bank Stadium) - Johannesburg

    Nacionali stadion Južne Afrike, takodje poznat kao "Soccer City" i "The Calabash" nalazi se Nasrec-u, deo Johanezburga. Nalazi se u samoj blizini sedišta Južnoafričke fudbalske asocijacije. Sam stadion izgradjen je za potrebe reprezentacije i najveći je stadion u toj zemlji sa kapacitetom od 94.736 sedećih mesta. Takodje, poznat je po tome što je na njemu prvi govor nakon izlaska iz zatvora održao Nelson Mendela.

    Zasigurno dva najveća meča koja u se odigrala na ovom stadionu su finale svetskog prventstva 2010-e izmedju Holandije i Španije, kao i finalni meč Afričkog kupa Nacija održan pre 17 godina upravo u Južnoj Africi kada je domaća selekcija slavila u finalu, i prvi i poslednji put uzela ovaj prestižan trofej. Na ovom stadionu će se takodje održati finale ovogodišnjeg turnira



    Moses Mabhida Stadium - Durban

    Moses Mabhida stadion u Durbanu, nosi ime po bivšem Generalnom Sekretarku Komunističke partije Južne Afrike. Stadion je izgradjen 2009 godine za potrebe svetskog prvenstva. Ovaj stadion ima višefunkcionalnu upotrebu. Stadion je kapaciteta 62.760 sedećih mesta. Inače, stadion zbog potrebe drugih manifestacija, kao na primer Olimpijskih igara može proširiti kapacitet do čak 80.000 mesta.

    Stadion je bio domaćin polufinalne utakmice izmedju Španije i Nemačke



    Nelson Mandela Bay Stadium - Port Elizabeth

    Port Elizabeth dugo vremena nije imao svoj fudbalski stadion. Imali su EPRU stadion koji je korišćen za potrebe ragbi utakmica, ali nije bio baš funkcionalan za odigravanje fudbalski. Vlada Aparthejda nije dovoljno posvećivala pažnje fudbalu te je grad bio uskraćen finansijski za izgradnju istog. Za potrebe svetskog prvenstva grad je dobio novac od države za izgradnju novog stadiona, jer nije imalo smisla ulagati u rekonstrukciju EPRU stadiona. Tako je grad dobio novi i funkcionalni stadion koji se koristi i za potrebe ragbi utakmica.

    Ime je dobio po Upravnom okrugu Nelson Mandela Bay koji nosi naziv po samom Nelsonu Mandeli. Stadion je kapaciteta 48.459 mesta

    Na njemu je odigrana četvrtfinalna utakmica izmedju Holandije i Brazila kao i utakmica za 3. mesto izmedju Urugvaja i Nemačke.



    Mbombela Stadium - Nelspruit

    I ovaj stadion je nikao u Nelspruitu za potrebe organizacije svetskog prvenstva. Izgradjen je 2009 godine sa kapacitetom od 40.929 mesta. Prethodno je ovaj stadion nosio ime grada u kojem se nalazi pre nego što je dobio ime Mbombela od strane Južnoafričke Vlade. Takodje se koristi za potrebe atletskih sprotova kao i kriketa.

    Vredno pomena je da je na ovom stadionu svoj meč na svetskom prvenstvu, doduše neslavno odigrala naša reprezentacija, sa selekcijom Australije.



    Royal Bafokeng Stadium - Phokeng

    Ovaj stadion izgradjen je 1999 ali je za potrebe svetskog prvenstva renoviran 2009. Pored fudbala, na njemu se odžavaju i takmičenja za potrebe atletike, kao i kriket mečevi. Stadion je kapaciteta 42.000 mesta



    Sastavi grupa, kao i vremena odigravanja utakmica









    izgled kostura nokaut faze



    Vreme i datumi odigravanja utakmica u nokaut fazi

    2
    a:8:{i:641;a:5:{s:12:"polloptionid";i:641;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:7:"Zambija";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:4:"6266";i:1;s:5:"10323";}}i:642;a:5:{s:12:"polloptionid";i:642;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:15:"Obala Slonovace";s:5:"votes";i:13;s:6:"voters";a:13:{i:0;s:4:"6568";i:1;s:4:"8738";i:2;s:4:"6144";i:3;s:2:"70";i:4;s:4:"1207";i:5;s:4:"8331";i:6;s:4:"4294";i:7;s:4:"5963";i:8;s:4:"2268";i:9;s:4:"4600";i:10;s:4:"1044";i:11;s:4:"2761";i:12;s:4:"7189";}}i:643;a:5:{s:12:"polloptionid";i:643;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:5:"Alzir";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"4580";}}i:644;a:5:{s:12:"polloptionid";i:644;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:8:"Nigerija";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"10109";}}i:645;a:5:{s:12:"polloptionid";i:645;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:4:"Gana";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"6647";i:1;s:4:"6042";i:2;s:4:"4943";}}i:646;a:5:{s:12:"polloptionid";i:646;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:12:"Juzna Afrika";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"4925";}}i:647;a:5:{s:12:"polloptionid";i:647;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:6:"Maroko";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"7010";i:1;s:4:"6851";i:2;s:4:"2125";}}i:648;a:5:{s:12:"polloptionid";i:648;s:6:"nodeid";s:7:"2667031";s:5:"title";s:10:"Neko drugi";s:5:"votes";i:4;s:6:"voters";a:4:{i:0;s:4:"5510";i:1;s:4:"6187";i:2;s:4:"2553";i:3;s:5:"10179";}}}
    100.00%
    2
    Last edited by Mladen; 14-01-13, 19:33.
    Originally posted by Brajkula
    Veruj meni, radi kako hoćeš

    Brajkula, 2014. N.E

  • #2
    Vreme je za vuvuzele!

    Comment


    • #3
      tu je MUTE dugme na daljinskom

      inače, velika šteta bi bila da se jedan veliki fudbalski as poput Drogbe oprosti od fudbala bez osvojenog AKN, jer nešto ne verujem da će i u 36. godini igrati za reprezentaciju. No nikad se ne zna!
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • #4
        Nigerija ima strašne napadače, Mikela, Joba i Enejamu. Šteta što Obija nema na prvenstvu...
        Gana nekako dosta slabija u odnosu na prethodna prvenstva. Doduše nemaju braću iz Marselja ali ovi njihovi igrači kao da stagniraju iz godine u godinu. Kvadvo najbolji uz rasnog špica Al Aina koji je rekao da više nikada neće šutnuti penal, osim ako je penal serija... xD Muntarija i Esjena nema.

        Takodje se nadam da će Drogba napokon osvojiti ovaj trofej. I da vidimo naravno mnogo hvaljenog na forumu Belhandu...
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • #5
          Realno ja očekujem da Didi i ekipa zapnu iz sve snage da ovaj turnir osvoje jer im je to poslednja šansa čini mi se. Na zalasku je ta sjajna generacija. Mnogo je jaka cela ta grupa D. Očekujem da Obala Slonovače odigra najbolji meč protiv Alžiraca. Da im s kamatom vrati za 2010 kada su bili najjači čini mi se!
          Originally posted by Brajkula
          Veruj meni, radi kako hoćeš

          Brajkula, 2014. N.E

          Comment


          • #6
            Originally posted by Krle View Post
            Nigerija ima strašne napadače, Mikela, Joba i Enejamu. Šteta što Obija nema na prvenstvu...
            Gana nekako dosta slabija u odnosu na prethodna prvenstva. Doduše nemaju braću iz Marselja ali ovi njihovi igrači kao da stagniraju iz godine u godinu. Kvadvo najbolji uz rasnog špica Al Aina koji je rekao da više nikada neće šutnuti penal, osim ako je penal serija... xD Muntarija i Esjena nema.

            Takodje se nadam da će Drogba napokon osvojiti ovaj trofej. I da vidimo naravno mnogo hvaljenog na forumu Belhandu...
            Они се издвајају као млади јер већ сам неких 18, 19 година достигну физичку конституцију одраслог човека, тако на себе привлаче пажњу уз солидно фудбаско знање и лагано се продају по Европи. Чист пример ти је она репрезентација Гане која је освојила СП У21 и у финалу победили Бразил, најбољи стрелац био брат који пре пар сезона није успео да се избори за место у Партизану.

            Ја ћу да чекирам Мароко и Алжир, те две репрезентације почеле су да избацују невероватне техничаре. Мароко са Тарабтом и Белхандом има да се поспрда.

            Comment


            • #7
              Brajkula, mislim da Taarabt nije izabran u tim Maroka, da jeste, ne bi igrao mec protiv Spursa, a nema ga ni na spisku na wiki... Nema ni Chamakha ni Boussoufe...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • #8
                Nemaš šta da misliš Freš, niko od ove koje si naveo se ne nalazi na spisku reprezentacije za predstojeći turnir!
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • #9
                  http://www.cafonline.com/userfiles/f...20%20teams.pdf

                  сва тројица на списку, ово је са официјалног
                  Мсм да је и Ба позван за Сенегал па је играо сада за Челзи против Стоука нпр.

                  Comment


                  • #10
                    Koji Senegal ubio te Bog ?

                    p.s. izvini što tebi CAF šalje faksom sastave a mi mučenici ne možemo da nadjemo 100% tačne !
                    Originally posted by Brajkula
                    Veruj meni, radi kako hoćeš

                    Brajkula, 2014. N.E

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Mladen View Post
                      Koji Senegal ubio te Bog ?

                      p.s. izvini što tebi CAF šalje faksom sastave a mi mučenici ne možemo da nadjemo 100% tačne !
                      Брате нека лудара је на оном официјалном сајту, нису добре те листе, није давно апдејтован сајт, а стоји и датум 6. окт.
                      тамо су неке скроз лудачке групе, појма немам шта се догађа, или су ово групе од квалификација, чега већ
                      http://www.cafonline.com/competition...ons_2012/teams
                      ништа ми није јасно

                      Comment


                      • #12
                        Brajkulice da nisi janpi brate moj? kakva bre Libija matori, razrušena zemlja, baš im do fucike ! xD Te grupe što sam nalepio gore u prvom postu, to ti je to. ČITAJ ! amin!
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Mladen View Post
                          Brajkulice da nisi janpi brate moj? kakva bre Libija matori, razrušena zemlja, baš im do fucike ! xD Te grupe što sam nalepio gore u prvom postu, to ti je to. ČITAJ ! amin!
                          Брате ја ушао да видим састав Марокоа, кад ово, серем им се на сајт

                          Comment


                          • #14
                            Brate Brajkula, pogledaj sta pise na tom sajtu, CAN 2012 !!!!! Koja je danas godina ???
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • #15
                              Nestao im net bre Evo pa gledajte sastave

                              http://en.starafrica.com/football-sc...con-2013/teams

                              http://www.mtnfootball.com/africa/af.../groups-teams/
                              Originally posted by Brajkula
                              Veruj meni, radi kako hoćeš

                              Brajkula, 2014. N.E

                              Comment

                              Working...
                              X