Announcement

Collapse
No announcement yet.

African Cup of Nations 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Freshman91 View Post
    Brate Brajkula, pogledaj sta pise na tom sajtu, CAN 2012 !!!!! Koja je danas godina ???
    Ма тотални лудаци црнци брате, кадар невера, КАН 2012, а турнир се игра у 2013, наопак неки народ

    А љутили се против Гадафија, сад кад морају да запну мало гузицом, тврдо
    То то љуби те брат, сад ће Брајкула то да чекира ;)

    Comment


    • #17
      Inače Brajkulice, šta misliš o tome da DR Kongo prodje kao drugoplasirana ekipa u grupi? Mogli bi tu prevagu da donesu Mbokani i Mulumbu. Mada i kolonija iz francuske 1 i 2 lige u vidu Malija nije za potcenjivanje.
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • #18
        Брате, искрено не знам, али све су ми екипе онако огадне да простиш, све неки месари
        Само Мароко, Мароко до титуле

        Comment


        • #19
          Nema Taarabta 100 % , pisao sam i u temi EPL prije 10tak dana da ne mogu da vjerujem da ga kreten nije zvao , Chamakha takodjer nema 100 %

          Ali nema veze , Younes i kompanija su i ovako jaki ..

          Ja sam najvise uz njih i Obalu , pa eto valjda ce daleko dogurati ..
          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

          Comment


          • #20
            Sramote da nema Tarranta medju pozvanim igracima Maroka , kkav je to igrac a boljeg nemaju
            a sto se tice mojih favorita , Slonovi do titule

            Comment


            • #21
              Igrač veznog reda reprezentacije Maroka, Mehdi Namli polomio je nogu na zagrevanju svog tima pred prijateljski meč sa Južnoafričkim klubom Bidvest Wits. Iako još nema zvaničnih informacija, sigurno je da je došlo do preloma noge, i da je već pre samog početka za njega KAN završen. Reprezentacija Maroka će zbog toga u sastav pozvati neku od zamena.

              Reprezentativci Nigera su dobili pred sam start takmičenja džeparac od 4000 dolara, a za svaku pobedu u grupnoj fazi obećano im je dodatnih 6000 dolara, ili 3000 dolara za nerešen ishod. Ova suma novca smatra se za pravo malo bogatstvo u jednoj od najsiromašnijih zemalja na Afričkom kontinentu.
              Last edited by Mladen; 16-01-13, 18:33.
              Originally posted by Brajkula
              Veruj meni, radi kako hoćeš

              Brajkula, 2014. N.E

              Comment


              • #22


                Demokratska Republika Kongo je možda konačno spremna da povrati slavu svojih predaka koji su sa uspehom, ali pod različitim imenom zemlje 2 puta bili šampioni crnog kontinenta.

                Popularni Leopradi spadaju u klub tradicionalno kvalitetnih Afričkih reprezentacija, imajući u vidu njihove dve pobedničke kampanje na ovom takmičenju 1968. i 1974. godine (iste godine su postali i prva reprezentacija iz pod-Saharske regije koja se kvalifikovala za svetsko prvenstvo. Ujedno su tada doživeli i najubedljiviji poraz u istoriji reprezentacije sa 9:0 [Yugoslavia 9:0 Zair]

                Ove godine reprezentacija DR Konga pružila je svoje najbolje partije posle dužeg vremenskog perioda. Konkretno, 1998. godine i osvojenog trećeg mesta na ovom takmičenju.

                Na loše rezultate ove reprezentacije u prethodnom periodu uticale su odluke njihovih najboljih igrača, Jusufa Mulumbe i Diumercija Mbokanija da se ne odazivaju pozivu selektora. Ipak, nakon povratka po drugi put na klupu DR Konga, Kloda Le Roja sve se promenilo.

                U junu mesecu 2012. napadač Anderlehta prihvatio je poziv da igra ponovo za svoju reprezentaciju. Tom prilikom trener Le Roj je izjavio:

                Ovo je kraj jedne duge bitke. Nije mi trebao više nijedan igrač sem Mbokanija. Sada smo konačno kompletni
                Bivši napadač Njukasl Junajteda, Porcmuta i Blekpula, Lomana LuaLua koji je predvodio napad svoje reprezentacije 2006, biće u prilici da svojim iskustvom pruži sigurnost kada bude bilo potrebno za to u napadu.

                Takodje pored trojice najiskusnijih igrača, dosta se očekuje i od centralnog beka Piterbora, Gabrijela Zakuanija, kao i golmana Parfaita Mandande, mladjeg brata golmana Francuske reprezentacija Stiva Mandande.

                Klod Le Roj je veoma popularan trener medju igračima DR Konga koji po njihovim izjavama uživaju da rade sa njim. Imaju solidnu generaciju, a Klod Le Roj zna kako se osvaja ovo takmičenje (Kamerun 1988). S toga su velika nadnja u DR Kongu da njihova selekcija može da odradi dobar posao na ovom takmičenju.
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • #23
                  Nigerijska fudbalska federacija izjavila je da neće biti u stanju da ispuni svoj predlog da igrači dobiju dodatni bonus od 30.000$ po igraču za eventualni trijumf na Kupu te da će dobiti samo standardne bonuse od 10.000$ za pobedu i 5000$ za nerešeni ishod.

                  Južna Afrika se nada da će njihov domaći teren kao i u prošlosti ostati neosvojiva tvrdjava za njihove protivnike, te da im to uvećava šanse da se domognu trofeja. Južna Afrika je u prethodne 21 godine izgubila samo 5 takmičarskih utakmica na domaćem terenu.

                  Popularne Crne Zvezde (Gana) napredovale su za 4 mesta na fifinoj svetskoj rang listi i sada su 26. ali su na toj listi tek četvrta Afrička selekcija. Gana sa velikim nadanjima kreće u osvajanje ovog turnira jer je na prethodne 2 prijateljske utakmice na pre-Nations Cup-u pobedila Egipat i Tunis. Alžirci su pali za 3 mesta i sada su na 22. mesto rang liste, što ih čini drugom najboljom ekipom sa kontinenta na svetu, iza Obale Slonovače!
                  Originally posted by Brajkula
                  Veruj meni, radi kako hoćeš

                  Brajkula, 2014. N.E

                  Comment


                  • #24
                    Da li polako propadaju snovi o dobrom plasmanu za DR Kongo ? Nakon što su konačno uspeli da okupe sve svoje najbolje igrače, uključujući i napadača Anderlehta, Mbokanija, trener Klod Le Roj je po pisanju medija i informacijama iz samog izvora, podneo ostavku na funkciju trenera reprezentacije, samo dan pred početak turnira.

                    Kako je naveo u pismu, ovaj Francuz je besan na fudbalski savez te zemlje zbog nepoštovanja dogovorenih bonusa, što je imalo za uticaj pada morala medju igračima u trening kampu.

                    Po izveštaju stanice Nyota TV koja je prenela informacije direktno od igrača, trener ima njihovu potpunu podršku za donešenu odluku, i čini mi se da će ovi momci odigrati svoje mečeve, koliko da ispoštuju protokol.

                    Van ovog problema, trener je već bio primoran da obavlja funkcije za koje nije nadležan, te je dosta vremena proveo jureći po ambasadama kako bi obezbedio vize za svoje igrače.

                    Ostavku u reprezentaciji podneo je i njegov pomoćnik Sebastian Migne.

                    Ipak postoje i neke informacije da će Le Roj ostati uprkos svemu ovome. Ostaje da se vidi.
                    Last edited by Mladen; 18-01-13, 12:46.
                    Originally posted by Brajkula
                    Veruj meni, radi kako hoćeš

                    Brajkula, 2014. N.E

                    Comment


                    • #25
                      Drogba :
                      sanjam o trofeju već 10 godina


                      Kapiten reprezentacije Obale Slonovače pokušaće da na ovom turniru osvoji tako željeni trofej koji mu nedostaje u njegovoj bogatoj fudbalskoj karijeri.

                      Prvi svoj natup za reprezentaciju, Didi je zabeležio 2002 godine. Njegov najveći doprinos bio je 2006 godine, kada je pomogao reprezentaciji da se domogne svog prvog učešća na Svetsko prvensto. Iste godine odigrao je i prvi Afrički kup Nacija kada je njegova zemlja na penale izgubila u finalu od Egipta.Na korak od titule su bili i prošle godine kada su takodje na penale poraženi, ovaj put od Zambije. Drogba je na toj utakmici čak i promašio penal u regularnom delu utakmice.

                      Didi nije želeo da daje nikakve ishitrene izjave u vezi ovog turnira, koji ujedno može biti i njegov poslednji na koji će učestvovati u pohodu na osvajanje titule.

                      "Ne osećam pritisak. Jurim ovaj pehar već 10 godina, ali pre svega mislim samo na dobrobit ekipe, ne samo na sebe."
                      izjavio je Didi po dolasku u Johanezburg

                      Drogba je za narandžasto-zelene odigrao 91 utakmicu i postigao 59 pogotka.
                      Originally posted by Brajkula
                      Veruj meni, radi kako hoćeš

                      Brajkula, 2014. N.E

                      Comment


                      • #26
                        Ubiše vuvuzele na samom početku !
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • #27
                          Ovaj africki kup nacija je ozbiljno i tvrdo takmicenje po cim Zelenortska Republika ne moze da primi gol
                          sigpic

                          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                          Comment


                          • #28
                            Ala zuje komarci u Juznoj Africi

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by aleksaVP View Post
                              Ala zuje komarci u Juznoj Africi
                              to me podseti
                              http://www.youtube.com/watch?v=QgSfurLqnDc

                              izvinjavam se za off
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Condition23 View Post
                                Ovaj africki kup nacija je ozbiljno i tvrdo takmicenje po cim Zelenortska Republika ne moze da primi gol
                                Bogami, lepo kaže Brajkula "Ne znam te ludake, tu svako može svakog"

                                A ja sam se još i čudio što je 1.7 kvota u kladionici na J.A. kad ono...

                                Inače ako se čudite zašto ovoliko praznih mesta, čak i kada igra u pitanju domaćin, bila je priča da je za potrebe marketinga bilo izdvojeno veoma malo novca, te da je to uzrok slabe prodaje karata. Po nekim informacijama koje sam pročitao, prodato svega 550.000 ulaznica za sve utakmice.
                                Originally posted by Brajkula
                                Veruj meni, radi kako hoćeš

                                Brajkula, 2014. N.E

                                Comment

                                Working...
                                X