Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije Vika mučeniče maturirala nego sazrela
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Finale Novak-Mari

      Novak je dobio najtezeg moguceg protivnika u finalu. Jedinog protivnika protiv koga nije veliki favorit. Ali Mari je u principu broj dva i ovo je jedino pravo finale.

      Mislim da jos mnogima nije jasno koliko je Mari dobar. Od 9 zadnjih GS turnira, Mari je cetvrti put u finalu, treci put uzastopno. Pored toga imao je 4 polufinala i samo jedno cetvrt finale. Jasno ispred Federera a iza Djokovica i Nadala. Od 7 poraza u tih zadnjih 9 GS-o 3 su bila od Nadala, 2 od Novaka, 1 od Federera i 1 od Ferera.

      Osim toga on je po tipu igre najnezgodniji igrac za Novaka. Od 7 meceva prosle godine, Novak je 3 izgubio, tri jedva dobio. Zadnja laka pobjeda nad Marijem je bila u Miamiu prosle godine. Imam osjecaj da Novak ne moze lako da ga pobijedi. Da jednostavno mora da se muci. Njihovi su mecevi u zadnje vrijeme bili puni preokreta. Jedan digne igru do nivo koji je na trenutak previsok za protivnika da bi potom protivnik uspio u istome. Ipak, ako obojica igraju najbolje sto mogu, Novak je za nijansu bolji.

      Novak je protiv Ferera pokazao zastrasujucu formu. Mari protiv Federera odlicnu. Do sada se na ovom turniru Novaku mogu naci samo dvije zamjerke. Prva, da je usao sporo u mec sa Vavrinkom. Druga, da mu je servis protiv Vavrinke skripao jedno vrijeme. Vavrinka ga je brejknuo 5 puta za redom. I Mariju nalazim dvije zamjerke. To sto nije uspio pobijediti Federer u 3, najvise 4 seta. I jednom kad je bilo gusto, drugi servis mu je bio ocajan u cetvrtom setu protiv Federera. Lendl tu nista nije pomogao.

      Obojici odgovara ova podloga ali Djokovicu malko vise. Obojica bi trebali biti odmorni za sutra ali nesto vise Novak. To bi moglo imati uticaja samo ako se mec oduzi. Recimo poslije 4.5 sata igre. U polufinalu protiv Federera duvao je vjetar. To je pomoglo Mariju. Nadam se da nece duvati sutra, ali ako bude duvao, bice to znatna prednost za Marija.

      Za Novaka bi poraz bio prilican udarac. Prvo, bio bi uvjerljivo broj jedan a bez GS-a. Drugo, bilo bi to drugo finale sa Marijem u kome ulazi kao favorit a gubi ga. Trece, protiv Ferera je bio blizu apsolutnog igrackog maksimuma, na terenu koji mu najvise odgovara. Sve manje od titule mora biti razocaranje. To cini da je Mari pod manjim pritiskom nego Novak. Sto je naravno prednost.

      Ipak da bi Mari pobijedi sutra, treba da se sloze tri faktora. Prvo, treba da servira najmanje jednako dobro kao protiv Federera. Drugo, Novak treba da servira lose. Ako bude servirao kao protiv Ferera, tesko mi je zamisliti kako moze da izgubi. Konacno, Mari treba da nadje pravu mjeru izmedju defanzivne i ofanzivne igre. To ce biti vraski tesko ako Novak pokaze igru kao protiv Ferera. Mari ce u tom slucaju morati da igra agresivnije nego objektivno moze.
      Last edited by NI; 26-01-13, 13:45.

      Comment


      • 13. Grand Slam titula za bracu Brajan, cime postaju najuspesniji dubl u istoriji tenisa.. protivnici kao poruceni i nikakvih problema nisu imali



        Last edited by ClayWarrior; 26-01-13, 15:16.
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Novak - Marej 3:0.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Ne znam sta da kazem za sutra,meni je uvek lakse da se ne nadam i tako ce biti i ovog puta.Ne znam,ali imam osecaj da nece biti uopste toliko sjajan mec kao sto svi misle...

            Comment


            • Zile u svom stilu.
              A ja mislim da ce biti bar 4 seta, mada vjerujem i 5...

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Zile u svom stilu.
                A ja mislim da ce biti bar 4 seta, mada vjerujem i 5...
                Jbg da znas koliko se ja nerviram zbog tih stvari razumela bi me,zato sam i poceo sa tim pesimizmom.Lakse mi je brate posle kada izgubi ako se ne nadam uopste

                Comment


                • Bez 6 sati nek se ne javljaju
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Ma,oni da igraju i samo 3 seta to ce biti preko 3 sata,jer oni igra toliko duge i iscrpljujuce poene,da je to neverovatno.
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Pitanje za one koji su gledali vise meceva ove godine (a to ste svi jer sam ja pogledala mec ipo ukupno kad su muskarci u pitanju ) - da li se i koliko primjenjuju opomene za prekoracenje vremena? Ja nisam vidjela da su ikog opomenuli, ali nisam im nesto ni stopala vrijeme.

                      Comment


                      • Originally posted by majabl View Post
                        Pitanje za one koji su gledali vise meceva ove godine (a to ste svi jer sam ja pogledala mec ipo ukupno kad su muskarci u pitanju ) - da li se i koliko primjenjuju opomene za prekoracenje vremena? Ja nisam vidjela da su ikog opomenuli, ali nisam im nesto ni stopala vrijeme.
                        Da ja znam a odgledao sam makar 2 i po mecha svake noci NIKOG nisu kaznili,za opomene nisam siguran .
                        SignaturE se cheka ...sigpic

                        Comment


                        • Kaznjavali su na manjim turnirima i to u bitnim situacijama, mada je to daleko od striktnog pravila
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • To mi nije cudno, zanimalo me da li se neko usudio neku facu kazniti, ali pretpostavljam da nije pa su dzaba i uveli pravilo...

                            Comment


                            • Gde ces vece face od Bagdatisa
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Za Grand Slamove ne vazi to izgleda

                                Comment

                                Working...
                                X