Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svetsko prvenstvo u rukometu za muškarce - Španija 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svetsko prvenstvo u rukometu za muškarce - Španija 2013



    Od 11-og pa sve do 27-og Januara u Spaniji ce se odrzati 23-ce svetsko prvenstvo u rukometu za muskarce.

    Takmice se 24 nacije podeljene u 4 grupe po 6 timova. Od ovog prvenstva sistem je promenjen pa umesto spajanja u nove grupe posle prve faze sada odmah posle zavrsetka grupne faze sledi nokaut faza. Iz svake grupe ce proci po 4 najbolja tima pa ce nakon prve faze na sampionatu ostati 16 timova. Nakon toga ce uslediti 1/8 finala pa 1/4 i sve tako do finala koje ce se odrzati 27.januara u Barseloni sa pocetkom od 17:15.
    U prethodnim takmicenjima je bilo jako bitno ostvariti sto bolji plasman u grupi odnosno preneti sto vise bodova u narednu fazu kako bi se osigurao laksi put do 1/2 jer se maltene bez prenesenih bodova bilo gotovo nemoguce plasirati u 1/2 a sada i sa 4 pozicijom prolazite dalje kao u 1/8 kao i prvoplasirani samo ce put za dalje biti tezi posto se 4. ukrsta sa 1. u 1/8.

    RASPORED























    Nakon sto se zavrsi prva faza takmicenja po 4 najbolja iz svake grupe nastavljaju takmicenje sve do finala po sledecem formatu





    Dvorane u kojima ce se odrzati utakmice :




    Evo i malo uvod u dvorane i gradove domacine




    Oficijalni sajt ---------------------> http://www.handballspain2013.com/en




    Sto se samog prvenstva tice glavni favoriti su Francuzi koji dolaze kao branioci naslova a ujedno i kao olimpijski sampioni. Oni se nalaze u grupi A zajedno sa Nemcima koji su kroz baraz dosli na SP savladavsi BiH i sigurno je da su veliki favoriti za prolaz dalje. Crnogorci su verovatno napravili najvece iznenadjenje u barazu izbacivsi olimpijske vicesampione Svedjane a znajuci da su odlicno startali kvalifikacije za EP bice nezgodno svima igrati protiv njih , vec su dobili Nemcima u kvalifikacijama tako da se ozbiljno namecu kao kandidati za prolaz u ovoj grupi. Ako cemo 4-plasiranog traziti izmedju Tunisa,Argentine i Brazila najverovatnije je da ce to biti Tunis cije su glavne uzdanice Tej i Hmam koji nastupaju za francuski Monpelje.
    Sto se grupe B tice glavni favoriti za prolaz dalje su svakako svetski vicesampioni i evropski sampioni Danci koji ce najverovatnije da odnesu prvu poziciju u ovoj grupi dok ce Island,Makedonija i Rusija da razigravaju za ostale 3 pozicije. Sto se Katra i Cilea tice tesko da mogu iznenaditi i proci u nokaut fazu takmicenja.
    Grupa C bi mogla da bude mnogo zanimljiva za pratiti jer je i najujednacenija grupa na prvenstvu. Ako izuzmemo Saudijsku Arabiju svako od preostalih 5 timova vrlo lako moze tuci svakoga , Srbija,Poljska i Slovenija su favoriti na papiru za prve tri pozicije ali nikako ne treba uracunati lagane pobede protiv Juzne Koreje i Belorusije. Juzna Koreja je na svakom od prvenstava bilo to svetsko ili olimpijsko znalo da skine skalp dosta jacem protivniku pa se to i sada moze vrlo lako desiti. Belorusija se nakon 1995.godine prvi put nalazi na SP-u i njihova glavna uzdanica je dobro poznato ime Siarhei Rutenka , levi bek Barselone. Belorusija mozda nema zvucnih imena ali njihov tim cine manje-vise igraci Dinama iz Minska i Meshkova iz Bresta a znajuci kako Minsk ove godine igra Ligu Sampiona mogli bi Belorusi nekom od ostalih Evropljana u grupi pomrsiti planove.
    I za kraj grupa D u kojoj su apsolutni favoriti Madjari,Spanci i Hrvati dok ce africke zemlje Egipat i Alzir u medjusobnom duelu najverovatnije odluciti ko ce da se pridruzi evropskim zemljama u nokaut fazi. Australija je po meni autsajder u ovoj grupi.

    Da se malo dotaknem i takmicara sa Balkana i njihovim sansama. Srbija kao vicesampion Evrope sigurno da ima planove da se lepo predstavi i u Spaniji. Izbornik Vukovic je najavio da bi polu finale bio odlican uspeh. Bilo bi od izuzetnog znacaja da se Srbija kvalifikuje kao prva u svojoj grupi kao i Slovenija jer bi maltene u 1/8 finala igrali protiv Egipta ili Alzira i bez obzira na poraz Srbije u prijateljskom mecu verujem da bi to olako dobili a u 1/4 bi ih cekao najverovatnije pobednik meca Crna Gora/Island sto i nije toliko tezak zreb ali to su ponovo predvidjanja koja imaju male sanse da se ostvare. Sto se Hrvatske tice , ona ima jako lep zreb i vrlo lako mogu da doguraju do samog kraja. Mladi tim Hrvatske se uigrava polako poslednje 2 godine otkad je izvrsena polu smena generacije odlascima pre svega Pere Metlicica,Davora Dominikovica pa sadasnjeg izbornika Goluze pa evo i najnovije nepozivanje najboljeg hrvatskog rukometasa svih vremena Ivana Balica daje do znanja da ce se oni oslanjati na nove snage pre svega Kopljara i Duvnjaka a verujem da ce iskustvom pomoci Lackovic i Vori a o kvalitetima Cupica je suvisno govoriti.
    Crna Gora posle sokantne pobede nad Svedjanima i odlicnog starta kvalifikacija za EP ima ambicije da se pre svega plasira u 1/8 a onda opustenom igrom vrlo lako moze da dogura jos dalje jer je realno ocekivati da budu 3. u svojoj grupi i onda igraju 1/8 protiv Poljske,Slovenije ili Srbije gde sigurno imaju sansi za prolaz.
    Poslednja od ucesnica sa Balkana je Makedonija. Makedonci su igrali perfektno u Srbiji , noseni publikom zamalo su se plasirali u 1/2 , na kraju se ispostavilo da ih je poraz od Danaca , ako se secate gol Hansa Lindberga 2 sekunde pre kraja u kontri odaljio sa takmicenja. Oni su igrali i kvalifikacije za London ali nisu prosli. Sigurno je da ce traziti svoju sansu ovde predvodjeni velikim Kirom Lazarov.

    Oficijalna himna prvenstva :


    Eto to je manje-vise to sto se uvoda u prvenstvo tice , nama ostaje da uzivamo u bravurama najboljih svetskih rukometasa , da navijamo za favorite i nadamo se njihovim uspesima. Sigurno je da nas ocekuje dobar rukomet , nadam se da ce ova tema biti aktivna i da ce nas biti sto vise i da cemo zajedno pratiti prvenstvo.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2
    Sutra je konferencija za stampu i tada ce Vukovic da objavi spisak putnika za Spaniju.Ne ocekujem da ce napraviti neko vece iznenadjenje, ali u kom god sastavu mi budemo otisli ne verujem da sa ovakvim pristupom mi mozemo dalje od osmine-finala.Zali publiku koja je dosla da gleda blamazu protiv Egipcana.Pre ce Crnogorci stici do cetvrtfinala nego mi, ne znam kakvo je stanje u njihovom savezu ali gori od nase bagre, koja ovde sedi godinama, sigurno nisu.Plasim se duela protiv tih selekcija slabijih na papiru, a takvih u nasih grupi ima podosta i vrlo je moguce da cemo doziveti par negativnih iznenadjenja ako igramo kao u nedelju.Poljaci su blagi favoriti u nasoj grupi, ali kao sto si rekao najizjednacenija je grupa i ne moze se sa sigurnoscu reci da ce biti prvi u grupi.Ko zna, mozda Koreanci ostave dublji trag.

    Francuzi koliko vidim dolazi bez oba Gillea(Bertanda i Guillaume), moguce da su se obojica oprostila od dresa reprezentacije.Nije mi bas poznat status Nikole Karabatica, a znajuci da dolaze bez dva bitna srafa, kao i da ih prati skandal o namestanju ne bi me cudilo da ih zadesi fijasko na SP.Vrlo je moguce da ce doci do smene na vrhu.Moji favoriti su Spanci i Danci, iza njih Francuzi, pa Hrvati.
    Last edited by Ricma; 08-01-13, 21:47.

    Comment


    • #3
      Pa ako ne prodjemo ovu grupu koja je na papiru najlaksa onda mogu svi kompletno da zavrse svoje rukometne karijere A verujem da moze do 1/4
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4
        Imali smo neverovatnu sreću na žrebu...

        Miko je'l ovo lokalno vreme ili CET?
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • #5
          Centralno
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Волео бих да видим Богдана Радивојевића из Партизана на списку. Одличан је!
            Arise, Serbia!
            You fell asleep long ago,
            And have lain in the dark.
            Now wake up
            And rouse the Serbs!


            sigpic

            Comment


            • #7
              Ko ce da prenosi utakmice SP-a?

              Comment


              • #8
                А ко ће други него РТС?
                Arise, Serbia!
                You fell asleep long ago,
                And have lain in the dark.
                Now wake up
                And rouse the Serbs!


                sigpic

                Comment


                • #9
                  RTS samo prenosi nase utakmice, HRT njihove, nema ni na Areni ni Eurosportu svih utakmica.....

                  Comment


                  • #10
                    Bice verovatno onaj YT kanal kao i na proslom prvenstvu gde ce se moci gledati
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Miko View Post
                      Bice verovatno onaj YT kanal kao i na proslom prvenstvu gde ce se moci gledati
                      ja sam danas trazio , i nisam mogao nigde da nadjem youtube kanal , ali mozda ga nisu putili jos

                      ps. spansi sjajni na pocetku prvenstva , ocitali lekciju Alzircima

                      Comment


                      • #12
                        Evo sta sam ja uhvatio od prenosa za sutra da ce biti

                        16:45 - Hrvatska - Australija - HRT 2
                        15:45 - Srbija - Koreja - RTS 2
                        23:24 - Argentina - Cile - RTS 2 (snimak)
                        18:00 - Slovenija - S.Arabija - SLO 2
                        Bice Crna Gora na RTCG i Sport 1 ce isto prenositi odredjen broj meceva samo ima mala konfuzija kod njih u rasporedu , koliko vidim BHT nista ne prenosi
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #13
                          Slaba je ovo ponuda , valjda ce otvoriti youtube kanal kao sto je bilo za euro
                          bila je svaka utakmica direktno ;)

                          Comment


                          • #14
                            Sa spiska su otpali srednji bek Krsmancic i desni bek Zelenovic.Za Zelenovica sam cuo da igra dobru odbranu i da zbog povrede nije uvrsten u spisak, a za njega bi bilo mesta.Na njega se cekalo do poslednjeg trenutka da li ce da bude spreman za prvu fazu.Ja ne znam ni ko sve igra za nas, a kamoli ko je debitant.


                            Ako nekog interesuje, spisak svih kanala koji ce prenositi meceve sa SP:http://liveonsat.com/LJ_____other_handball.php#

                            Comment


                            • #15
                              Ne verujem da ce biti na youtubeu prenos, jer prenosi sa eura bude na EHF kanalu, dok svetsko organizuje IHF
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X