Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo izašlo iz radnje:

    CPU: Intel Core i9 9900K
    CPU cooler: Nzxt Kraken X62 RGB
    VGA: Asus ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING
    MBO: Asus ROG STRIX Z370-E GAMING
    RAM: 32 GB G.Skill 2666MHz DDR4
    SSD: Sasmsung EVO860 500GB
    HDD: Seagate Barracuda 4 TB
    PSU: Corsair RM850x 850W Gold
    CAS: NZXT H500 Black/Red Tower

    Skoro sve po narudžbi išlo.

    Ne znam hoće li sjeckati Vice City, ne bi trebao.
    Last edited by Tarantula®; 30-01-19, 14:15.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Koliko kosta to cudo, trebao bi meni jedan kompjuter?

      Comment


      • Preko 1500e ?

        Intel i Nvidia jbu kevu trzistu, valja ovaj AMD ne sjebe sa Navi grafikama i trecom generacijom Ryzen procesora. Msm pre svega kad je cena u pitanju. Jer ovaj monopol od strane Ngreedije i Intela mora malo da se obuzda, iako naravno imaju kvalitetne proizvode. Nova RTX 2080Ti sa 11GB memorije kosta tricavin 1400$, dok AMD Radeon 7 sa 16GB HBM2 memorijom u pola manje. Ubace Ray Tracing, koji gamerima totalno nepotreban odmah nabiju cenu do krova.

        Comment


        • Ide ovo čudo i preko 2500 eura.

          Comment


          • Ovde samo grafička košta 1500
            sigpic
            "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

            Comment


            • Originally posted by Tarantula View Post
              Upravo izašlo iz radnje:

              CPU: Intel Core i9 9900K
              CPU cooler: Nzxt Kraken X62 RGB
              VGA: Asus ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING
              MBO: Asus ROG STRIX Z370-E GAMING
              RAM: 32 GB G.Skill 2666MHz DDR4
              SSD: Sasmsung EVO860 500GB
              HDD: Seagate Barracuda 4 TB
              PSU: Corsair RM850x 850W Gold
              CAS: NZXT H500 Black/Red Tower

              Skoro sve po narudžbi išlo.

              Ne znam hoće li sjeckati Vice City, ne bi trebao.
              Morao sam da uzmem secer i vodu.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Originally posted by Prototype View Post
                Preko 1500e ?

                Intel i Nvidia jbu kevu trzistu, valja ovaj AMD ne sjebe sa Navi grafikama i trecom generacijom Ryzen procesora. Msm pre svega kad je cena u pitanju. Jer ovaj monopol od strane Ngreedije i Intela mora malo da se obuzda, iako naravno imaju kvalitetne proizvode. Nova RTX 2080Ti sa 11GB memorije kosta tricavin 1400$, dok AMD Radeon 7 sa 16GB HBM2 memorijom u pola manje. Ubace Ray Tracing, koji gamerima totalno nepotreban odmah nabiju cenu do krova.

                Intelu i Nevidiji iz principa ne bi dao pare. Intel bar ima odlicnu i cesto bolju alternativu, ali AMD ne moze prici Nv u high endu, sumnjam da ce Navi nesto bitno da promeni. Ali ono, Nv je kao i Apple i Samsung i svi ti slicni, vide da ce narod da da pare pa im se moze. U zdravlje da te sluzi konfiguracija Tarantula, ali i ti si deo problema

                Ray Tracing nije bas nepotrebna tehnologija, ja 15 godina cekam da dobijemo hardver koji je dovoljno mocan za tako nesto. Samo sto sada jos nije vreme za to. Poranili su sa tim, kao sto je i VR poranio.
                Last edited by s_hyperion; 30-01-19, 16:25.

                Comment


                • Originally posted by zdravkelja View Post
                  Intelu i Nevidiji iz principa ne bi dao pare. Intel bar ima odlicnu i cesto bolju alternativu, ali AMD ne moze prici Nv u high endu, sumnjam da ce Navi nesto bitno da promeni. Ali ono, Nv je kao i Apple i Samsung i svi ti slicni, vide da ce narod da da pare pa im se moze. U zdravlje da te sluzi konfiguracija Tarantula, ali i ti si deo problema

                  Ray Tracing nije bas nepotrebna tehnologija, ja 15 godina cekam da dobijemo hardver koji je dovoljno mocan za tako nesto. Samo sto sada jos nije vreme za to. Poranili su sa tim, kao sto je i VR poranio.
                  Treba uzeti u obzir da je AMD jedna kompanija koja se takmici na dva fronta. Protiv dva velikana, koji izbacuju ili gpu ili cpu. Dok AMD oboje. I ja isto im ne bih dao pare iz principa.

                  Nece AMD ni pokusavati da ih zajebu sa High End GPU, izbacili su Radeon 7 tek da ima Navi ce vise biti budzetsko-gejmerska serija sa pristojnim cenama, barem kako najavljuju imace dobre preformanse uz mnogo nize cene u odnosu na rivale. Sve se svodi oko toga koliko kosta izrada proizvoda, to i posle diktira cenu, osim Nvidie, koja dugo niej imala konkurenciju, jos od ATI-ija. Kako je ono bio glup potez, kupis konkurenicju i pomognes onom drugom konkurentu da nema konkurenciju, a jesam ga slozio

                  Comment


                  • Poznavaoci pc konfiguracija , jel valja ovo uzimati za ovaj novac?

                    https://www.winwin.rs/racunar-altos-...d-8612231.html

                    Comment


                    • Ne kupuj gotove konfiguracije, pogotovo ne u WinWin-u. Uzmi komponente posebno.

                      Comment


                      • Originally posted by zdravkelja View Post
                        U zdravlje da te sluzi konfiguracija Tarantula, ali i ti si deo problema
                        Ma drug nisam ja ovo sebi uzeo (nikad i ne bi dao onolike pare), nego radim u IT radnji, čekali komponente skoro mjesec dana da stignu od dobavljača, pa sklapali juče, zato kažem izašlo iz radnje.

                        Cijena je bila negdje oko 5.000 KM (oko 2.500 eura) čini mi se, plaćao fakturom, pa će mu se dobro vratiti PDV.
                        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                        Comment


                        • Originally posted by Tarantula View Post
                          Upravo izašlo iz radnje:

                          CPU: Intel Core i9 9900K
                          CPU cooler: Nzxt Kraken X62 RGB
                          VGA: Asus ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING
                          MBO: Asus ROG STRIX Z370-E GAMING
                          RAM: 32 GB G.Skill 2666MHz DDR4
                          SSD: Sasmsung EVO860 500GB
                          HDD: Seagate Barracuda 4 TB
                          PSU: Corsair RM850x 850W Gold
                          CAS: NZXT H500 Black/Red Tower

                          Skoro sve po narudžbi išlo.

                          Ne znam hoće li sjeckati Vice City, ne bi trebao.
                          Tako nesto otprilike, sa malo losijom grafikom ima moj rodjeni brat. Ali naravno pocetkom februara stize nova grafika.
                          Bolest ....
                          A tek da mu vidis ove "nebitne" komponente. Sluske, mis, tastaturu, zvucnike, kuciste .......
                          Sve pare dade na komp ... moze da nema leba da jede, ali zna se sta je prioritet.

                          Sada se cepa novi Resident Evil 2 remake ... znas kako pici sve na haj --- hej haj
                          Last edited by Sandugp; 31-01-19, 08:48.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Sluske, mis, tastaturu, zvucnike, kuciste .......
                            Sve ROG Strix.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • Originally posted by Tarantula View Post
                              Ma drug nisam ja ovo sebi uzeo (nikad i ne bi dao onolike pare), nego radim u IT radnji, čekali komponente skoro mjesec dana da stignu od dobavljača, pa sklapali juče, zato kažem izašlo iz radnje.

                              Cijena je bila negdje oko 5.000 KM (oko 2.500 eura) čini mi se, plaćao fakturom, pa će mu se dobro vratiti PDV.
                              Izvinjavam se, nisam obratio paznju. Ortak je problem

                              Comment


                              • Originally posted by Tarantula View Post
                                Sve ROG Strix. [emoji3]
                                Razer samo i misonja logi. Naravno staklena podloga po želji

                                Comment

                                Working...
                                X