Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako hoces najbolju kameru od svih onda Nexus 5X, a ako hoces najbolju bateriju onda A5 2016. Inace drug mi ima taj Samsung i kida u svakom pogledu. On ima sa jacom Exynos verzijom, ako se odlucis, gledaj da vijas tu verziju.

    Najbolji telefon all around i best buy je 5X. Odlicna kamera i najbolji android, jer jelte Nexus je i to je posebno google iskustvo.

    Originally posted by Ser Gagi View Post
    Jel ima neko iskustvo sa Meizu mx5 ? Koliko kosta, za koliko vremena stize i od gde da ga kupis?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    Sto mi nisi rekao kada sam bio u EU 3 meseca, doneo bih ti ja iz EU gde nema troskova samo 15e DHL i dodje za 5-7 dana?!

    Inace oko mesec dana je isporuka. Na cenu racunaj 32% (porez + PDV) tako da te toliko izadje telefon.

    Ja imam M2 note i prezadovoljan sam, a da ne pricam o MX5 koji je flagship

    Comment


    • Originally posted by Ser Deni ® View Post
      Ako hoces najbolju kameru od svih onda Nexus 5X, a ako hoces najbolju bateriju onda A5 2016. Inace drug mi ima taj Samsung i kida u svakom pogledu. On ima sa jacom Exynos verzijom, ako se odlucis, gledaj da vijas tu verziju.

      Najbolji telefon all around i best buy je 5X. Odlicna kamera i najbolji android, jer jelte Nexus je i to je posebno google iskustvo.
      Nexus mi je poruzan, ali ajde i da predjemo preko toga, na svakoj recenziji govore kako ima slabiji ekran.
      Kakva je generalno kamera kod A5? Mozda sam ja utripovao da je losa jer sam poredio sa boljim kamerama, da li je stvarno losa za taj novac ili moze proci?
      sigpic

      Comment


      • Slabiji ekran? Ekran je 99% isti kao sa Nexus 5 koji ima najbolju kalibraciju od svih telefona, odnosno u prevodu tacnost boja. Los je ljudima, jer vole Amoled, ali taj displej je sasvim dobar, da ne kazem odlican. Naravno da je losiji od Amoleda, ali ako biras amoled iz A5, ne ocekuj da je to Amoled kao na S7. Svestan si da ces na svakom Amoledu dobiti burn in, jelte? Dok kod ovog mozes da odvrnes koliko hoces na max osvetljenje, bez bojaznosti da ce se nesto desiti

        A6 16 kamera je prosek. Ipak je to srednji segment, preko dana moze lepo da izvuce fotke.

        Od svih tih, ja sam za 5X, na koji cu verovatno preci, dosao sam do nekih para, a ovaj M2 Note cu mozda drugarici prodati, jer joj se svideo.


        P.S.

        Ako ti je ruzan 5X, evo resenja, koje cu i ja uzeti

        https://dbrand.com/shop/nexus-5x

        Evo kako sam ja napravio
        http://prntscr.com/aye1ni
        Last edited by Ser Deni ®; 29-04-16, 18:37.

        Comment


        • Originally posted by Ser Deni ® View Post
          Slabiji ekran? Ekran je 99% isti kao sa Nexus 5 koji ima najbolju kalibraciju od svih telefona, odnosno u prevodu tacnost boja. Los je ljudima, jer vole Amoled, ali taj displej je sasvim dobar, da ne kazem odlican. Naravno da je losiji od Amoleda, ali ako biras amoled iz A5, ne ocekuj da je to Amoled kao na S7. Svestan si da ces na svakom Amoledu dobiti burn in, jelte? Dok kod ovog mozes da odvrnes koliko hoces na max osvetljenje, bez bojaznosti da ce se nesto desiti

          A6 16 kamera je prosek. Ipak je to srednji segment, preko dana moze lepo da izvuce fotke.

          Od svih tih, ja sam za 5X, na koji cu verovatno preci, dosao sam do nekih para, a ovaj M2 Note cu mozda drugarici prodati, jer joj se svideo.
          Ne, ne, nisam poredio sa Amoled ekranima, nego jednostavno kazu da ima problema vani pri jakom suncu. Ja sam ga samo jednom video u radnji, nesto malo cackao i to je to. Cuo sam da je i baterija tu i tamo, prosek. Ali sve ostalo je vrhunsko. :/
          A gde kupio sa Exynos verzijom? Kod nasih debila ne pise, samo pise radni takt. Na hermesu uopste nema podataka o cipu i procesoru.

          I da, ima USB Type C port, sto znaci da bih ga mogao puniti samo kuci, ne daj boze negde u gostima da nestane baterije.
          Last edited by Black Mamba 24; 29-04-16, 18:47.
          sigpic

          Comment


          • Austrija ili Madjarska, nisam siguran gde je uzeo.

            Jbg Samsung ce kad tad poceti da secka, poznati touchwiz sindrom i kad tad ce ti se pojaviti burn in, a baterija je mozda bolja 10-20% samo zbog Samsung bloata.

            Sto se tice na suncu. A5 ima oko ~450 nitsa na maxu, a 5X ima ~480.


            Pros and cons

            A5
            + displej, baterija i izgled
            - bloat, update upitan, burn in displeja, sporiji

            5X
            + konstantan update 2 godine, najbolja kamera na trzistu (rame uz rame sa S7, HTC 10, G5, Z5) fluidnost, nema seckanja, brzi telefon zbog stock androida (nekima i lepsi),USB type C, naravno i fingerprint senzor veliki plus
            -baterija i (izgled sto je subjektivno, meni nije ruzan )

            Comment


            • A LG G4 I z3+ si izbacio odmah?
              Moracu otici negde, Gigatron, WinWin i sve pogledati uzivo.
              sigpic

              Comment


              • G4, ako tražiš dobru bateriju, bježi od njega odmah, evo ga kraj mene punim ga drugi put danas. Prosto jede bateriju.
                Ali nemoj da kenjaš o veličini, imam masku na njemu i opet rukujem s njim bez problema, a ne mogu loptu jednom rukom uzeti.

                Sve što ti je Ser Deni rekao je tačno, nemam šta dodati. Mada ja bi lično uzeo A5 jer mi se više svidio i na prvu, a i sad mi se više sviđa, mada to je svo do ukusa pojedinca.
                I otkud Gigatron u Vanplanetarnom Doboju?

                Comment


                • Sony ima "problem" sa kamerama odnosno senzorima (sto je paradoks jer njihovi senzori na Nexusu odnosno Samsungu, odnosno iPhone-u rade vrhunski, najveci paradoks da Sony za svoje Sony senzore ne zna da napise softver )

                  G4 sam izbacio, jer je cak i kamera na 5X u rangu sa njim, a dolazi uz LG bloat, tako da je sporiji od Nexusa, sto bi onda davao vise para za njega, kad mozes sve to sa 5X da imas?

                  Comment


                  • @Bastia
                    Studiram u Beogradu, nema u Doboju tih prevarantskih prodavnica.
                    Ima drugar G4, stvarno sam se mucio, mada se verovatno vrlo brzo navikne covek.

                    @Ser Deni
                    Da, da, poznata mi je prica za Sony, ko bi rekao, ipak je to ozbiljna firma.
                    Cena G4 i 5x je manje vise ista koliko sam skontao, 20ak evra gole-dole. Naravno 5x verzija sa 32 GB interne.
                    Dakle A5 ili Nexus 5X, bar sam suzio izbor.
                    Last edited by Black Mamba 24; 29-04-16, 19:53.
                    sigpic

                    Comment


                    • Dobro je uzmi 5X i uzivaj

                      Razlika isto u ceni 250e mozes nabaviti 16gb 5x ili 300e 32gb. A5 2016 prelazi cifru od 300e, mislim da je oko 330. Meni ne vredi tih para.

                      Comment


                      • Šta da radim kada imam probleme sa chromom? Tipa koči, sporo otvara stranice, misli se, pa onda u nekom trenutku izbaci Page unresponsive?
                        Čak sam pomislila prvo da je do kompa, ali odem preko Mozile, sve radi kao sat. A ne mogu beez chroma
                        Da li možda neka ekstenzija pravi problem, imam ih prilično? Sve što sam pokušala od saveta preko googla ne pomaže ili je kratkog daha.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Svaka ekstenzija ti uzima dodatno keš-ram memorije tako da ih svedi na minimum,ja iskreno imam samo addblock i nikad problema nisam imao .
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Ma poskidala sam ih, ali i dalje je isto. Evo i dok kucam, zabaguje kursor i posle par sek pojavi se ono što sam otkucala.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Možda ti je do reklama koje se sakriju, evo ja instalirao ghostery i izblokirao sve što piše pod advertisment i radi mi bolje i ovara brže stranice.. A pre toga usporeno sve i gde god kliknem otvori mi se neka reklama..

                              Comment


                              • A unnistal pa instal chroma?
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X