Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
    Nikad nisam probao, cak sam samo par puta probao apple racunar, ali bi mi koristila informacija takodje.
    Ja znam da mora odradjena ploča i mora intel cpu. Za ostalo mislim da je nebitno. Samo čekam da vidim nekog ako je probao i kako radi, pošto me igrice ne interesuju, treba mi fluidnost, mala promena, Windows 8.1, a pogotovo 10 mi se ne svidjaju, tako da bi malo da promenim, ako mi ne bude odgovaralo, lako cu ja na sedmicu.

    Comment


    • Nisam se nesto puno usrecio sa osmicom sto se tice igara, fala Bogu pa sljaka GTA V i to ce da mi bude zanimacija u narednim danima.Ove ostale igre kresuju i sta god da sam pokusao nije uspelo, uz to sam video da su poslednje drajvere za moju graficku(Radeon 4870) izbacili za win 7 a nema za win 8.Company of Heroes 2 Ardennes Assault iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, to vise znaci zbog buraza koji je pri kraju kampanje nego je stao zbog ispita.Sada cu da skinem win 7 64 bita koji je aktiviran pa pada nova instalacija za vikend.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Nisam se nesto puno usrecio sa osmicom sto se tice igara, fala Bogu pa sljaka GTA V i to ce da mi bude zanimacija u narednim danima.Ove ostale igre kresuju i sta god da sam pokusao nije uspelo, uz to sam video da su poslednje drajvere za moju graficku(Radeon 4870) izbacili za win 7 a nema za win 8.Company of Heroes 2 Ardennes Assault iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, to vise znaci zbog buraza koji je pri kraju kampanje nego je stao zbog ispita.Sada cu da skinem win 7 64 bita koji je aktiviran pa pada nova instalacija za vikend.
        Nije to do sistema, vec do drajvera. AMD pravi uzasno lose drajvere, a i sama karta ti je dosta stara. Posle nje je izaslo jos 4 generacije a uskoro ce i peta. Sto se drajvera tice, kod vecine igara koje se pokrecu AMD-ovom kartom se javljaju odredjeni problemi u koje spada i kresovanje. Ne govorim ovo tek tako vec zato sto sam i sam posedovao dve AMD-ove karte i u tom periodu sam imao uzasnih problema na svim windowsima. Otkad sam presao na nVidiu, jos uvek mi se nije desilo da mi neka igra kresuje. Uz to, ukoliko koristis "narodnjacke" verzije igara, to je jos jedan razlog vise da igre ne rade kako treba.

        Meni na Windowsu 8.1, bar za sada, ne kresuju igre. Koristim ga za naslove koji su izlazili od 2010-te pa nadalje. Za starije igre tu je dual-boot sa XP-om i nema brige.
        Last edited by Batman; 12-04-16, 13:55.

        Comment


        • Do tog zakljucka za drajvere sam i ja dosao.Zaboravio sam da pomenem da sam uspeo da pokrenem i NFS Rivals, ali je lose optimizovana igra pa sam digao brzo ruke od toga.AC Rogue i COD:Ghost nisam mogao i verovatno zato sto moja graficka nije u istoj generacije kao graficke u minimalnim zahtevima.U medjuvremenu sam naleteo na ovaj link, uradio isto sto je naveo ovaj lik i eto sada sam uspeo da pokrenem Ardennes Assault.Primetio sam ja dokle su apdejtovani drajveri generacije moje graficke i sledece, GTA verovatno mogu da pokrenem zato sto je moja graficka kartica minimum dok AC Rogue nije.Sada kada sam resio problem sa CoH, nemam bas veliku potrebu da se vratim na windows 7.Naslovi igara su ili od kraja prethodnog milenijuma pa do prosle godine.Naravno ima dosta njih za koje znam da u startu ne mogu da ih pokrenem pa sam ih obelezio.
          Last edited by Ricma; 12-04-16, 14:16.

          Comment


          • Ako budes skorije radio upgrade, ja ti toplo preporucujem da predjes na nVidiu. Ja sam imao velikih muka sa AMD-ovim kartama, a kupovao sam ih zato sto satro "nude vise snage za manje para". To je zamka u koju vecina ljudi upada kada kupuje graficke karte, a nisu svesni druge strane medalje, samo da bude sto jeftinije. Ja sam bio toliko razocaran da sam cak jedno vreme prestao da koristim oficijelne AMD-ove drajvere vec sam koristio neke Xtreme drajvere (mislim da su se tako zvali, ne secam se tacno) koji su davali kakve-takve boljitke u odredjenim igrama. Tako da dzabe ces da rusis sistem, jer nista znacajnije neces promeniti.

            Sto se tice GTA V, igra je odlicno optimizovana, tako da mogu i slabije karte da je pokrecu. E sad, ne znam kako ce ti raditi u nekom duzem vremenskom intervalu, jer ta igra trazi dosta Vrama. Mozda i ne trazi, ako se pokrene sa low detaljima, ali znam da za neke iole pristojne detalje treba bar 2GB Vrama.

            Comment


            • Aa pa ti mi Batmane trebaš.
              Poslaću ti sada pp, da ne gnjavim ovde, imam neki problemčić sa ATI Radeon grafičkom.
              Jel mogu?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Ne znam ni ja kada cu da prikupim para za upgrade, trebalo bih u narednom periodu da uzmem novi telefon.Meni je skoro sve na minimumu, sada uglavnom gledam da prelazim misije u glavnoj kampanji kao i Strangers and Freaks.Operativni sistem sam hteo da menjam zbog Company of Heroes 2 koji mi je bio instaliran na sedmici i radio je kako valja dok na osmici nije hteo.To sam hteo da uradim zbog buraza, ne zbog sebe.Imam ove 13.4 beta drajvere(a i ove sistemske) i nadam se da nece biti potrebe da se prebacim na windows 7 zbog 13.9.Sem GTA V nema tu novijih naslova koje bih zeleo i mogu da pokrenem.Ne verujem da cu moci Battlefield Hardline i Dirt Rally iz istih razloga kao i AC:Rogue, mada za njih i nisam nesto zagrejan.Nije mi jasno kako na win 8 su poslednji drajveri 13.9, a na win 7 13.4.

                Sada ponovo skidam AC Rogue da vidim cisto da li ce da sljaka, mada ne verujem.

                Comment


                • Mariću, obiđi Serije i filmove, možda imaš rešenje za problem sa hdmi kablom.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Aa pa ti mi Batmane trebaš.
                    Poslaću ti sada pp, da ne gnjavim ovde, imam neki problemčić sa ATI Radeon grafičkom.
                    Jel mogu?
                    Sto me pitas, salji slobodno.

                    Originally posted by Ricma View Post
                    Imam ove 13.4 beta drajvere(a i ove sistemske) i nadam se da nece biti potrebe da se prebacim na windows 7 zbog 13.9.Sem GTA V nema tu novijih naslova koje bih zeleo i mogu da pokrenem.Ne verujem da cu moci Battlefield Hardline i Dirt Rally iz istih razloga kao i AC:Rogue, mada za njih i nisam nesto zagrejan.
                    Nemoj da koristis beta verzije drajvera. Bolje predji na finalnu verziju pa makar ona bila i starija. Beta drajveri su za testiranje i nisu namenjeni gejmerima. Doduse ponekad se koriste kao prelazno resenje ako prethodna finalna verzija ima velike probleme, sto je cest slucaj kod AMD-a. Sto se GTA V tice, tebi drajveri nece igrati veliku ulogu, jer imas dosta slabu kartu za tu igru. Mislim da ni najnoviji drajveri ne bi tu mnogo toga promenili.

                    Originally posted by Ricma View Post
                    Nije mi jasno kako na win 8 su poslednji drajveri 13.9, a na win 7 13.4.
                    Mislis obrnuto? Pa nije to nista cudno zato sto je od te verzije AMD krenuo da razdvaja drajvere za win 7 i win 8/8.1. Do tada je ista instalacija vazila za oba sistema, a od verzije 13.1 su krenuli da je razdvajaju. Ne znam iz kog razloga su to radili, jer na nVidiji su i dan danas potpuno isti drajveri za win 7 i win 8/8.1, jedino se za win 10 razlikuju. A kako stvari stoje, izgleda da je upravo od te verzije obustavljena podrska za grafike iz serije 4xxx koju ti posedujes.
                    Last edited by Batman; 13-04-16, 09:21.

                    Comment




                    • Znaci bukvalno sam UMRO dok sam instalirao sve programe iz Creative Cloud-a najnovije verzije. Premier je bio bas bas zajeban.

                      A sada idemo na dizajniranje nevjerovatnih reklama.

                      Zivjeli TORRENTI, ko bi davo 90 dolara mjesecno, na ova 4 programa
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ne znam kako imate probleme sa win 10. Ja sad koristim Mac a imam i PC i nikakvih problema nemam. Sve radi odlično na win 10, igre ne krešuju, normalno sve. Jest da sad se PC ne gasi kako treba i pali ali to je do računara, neki dan osigurač iskočio i od tad se tešo gasi i pali.
                        Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                        Comment


                        • Jel ima neko iskustvo sa Meizu mx5 ? Koliko kosta, za koliko vremena stize i od gde da ga kupis?

                          Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                          Comment


                          • Ljudi, ajmo neki telefon od 250 do 350 evra, neko ko se bas razume i ko ima iskustva sa pojedinim telefonima sa ove liste:
                            LG G4
                            LG G3
                            HTC one M8s
                            HTC one M8
                            HTC one A9
                            Nexus 5X
                            Huawei P8
                            Samsung Galaxy A5 2016
                            Sony Xperia Z3+

                            Ovako na prvu Xperia Z3+ je jedini telefon kom ne mogu naci neku objektivnu manu (dosadan UI), ali ga nisam drzao u ruci kao LG G4, koji je cak i meni (kosarkaska lopta bez problema stane) bio malo gabaritan, plasio sam se da ce mi ispasti prilikom vadjenja iz dzepa, obrtanja i svlacenja notifikacionog bara.
                            Kod HTCa glavni problem sto su stariji modeli i kamera.
                            Galaxy A5 2016 daleko najlepsi dizajn, ekran, baterija odlicna, ali kamera najlosija u klasi, procesor nije preterano dobar, ni 3 gige rama, mada sve sljaka verujem.
                            Ne igram igre, ne treba mi milion aplikacija, osnovno znaci, chat, mailovi, youtube, web pretraga i ponekad kamera.
                            Treba mi telefon koji me nece zajebavati nakon godinu dana, nego tek nakon 2-3.
                            I nemojte Meizu i Xiaomi, znam da su odlicni, ali mi nekako dosadni. Isto vazi i za Asus, cela kuca mi je u Asusu, muka mi je od njega.
                            Last edited by Black Mamba 24; 29-04-16, 17:41.
                            sigpic

                            Comment


                            • Zar nisi ti meni davao savete oko fona koji da kupim?
                              Srećom pa nisam još uvek.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Zar nisi ti meni davao savete oko fona koji da kupim?
                                Srećom pa nisam još uvek.
                                Lako je kad neko drugi kupuje.
                                Problem je sto ja nisam previse zahtevan za ove procesore i RAM, ni skladistenje prostora, tako da mi svi odgovaraju.
                                Verovatno bi bilo najbolje da ih sve uzmem u ruku i uporedim. Da je kamera u A5 2016 bar ona iz G3 ili nexus 5x, ne treba iz G4, ne bih razmisljao, ima najjacu bateriju.
                                Last edited by Black Mamba 24; 29-04-16, 17:52.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X