Announcement

Collapse
No announcement yet.

Četiri skakaonice - Novogodišnja turneja (29/12/2012 - 6/1/2013)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Četiri skakaonice - Novogodišnja turneja (29/12/2012 - 6/1/2013)



    Opet je to doba godine. Ništa ne zrači pozitivnijom energijom nego snegom zavejane planine Nemačke i Austrije, pune vatrenih navijača koji željno isčekuju skokove svojih favorita. Događaj koji je tradicionalno dobro ispraćen na našim prostorima, pa ni ove godine neće biti drugačije. Praznična atmosfera je upotpunjena tek kada ugledamo Oberstdorf. Najbolje što ski-skokovi mogu da ponude, Vierschanzentournee! Uživanje može da počne!

    Oberstdorf K-120, HS 137
    Spoiler

    29.12, 15:30 - Kvalifikacije
    30.12, 15:45 - Takmičenje
    Prošlogodišnji pobednik: Gregor Schlierenzauer
    Rekord skakaonice: 143.5m (2003) Sigurd Pettersen

    Garmisch-Partenkirchen K-125, HS 140
    Spoiler

    31.12, 13:30 - Kvalifikacije
    01.01, 13:45 - Takmičenje
    Prošlogodišnji pobednik: Gregor Schlierenzauer
    Rekord skakaonice: 143.5m (2010) Simon Amman

    Innsbruck K-120, HS 130
    Spoiler

    03.01, 13:45 - Kvalifikacije
    04.01, 13:30 - Takmičenje
    Prošlogodišnji pobednik: Andreas Kofler
    Rekord Skakaonice: 134.5m (2002) Sven Hannawald

    Bischofshofen K-125, HS 140
    Spoiler

    05.01, 16:00 - Kvalifikacije
    06.01, 16:15 - Takmičenje
    Prošlogodišnji pobednik:Thomas Morgenstern
    Rekord skakaonice: 143.0m (2005) Daiki Ito

    Pobednici

    Prošlogodišnji pobednik bio je Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern je bio drugi, a Andreas Kofler treći. Što se istorije tiče, rekorder je Janne Ahonen sa 5 pobeda, međutim najviše pobeda na posebnim skakaonicama imaju Björn Wirkola i Jens Weißflog, koji su pobeđivali na jednoj od četiri skakaonice po 10 puta, dok je Janne Ahonen-u to pošlo za rukom 9 puta. Jens Weißflog je takođe jedini koji je uspeo da pobedi 4 puta na istoj skakaonici, učinio je to u Garmisch-Partenkirchen-u. Samo jednom u istoriji se desilo da jedan takmičar trijumfuje na sve četiri skakaonice u jednoj sezoni, a to je uspeo legendarni Sven Hannawald, u sezoni 2001/2002. Zemlja sa najviše pobednika je Nemačka sa 16, Finska ima 15, Norveška 10, a Austrija 9. Treba reći i da Nemačka nema pobednika već 9 godina, ni na jednoj skakaonici, a zadnji Nemac koji je pobedio bio je upravo Sven Hannawald u Oberstdorfu 2002.

    Sistem takmičenja

    Za razliku od ostalih takmičenja gde se 30 najboljih iz prve runde kvalifikuju za drugu, ovde se igra po sistemu eliminacija. 50 takmičara su podeljena na 25 para. 25 pobednika i 5 lucky loser-a se kvalifikuju za drugu rundu. Prvi skakački par su oni koji su se kvalifikovali kao 26. i 25. Sledeći par su 27. i 24. onda 28. i 23. itd. Međutim top 10 skakača iz svetskog kupa se kvalifikuju direktno za takmičenje, te imaju tu mogućnost da ne skaču u kvalifikacijama. Ako ne skaču u kvalifikacijama rangiraju se kao poslednji, pa onda dobijamo neke vrlo jake duele. Za konačan plasman sabiraju se poeni, ne gleda se plasman kao u svetskom kupu.

    Trofej

  • #2
    Jedno od naboljih i najznacajnijih barem meni zimskih sportova , svake godine prativ Novogodisnju skakaonicu
    navijao sam uvek za Jane Ahonena m ali njega vise nema , jer se penzionisao
    al isada su tu mladje snage poput Gregora Slirenzauera , pa je tu Simon Aman ,Andreas Kofler ....

    Comment


    • #3
      Zaista me samo lepa secanja vezuju za cetiri skakaonice i to je nekako postalo tradicija, godinama unazad se ovo ne propusta.
      Cak i mamuran i iscrpljen od proslave nove godine, uvek se ustajalo ranije prvog januara da bi se ispratilo takmiceje u Garmisu
      Iskreno, meni je uvek bilo vaznije ko ce uzeti novogodisnju turneju nego ko ce biti prvi u svetskom kupu


      Navijam za Amana, ali realno Sliri, Morgensten, Kofler su u boljoj formi, ne treba zaboraviti i Lojcla koji je pre par godina neocikavano uzeo turneju, Bardal koji je aktuelni pobednik svetskog kupa, ali i nemce Frojda i Velingera koji su najprijatnija iznenadjenja u ovogodisnjoj sezoni.

      Bice uzbudljivo, ima da prsti na sve strane....sutra kalifikacije od 15:30
      sigpic

      Comment


      • #4
        ja posle Malisa poceo sam da navijam za Amana ibilo bi lepo da uspe sto nikome nije poslo za rukom da pobedi u 4 skakaonice i tako upotpuni kolekciju koja mu ne dostaje,ali gledajuci po trenutnoj formi prednost dajem Sliriju,mada i Severin Frojnd moze da bude potencijali pobednik i mozda jos neko iz senke iskoci

        Comment


        • #5
          Nisam za Austrijance... Frojnd, Velinger, Frajtag, Bardal, Jakobsen, Fanemel, Hvala, Prevc itd.

          Ali koliko su samo propali Finci. Nemaju nijednog skakača u TOP 30 ovogodišnjeg svetskog kupa...
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • #6
            kad se setim Hautamekija i Ahonena sta su radili,sad od finaca je ostala samo senka,ali sam zaboravio vodoinstlatera Jakobsena i njegove 1 debi sezone na 4 skakaonice kad ju je osvojio

            Comment


            • #7
              Ja sam skakaonice pre gledao,sada vise ne...

              Comment


              • #8
                Nadam se da Jakobsen moze neko cudo da napravi
                http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                Comment


                • #9
                  cim ugledam cetri skakaonice i oberstdorf znam da je nova godina i bozic blizu
                  Не постоји навијач Партизана који не зна Душкову епску реченицу: “Ми навијамо за Партизан пре свега зато што га волимо, а тек онда зато што је најбољи.”
                  Писао је и говорио чика Душко: “Партизан је добар. Толико добар да не морамо мрзети друге.” “Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”“Ко је партизановац не треба му још много да би био срећан.” “Децо, водите рачуна како се понашате на Југу. Нисте у школи.”

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ledeni 80 View Post
                    ja posle Malisa poceo sam da navijam za Amana
                    moj covek
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ledeni 80 View Post
                      kad se setim Hautamekija i Ahonena sta su radili,sad od finaca je ostala samo senka,ali sam zaboravio vodoinstlatera Jakobsena i njegove 1 debi sezone na 4 skakaonice kad ju je osvojio
                      Slazem se , ja sam uvek bio za Fince zbog Matija , steta sto je prekinuo karijeru ali 16 pobeda u svetskom kupu je sasvim zadovoljavajuci broj. Bilo je naznaka da ce Finci ostati dominantni , Hari Oli je bio u samom vrhu do onog skandala sa savezom , sigurno da je ostao da bi se borio za 1. mesto. Jane Haponen je isto bio veliki talenat i dosta se spominjao ali i njega je povreda pre 3-4 sezone totalno unazadila , taman kada je usao medju 10 desila se povreda i stao je. Larinto isto pre 2 sezone kad se Mati probudio , kad ih je Peka Niemela digao maltene do vrha Larinto se povredi i od tada nije svoj , valjda ce se vratiti. Mati ostario , da su imali malo vise srece i da nije bilo povreda i skandala tim Larinto-Olli-Haponen i jos neko bi bili samo takav tim. Ne znam sta je sa Koivurantom , on je bio pristojan skakac prosle sezone , ove godine ga nigde nema
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12
                        Jakobsen odlican u kvalifikacijama

                        Koja bruka...

                        Šta ćemo da gledamo za Novu godinu? RTS po prvi put ne prenosi "4 skakaonice"!
                        I.Đukić | 29. 12. 2012. - 18:31h | Foto: Reuters

                        Takmičenjem u Oberstdorfu 30. decembra počinje novogodišnja turneja u ski skokovima "Četiri skakakonice" koje Radio-televizija Srbije tradicionalno prenosi tokom predstojećih praznika. Ali ne i ovog puta.



                        Ruska salata, okićena jelka, prasetina, prenos Novogodišnjeg koncerta iz Beča, bogat filmski program i naravno "4 skakaonice" s naglaskom na onu iz Garmiša 1. januara, sve se to na ovim prostorima u neku ruku podrazumevalo tokom praznika.

                        Hrabre letače i njihove skokove svake godine smo gledali s divljenjem ushićeno konstatujući koliko su samo u stanju da pomere granice ljudskih mogućnosti. Kao da neko iz Srbije nastupa na turneji, zanimali smo se ko će biti taj ko će postati šampion ovog mini-takmičenja, koje obavezno baca u deseti plan čitav Svetski kup i događanja na snegu.

                        Odrastali smo uz Matija Nikenena, Jensa Vajsfloga, Arija Peku Nikolu, Primoža Ulagu, pa potom uz Adama Mališa, Andreasa Goldbergera, Martina Šmita, Jane Ahonena, da bi nas u novom veku oduševljavali Simon Aman, Tomas Morgenštern, Gregor Šlirencauer i Andreas Kefler.

                        Ove godine se, dok odmaramo u toplim domovima, nećemo diviti njihovim letovima i uživati u turneji koja se održava od 1952. godine.

                        Državna televizija odlučila je da prednost da nekim drugim emisijama dok skakača u programu nema.

                        Umesto najboljih letača današnjice, na TV trpezi biće ponovo "Žikina dinastija", more folka, serija i političkih emisija, a tradicija koju sve manje imamo prilike da čuvamo...ko još mari za nju.

                        blic
                        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                        Comment


                        • #13
                          ma nema veze tu je ES ko sisa rts

                          Comment


                          • #14
                            Zavrsena je prva od cetiri skakonice u Obersdorfu , pobedio je Andres Jakobsen iz Norveske
                            drugi je zavrsio Gregor Slirencauer iz Austrije , a treci Severin Fronjd iz Nemacke

                            Evo i komletnih rezultata danas :

                            http://uk.yahoo.eurosport.com/ski-ju...616/live.shtml

                            Comment


                            • #15
                              Ammann tek 6.
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment

                              Working...
                              X