Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije losa knjiga, lagano se cita.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • 😐

      I opet jesen
      opet tutnje beskrajne kiše po Nikšiću,
      i opet stare, crne slutnje,
      i opet sam si, Nikoliću.

      I opet neka pisma duga,
      očajna pisma bez adrese,
      a nigdje drage, nigdje druga,
      samo ta jesen, opet jesen.

      A šta ako prosviram taj metak
      kroz ovo čelo neveselo,
      pa onda počne sve iz početka,
      život, stradanja, pa opet čelo..

      A šta ako nema zaborava,
      ako je to vječna igra kruga,
      a šta ako tamo ispod trava
      boli ova ista ljudska tuga.

      Vitomir Vito Nikolić
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Napoleon Hill - Think and Grow Rich - audiobook krenuo i 9 minuta mi je bilo dovoljno da skontam da se radi o tipičnoj okultističkoj knjizi. Poslušaću do kraja, ali po početku i uvodu u taj princip koji treba uočiti kroz 13. poglavlja a koji neće biti eksplicitno iskazan, odmah vidim dvostruku igru za upućene i neupućene.

        Mislio bih da je paranoja ali jako verujem svojim instinktima, na kilomentar namirišem ovakve stvari.

        Knjiga koju preporučuju i Russell Brunson i Stephen Larsen i mnogi drugi, pa rekoh sebi hajde da vidim o čemu se radi...

        Tony Robbins je sledeći ali duboko u sebi želim da verujem da je on čist.

        Jer ima razlike izmedju misli pozitivno-radi-uspeh i misli pozitivno - uspeh. Prvo ti stvara uslove za rad a drugi je okultizam. Želim verovati da je Tony Robbins prva opcija.
        Last edited by Cassius Clay; 10-12-19, 21:45.

        Comment


        • Zavrsena Aberkrombijeva trilogija "Prvi Zakon"... citao sam sigurno kvalitetnija dela, ali ovoliko ne znam dal' sam ikad uzivao u nekoj knjizi. Kakva prica, kakvi likovi, stil pisanja... zaprepascen sam da je covek zavrsio svoju prvu knjigu sa 30 godina. I to nesto ovako dobro.

          Prelazi se sada na Witchera, ali jedva cekam da se za godinu, dve vratim Aberkrombiju i njegovim ostalim trilogijama i romanima. Covek je genije

          Comment


          • Psihološki triler / Misterija - Naći ću te od Liz Loler. Knjiga baš kakva sam očekivao da će biti, mada sam tek na početku (Danas je kupio). Očekujem jezvu i misterioznu priču.


            Last edited by DžonDon; 30-01-20, 15:38.
            Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

            Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

            Comment


            • Stavljaj ovolike slike u spoiler
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Veoma dobra knjiga, ko voli filmove ovakve sigurno će mu se i knjiga svideti. Ja sam je zbog toga uzeo jer sam dosta filmova na ovaj fazon gledao i to mi je možda i omiljeni žanr, i prijatno sam iznenađen. Inače je knjiga objavljena 2019 godine tako da je nova, možda uskoro i bude neki film rađen prema knjizi.
                Last edited by DžonDon; 06-02-20, 17:47.
                Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                Comment


                • Evo malo naucne fantastike. Bilo bi bolje da je moglo da ide u pricaonicu ali je Srbi zakljucase

                  Deretić: Dinosaurusi su tovne kokoške prastarih Srba sa Sirijusa B

                  https://zicer.org/2017/09/18/deretic...sa-sirijusa-b/

                  Sve detalje o drevnim Srbima, o kolonizaciji ove planete, o propasti naše civilizacije zbog nesloge, i o kokoškama mutantima, možete pročitati u mojoj novoj knjizi „Od Srba do ameba i obratno“, gde se možete detaljno upoznati zašto su ove genetski modifikovane svemirske kokoške tako brzo mutirale na zemlji i postale tako sitne kao što su danas. – zaključio je Deretić.
                  Izuzetno.


                  Kljosov tvrdi kako je analizom gena otkrio da su Srbi najstariji narod, da potiču od Noinog sina i da je Balkan pradomovina svih Slovena, pa i onih koji su otišli u Indiju, pokorili starosedeoce i postali poznati kao najviša klasa - arijevci

                  Prema Kljosovu, gen R1A1, koji je najčešći u dinaridskom području Balkana i ponekad se naziva “ilirskim”, pokazuje da su od Srba potekli svi današnji Sloveni, uključujući i Hrvate i Ruse, ali i većina naroda Evrope.

                  Ovaj gen je star oko 12 000 godina – u poređenju sa svim ostalim koji su stari između četiri i sedam hiljada godina. Svi narodi u Evropi, osim dva, imaju preko 40 odsto prasrpskog gena, tvrdi Kljosov, koji se u medijima predstavlja kao gostujući profesor Harvarda.

                  Na temelju njegovog istraživanja napravljena je čak i karta srpskog gena koja pokazuje kako preko 60 posto stanovnika današnje Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Danske, severnog dela Nemačke, južnog dela Skandinavije i dela Velike Britanije ima srpski gen.

                  Nosioci gena R1a1 na Balkanu su se, nakon dvestotinjak naraštaja, probili na istočnoevropsku ravnicu, gde se pre 4500 godina pojavio predak savremenih Rusa i Ukrajinaca, a nešto kasnije su se naselili i u Indiji.
                  Pa ovako bujnu mastu ni veliki Isaac Asimov nije imao.

                  Comment


                  • Originally posted by Drizzt Do'Urden View Post
                    Evo malo naucne fantastike. Bilo bi bolje da je moglo da ide u pricaonicu ali je Srbi zakljucase

                    Deretić: Dinosaurusi su tovne kokoške prastarih Srba sa Sirijusa B

                    https://zicer.org/2017/09/18/deretic...sa-sirijusa-b/



                    Izuzetno.




                    Pa ovako bujnu mastu ni veliki Isaac Asimov nije imao.
                    Oplakah!
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Stets sto oni ne ulaze cesto u ovu temu pa da vide ovo. Valjda odje slabo pisu jer su vec procotali sve sto ih je interesovalo... te neke knjige sto su pisali neki popovi krezubi i istoricari ranga ovog kretena Deretica

                      Comment


                      • Sto ti smeta teorija o dzinovskim kokoskama, dobro se jelo tada
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Pa od kad je Deretić zvanična Srpska istorija?

                          Razlika izmedju naše istorije i istorije okoline je što je naša paralelna istorija smešna i za sprdnju a kod istorije okoline je smešna zvanična istorija..

                          Comment


                          • Nemoj da pričaš tako loše o Jovanu, ipak je u pitanju 1 Srbin.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Pomešao si me sa nekim.
                              Predlažem Piroćancima da ubace meko Ć i tvrdo Č u novonapisani Piroćanski jezik da se prilagodimo modernizmu okoline.

                              Ovako da izgledaju glasovi:
                              Meko Ć - Ç
                              Tvrdo Č - Č~

                              Comment


                              • Zakljucavaj I ovo, Kivi je u beast modu danas
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X