Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I meni je milija prava knjiga, ali u poslednjih par godina citam na tabletu koji mi, iskreno, samo za to i sluzi. Meni citanje na tabletu itekako odgovara zato sto vremena za citanje imam jedino po noci a mrzim da citam pod svijetlom sijalice/lampe... tj. generalno mrzim svijetlo... moj je stan stalno u mraku, ono minimum svijetla(stalno je upaljeno ono u kupatilu i malo u kuhinji) tako da je meni citanje na tabletu idealno jer sam u mrklom mraku Za citanje koristim Google Play Books app... odlicna aplikacija za citanje... tu imam oko 450 knjiga. Cijeka biblioteka ti stane u dzep

    Comment


    • Moj čovek, alergičan na svetlo, barem ono veštačko.

      Mene smara to što stalno vučem knjige sa sobom, šaljem kući, pa oni meni druge. Začarani krug. Upravo zato sam mislio da uzmem kindle, kako bi mi uvek bilo dostupno, a papirna izdanja da uzimam samo ona koja moram da imam u biblioteci, da ukrašavaju police, bibliofilija
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Za sada dosta dobra ova Zolina knjiga, pogotovo opisi onog "drugog" sveta, da ne otkrivam previse.
        Bas se lagano cita.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Mehh ne mogu preko ekrana nikako da citam, nista dok ne liznem prst i okrenem stranu a tek miris knjiga

          Trenitno citam "Covek zvani Uve". Gledala sam film odavno i sjajan je, knjiga je naravno jos bolja i uvek mi je krivo kada je prvo ne procitam, pa onda odgledam film -.-
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • uz nju sam suzu pustio. Dobro, više suza izašla je njegova nova knjiga, msilim da se zove - Moja baka vam se izvinjava.

            Prste ne ližem, osim posle ribe i piletine, a miris mi je prijatan ukoliko nije praistorijska knjiga koja je stajala u kutiji u memljivog podrumu. To mi je najvažnije kada kupujem polovnu knjigu
            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
            До поновног сусрета, твој Швабо

            mala H2H 2018/19
            suicide
            2019
            velika H2H 2019/20

            Comment


            • Ne mislis valjda da stvarno lizem prste [emoji23]
              To se samo tako kaze

              Inace za Bakmanovu Baku opet neki kazu da je slabija od Uvea, ali dobra. Provericu.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Ja sam prije neki dan poceo da citam The Redbreast, da vidim ko je i sto je taj Harry Hole kojeg svi hvale Obicno bi krenuo serijal hronoloski, ali mi ne dade drug da krenem od prve Kaze smorice me prva knjiga pa necu htjeti da nastavim... tako da cu se, ukoliko mi se svidi serijal, vratiti na te prve dvije knjige. Vidim da su iz nekog razloga(vjerovatno istog) i izdavacke kuce i krenule od trece knjige kad su poceli da ih prevode na engleski.

                Odavno se prica i pise o ovom hvaljenom serijalu, ali jbg eto tek je sad dosao na red kod mene

                Comment


                • Hari Hule
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Nerealan View Post
                    Prevideo sam da može bilo koja knjiga da se skine, pa sam preuzeo decu vremena. Interesantan je početak, dosta pauziram, pošto ne volim da čitam preko telefona, javiću ti kad završim vredi li ko Vajfert i Cvijić u duetu
                    Originally posted by Indigo View Post
                    Za sada dosta dobra ova Zolina knjiga, pogotovo opisi onog "drugog" sveta, da ne otkrivam previse.
                    Bas se lagano cita.
                    Sad tek videh ovo. Javljajte kakva je knjiga, jer sam rešio da je kupim.

                    1500 din, ali imaću neke popuste na karticu.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • He looked around and suddenly realized where they were. 'Something wrong?' she asked. 'No, no.' The lights changed to green and he accelerated. 'I have bad memories of this place.'
                      'Me too, ' she said. 'I came through here on the train a few years ago, directly after a police car had driven across the rails and right into the wall over there. ' She pointed. 'It was harrowing. One policeman was still hanging from the fence pole, like a crucifixion. I didn't sleep for several nights afterwards. It was said the policeman who was driving was drunk. '
                      'Who said that? '
                      'Someone I was studying with. From police college. '

                      Ahahahahahahaha znaci placem. Presao sam 200 i kusur strana i mislio kako je knjiga bas bezveze, ali evo napokon radnja polako dobija smisao a i Harry pokazuje karakter

                      Comment


                      • Originally posted by z0La View Post
                        Sad tek videh ovo. Javljajte kakva je knjiga, jer sam rešio da je kupim.

                        1500 din, ali imaću neke popuste na karticu.
                        7,5/10.
                        Prica kao i sama ideja je na mestu, nemam sta da zamerim. Medjutim ocigledan je nedostatak karaktera, bas se oseti ta praznina.
                        Nisam se povezao sa likovima, konekcija iz mog ugla nije ni bila moguca, shvatices kad budes citao.
                        Ni kraj mi se nije svideo, kao da je sklepan na brzinu.

                        Nastavak izlazi sledece godine.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment



                        • "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • Je li citao ko Draskovicevu knjigu Aleksandar od Jugoslavije?Vrijedi li je kupit?Samo da nije neka sapunica teska,to je nesto valjda kao istorijski roman.

                            Comment


                            • Doslo vrijeme da se vratim The Expanse serijalu. Veceras cu da nacnem Cibola Burn.

                              Comment


                              • Cibola Burn - prica se sporo odvijala dok nije stigao James Fucking Holden i onda je sve poslo po k*rcu Jos jedna odlicna knjiga. Nema pauze, sjutra prelazim na Nemesis Games.

                                Comment

                                Working...
                                X