Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune ruke posla za Olju danas

    Comment


    • Ništa lakše za Olju, prava je ona Srbijanka.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Jest doduše i to

        Comment


        • Citam Malazan Book of the Fallen i nikako da se otmem ustisku da je Erikson u Srbima nasao isnpiraciju za jednu od rasa koje se pominju u ovom fantasticnom serijalu... Narod star 300.000 godina koji je volio da ratuje sa svim komsijama u okolini jer su smatrali da njima kao najstarijima sve to pripada, ali su u svaki rat otisli pod izgovorom da sprecavaju neko veliko zlo da se desi. U medjuvremenu im se imperija raspala a od nekad mocih ratnika ostala je malobrojna grupa zombija koja vise nema nikakvu svrhu.

          S obzirom da je Erikson ahreolog i antropolog sigurno je da su mu Srbi i bogata srpska istorija u vise navrata bili inspiracija za dodgaje u njegovom sjajnom serijalu.

          Ps, ako je neko razmisljao da procita Eriksonov serijal, obavezno citati na engleskom. Prevod na Serbski je goli k*rac.. potpuno necitljivo.
          Last edited by powerslave; 10-02-20, 01:19.

          Comment


          • A baš lepo.

            Nadam se da taj veliki narod iz knjige u svim tim silnim ratovima u stopu prati jedan mali pobratimski narod.

            P.S. A jel' ima prevod na Crnogorski možda, kupio bih jednu knjigu odmah.

            Tako tužnoj priči treba oživljeni arhaični jezik.

            Comment


            • Bio je uz njih i jedan mali bratski narod ali su eventualno i njih potamanili pod izgovorom da je njihov opstanak bio ugrozen nekim postupcima ovog malog naroda. Uplasili su se bili da ce izgubiti rat protiv sila sa drugog kontinenta pa su prodali duse za besmrtnost i onda im se carstvo raspalo, pa su se pokomatili izmedju sebe i na kraju ih je ostala saka jada... Kroz vjekove im se raspali i poslednji spomenici i svijet ih je polako zaboravio. Jeste bas tuzna prica. Imali su velikih ratnika kroz istoriju ali nisu voljeli da dijele i bili su prokleti.

              Nazalost, na Crnogorskom jos uvijek nema. Valjda su taman krenuli bili masovno da prevode knjige na taj drevni jezik, ali su privremeno obustavili rad jer neka krezuba rulja naoruzana ikonama i zastavama pravi nerede tamo pa onda ti prevodioci ne mogu ni otici na posao da to zavrse.

              Comment


              • Procitao Witchera ( Poslednju zelju) za par sati. Sutra krecem sa drugom knjigom, ne znam sto sam toliko dugo to odlagao.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Ja 6 delova zavrsio za mesec i nesto

                  Tuzan sam sto ce uskoro kraj...

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Procitao Witchera ( Poslednju zelju) za par sati. Sutra krecem sa drugom knjigom, ne znam sto sam toliko dugo to odlagao.
                    Season of Storms procitaj kad zavrsis cijeli serijal. Ako ti neko kaze da to citas izmedju prve dvije ili posle prve dvije , nemoj ni slucajno Lagane su te knjige i citaju se za dan-dva svaka... Uzivaj! Malo sam ljubomoran sto se tek upoznajes sa Geraltom i ekipom
                    Last edited by powerslave; 22-02-20, 10:30.

                    Comment


                    • Da da to si mi vec rekao. To cu nakon 7og dela

                      Posle Prvog zakona i ovoga ja ne znam sta posle da citam... Ajde malo cu neke romane i tako to. Ali treba mi jos nesto ovako. Dosta ljudi mi je ispljuvalo Wheel of Time. Ne znam kakvi su utisci ovde

                      Comment


                      • Je li citao neko "Velika Srbija za male ljude" od Tomislava Markovica? Cuo sam da je u pitanju odlicna satira koja ismijava zablude srpske drustvene mitologije.

                        Markovićeva knjiga odiše duhovnom svježinom, a njegov humor daleko je od onog uobičajenog, balkanskog, koji funkciju postojanja ima samo u bezazlenom zabavljanju. U feraltribunovskoj tradiciji i manirom zrelog satiričara Marković je izvrgunuo ruglu laži srpske historijske, kulturne, političke i društvene mitologije, udarajući temelj za jedno cjelovito preispitivanje srposkog duhovnog naslijeđa. Markovićeva knjiga se može tumačiti i kao svojevrstan leksikon srpske mitologije u kojoj su epske priče srpskog herojskog naslijeđa razobličene i pokazane kao vješto osmišljena propagandna simbolika koja se raspada čak i pod najslabijim pritiskom racionalnog propitivanja.
                        Ovo zvuci jako interesantno. Probao sam da je nadjem u epub formatu, ali bezuspjesno. Ako neko ima u epub ili pdf formatu, molim da mi posalje jer je ovo must read.

                        Comment


                        • Odvalio sinoc skoro polovinu druge knjige, veceras zavrsavam I krecem sa trecom. Spavanje je i ovako precenjeno
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Zavrsio sam House of Chains od Steven Eriksona. Pa kakav je to majstor Kako serijal odmice, on sve bolje i bolje pise. E kad se samo sjetim mog mucenja sa prvom knjigom, kako mi onda nista nije bilo jasno i da sam htio da odustanem od serijala nakon te prve Par ljudi mi govorilo izguraj prvu, pa ako te druga i treca ne budu radile, onda batali jer serijal nije za svakoga. Druga mi je bila odlicna(Chain of Dogs je toliko jebeno dobra prica), a treca je mozda i najbolja knjiga ikad icega... posle nje sam morao da napravim pauzu od serijala jer me je slomila. Malo mi je trebalo da se vratim u formu za Malaz sa ovom cetvrtom... mozda zato sto je prva cetvrtina knjige malo drugacija. Posle toga sam uhvatio zalet i uzivao do kraja knjige.

                            Jos jednom, kakav je Erikson majstor. Kakva pitanja on postavlja i koje dubine on doseze sa njegovim likovima... a kako samo povezuje niti koje se provlace jos od pocetka serijala.. nevjerovatno Nista ti nije servirano, nego majstor od tebe trazi koncentraciju kad ga citas. Ali me zato nijedan serijal nije ovako nagradjivao kako sam odmicao sa citanjem.

                            Nije za svakog i vjerovatno se nece svakom dopasti, ali onome ko se navuce ce sigurno nakon ovog serijala svi ostali serijali epske fantastike djelovati kao Ivica i Marica i ostale bajke za djecu
                            Last edited by powerslave; 28-02-20, 09:52.

                            Comment


                            • Prvi roman od mnogih u nizu o detektivu Hariju Huleu. Ako se ne varam nakon ovog je objavljeno još 11, poslednji 2019 godine. Kažu da prvi nije toliko dobar koliko i ostali jer čini mi se da je prvi roman o Hariju zapravo i prvi napisan roman Ju Nesbea. Ali nameravam i ostale da pročitam, pa valja krenuti od prvog.


                              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                              Comment


                              • Ok stivo, zabavno ali repetitivno. On je problematicni alkos ali i odlican pandur koji uvek na kraju resi slucaj

                                Ja procitao 7 8 delova. Nisam vise mogao

                                Comment

                                Working...
                                X