Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Može li koja reč više o njemu? Odmah sam prepoznao ko je, premda ga nisam čitao ni slušao. Ali sam u zadjih godinu - dve, povremeno čuo nešto o njemu. Pre par meseci je, ako se ne varam, imao promociju knjige?
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • Svaki život je drugačiji. To je divno. Otisak prsta je uvek drugačiji. Jednojajčani blizanci nisu sasvim isti. Ceo svet živih bića je različit. Da bismo cenili različitost, važno je da prihvatimo da se muž razlikuje od žene, jedno dete od drugog, da se razlikuju narodi, rase itd. To je dobra strana 21. veka. Danas se više ceni različitosti. Čovek je ksenofobično biće, a to je jako opasno, jer se uvek kreće iz tačke - ono drugo mi smeta, ono drugo me plaši. U osnovi čoveka je strah. Kako se savlađuje strah? Verom, nadom i ljubavlju
      Vladeta Jerotic
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • „Kad se lepa žena smeje, dzep place.”

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Vladeta Jerotic
          Imao sam višak vremena pa sam preslušao popriličan br njegovih predavanja na Jutjubu. Inteligentan čovek, ali pre svega jako, jako dobrodušan. Dokaz da čovek koji je zdrav i iskren prema sebi ne može da "prolupa" ni sa 90. Ide sajam, uzeću i koju njegovu knjigu, ima dosta interesantnih naslova
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Comment




              • Moram reći da baš jedva čekam da ovo izađe. Sad bi trebalo u oktobru Laguna da je izbaci. Čuo sam dosta dobrih stvari o njoj, a i generalno kad čitam o čemu se radi, deluje da će da bude vrh.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Last edited by kronostime; 23-10-18, 15:11.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Dajte neke preporuke iz psihologije šta da se pročita, kontam da je dosta vas to imalo po fakultetima
                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • Naisao danas na prodavnicu koja, izmedju ostalog, ima i solidan izbor starih knjiga. Uzeo cetiri knjige od Pattersona, tri od Clancya i dvije od Sheldona za 15$ Nesto mi se citaju trileri u zadnje vrijeme, pa nisam mogao da propustim ovakakvu priliku... devet knjiga za 15$.

                      Comment


                      • Originally posted by Powerslave View Post
                        Naisao danas na prodavnicu koja, izmedju ostalog, ima i solidan izbor starih knjiga. Uzeo cetiri knjige od Pattersona, tri od Clancya i dvije od Sheldona za 15$ Nesto mi se citaju trileri u zadnje vrijeme, pa nisam mogao da propustim ovakakvu priliku... devet knjiga za 15$.
                        Dzabe jbte...

                        Kad smo već kod kupovine...

                        https://publikpraktikum.rs/v/2a216ad...JEG-SVETA.aspx

                        Može da bude odličan poklon!
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Maybe each human being lives in a unique world, a private world different from those inhabited and experienced by all other humans. . . If reality differs from person to person, can we speak of reality singular, or shouldn't we really be talking about plural realities? And if there are plural realities, are some more true (more real) than others? What about the world of a schizophrenic? Maybe it's as real as our world. Maybe we cannot say that we are in touch with reality and he is not, but should instead say, His reality is so different from ours that he can't explain his to us, and we can't explain ours to him. The problem, then, is that if subjective worlds are experienced too differently, there occurs a breakdown in communication ... and there is the real illness.

                          Thinking out of the box.
                          Dik legenda

                          Inace citam Sterdzena sada, sve to me nekako podsetilo na "Gifted"
                          Sledeci na listi Rubanov pa onda Hellstrom i Roslund.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post


                            Moram reći da baš jedva čekam da ovo izađe. Sad bi trebalo u oktobru Laguna da je izbaci. Čuo sam dosta dobrih stvari o njoj, a i generalno kad čitam o čemu se radi, deluje da će da bude vrh.
                            Delfi je izbacio svoju app ze ebooks. Do 15 novembra mozes tu knjigu preuzeri za dzabe tako sto skines app i ukucas promo kod Delfi18.
                            Moze da se skine knjiga po izboru.

                            E sada ako si kao ja i volis da osetis korice i miris tog papira onda ces morati kupiti opipljivu verziju
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              Delfi je izbacio svoju app ze ebooks. Do 15 novembra mozes tu knjigu preuzeri za dzabe tako sto skines app i ukucas promo kod Delfi18.
                              Moze da se skine knjiga po izboru.

                              E sada ako si kao ja i volis da osetis korice i miris tog papira onda ces morati kupiti opipljivu verziju
                              Ostaje samo da vidim da li volim više miris korica ili miris nekih 1500 dinara.

                              Šalu na stranu, i ja više volim pravu stvar, ali se dvoumim da li da skinem app. Hvala svakako, nisam znao za ovo.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Prevideo sam da može bilo koja knjiga da se skine, pa sam preuzeo decu vremena. Interesantan je početak, dosta pauziram, pošto ne volim da čitam preko telefona, javiću ti kad završim vredi li ko Vajfert i Cvijić u duetu
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X