Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Stiglo danas iz Ameriku, brže nego nekim ljudima koji žive u zapadnoj evropi. Skoro je počeo da šalje i skoro je izašla, kontam da sam je medju prvima u Srbiji dobio.

    Od sutra posle teretane da se studiozno čita ovo blago od oca Russella Brunsona

    Comment


    • Procitah prije par dana If Chins Could Kill: Confessions of a B Movie Actor, biografiju Bruce Campbella

      Rijetko citam biografije, ali on mi je oduvijek bio faca pa sam morao da ga ispostujem. Interesantna mu je knjiga.. dobar lik

      Comment


      • Procitao



        Neplanirano citanje. Privukao me cover a onda i naslov, pa sam morao Juzna Karolina, 90-te, book club koji sacinjavaju domacice kojima je svaki dan isti... vampir u komsiluku Intetesantna knjiga.. taman za citanje na plazi ili pred spavanje sad kad su ove vrucine udarile. Neka bude 3.5/5

        Comment


        • Procitao


          Prica o jednoj tipicnoj nenormalnoj porodici. Znaci, ne zna se ko je ludji Uglavnom, cijela porodica se okupila na Floridi jer jedino normalno celjade iz te porodice radi za NASA-u i ide u svemir. U tih nekoliko dana koliko je porodica bila na okupu oni nekako uspijevaju da se izmedju ostalog upletu i u oruzanu pljacku, kidnapovanje, ucjenu i trgovinu bebama

          Odlicna prica... samo 200 i kusur strana.

          Comment


          • Procitao


            Seks, droga, alkohol, samoubistvo... blud i razvrat na nekom koledzu 80-ih. Simpaticna knjiga i ako su svi likovi bas odbojni.

            Nisam do sad citao nista od njega, ali me je ovom knjigom zainteresovao pa cu sigurno ove godine procitati jos nesto od njega. American Psycho ce mi vjerovatno biti sledeca od njega posto se Patrick Bateman pominjao u ovoj knjizi... cak je i jedno poglavlje bilo iz njegovog ugla. Njegov mladji brat je glavni lik u ovoj knjizi.

            Eh da, nasao sam i jednu kul referencu na The Secret History To mi je onako bilo bas simpaticno

            Comment


            • Wizard

              Comment


              • Stoka nepismena sa kupljenim diplomama ocenjuje delo Desanke?
                Pa, jebem vam sve do desetog kolena, marvo skorojevicka.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Eto dokle nas dovodi neokomunizam u postkomunističkoj pripizdini gde je jedino bitno biti član partije. Komunisti marvo najveća u istoriji Srbije

                  Comment


                  • Urose, za vreme komunista je Desa bila obavezna lektira u skoli - ovi su nepismena stoka sa kupljenim diplomama koja bi da ubaci Cecu, Kiju Kockar i ostale raspade u citanke.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Sve su to deca i unuci tih bezbožničkih bandita. Prve generacije su se i primale na komunizam a u drugim generacijama sve Majmuni, Arkani, bitange i tako dalje.

                      Comment


                      • Ovo je uzasan skandal, na kraju i sve cega se ova bagra dohvati da "renovira i unapredi", cuj Zavod za unapredjivanje obrazovanja i vaspitanja
                        Samo za ovo obrazlozenje ih treba krivicno goniti


                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Naravno, ne bi bilo lepo da neki Srbi desetogodišnjaci pročitaju

                          РАЗГОВОР СА КОСОВОМ

                          Нико, Косово, не оплака
                          твоја понижења и невоље,
                          нико те не узе у заштиту,
                          нико не јаукну до облака.
                          Нико ван твојих брда и равница…
                          Нека ти је патња лака.
                          Нико те, Косово, не оплака
                          ван твојих брда и твојих река,
                          ван твојих планина и облака.
                          Нека ти је судбина лака.
                          Нико те, Косово, не оплака
                          сем потомака
                          твојих планина и твојих река
                          и твојих облака.
                          Нека ти је судбина лака.
                          Neće znati da cene Vebera posle nje.
                          sigpic

                          Comment


                          • Mora se Bačić Alimpić ugurati nekako, sad ima mesta za prave umetnike.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Koliko je to bila dobra žena, gledao sam je skoro na Youtube, kao da mi je baba, tako sam se osetio.

                              Na moju sreću se ništa ne pitam u Srbiji jer bih grešan umro, jer kad bih se pitao, deo Srba bi jako jako, ali jako propatio.

                              Taj nedostatak empatije koji imam možda i jeste za dijagnozu, ali sam dubokog uverenja da bih nasiljem reprogramirao ljude.

                              Jer taj strah koji bih im ulio od klošarskog ponašanja, lopovluka, kradje, nepoštenja, i sve prenosio na javnom servisu, govno bi im se zaledilo na pomisao da u komšijnom dvorištu ukradu jabuku sa drveta.

                              Možda bih bio upamćen kao veliki zlikovac i sadista ali jedno je sigurno, da bih Srbima urezao u DNK strah od nepoštenja što je bezbožnički, jer Bog da je to hteo to bi i uradio svima nama.

                              Ali to ove niže egzistencije izazivaju u meni.

                              Comment


                              • Ocekujem sabrana dela Aleksandra Vucica da postanu lektira za decu,korice crvene boje i svako dete da je ima u kuci.

                                Comment

                                Working...
                                X