Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I to je više nego dosta. Ja krećem pa dokle doguram.
    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

    Comment


    • Ja poceo Zlatno Runo od Pekica i mislim da sam prvi put "uplasen" da intelektom ne mogu da pariram knjizi i piscu.

      Preterujem naravno, ali ja se u zivotu nisam susreo sa necim ovako kompleksnim, ali i nestvarno prelepo napisanim.

      Javljam utiske za par meseci kad zavrsim svih 7 tomova

      Comment


      • Originally posted by Ljuba90 View Post
        Ja poceo Zlatno Runo od Pekica i mislim da sam prvi put "uplasen" da intelektom ne mogu da pariram knjizi i piscu.

        Preterujem naravno, ali ja se u zivotu nisam susreo sa necim ovako kompleksnim, ali i nestvarno prelepo napisanim.

        Javljam utiske za par meseci kad zavrsim svih 7 tomova
        Jesi li citao Eka?
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Ne

          Comment


          • Originally posted by Ljuba90 View Post
            Ne
            Uzmes Fukoovo klatno I lik ti razjebe mozak. Sa radnjom, likovima I pre svega vokabularom I nacitanoscu.
            Jezivo...
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Imam u planu svakako. Hvala sto si me podsetio.

              Comment


              • Preminuo Đovani Romanini, jedan od autora Alana Forda i Marti Misterije.

                Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  Uzmes Fukoovo klatno I lik ti razjebe mozak. Sa radnjom, likovima I pre svega vokabularom I nacitanoscu.
                  Jezivo...
                  Vala bas. Dok citas ne znas ko je ludji, ti ili onaj koji ti pripovijeda Dobra knjiga, ali je mene pogubio nekoliko puta... nije mi tesko priznati Ipak ja nemam znanje o pojedinim temama kojih je puna knjiga

                  Sa psiholoskog aspekta, sjajna knjiga.

                  Comment


                  • Tako je. A onda na Google da vidis o cemu covek uopste prica.

                    Misljenja sam takodje da je Rej Bredberi pisao sve sem onoga sto je pisao, bio bi deset puta postovaniji.
                    Majstor kratkih prica ali stil pisanja za desetku, izuzetno te lagano uvuce u pricu, ne komplikuje a uz sve to zadrzava jezgrovitost iako mnogo toga kaze uz dosta manje teksta.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Eco je majstor i volim ga zato sto ne podilazi citaocima, ali nekad zna bas da udavi. U sred citanja te poklopi sa casom istorije, lekcijom iz teologije ili te zatrpa knjizevnim ili istorijskim referencama ili te sklapi nekom listom Srecom.. i ako je nekad tezak, odlican je pisac i uvijek mu je radnja zanimljiva. A zna fino i da nasmije, ako znas da cijenis njegov humor. Svakako, veliki majstor kome se po knjigama jasno vidi koliko je nacitan i obrazovan.

                      Ko nije citao nista od njega, ja bi preporucio da prvo procita Baudolino, The Prague Cemetery ili The Mysterious Flame of Queen Loana, pa onda da The Island of the Day Before ili The Name of the Rose i onda na kraju Foucault's Pendulum. Numero Zero jos uvijek nisam procitao, tako da ne znam dje bi je medju njima svrstao, ali znam da je Pendulum najteza Naravno, valja ih sve procitati.

                      Vidis, Bradburya jos nisam citao. The Illustrated Man mi vec dugo stoji na listi, ali nikako da dodje na red

                      Znas ko je mozda i najveci majstor za kratke price, a ujedno i najludji? Borges bato
                      Last edited by powerslave; 21-03-20, 04:59.

                      Comment


                      • Originally posted by Alistair Drake View Post
                        Eco je majstor i volim ga zato sto ne podilazi citaocima, ali nekad zna bas da udavi. U sred citanja te poklopi sa casom istorije, lekcijom iz teologije ili te zatrpa knjizevnim ili istorijskim referencama ili te sklapi nekom listom Srecom.. i ako je nekad tezak, odlican je pisac i uvijek mu je radnja zanimljiva. A zna fino i da nasmije, ako znas da cijenis njegov humor. Svakako, veliki majstor kome se po knjigama jasno vidi koliko je nacitan i obrazovan.

                        Ko nije citao nista od njega, ja bi preporucio da prvo procita Baudolino, The Prague Cemetery ili The Mysterious Flame of Queen Loana, pa onda da The Island of the Day Before ili The Name of the Rose i onda na kraju Foucault's Pendulum. Numero Zero jos uvijek nisam procitao, tako da ne znam dje bi je medju njima svrstao, ali znam da je Pendulum najteza Naravno, valja ih sve procitati.

                        Vidis, Bradburya jos nisam citao. The Illustrated Man mi vec dugo stoji na listi, ali nikako da dodje na red

                        Znas ko je mozda i najveci majstor za kratke price, a ujedno i najludji? Borges bato
                        Vidis meni je Borges na listi. Sad trenutno citam Ishigura I mogu da kazem da mi je Murakami mnogo bolji iako cesto stremi ka nadrealizmu. Jako je disciplinovan, svaki paragraf pise do maksimuma, posvecen svakoj recenici I nema praznog hoda. Ali nekad odluta na tu drugu stranu, razgrana misticnost do te mere da ga ne smes olako shvatiti jer za razliku od ostalih pisaca neces dobiti nagradu kakvu ocekujes, nego nesto sasvim drugo.

                        Citao sam Numero Zero I mogu ti reci da je atipicno, kao da nije on pisao. Ali na sredini knjige shvatis da je ipak to on
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • dajte neku dobru i napetu fikciju
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Dajte nesto sto nije fikcija ;)
                            Mada imam sta da citam, ali opet cepaju i snizenja, pa bih mogla i da se pocastim.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by NemanjaMikser View Post
                              Prvi roman od mnogih u nizu o detektivu Hariju Huleu. Ako se ne varam nakon ovog je objavljeno još 11, poslednji 2019 godine. Kažu da prvi nije toliko dobar koliko i ostali jer čini mi se da je prvi roman o Hariju zapravo i prvi napisan roman Ju Nesbea. Ali nameravam i ostale da pročitam, pa valja krenuti od prvog.


                              pročitao sam ih sve, meni je interesantan Nezbe i fluidno se čita, ali u kasnijim knjigama vidiš ovo što Ljuba reče, počinje da se gubi i da se ponavlja u nekim stvarima. I jedna stvar koja mi jako smeta, što svi likovi izbacuju činjenice rapidno iz glave u fazonu "da li znaš da je svaki treći Amerikanac prekomerno gojazan", da to navodi samo Hari bilo bi ok, ali to svaki lik navodi i samim tim se gubi na karakterizaciji istih
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment


                              • Evo ovako:
                                Kundera - Oprostajni valcer. Mozda I njegova najbolja knjiga.
                                Umberto Eco - Numero Zero. Easy read u odnosu na sve ostalo sto je pisao.
                                Alberto Moravia - Dosada. Knjigu sam kupio na pijaci za 50 dinara, vredela je svaku paru
                                Jevgeni Zamjatin - Mi.
                                Franc Kafka - Amerika.
                                Fante - Moj pas Glupi. Laganica.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X