Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Video pre par meseci kod Kesica sudiju Majica. Mnogo gotivan lik Promovise prvu knjigu, ja naletim u Vulkanu ili gde vec i kupim

    Pa ja ne verujem sta je napisao covek Neverovatan triler koji sjajno oslikava i stanje u drzavi. A prva mu knjiga.
    Majstorski zaista, svima preporucujem

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Od Kafke sam nedavno procitao "Ameriku", posle tri godine otkako sam procitao Zamak i sada sa sigurnoscu mogu da kazem da je ovo trebala da bude najbolja Kafkina knjiga.
      a što nije? Ja sam počeo da je čitam, i stao sam negde kod njegovog dolaska u Ameriku, pa ni sam ne znam što sam prestao. Stoji mi mesecima iznad glave, kao i njegove pripovetke, vreme je da se dovrše
      Last edited by Nerealan; 24-07-19, 09:35.
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Originally posted by Nerealan View Post
        a što nije? Ja sam počeo da je čitam, i stao sam negde kod njegovog dolaska u Ameriku, pa ni sam ne znam što sam prestao. Stoji mi mesecima iznad glave, kao i njegove pripovetke, vreme je da se dovrše
        Zato sto nije dovrsena, Zamak je is to dobra knjiga ali teska, tematika je klasicna gnjavaza, kao da citas sudske spise ali on je bas takav efekat i hteo da proizvede. Pakao birokratije koji nas prati i danas. Otkud znam da kraj ne bi bio odlican?

        Postoje price da Brod nije skupio sve delove rukopisa i da je bilo materijala za zavrsetak neke od knjiga.

        Amerika, barem do dela gde se prekida je njegovo najbolje, najzivopisnije delo.A Karl Rosman najinteresantniji lik iz njegovih knjiga.
        Last edited by Indigo; 24-07-19, 09:51.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Pa to sam i gađao, da on nema dovršeno delo Što takođe smatram da je genijalno, jer mnogi životi ostanu nedovršeni. Moguće i da je Brod, kao što kažeš, nezadovoljan završecima jednostavno odlučio da ih izostavi. Ukoliko je tako, hvala mu
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • Originally posted by Ljuba90 View Post
            Video pre par meseci kod Kesica sudiju Majica. Mnogo gotivan lik Promovise prvu knjigu, ja naletim u Vulkanu ili gde vec i kupim

            Pa ja ne verujem sta je napisao covek Neverovatan triler koji sjajno oslikava i stanje u drzavi. A prva mu knjiga.
            Majstorski zaista, svima preporucujem
            Sudija je sjajan lik i odlican mu prvenac.

            Trenutno citam od Dovlatova Puskinova brda, a prethodan njegov roman bio je Kompromis, koji toplo preporucujem.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ja sam, pod utiskom onog teasera za The Witcher seriju, rijesio da ponovo procitam knjige Stukao sam prve tri knjige za cetiri dana... u narednih nedelju dana padaju i ostalih pet. Kakav je Sapkowski majstor i sa kakvom lakocom se citaju price o Geraltu... Ja sagu o Geraltu toliko cijenim da mi je u istom rangu sa Dune, Hyperion i Malazan knnigama. Po treci put citam serijal i opet knjige ostavljaju isti utisak na mene. Geralt je, za mene, jednostavno najbolji lik ikada.

              Isto moram da pohvalim Indiga sto je pomenuo Kurt Vonneguta. Pisac koji je na mene imao najveci uticaj kad sam poceo da pisem kratke price(uglavnom za svoju dusu ) i covjek kojem cu se uvijek diviti. Odlican pisac a jos bolji covjek.

              Evo jednog "predavanja" kojem se uvijek rado vracam i koje cu upravo sad jos jednom da pogledam jer me Indigo podsjetio na ovog genija. Ko ima 55 minuta a zeli da cuje nesto pametno i duhovito, neka izvoli



              ... and so it goes...
              Last edited by powerslave; 24-07-19, 10:50.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Sudija je sjajan lik i odlican mu prvenac.

                Trenutno citam od Dovlatova Puskinova brda, a prethodan njegov roman bio je Kompromis, koji toplo preporucujem.
                Hmmm. Jel si ti moja devojka a neces da mi kazes da imas profil ovde? Mada ona mrzi sport xD

                Ja upravo citam Dovlatova i to Kompromis

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Hmmm. Jel si ti moja devojka a neces da mi kazes da imas profil ovde? Mada ona mrzi sport xD

                  Ja upravo citam Dovlatova i to Kompromis
                  Hahaha pa pazi, imam jos jedan detalj u vezi tebe negde u mom mozgu, a to je da si Zarkovac ili si bar bio, a kako sam ti jako blizu, to je to, to je ta bliskost i telepatija

                  I kako ti se dojmi Kompromis?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Nisam Zarkulovac blizu
                    Ok mi je skroz. Gotivan i satirican nacin da se pise o komunizmu, al previse sam knjiga na tu temu procitao pa me malo i smara. No kvalitet je neosporan.

                    Comment


                    • Hmmm dobro izvinjavam se nemoj da se vredjas ali nesto si pominjao taj kraj. Eto mozda smo i blize nego sto mislis

                      Meni je Sergej Dovlatov bas otkrovenje i ima jako zanimljivu pricu.
                      Vidim juce sasvjm slucajno da je snimljen film o njemu valjda u nekoj ruskoj koprodukciji i da ga igra onaj nas Milan Maric.

                      Neki njegovi citati https://www.goodreads.com/author/quo...ergei_Dovlatov
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Hans Falada-Svako umire sam, apsolutna preporuka..

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Hmmm dobro izvinjavam se nemoj da se vredjas ali nesto si pominjao taj kraj. Eto mozda smo i blize nego sto mislis

                          Meni je Sergej Dovlatov bas otkrovenje i ima jako zanimljivu pricu.
                          Vidim juce sasvjm slucajno da je snimljen film o njemu valjda u nekoj ruskoj koprodukciji i da ga igra onaj nas Milan Maric.

                          Neki njegovi citati https://www.goodreads.com/author/quo...ergei_Dovlatov
                          Ma genijalac je lik. Al kazem, previse sam citao o komunizmu. A posle Dobrice me nista nece tako oduseviti

                          Mora se gleda taj film. Pogotovo sto o Maricu imam visoko misljenje.

                          Javi kakvi su ti utisci o ostalim knjigama Dovlatova... Sigurno da cu nastaviti da ga citam
                          Last edited by Ljuba90; 24-07-19, 21:09.

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • 3189 knjiga od 1414 autora, sve na srpskom u e-pub formatu pogodnom za e-book ridere i telefone, ukupno 2,8 GB knjiga ili otprilike jedan vijek čitanja.

                              Ugodno ljeto i zapamtite: čitanje nužno ne znači pamet, ali nečitanje sigurno znači njen izostanak.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Ko je beše čitao Leto Noći? Da li je možda čitao i nastavak Ukleta Zima? Zanimljivo mi je i da knjiga Dena Simonsa pod nazivom Deca Noći, u radnji koja se odvija u Rumuniji gde otac Majk O'Ruk traži svoje dete kog su oteli, a Majk O'Ruk je zapravo klinac iz knjige Leto Noći. Ne znam da li je i to neki nastavak, verovatno nema veze sa Leto Noći osim što je eto Majk tu. Ne bih voleo da čitam npr ako nisu svi klinci iz Leto Noći u Ukletoj Zimi.
                                Last edited by DžonDon; 25-07-19, 12:36.
                                Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                                Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                                Comment

                                Working...
                                X