Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Powerslave View Post
    Nista sto su Dzordan i Martin napisali ne moze ni da prismrdi Hiperionu. Eto toliko.
    Zna brat sta je dobro
    Nisam citao Dzordana pa ne mogu da sudim, ali Hiperion je kidanje, meni u top 10 lagano.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Ma Hiperion je ozbiljna knjiga koja obradjuje bitne teme od licnih nesigurnosti i unutrasnjih demona, religije preko politike, rasizma do sunovrata ljudske rase. Sve to upakovano u vrhunski pripovijedan SF. Kakvi crni Martin i Dzordan.. volim ja njih, ali nisu oni taj nivo

      Comment


      • Ja tek skoro procitah da je umro Gene Wolfe. Njegov Severian ce mi uvjek biti jedan od omiljenih likova.

        Comment


        • Slave, kako ti se dopala Nemesis games? Nešto drugačiji deo nego inače. Svakako uvod u sledeću knjigu, ali meni je čak i malo prijalo kad se posada odvojila. Ali posle kad su se ponovo skupili, skoro da je suzica krenula.

          Odmah sam krenuo sa sledećim delom, Babylon's Ashes.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Meni bila odlicna. Svidjelo se meni kako su se razisli svako na svoju stranu jer smo dobili bolji uvid u proslost ekipe. Amos je brat najveci A jes bogami bjese emotivno kad su se ponovo skupili Knjiga pravo posluzila kao sredina serijala i uvod u haos koji ide posle.

            Ja trenutno citam Malazan Book of the Fallen serijal, ali cu se sigurno vratiti na The Expanse kad budem u SF raspolozenju.

            Inace, evo citam trecu knjigu Malazana, Memories of Ice.. ma vrhunske su knjige, nije mi jasno sto nisam ranije to krenuo. Mnogo mi se vise svidja Malazan nego sve ostalo od epske fantastike sto sam do sad procitao.

            Comment


            • Originally posted by Powerslave View Post
              Meni bila odlicna. Svidjelo se meni kako su se razisli svako na svoju stranu jer smo dobili bolji uvid u proslost ekipe. Amos je brat najveci A jes bogami bjese emotivno kad su se ponovo skupili Knjiga pravo posluzila kao sredina serijala i uvod u haos koji ide posle.

              Ja trenutno citam Malazan Book of the Fallen serijal, ali cu se sigurno vratiti na The Expanse kad budem u SF raspolozenju.

              Inace, evo citam trecu knjigu Malazana, Memories of Ice.. ma vrhunske su knjige, nije mi jasno sto nisam ranije to krenuo. Mnogo mi se vise svidja Malazan nego sve ostalo od epske fantastike sto sam do sad procitao.
              I meni odlična. Bolja od Cibole moram priznati, iako je i Cibola super. Amos legenda. Što na umu, to na drumu. Baš moćan lik. Čak mislim da ga nisu dovoljno "obradili" u seriji.

              Kraj me dosta zaintrigirao. Mislio sam da će smanjiti vanzemaljce, i da će oni jednostavno nestati kako se serijal bliži kraju...ali kraj govori suprotno.

              Ja sam za Malazana čuo da je dosta zahtevan. A nisam čitao. Znam da ima 9-10 delova, i nemam sad vremena da se u to upuštam.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Jeste malo zahtjevan.. jer ima bas gomila likova od kojih svako ima udjela u prici tj. nema glavnih i sporednih nego su svi podjednako predstavljeni. Zahtjevan je i zato sto te pisac bukvalno baci u sred nekog vaznog dogadjaja i tako krece serijal pa ti sad povezuj ko, dje, sta, kako, kome, koga itd Ne otkriva puno, vec tebi ostavlja da povezujes i donosis zakljucke. Ali lik pise zaista maestralno.. ja citam na engleskom i odusevljava me njegov stil. Ja sam evo naceo trecu knjigu a i dalje imam osjecaj da citam uvod Citao sam po internetu da te prve tri u sustini i jesu jedan veliki uvod i da tek posle trece krece pravo ludilo... prva jeste bila izazov za procitati i povezati, ali sve to sjedne na mjesto nedje sredinom knjige. Sto se mene tice, do sad sto sam procitao 5/5. Covjek je kao pisac jedan potpuno drugi nivo u odnosu na ostale sto pisu epsku fantastiku... genije cisti.

                Comment


                • Originally posted by Powerslave View Post
                  Zahtjevan je i zato sto te pisac bukvalno baci u sred nekog vaznog dogadjaja i tako krece serijal pa ti sad povezuj ko, dje, sta, kako, kome, koga itd Ne otkriva puno, vec tebi ostavlja da povezujes i donosis zakljucke.
                  mislim da je ovo suština kako EF ne bi delovao kao produžena bajka
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • Pa jeste. Steta sto se vecina EF bazira na starom dobrom "momak iz neke pizde materine sticajem okolnosti otkriva da je po necemu poseban i da mu je sudbina da spasi svijet od nekog zla". Ovo sto sam do sad procitao od Malazana stvarno moram pohvaliti. Nisam citao nesto ovako kvalitetno jos od Hyperiona.

                    Comment


                    • Originally posted by Powerslave View Post
                      Jeste malo zahtjevan.. jer ima bas gomila likova od kojih svako ima udjela u prici tj. nema glavnih i sporednih nego su svi podjednako predstavljeni. Zahtjevan je i zato sto te pisac bukvalno baci u sred nekog vaznog dogadjaja i tako krece serijal pa ti sad povezuj ko, dje, sta, kako, kome, koga itd Ne otkriva puno, vec tebi ostavlja da povezujes i donosis zakljucke. Ali lik pise zaista maestralno.. ja citam na engleskom i odusevljava me njegov stil. Ja sam evo naceo trecu knjigu a i dalje imam osjecaj da citam uvod Citao sam po internetu da te prve tri u sustini i jesu jedan veliki uvod i da tek posle trece krece pravo ludilo... prva jeste bila izazov za procitati i povezati, ali sve to sjedne na mjesto nedje sredinom knjige. Sto se mene tice, do sad sto sam procitao 5/5. Covjek je kao pisac jedan potpuno drugi nivo u odnosu na ostale sto pisu epsku fantastiku... genije cisti.
                      Video sam da si furao Rejka Anomandera (drugim recima BOGAOCA) do skoro na avataru.
                      Sto si ga skinuo?
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Nerealan View Post
                        mislim da je ovo suština kako EF ne bi delovao kao produžena bajka
                        Sta bi sa WOT?
                        Nisi valjda odustao?
                        Tocak Vremena bas pocinje onako kako je Slejv opisao savblon Fantazija ili da budemo odredjeniji Epske Fantastike.
                        Ali se zato vec nakon prve knjige razvija u najkompleksniji svet ikada napisan - napravljen.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Trenutno jesam jer su mi se izbrisale sve knjige sa kindle-a, pa sam u međuvremenu uzeo Hari Hule serijal da završim
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Video sam da si furao Rejka Anomandera (drugim recima BOGAOCA) do skoro na avataru.
                            Sto si ga skinuo?
                            Pa zato sto je Gilbert osvojio Paris-Roubaix, pa da ga ispostujem

                            Comment


                            • Originally posted by Powerslave View Post
                              Pa zato sto je Gilbert osvojio Paris-Roubaix, pa da ga ispostujem
                              Rejk nije kriv sto je ovaj osvojio Paris-Roubaix ...
                              Rejk to nije zasluzio...

                              Kada stignes pocni Sandersona.... Stormlight Archive (Arhiva Olujne Svetlosti) .... Verovatno trenutno najbolji Fantazi serijal.
                              Last edited by Sandugp; 19-04-19, 10:50.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Pa bas sam to i skinuo prvo, pa sam se predomislio i krenuo da citam Malazan jer je vec zavrsen serijal, pa reko ajde... ima tu deset knjiga a i cuo i citao pohvale na sve strane

                                Comment

                                Working...
                                X