Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sport Klub najgledaniji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sport Klub najgledaniji





    Vise informacija ovdje(koji su sportovi najgledaniji u Srbiji, polna struktura najgledanijih sportova, najgledaniji dogadjaji i sl.)

    http://www.danas.rs/upload/documents...arkoBrocic.pdf
    sigpic

  • #2
    Једино ми је чудно што Спорт Клуб+ није други.

    Свака част. Дефинтивино најбоља телевизија (не само спортска) у региону.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #3
      Nema bas sk+ ni priblizno dobar program kao osnovni kanal, a opet kada bolje pogledas ima i dalje onih kojima sk+ nije pristupacan.Mislim da nema takvih problema sa eurosportom i da ga svaka kablovska ima u ponudi.Ima i dalje tih kablovskih operatera koji imaju samo sk u ponudi.

      Ja sam malo iznenadjen recimo sto eurosport 1 ne zaostaje puno za Sport Klubom, jer sam imao osecaj da je razlika mnogo veca u korist SK.A i dvojka ispred sk+, tome se i nisam bas nadao.

      Comment


      • #4
        Jeste, vaterpolo i rukomet gledaniji od kosarke i auto moto sportova 100%.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #5
          Da se razumemo ovo nije toliko validna rang lista jer 90% Srbije ima SBB i nema Arene i samim time je prinudjen da gleda SportKlub , ne zaostaje Arena mnogo za SportKlubom , doduse ponovo sve zavisi ko voli sta da gleda , po meni je Arena unikatnija od SportKluba , evo sad cu da sumiram sta prenose jedni a sta drugi od ovih vaznijih sportskih dogadjaja ,,bez kojih se ne moze,,

          SportKlub

          Premier League
          Primera
          Euroleague
          NBA
          F1
          MotoGp
          Tenis sve moguce sem GS-a izuzev W-a

          Arena

          Champions League & Europa League
          Serie A
          Jelen Super Liga,Premier League(BiH),MaxTV Prva Liga (Partizan,Sarajevo,Zeljo,Dinamo,Borac,Hajduk)
          ABA Liga
          NFL


          E sada se postavlja pitanje koje sam ja naveo zasto je Arena unikatnija od SK-a , SK je daleko bolji tj veci spektar sportova tu nema dileme , SK je unikatan samo u Primeri i Evroligi , da i NBA sam zaboravio gde manje-vise oni sto prate prate na netu posto nema veliki broj meceva.

          E sada Arena je unikatna isto tako u Seriji A,Aba Ligi,NFL,ove domace lige manje-vise , e sada zasto unikatno ? Pa PL se moze gledati na BHT i uglavnom ce se gledati subotom najjaci mec , onda F1 se ove godine gledala na ATV u BiH , tenis isto ove godine prenosili B92 i BN pa se moglo ispratiti , isto tako kod Arene LS se moze gledati na nekom drzavnom kanalu kao glavni prenos doduse u Srbiji to nije moguce jer RTS nije otkupio pa ko nema Arenu u Srbiji nema gde ni LS gledati , ponovo dobro je bilo sto se BiH tice da se nije ukinulo , videcemo kako ce i sta biti , ali po meni rang lista nije relevantna jer u Srbiji je SK daleko najgledaniji jer nema Arene u 90% stanovnistva , da se vrsilo na podrucju BiH bilo bi oko 70-30 za SK verovatno ili 60-40.

          EuroSport je isto ove godine daleko atraktivan jer prenosi sve zimske sportove,sad vec dosta atraktivnu Bundes Ligu pa onda 3 GS-a u tenisu,jos sam nesto zaboravio , nzm kakvo je stanje sa PL ko ce sledece godine prenositi , ako Arena uzme bice onda ujednaceno , ako SK zadrzi daleko pada Arena po kvaliteti iza
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Ja iskreno sa ovim sadrzhajem trenutnim ne bih menjao SK za Arenu.Ali to je sve stvar izbora.Gledam svaki vikend PL i Primeru,jos na Eurosportu pratim Nemce...pratim NBA...na ESPN-u ponekad pratim NFL....Jedino sto me nevira je sto neam SK 3,4 i 5,a tamo ponekad bude dobra tekma ili neki Belgijanac,Holandjanin ili tako nesto sto sam na kladzi odigrao...

            P.S. Arenu sam na samom pocetku,kao i vecina imao dzabe mesec ili dva...i odlicna je televizija,ali ipak ne bih menjao... ;)
            Last edited by z0La; 12-12-12, 00:49.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • #7
              Zamalo za NFL Mikasu, samo ta ESPN America prenosi malo vise meceva i malo ozbiljnije. Sto se LS tice isto greska, utorkom ima tu unikatnost Arena u Srbiji, nikako na citavu LS posto pravo izbora srijedom ima RTS. A i od polufinala RTS prenosi sve.
              Sto se PL tice BHT ima samo pravo izbora subota u 16h i to je to, a tu nema najjacih meceva svakako, derbiji nikad ne idu u tom terminu. Niti ce.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ако мене неко пита, само да се Шпанци замене Италијанима, и песма бато....ништа ја ту не бих дирао.
                ЛШ ћемо преко стримова јер се не игра сваки викенд, преживећемо.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by z0La View Post
                  Ja iskreno sa ovim sadrzhajem trenutnim ne bih menjao SK za Arenu.Ali to je sve stvar izbora.Gledam svaki vikend PL i Primeru,jos na Eurosportu pratim Nemce...pratim NBA...na ESPN-u ponekad pratim NFL....Jedino sto me nevira je sto neam SK 3,4 i 5,a tamo ponekad bude dobra tekma ili neki Belgijanac,Holandjanin ili tako nesto sto sam na kladzi odigrao...

                  P.S. Arenu sam na samom pocetku,kao i vecina imao dzabe mesec ili dva...i odlicna je televizija,ali ipak ne bih menjao... ;)
                  Meni SK cisto samo zbog Evrolige i Partizana je problem sada , bez svega ostalog se moze Dok recimo da Arene nema ne bi imao gde gledati ABA ligu sto mi je trenutno broj 1 sto se pracenja tice
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #10
                    Kako nema, RTS prenosi u Srbiji, RTCG Buducnost svaku utakmicu, mislim da RTRS prenosi svaku utakmicu Igokee, ni tu nema e od ekskluziviteta
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Vladan View Post
                      Kako nema, RTS prenosi u Srbiji, RTCG Buducnost svaku utakmicu, mislim da RTRS prenosi svaku utakmicu Igokee, ni tu nema e od ekskluziviteta
                      RTS prenosi na svaku 2 sedmicu i to u 90% meceva prenosi Radnicki , za Buducnost nzm da prenosi RTCG , znam da su pre prenosili ali koliko znam to ide na Crna Gora 2 a to samo u CG ljudi imaju RTRS poceo od Solnoka prenositi meceve Igokee ;)
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vladan View Post
                        Kako nema, RTS prenosi u Srbiji, RTCG Buducnost svaku utakmicu, mislim da RTRS prenosi svaku utakmicu Igokee, ni tu nema e od ekskluziviteta
                        RTS je bedan. Prenose samo jednu tekmu domace ekipe po kolu.

                        Mada mene boli uvo

                        Comment


                        • #13
                          Prenosi, ti mozes imati samo satelitski kanal RTCGa a tu naravno da nema nista, kao sto nema nista ni na RTS Sat. U svakom slucaju ako pricamo samo i iskljucivo o ekskluzivitetima i tu je SK u velikoj prednosti.

                          Ljubo opet imaju nesto i samim tim oduzimaju ekskluzivno pravo Areni
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Samo sam hteo da naglasim koliko su jadni

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Ljuba90 View Post
                              Samo sam hteo da naglasim koliko su jadni
                              Nisu, jednostavno im se ne isplati, nema vracanja para. Ako se sjecas nekad su Fox i Avala prenosili Spance odnosno Italijane. Tada je prica bila da im se nije vratilo ni 20% ulozenog a nacionalne televizije su bile u pitanju.

                              Pazi poslovanje Arene, to je van svake pameti, smao bacanje para a nista, ma ni 10. dio se ne vraca, no moze im se da bacaju drzavne pare. Kome je tezina sve da cita a i nije sve vezano za to evo izdvojeno.

                              http://www.danas.rs/dodaci/biznis/an...news_id=252534

                              Jedan od ključnih izvora prihoda za profesionalni sport su prihodi od TV prava i medijski prihodi. U Srbiji, zemlji u kojoj se operacije srca zakazuju za 2021. godinu, zbog nedostatka opreme i resursa, troše se desetine miliona evra državnog novca za kupovinu najskupljih stranih TV programa, dok domaći sport umire u mukama. Dolazak TV Arena sport, kao investicije privatnog kapitala, bio je pozdravljen od strane sportske javnosti kao korak napred, kao uvođenje novih HD tehnologija u sport, kao nešto novo i dobro što će kvalitativno unaprediti industriju sporta u Srbiji. Nažalost, privatni vlasnici su se očigledno preigrali, kupili više programa nego što su mogli da vrate kroz prihod na tržištu, dok ujedno nisu uspeli da nađu zajednički jezik sa SBB-om, tako da su na kablovskim TV mrežama ostali na nivou pokrivenosti ne većem od 20 posto. I onda, potpuno iznenada, u jeku primene medijske strategije u kojoj država izlazi iz vlasništva u medijima, Telekom Srbija kreće u potpuno suprotnom pravcu, i kao 100 posto državna kompanija kupuje privatnu televiziju TV Arena sport za nešto manje od 8 miliona evra. Ti milioni evra bili su samo početak: usledio je aranžman sa Fudbalskim savezom Srbije vredan 3,5 miliona evra, za prava prenosa utakmica Super lige u fudbalu i čitave prateće mamutske TV produkcije koja je na nivou najskupljih američkih programa ove vrste. Direktor RTS Aleksandar Tijanić, nedavno je objasnio da minut utakmice Lige šampiona košta 90 hiljada evra, i da RTS kao najgledanija televizija u Srbiji, nema nikakve šanse da taj novac vrati, čak i sa dva miliona gledalaca. TV Arena sport, koju ukupno na nedeljnom nivou pogleda između 350 i 450 hiljada ljudi, očigledno ima više državnih para od RTS, tako da je otkupila ne samo obične i multi prenose Lige šampiona, već i Ligu Evrope, prvenstvo Italije, Grčke i Francuske, ABA ligu u košarci, američki NFL, NHL i bejzbol šampionat, i tako unedogled, gotovo je nemoguće nabrojati. Darko Broćić, direktor AGB Nilsen Media Research, ukazao je u svom izlaganju na Drugom međunarodnom sajmu ekonomija sporta, da je sa ukupnom gledanošću na nedeljnom nivou od oko 450 hiljada ljudi, nemoguće otplatiti tako skupe TV programa, i da u globalnoj praksi AGB Nilsen ne postoji ovakav primer. Priče o tome kako Telekom Srbija preko TV Arena sport pokušava da očuva postojeću bazu korisnika jednostavno ne piju vodu, pošto svako zna da su u pitanju potpuno odvojeni računi za IP TV, HD pakete TV Arena sport ili mobilni telefon, i da je potpuno nemoguće izmeriti da li korisnici ostaju uz Telekom Srbija zbog TV Arena sport ili zbog reklama na SOS Kanalu,B92 ili TV Pink. Pored jasne činjenice da je na ovaj način ogroman državni novac, koji se meri desetinama miliona evra, prebačen u džepove privatnih vlasnika TV Arena sport i agencija koje se bave prodajom TV prava, prava lovina u ovoj operaciji u stvari je SOS kanal. Pošto je to jedina TV stanica koja u svojim programima već godinama govori o skaradnoj vezi domaćih tajkuna, političara i uprava Zvezde i Partizana, očigledno se procenilo da manevar RATEL-a sa dodelom neispravne TV frekvencije nije dovoljan, i da je potrebno državnim novcem napraviti konkurenciju koja će slomiti kičmu SOS Kanalu. Ipak, ispostavilo se upravo suprotno: gledanost SOS Kanala je u proseku duplo veća od TV Arena sport, tako da nedeljno SOS Kanal gleda između 750 i 850 hiljada ljudi, uz malu napomenu da ovaj TV kanal nema ni jedan jedini TV prenos na svom programu.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X