Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sport Klub najgledaniji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Brajkula View Post
    А постави себи следеће питање, да ли је тенис (конкретно у Србији) толико гледан због самог тог спорта или због чисте чињенице да је Ђоковић Србин? Ја (а могу да се кладим да би и неко истраживање исто утврдило) искрено кад гледам његове мечеве не гледам га зато што готивим да гледам тај тенис, већ због самог тог Ђоковића, јер сам као пипадник нације којој и он припада, поносан на његове резултате. Мали број људи гледа тенис због самог тениса, већ због Новака. Упореди гледаност финала неког јаког турнира када у њему не учествује Ђоковић и утакмице ПЛ која је ишла у том термину.
    Опет, све те бројке су илузија толике популарности тог спорта на овим просторима.
    Мада кад мало боље погледам и размислим, глупо је расправљати шта је популарније (а популарност ваљда вуче и гледаност) како на овим просторима тако и свуда, фудбал или тенис. Свако има своје, немам ја ништа против тог тениса, сваки спорт је леп на свој начин, али неке ствари су брате јасне као дан.

    Isto tako postavi pitanje koliko bi ljudi pratilo Junajted da ne igra Vidic, koliko bi sad pratilo Siti da nisu tamo Nastasic i Kolarov. Kako je ljudima u CG mila bila Roma prije par godina, sad Juve sve vise, to se i cesce prenosi u LS od drugih, Fiorentina isto ima dosta poklonika. Oni sto sport radi sporta prate kao ti i ja su u velikoj manjini u to budu siguran. Tako ce ti uvijek biti.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Koliko je onih sto su se budili i gledali Divca i Pedju, dje su oni silni navijaci Kingsa danas?
      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by Vladan View Post
        Koliko je onih sto su se budili i gledali Divca i Pedju, dje su oni silni navijaci Kingsa danas?
        Ne vredi kad SK prenosi 1 utakmicu Kingsa u sezoni. A gledamo najmanje 20 meceva Berdiha kojeg curice sto gledaju tenis vole.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Ма јасно је то мени, људи из ових држава једноставно осећају потребу да подрже спортисте који играју у иностраним клубовима јер неки њихов успех некако схватају и као свој. Природно за мале земље као што је ова наша, поготово за фудбал, спорт који се толико у Србији воли, а исто толико је у ошем стању.
          Али тај однос гледаности фудбал-тенис, то хоћу да кажем, није то баш тако као што ови бројеви у првом посту показују.

          Comment


          • #35
            A curice se ne racunaju, one ne donose gledanost, samo muskarcine?
            Nema ovdje vise navijaca Kingsa, svaku noc da ide prenos gledao bi ih smijesan broj ljudi. A niko se ne bi probudio da ih gleda kao onomad
            sigpic

            Comment


            • #36
              Originally posted by Brajkula View Post
              Ма јасно је то мени, људи из ових држава једноставно осећају потребу да подрже спортисте који играју у иностраним клубовима јер неки њихов успех некако схватају и као свој. Природно за мале земље као што је ова наша, поготово за фудбал, спорт који се толико у Србији воли, а исто толико је у ошем стању.
              Али тај однос гледаности фудбал-тенис, то хоћу да кажем, није то баш тако као што ови бројеви у првом посту показују.
              Pa sad jeste, vidjecemo kako ce to izgledati kad Novak ne bude vise igrao na ovom nivou. Svakako fudbal je vazda bio najgledaniji na ovim prostorima ali je uvijek bilo dobrih i uspjesnih fudbalera sa ovih prostora, to je novost u tenisu slozices se. I taj jedan sto je bio bio je itekako popularan u svoje vrijeme zar ne? A to sto je on uradio u karijeri nije ni do koljena Janku npr.
              Sigurno je masu vise ljudi pratilo Totenhem do ove godine u Hrvatskoj, a sad je Real popularniji nego ikad, to je sve normalno. A mi sto smo po forumima nismo relevantni, mi pratimo sport radi sporta ali se radi o smijesnoj cifri realno.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by Vladan View Post
                Pa sad jeste, vidjecemo kako ce to izgledati kad Novak ne bude vise igrao na ovom nivou. Svakako fudbal je vazda bio najgledaniji na ovim prostorima ali je uvijek bilo dobrih i uspjesnih fudbalera sa ovih prostora, to je novost u tenisu slozices se. I taj jedan sto je bio bio je itekako popularan u svoje vrijeme zar ne? A to sto je on uradio u karijeri nije ni do koljena Janku npr.
                Sigurno je masu vise ljudi pratilo Totenhem do ove godine u Hrvatskoj, a sad je Real popularniji nego ikad, to je sve normalno. A mi sto smo po forumima nismo relevantni, mi pratimo sport radi sporta ali se radi o smijesnoj cifri realno.
                Хахахха....ма није бре, навео сам ти и разлоге због којих бројке лажу, прочитај пажљиво све постове и повежи, мада искрено мислим да се слажеш са мном, него ето преферираш тај тенис, па оно...

                Иначе, да завршим на ову тему, честитке СК на овим резултатима без обзира на околности, шта и како, прво место је прво место. И ето једино то да се мало споји, ако је то мођуће, и Серија А догодине, мсм није на одмет поготово због тога што ће Јуве да освоји ЛШ ове године, где да се не преноси првак Европе
                Last edited by Brajkula; 12-12-12, 02:54.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Vladan View Post
                  A curice se ne racunaju, one ne donose gledanost, samo muskarcine?
                  Nema ovdje vise navijaca Kingsa, svaku noc da ide prenos gledao bi ih smijesan broj ljudi. A niko se ne bi probudio da ih gleda kao onomad
                  Pa to. I tenis se gleda zbog Djokovica,a zasto me teraju da gledam svakog ko drzi reket ? I kad su igrali Divac i Pedja,nasi su prenosili uglavnom Kingse.
                  Jos Djokovic igra 10 finala u godini (cak ni ja ne propustam) i normalno je da ce to imati veliku gledanost jer je finale,dok Partizan (koji je popravio gledanost EL sigurno) igra grupnu fazu.
                  Odmah sam na pocetku zabrljao sto se nisam ogradio,tenis jeste gledaniji od kosarke,ali sigurno nije popularniji sport kod nas. Trebao bi malo SK da obrati paznju na to,ne moze sve da ide vecini. I manjina dobija nesto.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Pa ja imam informacije iz prve ruke i tvrdim da nije tako, ali ti imas svoje, ja svoje misljenje i to je to

                    Ja sam tenis pratio i prije Djokovica i praticu ga i posle Djokovica. A koliko ce ih ostati vidjecemo. Ali je i napravio strasnu promociju tenisa na ovim prostorima pa ce se pojaviti jos dobrih igraca sigurno, tesko takve klase i tog nivoa ali bi nekad i 50. mjesto na svijetu bio stravican uspjeh. Ne smijem ni da zamislim kakvu bi Janko imao popularnost da nema Novaka, ovako znamo sve, ali tako to ide, nista neobicno...

                    Zaboravih i ovo, svakoga dana najgledanija emisija su Preljubnici. Garantovano niko od nas ovdje nije ni jedan minut tog sranja odgledao. A 2.5 miliona svakoga dana u Srbiji gleda

                    SK uzme Calcio, Juve dovede Dzeka i Kolarova i CG, Srbija i BiH ce garantovano najvise gledati i navijati za Juve
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Vladan View Post
                      Pa ja imam informacije iz prve ruke i tvrdim da nije tako, ali ti imas svoje, ja svoje misljenje i to je to

                      Ja sam tenis pratio i prije Djokovica i praticu ga i posle Djokovica. A koliko ce ih ostati vidjecemo. Ali je i napravio strasnu promociju tenisa na ovim prostorima pa ce se pojaviti jos dobrih igraca sigurno, tesko takve klase i tog nivoa ali bi nekad i 50. mjesto na svijetu bio stravican uspjeh. Ne smijem ni da zamislim kakvu bi Janko imao popularnost da nema Novaka, ovako znamo sve, ali tako to ide, nista neobicno...

                      Zaboravih i ovo, svakoga dana najgledanija emisija su Preljubnici. Garantovano niko od nas ovdje nije ni jedan minut tog sranja odgledao. A 2.5 miliona svakoga dana u Srbiji gleda

                      SK uzme Calcio, Juve dovede Dzeka i Kolarova i CG, Srbija i BiH ce garantovano najvise gledati i navijati za Juve
                      Za Preljubnike verujem,svaka zena to gleda .
                      Ako se ne pojavi jos jedan dok igra Djokovic,posle njega ce jos teze.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Iz mog okruzenja niko, ali bas niko da znam. Brojke ne lazu, ali eto koliko je moje okruzenje relevantno onda
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                          Odmah sam na pocetku zabrljao sto se nisam ogradio,tenis jeste gledaniji od kosarke,ali sigurno nije popularniji sport kod nas. Trebao bi malo SK da obrati paznju na to,ne moze sve da ide vecini. I manjina dobija nesto.
                          Тебра, ту се гледа профит, кога боли уво за мањину када иста доноси мање новца. Тај тенис одговара њима јер целе недеље иде уживо, и поклоници спорта ће пре да гледају уживо Федерер против неког 77. играча на тој листи, него снимак меча Јунајтед-Сити који се играо за викенд, који је за викенд у ноћном термину већ једном репризиран и који се ето опет пушта у снимку, логика, отуда генерално је највећа гледаост СК. Плус наравно што је Ђоковић но1 то ти само дода гледаност.
                          Такође, завршнице тих турнира су викендом кад иде и фудбал, па реално већина ће гледати финале Ђоковића него Сандерленд-Челзи.
                          Кад не игра Ђоковић то је другачије, али опет има људи који гледају тај тенис због тениса, ето нпр. Владан, па такви гледати и финале Цонга-Мареј нпр.
                          И на крају главни турнир је само један, а као што сам већ писао (као и о свему овоме горе) у фудбалу имаш четири приближно јаке лиге, и ту се цепа гледаност (ето. нпр ја сам пре за викенд гледао Палермо-Јувентус него Манчестер Сити-Манчестер Јунајтед, иако је ова друга била три пута боља утакмица, исто тако би било да у том термину није играо Јуве, већ нпр. Рома-Аталанта, било која друга утакмица Серије А, јер ја ето готивим Серију А, и увек сам је издвајао пре осталих лига).
                          Све то сабереш и одузмеш добијеш оне бројке из првог поста. Чиста илузија да је тенис гледанији од фудбала.
                          Last edited by Brajkula; 12-12-12, 03:11.

                          Comment


                          • #43
                            I ne zaboravi, posle svaka dva gema idu reklame. Nema toga u fudbalu i kosarci
                            Nema te pauze u tenisu u kojoj ne idu reklame na SK. A sigurno ih ne bi bilo da nema gledalaca. Niko ne bi bacao pare bezveze.

                            edit: Brajkluice nije gledaniji, pise u prvom postu da je gledaniji fudbal za nijansu
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Brajkula View Post
                              Тебра, ту се гледа профит, кога боли уво за мањину када иста доноси мање новца. Тај тенис одговара њима јер целе недеље иде уживо, и поклоници спорта ће пре да гледају уживо Федерер против неког 77. играча на тој листи, него снимак меча Јунајтед-Сити који се играо за викенд, који је за викенд у ноћном термину већ једном репризиран и који се ето опет пушта у снимку, логика, отуда генерално је највећа гледаост СК. Плус наравно што је Ђоковић но1 то ти само дода гледаност.
                              Такође, завршнице тих турнира су викендом кад иде и фудбал, па реално већина ће гледати финале Ђоковића него Сандерленд-Челзи.
                              Кад не игра Ђоковић то је другачије, али опет има људи који гледају тај тенис због тениса, ето нпр. Владан, па такви гледати и финале Цонга-Мареј нпр.
                              И на крају главни турнир је само један, а као што сам већ писао (као и о свему овоме горе) у фудбалу имаш четири приближно јаке лиге, и ту се цепа гледаност (ето. нпр ја сам пре за викенд гледао Палермо-Јувентус него Манчестер Сити-Манчестер Јунајтед, иако је ова друга била три пута боља утакмица, исто тако би било да у том термину није играо Јуве, већ нпр. Рома-Аталанта, било која друга утакмица Серије А, јер ја ето готивим Серију А, и увек сам је издвајао пре осталих лига).
                              Све то сабереш и одузмеш добијеш оне бројке из првог поста. Чиста илузија да је тенис гледанији од фудбала.
                              Pa kad bi gledali samo komercijalne stvare,mnogo bi izgubili. Da nema kosarke i fudbala na SK ja bih ga obrisao,tj. ne bih gledao. I odmah bi i tenis izgubio gledanost jer sam milion puta samo nastavio na kosarku ili fudbal gledati tenis. A nije stvar u tome sto kod tenisa imas jedan glavni turnir,imaju oni vise,ali nikada se ne desava da najveci igraci igraju istovremeno kao sto se desava u fudbalu. Svi igraju na jednom turniru (izuzev 250 serije ) i sve mozes gledati ako hoces.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Vladan View Post
                                Brajkluice nije gledaniji, pise u prvom postu da je gledaniji fudbal za nijansu
                                Ја се пет пута враћам на тај први пост да видим где то пише и тек сада извалим линк испод, отворим и ето ти, опет не верујем очима. Потвђује моје мишљење да је фудбал гледанији, али мала је то разлика што опет потврђује моје тезе горе.

                                Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                                Pa kad bi gledali samo komercijalne stvare,mnogo bi izgubili. Da nema kosarke i fudbala na SK ja bih ga obrisao,tj. ne bih gledao. I odmah bi i tenis izgubio gledanost jer sam milion puta samo nastavio na kosarku ili fudbal gledati tenis. A nije stvar u tome sto kod tenisa imas jedan glavni turnir,imaju oni vise,ali nikada se ne desava da najveci igraci igraju istovremeno kao sto se desava u fudbalu. Svi igraju na jednom turniru (izuzev 250 serije ) i sve mozes gledati ako hoces.
                                Ма знам да се упоредно играју и ти турнири за мање бодова, али постоји само један главни турнир, и ти велики играчи никада не играју у истом термину плус на све то.
                                Last edited by Brajkula; 12-12-12, 03:25.

                                Comment

                                Working...
                                X