Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pretpostavio sam da je Masic, nisam bio siguran. Mirza se ispucava, mada i generalno niko nista ne moze da pogodi, iako su ovo prilicno otvoreni sutevi. Bas lose za sad, ne znam sta Petrovic radi s njima na treninzima.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #17
      Originally posted by T-Mac View Post
      Pretpostavio sam da je Masic, nisam bio siguran. Mirza se ispucava, mada i generalno niko nista ne moze da pogodi, iako su ovo prilicno otvoreni sutevi. Bas lose za sad, ne znam sta Petrovic radi s njima na treninzima.
      Strašno loš šut, i kada izgrade akciju i dođu do otvorenog šuta pogađaju svaki peti šut. Bespotrebno forsiranje trojki iako je očigledno da nas šut ne ide.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment


      • #18
        Evo napokon je krenuo šut, Mirza se probudio i to je odmah veliki plus. Malo smo stisnuli u odbrani, pogađali čiste šuteve i to je dovoljno za seriju 15-0. Ovo već liči na nešto.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • #19
          Ma nikad losija Njemacka nije bila, ovo je bas slaba reprezentacija. Kako je samo los Kikanovic sta je ono, trenutno je i Sinanovic ispred njega. Teletovic nakon Slovenije malo dosao sebe nema onog silovanja suta, veceras je bio normalan. Koliko god da ga nemogu smisliti ocima Djedovic veceras najbolji. Zack isto dolazi sebi, ali mi tesko da mozemo na EP u drugu fazu, ne mozes se ti osloniti na suteve za tri i da nemas skoka u napadu nikako.

          Comment


          • #20
            Na kraju pobjeda uz jako dobru igru, +11 sasvim pristojno iako je moglo biti i ubjedljivije. Nakon 1/4 bojao sam se da nas neće ovako loša Njemačka pobijediti i ugušiti ono malo samopouzdanja što je bilo nakon 3 vezana poraza. No, momci su odmah u 2/4 zaigrali agresivnije, te uz veću dozu preciznosti i sabranosti uspjeli utakmicu dovesti u egal. U 3/4 smo već odmah došli do prednosti koju smo konstantno održavali do kraja te četvrtine. Dobrano se popravio šut, dobar postotak šuta za 3 poena i nešto čvršća odbrana bili su dovoljni za blagu prednost. Onda u 4/4 odlična igra, predvođena Đedovićem koji je odigrao zaista odlično. Njemu se pridružio i Teletović i to je bilo dovoljno za potop Njemačke. Par trojki i veliki pad u igri Njemačke smo iskoristili na najbolji mogući način. Dobra stvar je da smo se otarasili one rak rane zvane "treća četvrtina". Njemačka nije neko mjerilo, budući da je ova ekipa niskorazredna bez Nowitzkog, ali dobro će nam doći za podizanje samopouzdanja. Pravu provjeru imamo protiv daleko jačih reprezentacija - Grčke (sutra) i Makedonije (presutra). Ostalo je još ukupno 5 pripremnih utakmica, što je više nego dovoljno za Petrovića i društvo da igru podignu na još veći nivo.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • #21
              Ova Nemacka je katastrofa, bez Dirk-a, bez Green-a, Kaman-a, Harris-a, Hamann-a, Schwethelm-a i ne znam da li sam jos nekog zaboravio, verovatno jesam jer za vise od pola ekipe nisam ni cuo. U svakom slucaju odlicno odigrano drugo poluvreme Bosne, ja sam od njih otprilike takav sut za 3 i ocekivao jer znam da je vecina ekipa odlicna u tom aspektu, ono u prvom je bilo katastrofa. Kikan raspad zivi, i generalno losa Bosna u reketu, posebno sto je Mirza vise van trojke.



              I, za kraj da se najebem keve raspalim Nemcima, pade mi over zbog vas za velike pare jebem li vam familiju limitiranu.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • #22
                Još jednom odlična igra i na kraju pobjeda protiv favorizirane Grčke. Bitno je ući u seriju pobjeda, a pobjeda nad ovakvom velesilom zasigurno će imati veliki značaj za naše momke. Ponovo naša trojka Teletović (27)/Wright (18)/Đedović (19) fanstastična, nakon što su nam donijeli pobjedu protiv Njemačke to isto rade i danas protiv daleko jače Grčke. Odlično je što i oni iz utakmice u utakmicu djeluju sve bolje. Sutra još jedna jaka provjera protiv Makedonije koja je danas sa lakoćom savladala Njemačku.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • #23
                  Ponovo smo ušli u seriju loših rezultata. Izgleda da se polako ostaje i bez snage, budući da je ovaj pripremni period bio jako iscrpljujući. Prvo je uslijedio poraz od Makedonije na Beko turniru u Njemačkoj. Tu smo par puta imali Makedonce, ali oni su bili konkretniji i do izražaja je došao kvalitet koji posjeduju, tako da su na kraju u jako efikasnoj utakmici slavili rezultatom 93-84. Nakon ovog turnira gdje smo zauzeli drugu poziciju izabranici Ace Petrovića krenuli su put Grčke gdje nas je čekao još jedan izrazito jak turnir. U takvoj konkurenciji pored Grčke, Italije i Litavnije, nakon isrcpljujućeg perioda teško se moglo očekivati da momci mogu igrati značajniju ulogu. Tako je i bilo, prvo visok poraz od Grčke rezultatom 88-71, a zatim i ispuštena pobjeda protiv Italije. Iako rezultat govori da su Italijani lagano slavili, daleko od toga, jer smo ih imali polovinom 4/4, imali i prednost od 5 poena razlike, al' 5 katastrofalnih minuta odnijele su 15 dobrih u drugom poluvremenu utakmice. 3/4 koja je prošli EB bila kobna sada je naše najjače oružje, u njoj smo slomili Nijemce, Grke, a evo sinoć i Italijane. Danas ponovo teška utakmica protiv Litvanije, gdje se vjerujem neće moći više od dostojanstvenog poraza.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • #24
                    Evo jos jedan

                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #25
                      http://www.b92.net/sport/slovenija20...&nav_id=751811

                      Ovaj Edin samo sto ne zaplace

                      Comment


                      • #26
                        Duško Ivanović imenovan za novog trenera BiH. http://www.fibaeurope.com/coid_xGju0...leMode_on.html
                        Bill Shankly : "Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that".

                        Comment


                        • #27
                          Demoliranje Britanije za sada, šuterski smo raspoloženi, a tada Britanci nemaju šta da traže u dvomeču sa nama. Samo da nastave ovako, bez opuštanja i nonšalancije i vjerujem da ćemo se prošetati kroz ovu grupu.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • #28

                            Comment


                            • #29
                              I ova druga utakmica bi trebala biti odrađena rutinski, ako ne bude nikakvog opuštanja +20 sigurno. Malo nas je šut kočio u prvom dijelu 1/4, ali sa dobrom odbranom smo to nadoknađivali. Pretanki su ovi Islanđani, u rangu sa Britancima. Čeka se još neki šut sa parkinga Mirze da sve proključa.

                              Usput, moram pohvaliti odličnu atmosferu i ispunjen Mejdan.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • #30
                                Mene najvise raduje sto je ovoliko naroda doslo da podrzi repku! Ljudi bez prestanka navijaju.

                                A na parketu stvarno dobro izgledamo posebno u odbrani! Jos gdje bi nam bio kraj da je tu jos Juka Nurkic!



                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X