Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 United States Grand Prix (Austin)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Infinity miki View Post
    Evo zavrsila nam se i COTA i moram da kazem da je trka bila fenomenalna,po meni najbolja ove sezone,odlican sou,puno borbe i neizvesnosti pa da krenem redom 1.Hamilton-bravo,svaka cast majstore odvozio si brilijantno i ovo je jedan lep nacin da se oprosti od meklarena,Hamilton je poceo malo losije jer ga je obisao Webber mada verujem da je tu imala uticaja ta leva strana ali nakon par krugova on je vratio tu poziciju ali je zato vreme Vettel odmakao na 2,5 sekundi.Da budem posten ne znam da li bi Hamilton obisao Vettela da nije bilo Karthikeyana iako istina je da je bas u tim krugovima Hamilton bio u najvecem naletu i tada je iz kruga u krug bio sve brzi i sve vise u prilici za preticanje,ja licno mislim da su Hamilton i Vettel bili izjednaceni,jer nakon sto je Hamilton obisao Vettela,brzo je napravio prednost od 1,5 sekunde ali Vettel se sve vreme drzao i nije pustao Hamiltona i po meni njih dvojica su danas bili drugoj planeti u odnosu na ostale kao i juce. 2.Vettel-svaka cast iz anjega danas su svi videli njegovu pobedu i jedini vozac koji je mogao da ga pobedi i koji ga je na kraju i pobedio bio je Hamilton,jer Vettel je bio najbrzi na svim treninzima i verujem da je ovo drugo mesto za Vettela razocaranje kao i za njegove navijace ali u svakom slucaju povecao je svoju prednost u odnosu na Alonsa sto je za njega najbitnije,treba spomenuti i ono kukanje i sad vec vise ni ja nisam siguran da li je kukao na Karthikeyana ili je kuao sto je Hamilton prosao previse blizu njega i to kukanje mu nije trebalo ali u svakom slucaju ova dva vozaca su po meni licno pokazali najzanimljiviju borbu u ovoj sezoni jer sve vreme je bilo neizvesno i stalno su se pratila vremena i stalno je Hamilton pritiskao Vettela i juro ga da bi na kraju Vettel jurio njega ali bezuspesno 3.Alonso-on nas je sve iznenadio fenomenalnim startom i sa 7 pozicije dosao do 4,mene je sokirao sa tim skokom i od tog trenutka on je mogao samo da gleda kao vodeci vozaci nestaju u daljini i da se nada nekom odustajanju prve trojice i to se i desilo,Webber je imao problema sa KERS-om i par trenutaka kasnije morao je da parkira bolid zbog alternatora,Alonso je imao dosta nesrecan prvi pit stop koji je lose odradjen ali kasnije se sve vratilo na staro i na kraju zavrsava treci i realno to je bio njegov maksimalni maksimum i sad pitanje je da li se radovati ovakvom rezultatu ili plakati,trece mesto je odlicno s obzirom odakle je startovao ali zato je zaostajao skoro 40 sekundi sto je nezamislivo,to je citava vecnost i Alonso mozda jeste ostao u borbi za titulu ali pitanje je koliko ce moci da uradi u brazilu za nedelju dana osim ako ne padne kisa e onda bi stavri mogle da se promene,dakle da bi Alonso osvojio titulu Alonsu treba podijum a to izgleda ovako (Alonso-1 Vettel-5, Alonso-2 Vettel-8, Alonso-3 Vettel-10 ili odustajanje),dakle bice vrlo zanimljivo i dobili smo ono sto smo zeleli a to je da se sampion odlucuje u zadnjoj trci to jest u Brazilu na stazi Interlagos 4.Massa-svaka cast za ovog momka,steta sto nije ovako vozio cele sezone i danas je bio podjednak sa Alonsom ako ne i bolji,on je danas imao nekoliko lepih duela sa dosta vozaca i na raju ovo je danas bilo navise sto je on mogao da osvoji,mada pitanje je sta bi bilo da nije morao da promeni menjac 5.Button-majstor strategije je danas bio odlican i ima je veoma dugacak prvi stint iako je u pocetku trke bio spor i na kraju peto mesto i on je kao i Massa danas imao puno lepih borbi i preticanja 6.Raikkonen-solidna trka za njega ali na kraju samo sesti,zakasnili su sa ulaskom na prvi pit stop,danas se branio kao lud ali da budem iskren mislio sam da ce biti i bolji,imao je dosta los start i sa cetvrte pao na sedmu poziciju i on ujedno i najvise izgubio na startu,pritom on je startovao sa ove losije leve starne koja je svim vozacima na toj strani napravila problem na startu,kasnije je eto odvozio tako kakoje odvozio 7.Grosjean je imao dosta interesantnu trku,s obzirom da se u prvih nekoliko krugova,nekoliko puta okrenuo na stazi to jest pravio greske ali na kraju je odlicno zavrsio i da nije pravio te greske verovatno bi sad bio bolje pozicioniran 8,9,10.Hulkenberg,Maldonado i Senna solidno odvozene trke za njih,na kraju su Maldonado i Senna imali jedan vrlo jak duel gde je malo doslo i do kontakta ali sve zavrsilo dobro oba vozaca Williamsa su uzeli bodove,bravo za njih a i za Hulkenberg koji postaje sve cesci clan TOP 10. A sad ostatak,Schumacher startovao sa odlicnog sestog mesta a na kraju zavrsio iza Rosberga kao sesnajsti ali ovo izgleda uzasno za mercedes i bice zanimljivo sta ce Hamilton moci da uradi sa njima sledece sezone,Sauberovi vozaci danas nisu uspeli da uzmu bodove,mada je Peres bio blizu sa jedanajstim mestom,vredi spomenuti i Ricciardo koji je danas isto bio odlican i u jednom trenutku bio peti ali na kraju dvanajsti i naravno Karthikeyan covek koji je mozda odlucio sampiona za ovu godinu jer da on nije malo usporio Vettela pitanje je sta bi se dalje desavalo,ovako Vettel je izgubio 7 poena sto svakako nije malo i moze biti presudno i videcemo za sedam dana da li je jedan krastavac odlucio o tituli,najveci baksuz danas je Webber,kojem je otisao alternator,danas su odustali samo on i Vergne koji je zavrsio u pesku nakon borbe sa mercedesima,treba spomenuti da je na danasnjoj trci RB obezbedio titulu konstruktora i svakako im treba cestitati na tome,bravo za njih,vodice se velika bitka izmedju ferarija i meklarena za to drugo mesto u konstruktorima mada to je vise bitka za prestiz i eto za nedelju dana nas ocekuje VN Brazila,ostala su samo dva kandidata za titulu a to su Vettel i Alonso,Vettel se nalazi 13 poena ispred Alonsa i ima daleko vece sanse za titulu ali nista nije gotovo do zadnje krivine,neko od ove dvojice ce postati trostruki svetski sampion,toliko od mene,nadam se da ste izdrzali da procitate ovaj kraci tekst o danasnjoj trci
    Ko ce ovo da cita hahah Svaka cast za trud
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • #77
      Najbolje preticanje na celj trci.



      Cenim cak i da nije napravljena greska u boksu da bi ga dvojac iz Ferarija pretekao zato sto je na kraju trke poprilicno zaostajao za njima i nema sumnje da bi ga posle nekoliko krugova pretekli.Posto je Veber ispao iz kombinacije za trece mesto, samo ga Hamilton moze ugroziti posto Englez za njim zaostaje 16 bodova.

      Comment


      • #78
        Izuzetno je bilo i Jensonovo preticanje Kimija, vrlo hrabro. Odvezao je Button izuzetnu trku, steta sto je McLaren opet uprskao na kvalifikacijama...

        Comment


        • #79
          Mladen Jergovic o trci u SAD
          http://mladenjergovic.com/najbolje-od-najboljeg

          Comment


          • #80
            Sjajano, (pre)dugo nisam citao nista od ovog majstora
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • #81


              Jos jedan od mnogih odlicnih momenata tokom vikenda... Pastor je ciljao kolegu, ali uspeo da promasi.

              Comment


              • #82
                Jos sad i u nedelju i saljem prijavu za uvodjenje novog sampionata.

                1-Red Bull Racing Renault RB8 - 322
                2-Scuderia Ferrari F2012 - 288
                3-McLaren Mercedes MP4-27 - 282
                4-Lotus Renault E20 - 228
                5-Mercedes AMG W03 - 120
                6-Sauber Ferrari C31 - 106
                7-Force India Mercedes VJM05 - 84
                8-Williams Renault FW34 - 67
                9-Scudria Toro Rosso Ferrari STR7 - 18

                Red Bull je i kod mene uzeo titulu, bas nista neocekivano...

                Comment

                Working...
                X