Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 airtel Indian Grand Prix (New Delhi)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    http://us4.chatzy.com/94308834298629

    Ako ima zainteresovanih...

    Comment


    • #32
      Ah, administratori su se uspesno molli bogovima foruma i moze se nesto konkretno i napisati...

      O trci i nema sta puno da se kaze. Alonso je bio faktor X koji ju je ucinio dosta zanimljivijom, jer, bar meni, one borbe za par poena ne znace previse. Preticanja oba McLarena u prva 2 kruga, potom lavovska borba protiv superiornih masina, gde je besomucno otkidao delic za delicem sekundi Webberu, pa i Vettelu povremeno. Sto bi rekao Jergovic - mentalitet hrcka je prerastao u mentalitet lava - i bilo je nestvarno pratiti to na live timingu. Voznja dana, bez sumnje.

      Prvih 6 krivina su bile cisto umece trojice vrhunskih vozaca i eto sta se desava kad vozaci voze sa postovanjem i predvidljivo - nema udesa a u 3 krivine su izmenili pozicije bar 5 puta.

      Vettel je odradio ono sto zna najbolje - resio trku u prvih 5 krivina. Za razliku od Koreje, danas sam stekao utisak da su u Red Bullu stvarno zabrinuti (pre svega jer nije bilo onih pateticnih poruka preko radija o gumama) sto Vettel vozi na limitu, tako da ima neke nade za ovaj sampionat ako i samo ako Ferrari nesto uradi po pitanju kvalifikacionog tempa. Rekoh juce da mislim da je Alonso ozbiljno popustio, stojim iza toga i dalje - mogao je do treceg mesta, ali u svakom slucaju bi mu dobro dosle bar jos 2 desetinke u tim momentima. Nadam se da ce se oni tracevi o DDRS-u na Ferrariu konacno ispuniti...

      Ferrari se relativno konsolidovao na 2. mestu u sampionatu, Red Bull ima prvu mec loptu u Abu Dhabiu. Trebaju da osvoje 3 poena vise od Ferraria. Sa druge strane, nakon krsa koji su imali u prve 4 trke i Masse koji je odlucio da se probudi iz dvogodisnjeg sna tek na pola sezone, mogu biti prezadovoljni ako zavrse ispred McLarena, koji je neverovatno ispustio obe titule. I mogu li konacno da kazem ono sto sam rekao jos u Madjarskoj - Alonso i Vettel su jedini konkurenti za sampionat? Pa, mogu... Lewisu trebaju 3 pobede i 0 od Vettela i 4 poena po trci od Alonsa. Webberu u sustini isto, a Kimiju nesto manje.

      1-Red Bull Racing Renault RB8 - 289
      2-Scuderia Ferrari F2012 - 255
      3-McLaren Mercedes MP4-27 - 245
      4-Lotus Renault E20 - 195
      5-Mercedes AMG W03 - 120
      6-Sauber Ferrari C31 - 100
      7-Force India Mercedes VJM05 - 78
      8-Williams Renault FW34 - 55
      9-Scudria Toro Rosso Ferrari STR7 - 17

      Comment


      • #33
        Zasto imam osecaj da mu je Newey dao ideju da turi krilce na kacigu? Nije opticka varka, stvarno ima mali spojler na kacigi...

        Comment


        • #34
          Evo i od mene par reci...
          Alonso je ucinio trku zanimljivom,pokazao je od cega je napravljen i pored toga sto nema dovoljno konkurentan bolid.
          Massa se dobro drzao protiv Kimija sve vreme, dajem mu respect ovog puta.
          Sto se tice Vettela nije zasluzio sampionsku titulu jer samo kad je prvi na startu nesto i uradi, ovako prema meni nista ne pokazuje zanimljivo.
          Webber je za mene otpisan, 10 god je u F1 i kolko se ja secam nikad nije bio sposoban da nesto uradio uvek je bio necija senka.
          Zao mi je Pereza sto je tako zavrsio, Kimi ocigledno je bez motiva, Hamilton se malo kasno probudio i eto to je to.

          Comment


          • #35
            Miljkonen

            Comment

            Working...
            X