Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najava utakmica ABA Lige

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najava utakmica ABA Lige

    Ova tema ce sluziti za najavu utakmica ABA lige , sve detalje oko istih kao i gde ce se moci gledati
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2

    Bojan Krstovic (bek Radnickog)

    Ekipa Szolnoki Olaj je novajlija u ABA ligi, pa je sa te strane dosta rasterećena. Ipak, u drugom kolu je iznenadila Cibonu, potom je tek posle dva produžetka izgubila od Širokog. To potvrđuje njen kvalitet, zbog čega moramo da budemo oprezni. Ne smemo da potcenimo rivala, moramo da igramo maksimalno angažovano. Trebaće nam puna koncentracija svih 40 minuta da bismo došli do trijumfa,« istakao je Bojan Krstović i dodao: » Pobedom u Skoplju popravila se situacija u timu, pa se nadam da sledi novi uspeh. Pozivam navijače da dođu u što većem broju i da zajedno proslavimo prvu ovosezonsku pobedu u Kragujevcu.«

    Iskusni bek Radničkog odlično je upoznat sa kvalitetom protivnika: »Marton Bader je trenutno najkorisniji u ABA ligi. Igrao sam sa njim u Hemofarmu, radi se o dosta kvalitetnom igraču, to potvrđuje i statistika. Moramo da obratimo pažnju na njega, ali isto tako i na Istvan Nemetha, takođe veoma iskusnog igrača. Szolnok ima i nekoliko dobrih stranaca, kao što su Kalve, Watson i Gay. Ipak, pitanje pobednika najviše zavisi od nas. Biće odlučujuće sa kakvom energijom uđemo u utakmicu. Dobro smo igrali u Skoplju, ali je bitnije da nastavimo u istom ritmu. Ćapin nam je doneo veliko osveženje, Marković se oporavio, pa smo sada znatno jači,« kaže Bojan Krstović.


    Jedan od zanimljivijih duela 5.kola odigrace u Kragujevcu Radnicki i madjarski Solnok. Radnicki je lose otvorio sezonu sa cak 3 vezana poraza ali su koliko toliko popravili utisak pobedom protiv MZT-a u Skoplju. Sa druge strane Solnok je debitant u ligi i pravo je pitanje koliko ce se zadrzati u istoj. Prema nekim saznanjima iako je jos rano o tome pricati oni ce dobiti sigurno WC i za sledecu sezonu ako budu zeljeli da ucestvuju s obzirom da igranje u ABA ligi timovima koji nisu iz zemalja bivse Juge nije bas jeftino pa je pravo pitanje da li ce se Solnoku isplatiti igranje. Ali o tome nesto ozbiljnije pred kraj sezone kada bude jasnija slika. Trenutno najbolji igrac ABA lige po statistici i najefikasniji Marton Bader ce sigurno predstavljati najvecu opasnost po kos Radnickog. Ako uspiju zatvoriti Badera imace sve u svojim rukama da dodju do pobede i koliko toliko poprave ovu losu sliku sa starta prvenstva. Radnicki je znao da ima velike krize na startu drugog poluvremena ove sezone , kao npr. protiv Olimpije i Igokee kada su bukvalno pregazeni u 3/4. Ako budu igrali dobro napadacki kao u Skoplju mislim da pobeda u ispunjenom ,,Jezeru,, nece izostati.

    Utakmica pocinje u 19:00 sa prenosom na Madjarskoj 1-oj televiziji i Areni Zagreb
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #3

      Mladen Erjavec (trener Splita)

      U atmosferi u kojoj igramo puno je lakše doći do pobjede. Vidjeli ste koliko nam puna dvorana znači, protiv Crvene zvezde i Cedevite publika nas je dizala u trenutcima kad smo radili prednost i kad smo prekidali serije gostiju. Bilo bi dobro da nam pomognu i sutra protiv MZT-a kazao je trener žutih Mladen Erjavec i dodao: »Mi smo u planovima prije početka sezone ovu utakmicu označili kao jednu od onih koje moramo dobiti. MZT je momčad u našem rangu i moramo sve napraviti da ih pobijedimo. Bitno je da budemo agresivni, protiv takvih momčadi se ne smije igrati opušteno jer imaju jako puno iskusnih igrača. Dobri su na svim pozicijama i sigurno nisu zalutali u ovu ligu. «

      Recept je jednostavan, treba kontrolirati skok i smanjiti broj izgubljenih lopti, te ne dozvoliti protivniku da uđe u seriju. »Kad seciraš momčad MZT-a onda oni pojedinačno i nisu nešto ekstra kvalitetni, no kao momčad su vrlo neugodni i ako ne uđeš 200 posto u utakmicu, lako ćeš je izgubiti. Mi smo se u to uvjerili na vlastitoj koži, na turniru uoči početka sezone u Sarajevu. Kod njih svih pet može zabiti tricu i svi idu na skok. Stojanovski i Čekovski su bili dio reprezentacije koja je bila četvrta u Europi, imaju dosta dobrih i iskusnih igrača, poput Amerikanca Davisa, Gečevskog...

      Filip Kruslin (bek Splita)

      Dugo sam želio igrati ABA ligu, no nisam imao priliku do sada. Dočekao sam je s 23 godine ali nikad nije kasno, na koncu ipak sve dođe na svoje,« kaže Krušlin, koji se nada da će njegova momčad uzvratiti MZT-u za poraz iz predsezone. »U Sarajevu su nas neugodno iznenadili, nadamo se da ćemo im vratit dugove. Dobro smo se pripremili, znamo što nas čeka i mislim da smo spremni za utakmicu.«

      Filip se dobro uklopio u momčad, kaže kako su ga svi dobro prihvatili, a pogotovo je fasciniran navijačima na domaćim utakmicama. »I prije je Split slovio za domaćinsku momčad, da kod kuće imaju sjajnu podršku, no iznenadio sam se kad sam došao. U ovakvoj atmosferi je lakše igrati, kad te nosi publika daješ i više nego što bi inače dao. To nam je velika prednost i nadam se da ćemo je iskoristiti i protiv MZT-a.«

      Aleksandar Todorov (trener MZT-a)
      Putujemo za Split rastereceni rezultatskog imperativa. Znamo da je to tesko gostovanje, gde su bili porazeni mozda dve najbolje ekipe u ABA ligi ove godine, Cedevita i Crvena Zvezda. Snaga Splita je u iskusnim igracima, koji vecinu utakmice prodju na teren. Odlicno se razumeju, citaju protivnika i funkcionisu kao prava ekipa. Vec smo igrali jedanput protiv Splita u pripremnim utakmicama, na turniru Mirza Delibasic u Sarajevu, tako da donekle i se poznamo. Mi imamo plus tri igraca u odnosu na tu utakmicu, nadam se dobroj pretstavi u kojoj ce uzivati splitski ljubitelji kosarke.
      Todor Gecevski (centar MZT-a)
      Poznam vecinom igraca Splita, posto sam puno sezona proveo u Hrvatskoj. Igrao sam mnogo utakmica u Splitu, i znam da je to izuzetno tezak teren za igranje. Izgubili smo prosle subote i svesni smo da moramo pokazati puno bolju igru kako bi mogli parirati domacinu.


      ,,Gripe,, su jedno od najneugodnijih gostovanja u ligi i bice prava premija svakome ko uspije doci do pobede u Splitu. U tom ritmu Split je kod kuce dobio Cedevitu i Zvezdu a na strani su pregazeni prvo od Olimpije a kasnije i od Igokee. Sa druge strane MZT igra na principu toplo-hladno , poceli su sezonu sa 2 pobede i cinilo se da ce biti pravo osvezenje u ovoj ligi ali onda je usledio pad i porazi prvo u ,,Moraci,, od Buducnosti a potom i od Radnickog u Skoplju. Split igra dosta dobro pred svojim navijacima ali glavni problem Splita je uska klupa , trener Erjavec uglavnom rotira 8 igraca po mecu a glavne snage tima Ivan Mimica i Nikola Vujcic bas i nisu u cvetu mladosti da mogu igrati preko 30 minuta bez problema. Vujcic bukvalno igra rekreativno s obzirom da obavlja funkciju sportskog direktora u klubu , mladim igracima predstavlja potporu i donosi preko potrebno iskustvo. U Splitu je takodje ovih dana bilo mnogo zanimljivo , dobro poznato je da klub nema sponzora i da pojedini igraci vec par meseci ne primaju platu pa je na jucerasnjoj sjednici u Splitu grad odlucio da stane iza kluba i preuzme jedan dio dionica sto bi vrlo lako moglo doprineti da se isplate dugovanja i vrati motivacija igracima.
      MZT da bi dosao do iznenadjenja mora da ima jako velik procenat suta za 3 poena s obzirom da nije iznenadjenje ako uzmu i preko 25 suteva za 3 poena tokom meca , svi igraci mogu da sutnu trojku pa i da pogode a svi znamo kako je igrala Makedonija na prvenstvo u Litvaniji , upravo pola tog tima igra za MZT predvodjeni Gecevskim,Damjanom Stojanovskim i Cekovskim a Cade Davis je neko ko moze prelomiti utakmicu. Bice dosta zanimljiv mec ali mislim da ce Split da ostane neporazen pred svojim navijacima

      Prenos na RTV Makedonija
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4

        CIBONA

        Utakmice Cibone i Zadra oduvijek su slovile kao derbiji, ma u kojem natjecanju igrali, ali i ma u kojem stanju bile obje momčadi. I jedni i drugi loše su otvorili ABA ligu, imaju tek po jednu pobjedu i tri poraza. Zanimljivo, i jedni i drugi slavili su protiv perjanica srpske košarke, Zadrani su doma savladali Crvenu zvezdu a Vukovi u Dražanovom domu Partizan. Pobjede koje su malo zamaskirale loše rezultata do tada, no sada će u međusobnom susretu odlučivati tko će pobjedom uzletjeti, a tko potonuti još dublje. Jer, u oba kluba situacija zbog loših rezultata nije sjajna.

        Stoga nije čudno da trener Cibone Veljko Mršić na konferenciji za novinare upozorava: „Još jedan derbi u Zagrebu. Susret dvije hrvatske momčadi koje su zadnjih desetak, petnaest godina dominirale od kada je neovisne Hrvatske. Uvijek utakmice Cibone i Zadra i jednoj i drugoj momčadi nosi poseban značaj. Obje momčadi, naročito jer dolaze s negativnim skorom 1-3, imaju imperativ pobjede. Mi ćemo pokušati nametnuti naš stil igre i nadam se da ćemo odigrati dobro, i da će nam to biti dovoljno za pobjedu. Ne bježimo od toga da je trenutno veći imperativ na nama kao domaćinu, da imamo neku ulogu favorita. Dobro radimo i siguran sam da će se to vidjeti na utakmici. Carter i Zubčić počeli su trenirati ovaj tjedan i obojica će biti u sastavu. Ovaj tjedan dosta smo se bavili svojom igrom koja mora biti bolja.“

        Kratko je dao i svoju ocjenu momčadi Zadra. „Momčad Zadra spoj je mladosti i nekoliko iskusnih igrača. Dosta su agresivni i u obrani i u napadu. Mi smo detektirali njihove jake strane i to ćemo pokušati pokazati na utakmici u nedjelju.“

        Na press konferenciji nazočan je bio i Zadranin u Ciboninim redovima, Pavle Marčinković: „Mislim da je konačno došlo vrijeme da se počnemo vaditi iz poraza koje smo zaredali. Stvarno jako i kvalitetno radimo na protoku lopte i na poziciji obrane pa mislim da će nam se to sada početi vraćati na terenu. U nedjelju neće sigurno biti lagan posao. Zadrani se neće predati već se dolaze boriti tako da očekujem i podršku naših navijača koji uvijek obave svoj dio posla. Mi ćemo dati sve od sebe s naše strane.“

        ZADAR

        Težak raspored regionalne ABA lige košarkašima Zadra donosi tri gostovanja u nizu kod Cibone, Cedevite i Širokog. Unatoč tomu i negativnom omjeru pobjeda i poraza 1:3 optimizam ne napušta Višnjik. »Raspored je varljiv, jedna uvjetno rečeno, neplanirana pobjeda može ga iz lošeg pretvoriti u dobar. Treba ići polako iz utakmice u utakmicu. U početku sezone razmišljanja su bila da bi dvije pobjede u prvih sedam kola zadovoljile. Ja se nikoga ne bojim, pa ni vukova. Oni su ozbiljna ekipa u koju su uložena ozbiljna sredstva i sigurno su više očekivali od otvaranja sezone. Ići će se vaditi protiv nas na sve moguće načine, u nervoznoj su situaciju i tu vidim šansu da ih iznenadimo gore,« kazao je trener Zadra Ante Nazor na današnjoj konferenciji za novinare.

        Stanje u momčadi procijenio je dobrim. »Mi na treningu djelujemo odlično, puno bolje nego na utakmicama i postoji opasnost da postanemo trening momčad. To moramo spriječiti agresivnom igrom od samog početka. Cibona igra agresivno jednako joj treba i odgovoriti posebice na otvaranju utakmice. Što duže zadržimo egal imamo veće izglede za pobjedu.«

        Zna Nazor otkuda mu prijeti najveća opasnost. »Morat ćemo posebnu pozornost obratiti na Strewberryja koji još uvijek nije dosegnuo razinu forme koja se od njega očekuje, ali i na Žižića koji je njihov faktor stabilnosti ili na Marčinkovića koji je brz, energičan, skočan. Agresivnom obranom treba otupiti te njihove oštrice. U Novom Mestu im je napad istekao 7-8 puta. Ne vjerujem da njihova igra može tako naglo eskalirati nabolje u samo sedam dana,« mišljenja je Nazor koji očekuje kvalitetnu i neizvjesnu utakmicu.

        Na novinarski zaključak kako ima priliku u kratkom vremenu "smijeniti" i drugog trenera Nazor je k odgovorio: »Ne bi o tome jer može se to dogoditi i meni. Onaj tko uživa u tome u najmanju ruku nije korektan.«

        Do pre 3 godine ovaj duel je u hrvatskoj privlacio ogromnu paznju jer su Cibona i Zadar bili ubedljivo najbolji hrvatski timovi , finala u domacoj ligi su zavrsavana uglavnom posle 5. duela tj majstorice tako da je neizvesnost uvek bilo na nivou. Sada je sasvim druga slika , Cibona je bila u krizi , cak joj je pretilo i gasenje ali grad Zagreb je stao iza kluba i dosta su popravili finansijsku sliku , pre sezone su bili jedan od 4 tima za koje se predvidjao F4 ali nisu poceli bas najbolje. Sa druge strane nekada ponos Dalmacije Zadar je upao u veliku finansijsku krizu , prosle godine nisu ni igrala ABA ligu s obzirom da su pre 2 sezone ispali iz lige tako da su ostali i bez sponzora. Sada je slika donekle bolja ali i dalje Zadar grca u dugovima ali mozda dolaze bolji dani.
        I jedni i drugi su u prva 4 kola dosli do samo jedne pobede i to na domacem terenu , Cibona je savladala Partizana a Zadar je bio bolji od Zvezde.
        Cibona ima dosta jaci roster od Zadra i mislim da je vreme da se pokazu neki igraci u koje je ulozeno i koji su predstavljali najzvucnija pojacanja poput Strawberrya.
        Ukoliko Zadar zeli do iznenadjenja morace igrati cvrstu odbranu i svesti Cibonu na sto manji broj poena a u napadu ce morati drzati visok procenat suta , ukoliko u tope uspiju tim trenera Nazora ce itekako imati sansu da dodje sutra do rezultata.

        Prenos na Arena 2
        Last edited by Mr.M; 20-10-12, 17:42.
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #5

          BUDUĆNOST

          Na krilima fenomenalne igre i ubjedljive pobjede protiv Solnoka u Mađarskoj, košarkaši Budućnost Volija dočekuju sjutrašnji duel sa Partizanom u Morači. Prošle sezone plavi su savladali srpskogšampiona. Međutim, od tada do danas dosta stvari se promijenilo. Prijesvega, promijenjena su oba tima, šansu su dobili mladi igrači željni dokazivanja, što najavljuje košarkaški spektakl.

          »Lijepa prilika da u Podgorici imamo lijepo košarkaško veče. Imaćemo priliku da vidimo dvije mlade ekipe. Partizan je ove godine u dosta izmijenjenom sastavu, kao i Budućnost. Meč koji su odigrali sa CSKA najbolji je pokazatelj njihovog talenta i kvaliteta. Očekujemo podršku navijača. Motivacije ne nedostaje, a ovo je prilika da pokažemo na terenu koliko vrijedimo. Pokušaćemo da iznenadimo Partizan. Potrebna je konstantna igra svih 40 minuta, kako bi se savladao Partizan,« istakao je Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

          Strateg Podgoričana je naglasio da je igrati protiv crno-bijelih uvijek donosi dodatnu motivaciju. »Protiv CSKA je Partizan na spoljnim pozicijama bio jako kvalitetan. I ove godine oni žele da budu u prednosti u odnosu na ostale timove. Kvalitetnom igrom i kolektivnom odbranom, pokušaćemo da otupimo taj njihov kvalitet koji je evidentan. Igrati protiv Partizana je motivacija više, ne samo izčinjenice da su najbolji i najveći tim iz regiona, kao i jedan od najvećih u Evropi. Sama ta činjenica dovoljno govori o posebnosti igranja protiv Patizana. I ne samo sada, nego i kada sam bio igrač,« objasnio je Radonjić.

          Bek Vladimir Mihailović u prethodna četiri kola igrao je na reprezentativnom nivou. Pred duel sa Beograđanima nada se trijumfu. »Radi se o veoma kvalitetnoj i talentovanoj ekipi. To su upravo pokazali protiv CSKA. Međutim, mi igramo kući, pred našim navijačima. Moramo da branimo naš teren, što ćemo, nadam se, uz njihovu podršku i uraditi. I ovom prilikom ih pozivam da dođu u što većem broju,« zaključio je Mihailović.

          PARTIZAN MTS

          Neće biti lako crno-belima da se maksimalno koncentrišu na gostovanje u Podgorici. Impresivan ambijent u Pioniru, odlična partija, kao i poraz posle produžetka od CSKA u Euroleague, sigurno će biti u glavama igrača dok se budu spremali za meč protiv Budućnosti.Vremena za detaljne analize i adekvatnu pripremu za teško gostovanje nema, ali ako Partizan mts ponovi izdanje iz utakmice protiv renomiranog tima iz Moskve, pogotovo u fazi odbrane, imaće velike šanse da se domogne bodova.

          »Zadovoljan sam što smo demonstrirali potencijal Partizana. Naravno da bih bio zadovoljniji da smo pobedili, ali ovoj ekipi mora da se veruje, da se radi i izdrži. Nemamo puno vremena da žalimo. Okrećemo se sledećim utakmicama, a prva je gostovanje u Podgorici,« istakao je Duško Vujošević koji je odradio tri meča suspenzije, tako da će ponovo zauzeti svoje mesto na klupi višestrukog šampiona ABA lige.

          Vladimir Lučić, kapiten Partizana mts, odlično zna kako je ispunjavati visoke zahteve na više frontova: »Moramo što pre da se dignemo, svi znamo kakva je atmosfera u Morači, posebno kada dolazi Partizan. Čeka nas veoma težak posao. Budućnost svake sezone pravi jako ozbiljnu ekipu, tako je i ovoga puta. Ali, nadam se da ćemo skupiti snaga i energije da odigramo meč na visokom nivou,« kaže krilo crno-belih.

          Sličnog mišljenja je i Dragan Milosavljević: »Moramo da guramo dalje. Biće još dosta neugodnih utakmica, a prva je protiv Budućnosti, u teškom trenutku. ABA liga nam je jako važna, preko nje se stiže do Euroleague. Silno smo motivisani za vruć teren kakav nas čeka u Podgorici,« ističe bek Partizana mts.

          U derbiju kola sastaju se Buducnost i Partizan. Tradicionalno nezgodno gostovanje za Partizan je upravo ovo u ,,Moraci,, , Buducnost je vec dve godine uspevala da se docepa F4 ABA lige i sigurno je da je cilj ekipe Dejana Radonjica ove godine isti samo ce do njega doci mnogo teze nego inace s obzirom da je liga dosta kvalitetnija i da ,,lakih,, meceva skoro pa vise i nema. Sa druge strane cilj Partizana je jasan a to je mesto u Evroligi sledece godine. Da bi do njega dosli Crno-Beli ce morati da iz kola u kolo igraju konstantno , bez vecih kikseva ali je pravo pitanje kako ce mladi igraci Partizana izdrzati ritam cetvrtak-nedelja s obzirom da je format Evrolige promenjen i ukoliko prodju u top 16 , Partizan ce do samog kraja regularnog dela sezone igrati po 2 meca u sedmici a pravo je pitanje da li ce uspeti da igraju konstantno mladi momci a da se pritom sacuvaju od povreda.
          Da se vratimo na sutrasnji mec , Buducnost je u proslom kolu demolirala Solnok u Madjarskoj i htece potvrditi tu pobedu protiv Partizana , Partizan bi u slucaju pobede dosao do 4 pobede iz 5 meceva i koliko-toliko bi rastereceno docekali duele protiv Lijetuvasa u EL i protiv Radnickog u sledecem kolu u Pioniru. Sigurno da bi pobeda protiv Buducnosti bila od ogromnog znacaja po ovaj tim pa ce verujem tako i uci u mec. Ako Partizan bude igrao dobru odbranu , upola dobru odbranu kao protiv CSKA i ako napad bude produktivan mislim da pobeda nece doci u pitanje iako verujem da ce Buducnost pruziti ogroman otpor
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6


            Pred igračima Široki WWina je novi izazov na Pecaru u nedjelju u 18:00 stiže ekipa Krke. Jača nego lani ali sigurno ekipa s kojom Široki može igrati. Recept je možda slična igrao kao protiv Partizana. Pročitajte što su prije ove utakmice izjavio Ivan Velić . "Očekuje nas teška utakmica, naši protivnici su se jako dobro pojačali za ovu sezonu. Doveli su nekoliko sjajnih igrača na čelu sa Jakovom Vladovićem, tu su još Klobučar i Golemac. Njihov početak u novoj sezoni je odličan, imaju tri pobjede iz četiri kola. Po statistikama su prva šuterska momčad lige , što govori da su vrlo jaki i neugodni. Ali statistika također govori da su po asistencijama i skoku iza nas što bi svakako kad bi se gledalo po statistikama trebala bit naša prednost. Ako odigramo a vjerujem da hoćemo i možemo odigrat obranu kao u Beogradu, te da nam se otvori šut izvana i naravno uz pomoć publike možemo pobijedit Krku na Pecari. Momčad je spremna dati sve od sebe u ovoj novoj košarkaškoj priči", Ivan Velić

            Siroki i Krka ce odigrati verovatno zanimljiv mec. Siroki je prosle sezone bio najugodnije iznenadjenje lige , zavrsili su 5. u regularnom delu sezone ali posto nisu imali novcanih stredstava, tim je odlucio da mesto u EC-u prepusti. Krka je pretprosle sezone igrala odlicno i to je kulminiralo F4 u Ljubljani ali glavni krivac tog uspeha Aleksandar Dzikic je posle te sezone napustio tim i otisao u Lijetuvas Ritas a tim je preuzeo Nenad Trajkovic , nakon sto su nanizali nekoliko poraza , dosla je serija losih rezultata i Trajkovic je napustio klub a kormilo preuzeo Aleksandar Sekulic. Koliko toliko je izvukao sezonu u ABA ligi dok je u domacem prvenstvu po treci put uzastopno Krka dosla do titule , ponovo savladavsi Olimpiju u finalnoj seriji i tako nastavila 3-godosinju dominaciju u Sloveniji. Mnogo stvari su napravili tokom leta. Angazovali su par iskusnih igraca , pre svega mislim na Domena Lorbeka,Juricu Golemca i Jakova Vladovica. Vladovic je prosle godine nastupao u ABA ligi , u redovima Sirokog.
            Ambicije Krke su sigurno izlazak u Evropu , tacnije u EuroCup , tim je sasvim solidan , imaju dosta sponzora , verujem da i finansijski stoje vrlo dobro i imaju sve ispunjene uslove da se docepaju 6. pozicije , na ruku im ide i sto su otvorili odlicno sezonu , imaju 3 pobede i poraz od Partizan u Pioniru.
            Sigurno je da nas ocekuje dosta zanimljiv duel , Siroki je mozda blagi favorit jer znamo svi kakva je atmosfera u Pecari kada Siroki igra u ABA ligi. Sigurno je da ce ovo biti egal mec , Siroki ima dosta problema , podmladili su tim po obicaju , zanimljivo je da je posle prvog kola otkaz dobio Vedran Morovic plej Sirokog a umesto njega stigao Karlo Vragovic. Inace angazovan je i Marko Sutalo koji je dobro poznat javnosti u Srbiji s obzirom da je ranijih godina nastupao u Hemofarmu.
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • #7

              Domači igralci bodo razočarani, če dvorana ne bo polna, so pred petkovo evroligaško tekmo v Stožicah razmišljali pri Unionu Olimpiji. Dvoran na koncu res ni bila polna, a mladi talenti v Olimpijinem dresu so dobili svoj del zadoščenja. Nihče namreč ne polni, kdaj so bili nazadnje deležni takšnega aplavza po koncu dvoboja, ki so ga izgubili. Tokrat se jim je poklonila cela dvorana, kar je vsekakor dober obet pred ponedeljkovim dvobojem s Cedevito.

              »V napornem razporedu, takoj po težki tekmi s Fenerbahčejem, na kateri smo se gotovo nekoliko izpraznili, prihaja k nam še en evroligaš. Cedevita je odlično popolnjena ekipa s po več dobrimi igralci na vseh položajih. Kot zadnjega so pripeljali še Ilievskega, ki je poleti vadil tudi z nami in se zelo dobro poznamo. Hrvati so sezono začeli z dvema evroligaškima porazoma in tudi v ABA ligi niso preveč prepričljivi, zato bodo gotovi izjemno motivirani, saj se od njih pričakuje veliko. Verjamem, da smo na tekmo pripravljeni dobro in upam, da bomo tudi v ligi ABA čim bolj napolnili dvorano, saj gre konec koncev za evroligaški obračun,« je sicer trener Sašo Filipovski takoj začel pripravo na nov izziv.



              CEDEVITA

              Košarkaši trenera Maljkovića nalaze se pred još jednim teškim ispitom jer Olimpija je s pobjedom i porazom u Euroligi dokazala da može biti konkurentna i s jačim suparnicima od sebe, u ABA ligi je na 3-1, dok Cedevita traži pravi euroligaški ritam upisavši u ABA ligi također 3 pobjede.

              "Rekao bih da je Olimpija uz Igokeu najugodnije iznenađenje sezone. Dobro su ukomponirani, stranci su pogođeni, imaju niz odličnih mladih slovenskih reprezentativaca i neupitno je koliko vrijede jedan Prepelič, Blažič i ostali", susret u Ljubljani najavljuje Božo Maljković, ujedno i izbornik slovenske reprezentacije. "Očekuje nas teška utakmica protiv momčadi koja je u dobroj formi. Korak je nedostajao da pobijede jedan Fenerbahče, dobili su Cantu u gostima. Obavezno moramo zaustaviti njihov kontranapad. To bi bila velika stvar za nas. Neće zbog mene publika doći u većem broju u Stožice. Nisam ja atraktivan, već igrači, posebno njihovi koji već dugo djeluju u teškoj materijalnoj situaciji, izuzetno su angažirani i borbeni i daju maksimum na parketu. Mi moramo i možemo više. I dalje treniramo ozbiljno i iz utakmice u utakmicu ćemo rasti kao momčad."

              Puno su Olimpiji u karijeri dali Cedevitini Marino Baždarić i posebno Vlado Ilievski koji je za "Zmajčeke" igrao pet sezona. "Veselim se utakmici jer mislim da će biti pravi derbi. Olimpija je poletna mlada momčad, u naletu su i puni samopouzdanja nakon pobjede kod Cantua. To je pravi test za nas. I zato se veselim utakmici jer moramo vidjeti jesmo li prava momčad. Mislim da je sad trenutak da pokažemo koliko vrijedimo", kaže Ilievski.

              "Mislim da smo i protiv Armanija mogli više ali nedostaje nam to nešto da se sve posloži kako treba. Sami moramo prepoznati što je to. Svi se mi u momčadi trudimo ali to nešto očito ne radimo 100% kako treba i zato još nismo na pravoj razini koju svakako možemo dosegnuti. Ja sam siguran da će to nešto doći kroz treninge, kroz utakmice također i da će sve kliknuti na svoje mjesto. Ako je samo takozvana kemija to što nam još nedostaje siguran sam da će brzo sve doći na svoje mjesto. Svjesni smo da vrijeme leti i da igramo jednim ubrzanim ritmom ali možda će taj okidač za naš rast biti upravo ogled protiv Olimpije u ponedjeljak. Ja sam siguran da mi možemo biti prava momčad i da možemo puno više no što sada dajemo. Sezona je duga, bit će tu još i uspona i padova ali duboko vjerujem da imamo kvalitetu za dobre rezultate."

              Viceprvak Slovenije docekuje viceprvaka Hrvatske. 2 evroligaska tima u borbi da sacuvaju mesto u evropskoj eliti ce odmeriti snage. Cedevita je na papiru prvi favorit za osvajanje lige dok Olimpiju niko pre sezone nije uzimao kao glavnog kandidata za jedno od prva dva mesta ali je tim trenera Sase Filipovskog za sada na deobi 2-og mesta sa 3 pobede i samo jednim porazom i to onim od Crvene Zvezde u Beogradu u 3.kolu.
              Cedevita je jedini kiks napravila na jos neosvojenim Gripama kod Splita , u proslom kolu su bili da se tako izrazim manje losiji od Zvezde i dosli su do vazne pobede. Olimpija je u Evroligi krenula mnogo bolje od Cedevite , pobedili su Kantu u Sloveniji a igrali egal mec sa Ulkerom u Stozicama a Cedevita je iz 2 meca 2 puta porazena i to demolirana u Kaunasu od Zalgirisa.
              Ovaj duel ce nam dati neke odgovore , pre svega da vidimo od cega je stvarno tim Boze Maljkovica i da li moze da izlazi na kraj bez vecih problema sa ekipama poput Olimpije ili ce ipak posustati i pokazati neke svoje slabe strane. Sa druge strane Olimpija ima dobru sansu da nakon 5 kola izbije u sami vrh tabele , odmah iza Igokee i da u direktnom duelu protiv iste u 6.kolu odlucuje o tome ko ce nakon 6. kola biti prvi.
              Olimpija ce morati da obrati mnogo paznje na Luksu Andrica koji je najefikasniji igrac Cedevite iz prva 4 kola sa ucinkom 13 poena po utakmici i odlicnom procentom suta za 2 poena koji iznosi cak 75%
              Olimpija je ove godine angazovala 2 amerikanca , Dominica Watersa i Dylana Pagea. Waters je bio mnogo neefikasan u prva 4 meca od Pagea i spominjalo bi se da bi mogao da dobije otkaz. Olimpija je pored toga angazovala dosta mladih domacih igraca , velikih talenata poput Alena Omica koji je prosle sezone igrao za Zlatorog i Klemena Prepelica koji je igrao za Helios iz Domzalea kao i njegovog kolegu iz Domzala Drazena Bubnica.
              Sto se samog meca tice ovo je itekako poslastica , slager kola. Sanse su 50-50 ali definitivno ce posle samog meca biti jasnija slika oko oba tima i realnih ambicija Olimpije za ovu sezonu kao i Cedevitinih dometa.
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #8

                CRVENA ZVEZDA DIVA

                Poraz kod kuće od lidera Igokee, u prošlom kolu, dodatno je otežao poziciju crveno-belih zbog čega je suvišno i govoriti sa kakvim ambicijama razmišljaju o gostovanju u SkopljuCrvena zvezda Diva se u međuvremenu sporazumno razišla sa Morris Almond, a zbog rođenja kćerke zeleno svetlo da na kratko ode u Ameriku dobio je Elton Borwn. Sve to donekle je sklonilo fokus sa pripreme meča protiv MZT Skoplja, a pobeda se nameće kao imperativ.

                »S obzirom da imamo negativan skor to još više povećava našu mobilnost i motivaciju. Uz sve to imamo na umu i činjenicu da je MZT ove sezone prvi put u ABA ligi. Naš rival je godinama pokušavao da uđu u regionalno takmičenje, konačno je debitovao i sigurno ima veliki motiv i ambiciju da se pokaže, pogotovo protiv timova koji su atraktivni i zvučni kao što je Crvena zvezda. Sigurno da nas čeka jako teška utakmica,« komentar je Vlade Vukoičića, šefa struke crveno-belih.

                Crvena zvezda Diva će zbog navedenih promena u timu na parket dvorane Boris Trajkovski istrčati jača za Ivana Smiljanića i Milana Milovanovića. A, čeka je verovatno puna dvorana, kao i silno motivisan rival sa novim trenerom Alešom Pipanom. »MZT je ekipa koja je dobro popunjena od plejmejkera do centara. Ima jako naglašenu agresivnu igru u tranziciji, brzo završava napade. To možda deluje isforsirano, ali to je gajio prethodni trener i oni su se u tome vrlo dobro snalazili. Bez obzira što su promenili šefa struke svi igrači su naviknuti da brzo dolaze u poziciju za šut. Biće određenih novine u igri, ali koliko će ekipa to prihvatiti i uspeti da reaguje, to je uvek znak pitanja. Na nama je da dobrom igrom nametnemo inicijativu,« istakao je Vlada Vukoičić.

                Dosta zanimljiv duel je pred nama. Dosta burna sedmica u Skoplju je bila , prvo je posle poraza od Splita trener Todorov podnio neopozivu ostavku a 2 dana kasnije ga je zamenio slovenski strucnjak Ales Pipan koji je ujedno i trener Poljske s kojom je obezbedio plasman na Eurobasket u Sloveniji naredne godine. Sigurno je da Pipan u ova 2-3 dana nije mogao nista promeniti ali sigurno je mogao doneti nove ideje ,MZT ima dosta dobar tim i sigurno da ako se pronadje pravi ritam mogu da ostanu u sredini tabele. Sa druge strane Zvezda je posle poraza od Igokee u Pioniru odlucila da raskine ugovor sa Morisom Almondom a umesto njega je stigao Majkl Skot jedan od najboljih igraca proslogodisnje ABA lige. Elton Braun nece biti u konkurenciji za duel s obzirom da je otisao u Ameriku i iskoristio klauzulu iz ugovora da moze otici na sedmicu dana kada mu se zena bude poradjala. Bice ovo dosta tezak duel za Zvezdu , u ekipi ce debitovati Milovanovic i Smiljanic , videcemo da li ce biti minuta za njih u Skoplju. Ocekuje nas sigurno jedan zanimljiv duel , sve je otvoreno.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9

                  CIBONA

                  Cibona u ovom kolu dočekuje stare znance, momčad Širokog. Podno Tornja žele konačno povezati dvije utakmice za redom s pobjedama, misle da to mogu protiv momčadi iz BiH. Stoga trener Cibone Veljko Mršić pred taj subotnji meč kaže: “Široki je kao i mi dobio dvije od posljednje tri utakmice. I to nakon što je, isto kao i mi, izgubio prve dvije. Te dvije koje su dobili, dobili su tijesno, od čega jednu u produžetku.”

                  U momčadi iz Širokog Brijega ima dosta igrača koji su igrali u Ciboni i koji bi, shodno tome, mogli imati dodatni motiv. O tome Mršić zbori: “Motiv bi trebali imati i naši igrači. Neki od igrača Širokog sigurno će biti dodatno motivirani, to mi je jasno, ali tako je uvijek kad se igra protiv Cibone. No, naš je motiv veći, mi tražimo domaću pobjedu.”

                  Trener Cibone dobro zna kako mu igra protivnik. “Znamo se mi dobro, nema tu nepoznanica. Riječ je o mladoj, agresivnoj momčadi, momčadi koja je uz male korekcije duže zajedno, I to pod paskom istog trenera. U odnosu na prošlu sezonu sada tu nema Vladovića, ali je stigao Vragović, nema niti Pilepića, no sada je tu Marko Šutalo. Mi moramo odgovoriti jednako agresivno i kroz utakmicu nametnuti iskustvo koje je na našoj strani."

                  Momčad mu je hendikepirana neigranjem jednog od ponajboljih, Tomislava Zubčića, koji neće niti trenirati do sredine sljedećeg tjedna, jer se još uvijek oporavlja od operacije vraćanja tri zuba u čeljust.
                  “To je za nas izniman henfikep, jer on je igrač s kojim imamo kreaciju, širinu i dubinu. No, opet moramo bez njega, Usto, imamo još nekih problema, ali ne bih o njima da se na to protivnik ne spremi. Riječ je o pozicijama na kojima smo tanki." Kako nema Zubčića u sastavu će sigurno biti mladi Marko Arapović.

                  ŠIROKI WWIN

                  Pobjeda nad slovenskim prvakom Krkom popravila je raspoloženje na Pecari. Košarkaši Širokog međutim brzo su zaboravili utakmicu s Krkom i temeljite pripreme za subotnje gostovanje kod Cibone u Draženovu domu. U međuvremenu su pobrali simpatije ljubitelja košarke u srednjoj Bosni jer su u srijedu gostovali u Vitezu i pobijedili tamošnjeg drugoligaša Viteza 103:56 u humanitarnoj utakmici s koje je cjelokupni prihod bio namijenjen liječenju bolesnog dječaka Davida Tarabe. Čak 1.200 ljudi došlo je u novu vitešku dvoranu kako bi pomoglo toplu ljudsku akciju i pozdravilo košarkaše devetostrukog prvaka BiH.

                  "S Cibonom smo igrali pred početak sezone na otvaranju dvorane u Žepču. Tada smo pobijedili, no to je ipak bila samo pripremna utakmica. Ovo je sad nova drukčija utakmica i iz prve ne treba izvlačiti nikakav zaključak. Idemo odigrati čvrsto u obrani kao i do sada, a valjda će nam se otvoriti i šut. Očekuje nas jedna tvrda i tijesna utakmica. Otvori li se šut možemo i iznenaditi", - kaže trener Ivan Velić, a na opasku da je u momčadi Širokog više igrača koji su bili u Ciboni pa otpisani poput Željka Šakića i Karla Vragovića ili onih koji su bili na vratima Cibone, poput Ivana Ramljaka i Darka Planinića, otpali jer Cibona nije bila u mogućnosti platiti odštetu Širokom, Velić kaže: "Važno je da oni budu mentalno spremni za igru a ne za dokazivanje da su trebali biti u Ciboni. Želja za dokazivanjem nekad se zna i okrenuti u drugom smjeru. Jedino što mogu obećati jest, da ćemo se boriti do kraja".

                  Velić je dodao da izostanak Tomislava Zupčića u Ciboni ne smatra velikim dobitkom za svoju momčad jer će veću minutažu dobiti Margo Jagodić-Kuridža, koji je, po njemu energetski jači igrač, te da utakmicu neće odlučiti jedan igrač nego momčadski duh.

                  6.kolo nam donosi duel Hrvatskog i BiH prvaka.
                  Cibona sigurno da ne moze biti zadovoljna startom sampionata s obzirom da su apetiti veliki a oni iz 5 kola imaju samo 2 pobede ali bolju priliku da dodju do pobede i pozitivne energije od ove ne mogu dobiti. U proslom kolu tim trenera Mrsica je mogao doziviti debakl u duelu sa Zadrom ali nakon produzetka su ipak dosli do pobede. Sa druge strane Siroki je savladao Krku u Pecari i pokazao da u Pecari nikome nece biti lako , ali Siroki u Pecari i Siroki u gostima sigurno nije isti tim i sigurno da ce Cibona u ovom duelu vaziti za apsolutnog favorita. Siroki da bi dosao do senzacije mora da igra dobru odbranu a to je naglasio i trener Velic na press konferenciji , ako odbrana bude bila na vrhunskom nivou i ako sut za 3 poena bude na 50% mogu da traze sansu u Zagrebu. Cibona igra dosta lose i to nije tajna , ako u naredna 4 kola ne dodju do 3 pobede vrlo lako bi Mrsic mogao ostati bez posla , niti je igra ucinkovita niti rezultata ima i ne vidim na osnovu cega bi ostao trener. Sto se samog meca tice mozemo dobiti dosta zanimljiv duel ako Siroki bude igrao dobru odbranu a ako ne bude mislim da ce Cibona ovo resiti u svoju korist lakse od ocekivanog
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #10

                    SPLIT

                    Kada su u pitanju domaće utakmice, košarkaši Splita napravili su veliko iznenađenje na početku sezone. Na Gripama su redom padali Crvena zvezda, Cedevita i MZT. No na gostovanjima žuti nisu bili toliko uspješni i zato se nadaju kako će do prve pobjede doći ovoga vikenda u Mađarskoj, kod posljednje plasiranog Szolnokia. Treneru Mladenu Erjavecu malo brige zadaju lakše ozljede Vedrana Vukušića i Srđana Subotića, koji nisu trenirali cijeli tjedan, no unatoč tome on je optimističan, pogotovo ako njegova momčad ponovi sjajnu obranu iz zadnje utakmice protiv MZT-a. »Szolnoki je opasna momčad, pogotovo na domaćem parketu, na kome imaju sjajnu podršku publike. Međutim, ako ih se pritisne, ako se odigra korektna obrana, onda im to predstavlja problem,« otkriva Erjavec, koji je svjestan kako će njegovoj momčadi poseban problem predstavljati dugo putovanje. »Što je tu je, na to ne možemo utjecati. «

                    Trener Splita zadovoljan je napretkom svojih igrača od početka sezone. »Napredujemo iz utakmice u utakmicu, mislim da smo puno napredovali od početka sezone, pogotovo smo povećali nivo agresivnosti i ubrzali igru. Međutim, tek smo na polovini puta ,« zaključio je Erjavec.

                    Nakon što je propustio prva dva ogleda zbog ozljede leđa, mladi centar Filip Kraljević dao je svoj doprinos žutima u ostalim utakmicama. Upravo on bi u Mađarskoj trebao biti jedna od glavnih uzdanica u zaustavljanju najboljeg igrača Szolnokia Martona Badera. »Bader je njihov najopasniji igrač, no nije do sada igrao protiv ovako jake centarske linije kao što je naša. Vujčić, Sobin i ja ćemo ga sigurno zaustaviti,« tvrdi mladi Kraljević, koji vjeruje u pobjedu svoje momčadi i svoju još jednu dobru partiju. »Zadovoljan sam dosadašnjim učinkom, dodatno samopouzdanje daju mi suigrači i sjajna atmosfera u svlačionici i oko kluba. Treniramo naporno, trudimo se biti što bolji iz utakmice u utakmicu i ja vjerujem da ćemo svakim danom samo rasti,« zaključio je Kraljević.

                    Split je odlicno otvorio povratnicku sezonu u ABA ligi. Na Gripama su neporazeni ali koliko god su dobri u Splitu toliko su losi na strani. Odlazak u Madjarsku je dobra prilika da se dodje do prve pobede u gostima i sigurno napretka na tabeli , s obzirom da bi u slucaju pobede Split verovatno dosao do 4. pozicije. Sa druge strane Solnok je dozivio debakl u Kragujevcu od Radnickog ali s obzirom da najucinkovitiji igrac lige do sada Bader nije igrao to i ne predstavlja neko veliko iznenadjenje. Solnok je trenutno poslednja ekipa u ligi i ne verujem da ce tokom sezone da previse napreduju. U 5 kola savladali su samo Cibonu i to na svom parketu , sve ostalo su izgubili vise nego lako. Igra Solnoka sutra ce zavisiti samo od Badera i iskljucivo samo od njega , ako ga krene Solnok bi mogao do pobede ali ako ga ne krene za ocekivati je da dobijemo egal duel do kraja gde bi Split mogao da iskoristi svoju sansu i dodje do pobede. U svakom slucaju vredi ispratiti duel s obzirom da bi posle njega mogli dobiti pravu sliku ovih momcadi
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #11


                      Krka nakon poraza od Sirokog docekuje Buducnost i nada se da pobedom mogu zadrzati prikljucak za vodecima. Sa druge strane Buducnost ima skor 2-3 i u slucaju poraza doci ce medju poslednja 4 tima sto sigurno niko nije ocekivao kao epilog nakon 6 odigranih kola. Buducnost je posle onog skandala blago receno proslo odlicno , za ocekivati je bilo da Moraca dobije suspenziju od 3 meca tj 3 meca igranja pred praznom publikom ali oni su kaznjeni samo novcano i to blago kaznjeni.
                      Krka u ovaj mec ulazi kao blagi favorit s obzirom da su u identicnoj situaciji kao i Split , iz 3 meca kod kuce su zabiljezili 3 pobede a iz 2 gostujuca 2 poraza. Buducnost je na strani igrala 2 puta , jednom su porazeni od Igokee a drugi put su deklasirali Solnok ali sada idu u Novo Mesto timu koji je mnogo jaci od Solnoka i koji ce igrati ozbiljniju kosarku. Krka je bolje od ocekivanog pocela sezonu i u slucaju poraza trener Sekulic bi morao biti zadovoljan startom sezone jer sigurno ima mesta za napredak u ovom timu dok sa druge strane vec sam spomenuo , ako Buducnost izgubi bice daleko od prve 4 pozicije koje vode na zavrsni turnir
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12

                        CEDEVITA

                        Nakon poraza u Istanbulu Cedevita nema mnogo vremena za odmor. Ni 48 sati poslije utakmice s Efesom, u nedjelju u 17:00h u Dom sportova dolazi Zadar. Bit će to šesto kolo regionalne lige, a svaka pobjeda, pogotovo na domaćem parketu, od ključnog je značaja jer će samo dvije ekipe iz regije sljedeće sezone izboriti nastup u Euroligi. Trener Božidar Maljković pred taj susret po povratku iz Istanbula kazao je:

                        "Momčad koja želi biti u vrhu i sljedeće godine izboriti Euroligu mora živjeti s tim. U Caji Laboral su poslije utakmice, kad su izgubili od Olympiacosa, sjeli u dva aviona, navečer doputovali na Kanare i drugi dan ondje pobijedili. Ako želimo biti u vrhu moramo biti spremni na to."

                        Njegova momčad za ABA standarde ima široku klupu, što će itekako biti od koristi."Dao sam priliku svim igračima i rekao sam im da ću ih češće mijenjati. Ekipu koja je s Partizanom igrala egal u Beogradu i dobila Zvezdu samo malo inteligentan čovjek može podcijeniti. No, nema govora o tome.".

                        Marko Car protiv Anadolu Efesa igrao je 16:45 min. i upisao šest poena. Zadar je njegova bivša momčad i on dobro poznaje mentalitet tog kluba. "Igraš s najjačim europskim momčadima i onda jednostavno dolaziš do nekog protivnika koji je nominalno slabiji od tebe u svakom pogledu, događa se da ih podcijeniš i onda nastradaš. Znalo se to događati. Međutim, ja se nadam da ćemo mi izvući neke pouke iz ove utakmice i maksimalno odigrati utakmicu protiv Zadra. Oni su imali i malo nesreće u cijelom tom natjecanju. Malo su potonuli, ali isto tako sad imaju dosta težak raspored. S obzirom da smo se mi zamijenili, sad su im tri utakmice za redom vani. Pokušat će se nekako oporaviti i nakon ovog našeg teškog gostovanja sigurno će protiv nas vidjeti priliku da jednostavno iskoriste naš umor i možda neko podcjenjivanje. Mislim da mi u ovoj ABA ligi predstavljamo neki izazov svim ekipama, pa tako i njima. Dati će 120%, a u takvim uvjetima nikad nije lako igrati."

                        ZADAR

                        Nakon tri poraza u nizu košarkaše Zadra u ABA ligi očekuje novi teški ispit. U nedjelju u Zagrebu gostuju kod Cedevite, momčadi koji mnogi smatraju favoritom natjecanja.

                        "Počeli su igrati dosta tvrđe što se posebno vidjelo na utakmici protiv Olimpije u Ljubljani. Istina je da možemo računati na njihov umor jer nakon utakmice u Istanbulu koju su igrali u petak imaju malo vremena za kvalitetnu pripremu susreta s nama. Tom detalju bih ipak dao minoran značaj jer Cedevita ima sustav iz kojeg svaki puta može iskočiti drugi igrač. Tako je Miro Bilan nakon sjedenja na klupi u zadnje dvije utakmice bio njihov najbolji igrač. Mi više moramo razmišljati o sebi, ući u susret bez kompleksa i spremni na "fight". Ako anuliramo izgubljene lopte i ispravimo određene greške koje smo imali na utakmici s Cibonom ravnopravno možemo igrati i s Cedevitom na strani. S pravim pristupom svih igrača utakmica je otvorena,« mišljenja je trener Zadra Ante Nazor.

                        Unatoč kritikama na igru američkog razigravača Chaissona Allena trener
                        Nazor čvrsto stoji uz svog igrača. "On je došao nespreman. Imamo otvoren dogovor s njim još mjesec dana da vidimo na čemu smo. Tko je dublje gledao utakmicu s Cibonom vidio je da je imao dva ulaza pod koš gdje na njemu nije sviran faul, pa je krenuo sa slobodnim bacanjima i razigrao se. Uslijedio je sudar sa Zubčićem zbog kojeg je povraćao na poluvremenu tako da uzimati u konotaciju njegovu lošu igru nakon toga nije dobro. I u finišu utakmice pokazao je silnu energiju i asistirao Baturu za produžetak. Mislim da s njim još treba imati strpljenja."

                        Na zdravstvene probleme od igrača požalio se samo Marko Ramljak, značajan u obrambenim zadaćama za momčad Ante Nazora."Propustio je trening zbog želučanih problema. Vjerujem da će unatoč tomu ipak biti u sastavu." - rekao je šef zadarske struke.

                        Duel najboljeg i najlosijeg hrvatskog predstavnika u ABA ligi do sada. Zadar ce kao imperativ sigurno imati u ovoj sezoni da pre svega ostane u ligi dok Cedevita zeli da bude medju prva 2 i da i sledece godine igraju Evroligu. Zadatak ni jednima ni drugima nece biti lak , Zadar uopste ne igra lose ove sezone , doduse imaju jednu pobedu iz 5 meceva i to onu protiv Zvezde ali ruku na srce igrali su egal mec protiv Partizana i dosli su do cudesnog povratka protiv Cibone ali nisu imali snage da u produzetku dobiju Vukove. Sa druge strane imamo Cedevitu koja obrnuto od Zadra iz 5 meceva ima samo 1 poraz , oni su porazeni od Splita na Gripama ali su zato u proslom kolu dobili Olimpiju u Stozicama i jos jednom pokazali da ce biti glavni kandidati za prva dva mesta , sa dosta losom igrom su uspeli da dobiju Olimpiju sto sigurno govori i o karakteru ekipe. E sada postavlja se pitanje kako ce Cedevita izdrzati ritam Evrolige i ABA lige , za sada se cini da nemaju problema ali verujem da ce se posle sledeceg kola vec osecati posledice umora ako ne vec i u ovom kolu. Ima Cedevita siroku klupu , po meni ubedljivo najsiru u celoj ligi ali ponovo Boza Maljkovic sve te igrace uglavnom koristi na oba fronta. Cemu se Zadar moze nadati ? Umoru i padu igre Cedevite u nekom momentu u mecu , isto to su cekali protiv Cibone i docekali su u 4/4 i nadokandili -15 , dosta zavisi od njihovog najboljeg igraca Romea Trevisa koji je definitivno jedan od najboljih igraca ove lige ali njegova igra varira od meca do meca i tesko je predvideti kako ce odigrati. Cedevita vazi za apsolutnog favorita i sve sem ubedljive pobede ce biti iznenadjenje ali Zadar ce cekati i ako doceka mozda bude i neizvesno u nekom delu meca.
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #13

                          PARTIZAN MTS

                          Kada se mečevi smenjuju kao na filmskoj traci, onda nema prostora za dublje analize i pripremu, već mnoge stvari moraju da se obavljaju u hodu. Tako crno-beli nisu ni sumirali utiske sa uspešnog gostovanja u Podgorici u proteklom kolu ABA lige, a već su morali da se koncentrišu na Euroleague i Lietuvos Rytas. Partizan mts ni na gostovanju u Litvaniji nije uspeo da dođe do prvenaca u evropskoj eliti, ali sada su sve misli fokusirane isključivo na duel sa Kragujevčanima.

                          »Moram da kažem da je Radnički ozbiljan protivnik, da je to postao tokom nekoliko prethodnih sezona. Neophodna nam je velika pomoć publike, biće izuzetno teška utakmica, to je rival za svaki respekt. Ovaj naš mladi tim može od svakoga da izgubi i svakoga da pobedi i to je nekakva karakteristika mladosti. Normalno da ćemo gledati da neke standarde iskristališemo, da se ne ide ispod određene linije, ali to još uvek nije moglo da se postigne,« rekao je Duško Vujošević, šef struke Partizana mts.

                          Dejan Musli, centar Partizana mts, smatra da ekipa treba da pokaže reakciju posle poraza od Lietuvos Rytas. »Radnički dolazi u Beograd sa velikom ambicijom da proba da dobije utakmicu, ali mi igramo na domaćem terenu, pred našom publikom. Nadam se da ćemo upisati još jednu pobedu u ABA ligi,« istakao je Musli.

                          Slično razmišlja i Đorđe Gagić: »Svi znaju da je utakmica Partizan – Radnički postala derbi. Ono što mogu da obećam jeste naša borba, da ćemo dati sve od sebe, a već je poznato da mi u svakoj utakmici idemo na pobedu,« rekao je centar crno-belih.

                          RADNIČKI

                          Proteklo leto u Kragujevcu je imalo malo drugačiji tok nego prethodna. Ekipa je ranije selektirana, ali i ovoga puta igrači su stizali u predvečerje sezone. Ipak, dok je ekipu spremao za gostovanje Partizanu mts, trener Miroslav Nikolić skrenuo je pažnju na druge probleme sa kojima se suočava i za koje smatra da su uzrok slabijeg početka. »Niko nije uspeo da napravi tim za godinu dana. Ne može svake sezone da se počinje sa gotovo kompletno novim sastavom. Uz to, u ABA ligi više nema slabog protivnika. Svi su motivisani, uložene su i velike pare. Navijači moraju da budu strpljivi. Nažalost, nemamo taj sistem koji Partizan mts gaji godinama i dovodi najbolje mlade igrače. Nije ovo opravdanje, samo treba biti realan i sačekati da se igrači adaptiraju,« istakao je šef struke Radničkog.

                          Velike utakmice sa sobom nose tenziju, obećavaju vrhunsku košarku, a treneri i ne razmišljaju o motivaciju. Veći je problem kako igračima „ohladiti” glave. »Partizan ima mladu i poletnu ekipu koja igra sa velikom energijom. Mislim da je sve otvoreno. Ako budemo dobro trčali i skakali, kao što to čini rival, meč će biti neizvestan. Crno-beli su favoriti, nemaju razloga za strah, igraju kod kuće, ali mnogo toga će zavisiti od nas.«

                          Iskustvo će u Pioniru biti na strani gostiju. »Naši igrači imaju već mnogo mečeva u rukama. Ali, godine ne igraju košarku. Ako si pravi igrač kvalitet ćeš pokazivati sa 19 i 25 godina,« komentar je Miroslava Nikolića.

                          Stručni štab Radničkog neće moći da računa na Vladislava Dragojlovića koji je zbog povrede već duže vreme van stroja.

                          Ako za Cedevitu vazi da ce tesko tempirati Evroligu i ABA ligu koja je nikad jaca onda sta reci za mladi tim Partizana. Jos ako znamo da su ambicije da se prodje u top 16 sto zbog novcane injekcije tako i zbog atraktivnih meceva i sticanja iskustva mladih igraca. E sada sta bi se desilo ako Partizan sledece godine ne izbori Evroligu ? Veliki neuspeh ne bi bio ali bi bila velika steta , bez obzira na sve moje misljenje je da je ovo pored Cedevite daleko najkvalitetniji tim u ligi i da ce izboriti 2. poziciju ako ne i 1. koja vodi i sledece godine u EL. Radnicki je katastrofalno otvorio sezonu , zabiljezio 3 poraza iz isto toliko meceva i usledila je kazna od uprave tima koja je odlucila da prereze dobar dio plata igracima i treneru Muti Nikolicu. Posle toga Radnicki pravi malo iznenadjenje i dobija MZT u Skoplju a posle toga i potvrdjuje pobedom protiv Solnoka i dolazi na u ovom trenutku pristojno 8. mesto. U Beogradu protiv Partizana Radnicki uvek igra motivisano i atraktivno i tako ce verovatno biti i ovaj put pa ce ovo biti mnogo tezi mec za Crno-Bele nego sto se ocekuje. Ako Partizan dodje do pobede imace 5 pobeda iz 6 meceva i bice u samom vrhu tabele , tacnije na 2. mestu ili na prvom ako Olimpija dobije Igokeu u ponedeljak sto bi bila velika premija za mlade momke. U slucaju pobede Partizan bi mogao rastereceno da ode u Split i pokusa da nanese prvi poraz Splitu na Gripama. Ali da se vratim na ovaj mec , Radnicki ne moze da racuna na Dragojlovica , u Partizanu se povratkom Thomasa zdravstveni bilten popravio pa bi svi igraci trebali biti na raspolaganju treneru Vujosevicu. Ocekuje nas dobar mec i svakako uzbudljiv tako da ko odluci da ga isprati nece zazaliti.
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #14

                            U derbiju 6.kola ABA lige sastaju se jedini neporazeni tim dosadasnjeg dela prvenstva Igokea i vicesampion Slovenije Union Olimpija. Olimpija je vec dugogodisnji clan Evrolige ali u slucaju poraza u Laktasima prva 2 mesta ce vec biti daleko Olimpiji. Igokea bi u slucaju pobede dosla na neverovatnih 6-0 i sa tih 6-0 bi otisla na mini turneju po Hrvatskoj gde bi u mecevima protiv Cedevite i Zadra jedna pobeda bila ogroman uspeh i tada bi se Igokea morala ozbiljno shvatiti kao kandidat za jedno od prva dva mesta. Igokea odlicno skuplja u reketu , igra odlicnu odbranu , transformaciju zona-covek , bukvalno su demolirali Zvezdu u 2/2 , pa da kazem u 19 minuta 2/2 , sada dolazi dosta dobar tim ali tim koji je izgubio recimo od Zvezde. Olimpija je posle pobede u Zadru porazena na svom parketu u Stozicama od Cedevite pa ce morati da se vadi protiv Igokee , nece biti nikako lako ali ocekuje nas odlican mec , spektakl nece izostati i sigurno ce biti dobar mec. Blagi favorit je Igokea
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • #15

                              RADNIČKI

                              Poraz na gostovanju Partizanu mts nije previše zabrinuo Kragujevčane, ali igra koju su prikazali u Pioniru ne obećava ništa dobro. Izabranici Miroslava Nikolića su svesni da što pre moraju da se vrate u željeni ritam, a meč protiv tima iz Novog Mesta je idealna prilika da obraduju navijači i izađu na trijumfalni kolosek.

                              »Krka je ozbiljan protivnik, to je pokazala već na početku sezone. Biće to težak meč, ali očekujem da pronađemo našu igru. Svi igrači su u dobrom stanju, nedostajaće nam jedino povređeni Vladislav Dragojlović, ali smo se dobro pripremili i verujem da ćemo pred našom publikom da se prikažemo u pravom svetlu,« istakao je Aleksandar Ćapin koji je odmah po dolasku postao veoma važan adut tima Miroslava Nikolića.

                              Iskusni organizator igre je svestan da za pobedu protiv Krke, Radnički mora da igra na visokom nivou. »U prošlom kolu nismo na pravi način odgovorili rivalu. Krka igra drugačije, ne vrši toliki pritisak, niti ima visinu i snagu pod košem, kao Partizan. Ipak, to su sve kvalitetni igrači. Moramo da igramo sa više koncentracije i da kažnjavamo greške protivnika.«

                              Sličnog mišljenja je i Mark Worthington: »Jasno se vidi da je Krka vrlo kvalitetna ekipi sa dobrim šuterima. Ključno u ovoj utakmici jeste da ono što radimo na jakim treninzima prenesemo na teren. Izvukli smo pouke iz prethodnog kola. Sigurno nećemo dozvoliti da nas rival nadjača u želji za pobedom i da igra sa više žara. Verujem u naš tim, jako dobro radimo i siguran sam da ćemo pokazati kvalitet koji imamo, posebno u spoljnoj liniji,« komentar je krilnog centra Radničkog.

                              U jednom od najzanimljivijih duela 7.kola regionalne lige sastaju se Radnicki i Krka. Radnicki je nakon loseg starta koliko toliko popravio utisak sa 2 vezane pobede ali porazom od Partizana ponovo su u donjem delu tabele i u slucaju eventualnog poraza od Krke nasli bi se mozda i na poslednjoj poziciji posle 7 kola. Krka sa druge strane igra solidno , iz 6 kola imaju 3 pobede ali su dozivili debakl u dvorani ,,Leon Stukelj,, posto ih je Buducnsot nadigrala i pobedila sa visokih 15 razlike. Da bi Radnicki sutra dobio ne bi smeli da imaju padova velikih u igri a imali su ih skoro u svakom kolu od pocetka sampionata. Takodje bi sut za tri poena morao da bude dobar kao i sut iz igre dok ce Krka bukvalno imati slicnu stategiju , sto bolji sut , sto vise da igraju coveka , da dopuste Radnickom da spusta sto vise lopti na Emeninga a ako tog istog Emeninga uvedu u par faula na startu Kragujevcani bi se mogli naci u velikom problemu s obzirom da znamo da je Dragojlovic zbog povrede van protokola.
                              Ocekuje nas odlican duel sa mnogo nadigravanja i preostaje nam samo da uzivamo u odlicnom mecu
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment

                              Working...
                              X