Announcement

Collapse
No announcement yet.

Red Bull Stratos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Red Bull Stratos

    http://www.youtube.com/user/redbull?feature=CAgQwRs%3D

    Live link

    http://www.redbullstratos.com/

    O samom projektu.

    Nadajmo se d ace danas skociti. Treba napomenuti da je glavni razlog skoka sem Feliksove adrenalinske zavisnosti ispitivanje uticaja slobodnog pada na ljudsko telo i razvoj novih svemirskih odela, ali i drugih tehnologija. Tokom samog izvodjenja skoka Feliks ce pokusati da obori najmanje 5 rekorda, pa su na licu mesta prisutni i ljudi iz komisije Ginisove knjige rekorda.

    Pratim projekat od pocetka, pa ako imate nekih pitanja i mrzi vas da trazite i citate, slobodno udrite ovde.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    https://twitter.com/RedBullStratos/s...593472/photo/1

    Prenos ce poceti nesto ranije. Mozda i skok bude pre 5.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      Skok za 6 minuta, vrijeme se mijenja iz sekunde u sekundu.................

      Comment


      • #4
        Originally posted by edohz View Post
        Skok za 6 minuta, vrijeme se mijenja iz sekunde u sekundu.................
        Prenos pocinje ranije, Felix je na delu koji se zove prebreathing kada mu pustaju cist kiseonik posto ce na tome biti tokom skoka. Izmedju 4 i 6 je period optimalnih vremenskih uslova, ne racunajuci vetar koji je nepredvidljiv. Cim namirisu desetak petnaest minuta bez vetra pustaju ga.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #5
          I cisto da znate ako bude dodatnih informacija, MDT je -7 sati u odnosu na nase vreme.

          Pardon, 8.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            Sve je spremno i ide po planu. Prenos poceo. Za nekoliko minuta imacemo ocekivano vreme ,,poletanja``. Srecno Feliks
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #7
              https://twitter.com/RedBullStratos/s...260864/photo/1

              Usao je u kapsulu. Sve za sada po planu. Oko 5 bi trebalo da pocne.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Znaci u 5 po nasem skace ?
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Miko View Post
                  Znaci u 5 po nasem skace ?
                  Tako izgleda za sada, vetrovi su ok na pobrsini, ali su malo poviseni na stotinak metara visine, pa cekaju da se to smiri.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Vetrovi na visim nivoima se smiruju, uskoro ce poceti duvanje balona. Vremenski raspored je sledeci, da se ne iznenadite, posto ce ceo proces trajati.

                    Od momenta kada krene duvanje balona, poletanje je za sat vremena. Prvo se balon naduva, onda se posle pola sata zapecati kapsula. Onda se pola sata rade odredjene bezbednosne procedure (tu je skok pukao u utorak). Kada konacno poleti, balonu ce trebati oko 2 do 3 sata da dodje do potrebne visine. Kada se visina potvrdi, otprilike petnaestak minuta traje pustanje. U roku od 40 sekundi posle samog skoka Feliks ce probiti brzinu zvuka. Ukupno bi skok do otvaranja padobrana trebalo da traje oko 3 minuta, zavisno od toga kako on proceni kada da otvori padobran.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Dobar dan ovde...

                      Procenjena brzina penjanja balona je negde do/oko 18 km/h, tako da bi trebalo da ide nesto preko 2 sata do ciljane visine. Sto se mene tice, meni se vec dlanovi znoje. Napred majstore, pa da ispises gomile autograma kada zavrsis skok i da ispises neku novu stranu...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by tantuz View Post
                        Dobar dan ovde...

                        Procenjena brzina penjanja balona je negde do/oko 18 km/h, tako da bi trebalo da ide nesto preko 2 sata do ciljane visine. Sto se mene tice, meni se vec dlanovi znoje. Napred majstore, pa da ispises gomile autograma kada zavrsis skok i da ispises neku novu stranu...
                        Nek on meni onaj sat za pogodjeno mjesto slijetanja donese i svi zadovoljni.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • #13
                          Jes' majku mu, i sat isat...

                          Comment


                          • #14
                            Nesto se desava, izgleda da je krenuo helijum.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Jos nekoliko minuta do prenosa na yt, kako me nervira ovaj nemi film za sada...

                              Comment

                              Working...
                              X