Announcement

Collapse
No announcement yet.

Atletika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Drazen 3 View Post
    Uffffff ima ovde dosta zanimljivih rezultata,tako da ako neko bude hteo neku manju amatersku diskusiju o atletici,mozemo da popricamo
    Slabo ide ateltika na ovom forumu, kao i u samoj drzavi,ali sta je tu je

    Ne mora neka posebna diskusija, naravno da sam i mislio da bi bilo najbolje baš opušteno - amaterski, poneka rečenica... Spontano!
    Na primer: ko se pojavljuje kao talenat (atletičar, atletičarka); u kojoj atletskoj disciplini možemo da očekujemo u bliskoj budućnosti izrazitijeg predstavnika; u kojem delu Srbije ima danas najviše talenata ili se radi najbolje; poređenje s nekim drugim sličnim zemljama; da li neko od legendi atletskog sporta i danas radi s mladima; u kakvim uslovima treniraju... Bilo bi bezbroj pravaca za zanimljive informacije...
    Atletika nije moj osnovni sport, ali oduvek su me zanimali rezultati i dostignuća - atletike, jer sam imao pozitivan odnos prema značaju "kraljice sportova".
    Postujem o atletici, jer kao viši sportski trener (fudbal) osećam moguću veoma pozitivnu sportsku emociju kada je o atletici - reč!
    Samo te ohrabrujem i podstičem da u meri, svog zadovoljstva i mogućnosti, pokušaš da doprineseš da neke važne informacije dospeju do - forumaša.

    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • #32
      Ima dosta talenata,neki su evropskog,neki svetskog kalibra,ali sad da ih ne spominjem jer vecina njih ce da izgori sto zbog nestrucnosti trenera,sto zbog hemije.Uvek je bilo dosta talenata ali retko ko je to pretocio u senirsku konkurenciju kao primarni odaziv u zivotu.Realnost je da nasi atleticari mogu da ucestvuju na mitinzima nizih kategorija,da od trke do trke na tim mitinzima mogu da uzimaju po 500-600 evra i da tako zivotare od atletike koja ce im biti hobi(nadam se da se razumemo ).Ima dosta problema u atletici kod nas,mogao bih da pisem maratonske postove,ali ne vidim svrhu a i nisam bas pozvan da solim nekome pamet.Sustina je da se znaju glavni problemi ali da jako malo njih radi bilo sta po tom pitanju.Imamo malo gradova koji mogu da se pohvale jakom atletikom(za nase uslove,tu mislim na Balkan),gotovo da nema velikog centra.Jako su losi uslovi,malo strucnih ljudi ili gotovo da ih i nema u Srbiji,samo par njih.Atletika je na zaista niskim granama i ne vidim da ce se nesto znacajno desiti u narednih 10-ak godina.Sto se tice stanja na Balkanu uopste(ne samo u atletici),misleci pritom na decu skolskog uzrasta i njihove sposobnosti,Srbija je na najnizem mestu po razvijenim motorickih sposobnosti(ispred nas i Albanija),ali ne bih sad o tome.Atletika je bazican sport i kao takav,ona se veoma neguje u zemljama gde je to potrebno na neki drugi nacin.To je o nekom ostem stanju kod nas.Imali smo mi kao zemlja dosta dobrih rezultata,kao npr Crvena Zvezda je svojevremeno bila prvak Evrope u ekipnoj konkurenciji,pa onda najbrza bela stafeta koja je ikad trcala 4x400 metara je nasa stafeta iz devedest i neke godine.Ima stvarno puno materijala i i diskusija koje bi mogle da se vode,ali mrzi me sad da pisem i da iznosim neke cinjenice koje mozda nikome nista ne znace.
      Inace,tebi kao fudbalskom treneru atletika bi dosta pomogla na nekom osptem planu razvoja igraca(tehnika trcanja,bitni delovi tela za sprint,srednje pruge,opsta izdrzljivost,sistematizacija treninga itd) tako da ako imas nekoga da ti pokaze neke stvari sto u teoriji sto u praksi,koristi ga maksimalno
      Eto toliko o necemu sto se zove atletika
      Last edited by Drazen 3; 05-06-11, 18:00.

      Comment


      • #33

        Iz tih i mnogih drugih razloga, o kojima ne vredi..., neka skorija iskustva (višegodišnja) govore mi, na primer, da većina stručnih mladih atletskih trenera završavaju (nastavljaju) kao kondicioni treneri u skoro svim drugim sportskim granama, a najmanje ostaju u - atletici. Ja ih rado konsultujem i preporučujem upravo za one važne stvari koje si pri kraju posta napomenuo, njihov doprinos i uloga su dragoceni, ali ostaje žal za tim da su prilično udaljeni od same "kraljice..."! Jer, nisu stimulisani! Šteta!

        Inače, današnje generacije više se opredeljuju za sopstvenu 'zonu komfora' (čitaj: pored kompa!) nego da se bave i nekim - sportom!

        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • #34
          Ko prati atletiku ? Uskoro ce Svetsko Prvenstvo ? Biti ce jako na 100m ... Mislim da Powell ima dosta snage ali Bolt je glavni favorit , Gay odustao zbog povrede ... Na 200 sigurno Bolt , Lemetrije je dobar ali ne dovoljno ... Pratim jos kod zena skok u vis i s motkom kao i kod muskih ... Biti ce interesantno prvenstvo
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #35
            nadamo se da ce biti interesantno
            FORZA MILAN!!

            Comment


            • #36

              Nema niko sanse pored Bolta....
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • #37
                Originally posted by Indigo View Post

                Nema niko sanse pored Bolta....
                mozda neko ce iznenaditi
                FORZA MILAN!!

                Comment


                • #38
                  Ivana Spanovic osvojila srebro na evropskom prvenstvu za mladje seniore u Ostravi.Skocila je 6.74m i bila je ispred Nemice Sostene Mogunear.Prva je bila Ruskinja Darija Klisina sa neverovatnih 7.05m.

                  Sa tim skokom obezbedila je B Olimpijski normu(6.65m),a A Olimpijska norma iznosi 6.75m,ovim skokom je bila 4cm od svog licnog rekora koji iznosi 6.78m.

                  Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihaila Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara sa preponama.

                  Bravo Ivana najlepsa srpska sportiskinja

                  Svaka cast srpski atleticari!
                  CZ-JK-Elton John-Diva

                  Comment


                  • #39
                    Dosta je izgubila promenom trenera,mogla je ona to i bolje,ali u svakom slucaju svaka cast ;)

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Kalu View Post
                      Ivana Spanovic osvojila srebro na evropskom prvenstvu za mladje seniore u Ostravi.Skocila je 6.74m i bila je ispred Nemice Sostene Mogunear.Prva je bila Ruskinja Darija Klisina sa neverovatnih 7.05m.

                      Sa tim skokom obezbedila je B Olimpijski normu(6.65m),a A Olimpijska norma iznosi 6.75m,ovim skokom je bila 4cm od svog licnog rekora koji iznosi 6.78m.

                      Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihaila Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara sa preponama.

                      Bravo Ivana najlepsa srpska sportiskinja

                      Svaka cast srpski atleticari!
                      svaka cast za spanovicku

                      kalu slazem se sa tobom da je najlepsa sprska sportiskinja

                      Comment


                      • #41
                        Wariner i Obikvelu propustaju SP zbog povreda. Napravcu ja temu u toku sledece nedelje o tom takmicenju, da ne pocne niko da radi zalud
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #42
                          Veceras dijamantska liga u Londonu,sutra prvenstvo Srbije u Kragujevcu

                          Comment


                          • #43
                            Asafa ne trci u Londonu veceras, ocekuje da ce biti spreman za svetsko.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #44
                              http://www.mondo.rs/s214138/Sport/Os..._istoriju.html

                              Pistoruis ce ucestvovati na SP
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Kakav je to borac, ja bih takvim ljudima dao orden....jer pokazuju sta znaci volja za zivotom i da kad nemas nista mozes imati sve ako to dovoljno zelis... Bravo Majstore!
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X