Strana 3 od 51 PrvaPrva 1 2 3 4 5 13 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 45 od 763

Tema: Atletika

Active Member Dragooon avatar
    Datum registracije
    05.03.2011
    Moć reputacije
    48737457
    Citirati Originalno postavljeno od Drazen 3 Pogledati poruku
    Uffffff ima ovde dosta zanimljivih rezultata,tako da ako neko bude hteo neku manju amatersku diskusiju o atletici,mozemo da popricamo
    Slabo ide ateltika na ovom forumu, kao i u samoj drzavi,ali sta je tu je

Ne mora neka posebna diskusija, naravno da sam i mislio da bi bilo najbolje baš opušteno - amaterski, poneka rečenica... Spontano!
    Na primer: ko se pojavljuje kao talenat (atletičar, atletičarka); u kojoj atletskoj disciplini možemo da očekujemo u bliskoj budućnosti izrazitijeg predstavnika; u kojem delu Srbije ima danas najviše talenata ili se radi najbolje; poređenje s nekim drugim sličnim zemljama; da li neko od legendi atletskog sporta i danas radi s mladima; u kakvim uslovima treniraju... Bilo bi bezbroj pravaca za zanimljive informacije...
    Atletika nije moj osnovni sport, ali oduvek su me zanimali rezultati i dostignuća - atletike, jer sam imao pozitivan odnos prema značaju "kraljice sportova".
    Postujem o atletici, jer kao viši sportski trener (fudbal) osećam moguću veoma pozitivnu sportsku emociju kada je o atletici - reč!
    Samo te ohrabrujem i podstičem da u meri, svog zadovoljstva i mogućnosti, pokušaš da doprineseš da neke važne informacije dospeju do - forumaša.

"Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

2. Your Google Adsense code here
    Active Member Drazen 3 avatar
    Datum registracije
    27.05.2011
    Moć reputacije
    358
    Ima dosta talenata,neki su evropskog,neki svetskog kalibra,ali sad da ih ne spominjem jer vecina njih ce da izgori sto zbog nestrucnosti trenera,sto zbog hemije.Uvek je bilo dosta talenata ali retko ko je to pretocio u senirsku konkurenciju kao primarni odaziv u zivotu.Realnost je da nasi atleticari mogu da ucestvuju na mitinzima nizih kategorija,da od trke do trke na tim mitinzima mogu da uzimaju po 500-600 evra i da tako zivotare od atletike koja ce im biti hobi(nadam se da se razumemo ).Ima dosta problema u atletici kod nas,mogao bih da pisem maratonske postove,ali ne vidim svrhu a i nisam bas pozvan da solim nekome pamet.Sustina je da se znaju glavni problemi ali da jako malo njih radi bilo sta po tom pitanju.Imamo malo gradova koji mogu da se pohvale jakom atletikom(za nase uslove,tu mislim na Balkan),gotovo da nema velikog centra.Jako su losi uslovi,malo strucnih ljudi ili gotovo da ih i nema u Srbiji,samo par njih.Atletika je na zaista niskim granama i ne vidim da ce se nesto znacajno desiti u narednih 10-ak godina.Sto se tice stanja na Balkanu uopste(ne samo u atletici),misleci pritom na decu skolskog uzrasta i njihove sposobnosti,Srbija je na najnizem mestu po razvijenim motorickih sposobnosti(ispred nas i Albanija),ali ne bih sad o tome.Atletika je bazican sport i kao takav,ona se veoma neguje u zemljama gde je to potrebno na neki drugi nacin.To je o nekom ostem stanju kod nas.Imali smo mi kao zemlja dosta dobrih rezultata,kao npr Crvena Zvezda je svojevremeno bila prvak Evrope u ekipnoj konkurenciji,pa onda najbrza bela stafeta koja je ikad trcala 4x400 metara je nasa stafeta iz devedest i neke godine.Ima stvarno puno materijala i i diskusija koje bi mogle da se vode,ali mrzi me sad da pisem i da iznosim neke cinjenice koje mozda nikome nista ne znace.
    Inace,tebi kao fudbalskom treneru atletika bi dosta pomogla na nekom osptem planu razvoja igraca(tehnika trcanja,bitni delovi tela za sprint,srednje pruge,opsta izdrzljivost,sistematizacija treninga itd) tako da ako imas nekoga da ti pokaze neke stvari sto u teoriji sto u praksi,koristi ga maksimalno
    Eto toliko o necemu sto se zove atletika
    Izmenio/la Drazen 3; 05.06.2011 u 17:00.

Active Member Dragooon avatar
    Datum registracije
    05.03.2011
    Moć reputacije
    48737457

Iz tih i mnogih drugih razloga, o kojima ne vredi..., neka skorija iskustva (višegodišnja) govore mi, na primer, da većina stručnih mladih atletskih trenera završavaju (nastavljaju) kao kondicioni treneri u skoro svim drugim sportskim granama, a najmanje ostaju u - atletici. Ja ih rado konsultujem i preporučujem upravo za one važne stvari koje si pri kraju posta napomenuo, njihov doprinos i uloga su dragoceni, ali ostaje žal za tim da su prilično udaljeni od same "kraljice..."! Jer, nisu stimulisani! Šteta!

Inače, današnje generacije više se opredeljuju za sopstvenu 'zonu komfora' (čitaj: pored kompa!) nego da se bave i nekim - sportom!

"Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

Forum Resident Mr.M avatar
    Datum registracije
    26.03.2011
    Moć reputacije
    2972
    Ko prati atletiku ? Uskoro ce Svetsko Prvenstvo ? Biti ce jako na 100m ... Mislim da Powell ima dosta snage ali Bolt je glavni favorit , Gay odustao zbog povrede ... Na 200 sigurno Bolt , Lemetrije je dobar ali ne dovoljno ... Pratim jos kod zena skok u vis i s motkom kao i kod muskih ... Biti ce interesantno prvenstvo
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

Senior Member Niksa avatar
    Datum registracije
    27.04.2011
    Moć reputacije
    317
    nadamo se da ce biti interesantno
    FORZA MILAN!!

Forum Resident Indigo avatar
    Datum registracije
    03.04.2011
    Moć reputacije
    214748871

Nema niko sanse pored Bolta....
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

Senior Member Niksa avatar
    Datum registracije
    27.04.2011
    Moć reputacije
    317
    Citirati Originalno postavljeno od Indigo Pogledati poruku

Nema niko sanse pored Bolta....
    mozda neko ce iznenaditi
    FORZA MILAN!!

Active Member Kalu avatar
    Datum registracije
    13.03.2011
    Moć reputacije
    361
    Ivana Spanovic osvojila srebro na evropskom prvenstvu za mladje seniore u Ostravi.Skocila je 6.74m i bila je ispred Nemice Sostene Mogunear.Prva je bila Ruskinja Darija Klisina sa neverovatnih 7.05m.

Sa tim skokom obezbedila je B Olimpijski normu(6.65m),a A Olimpijska norma iznosi 6.75m,ovim skokom je bila 4cm od svog licnog rekora koji iznosi 6.78m.

Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihaila Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara sa preponama.

Bravo Ivana najlepsa srpska sportiskinja

Svaka cast srpski atleticari!
    CZ-JK-Elton John-Diva

Datum registracije
    27.05.2011
    Moć reputacije
    358
    Dosta je izgubila promenom trenera,mogla je ona to i bolje,ali u svakom slucaju svaka cast ;)

Senior Member miki1 avatar
    Datum registracije
    05.06.2011
    Moć reputacije
    320
    Citirati Originalno postavljeno od Kalu Pogledati poruku
    Ivana Spanovic osvojila srebro na evropskom prvenstvu za mladje seniore u Ostravi.Skocila je 6.74m i bila je ispred Nemice Sostene Mogunear.Prva je bila Ruskinja Darija Klisina sa neverovatnih 7.05m.

Sa tim skokom obezbedila je B Olimpijski normu(6.65m),a A Olimpijska norma iznosi 6.75m,ovim skokom je bila 4cm od svog licnog rekora koji iznosi 6.78m.

Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihaila Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara sa preponama.

Bravo Ivana najlepsa srpska sportiskinja

Svaka cast srpski atleticari!
    svaka cast za spanovicku

kalu slazem se sa tobom da je najlepsa sprska sportiskinja

Covic Nebojsa avatar
    Datum registracije
    06.03.2011
    Moć reputacije
    96638437
    Wariner i Obikvelu propustaju SP zbog povreda. Napravcu ja temu u toku sledece nedelje o tom takmicenju, da ne pocne niko da radi zalud
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

Datum registracije
    27.05.2011
    Moć reputacije
    358
    Veceras dijamantska liga u Londonu,sutra prvenstvo Srbije u Kragujevcu

Covic Nebojsa avatar
    Datum registracije
    06.03.2011
    Moć reputacije
    96638437
    Asafa ne trci u Londonu veceras, ocekuje da ce biti spreman za svetsko.

Covic Nebojsa avatar
    Datum registracije
    06.03.2011
    Moć reputacije
    96638437

Forum Resident Indigo avatar
    Datum registracije
    03.04.2011
    Moć reputacije
    214748871
    Citirati Originalno postavljeno od NebojsaNS Pogledati poruku
    Kakav je to borac, ja bih takvim ljudima dao orden....jer pokazuju sta znaci volja za zivotom i da kad nemas nista mozes imati sve ako to dovoljno zelis... Bravo Majstore!
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

Strana 3 od 51 PrvaPrva 1 2 3 4 5 13 ... PoslednjaPoslednja

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja