Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gokara View Post
    Baš sam to hteo malopre da napišem za tebe, ali sam se ipak potrudio da ti objasnim.
    Ja skroz shvatam, svako ima pravo na izbor u zivotu, da ima ili nema decu, da putuje, da sedi kuci, da radi sta god zeli, a po tebi svi moraju da budu u istom kalupu...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by gokara View Post
      U kom kontekstu je sad ovo napisano?
      U kontekstu da svaki debil moze da ima djecu, a ne bi trebalo.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        E da, oni koji maltretiraju zenu sto im je rodila zensko dijete, a ne musko, e takve bih uskopio, mada bi i to bilo previse blago. I onda pravi 5-6 djece dok ne dobije sina, a najgore od svega ne kapira da pol djeteta zavisi od njega, ne od zene mu.
        Ti nisi Crnogorac,kakvo ti je ovo primitivno razmisljanje.
        Nista bez muskog djeteta,treba li sjutra porodicno imanje da mi naslijedi ne znam ko,no no.
        Last edited by E1_PG; 18-11-18, 19:40.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          U kontekstu da svaki debil moze da ima djecu, a ne bi trebalo.
          Pa da onda sterilišemo debile?

          Samo, kako ćemo odrediti ko je debil? Iz čijeg ugla ćemo gledati? Tvog, mog, ili nekog trećeg?

          Comment


          • Originally posted by gokara View Post
            Jeste problem, ljudi su navikli, na platu, ležanje na kauču, gledanje TV-a, da im se o deci brinu vrtići i škole.

            Izlaskom iz sistema sam moraš da obezbediš sredstva za porodicu, nema plate, nema češanja bulje na kauču, nema filmova, serija i igrica. Ali radiš samo za sebe i vremenom vidiš da ti sve bolje ide jer niko ne zarađuje na tebi.

            Ali jbg., to znači izaći iz zone komfora u kojem nas drži sistem sa platama i penzijama.

            Radimo da bi kupovali đubre od hrane, a svi je možemo sami proizvoditi, ali onda ne možemo biti u gradu i to je problem.
            Ima i odgovornih ljudi koji nece da stvaraju sirotinju a na posten nacin ne mogu da obezbijede egzistenciju a karakterni su da se ne prodaju vlasti radi beneficija.

            Comment


            • Originally posted by gokara View Post
              Pa da onda sterilišemo debile?

              Samo, kako ćemo odrediti ko je debil? Iz čijeg ugla ćemo gledati? Tvog, mog, ili nekog trećeg?
              Standardizuje se neki iq test,i psiho test koji osoba mora da prodje da bi napravila dijete.Prica se o tome na zapadu vec neko vrijeme.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Dakle ovdje opet Sjeverna Koreja? Ne smijemo reci sto nam se ne svidja? Niko ne pljuje Novaka ali dzaba prica, ovdje svakako vise necu pisati, posto ili necete da citate ili jednostavno vasa mala osjecanja ne mogu to da izdrze.
                Samo ne znamo ko je Kim Džong Un. Ima više kandidata.

                Comment


                • Originally posted by gokara View Post
                  Samo ne znamo ko je Kim Džong Un. Ima više kandidata.
                  Varira to I Nolo I Rolo imaju svog, samo Nadalček nema. Realno. Mislim ja gotivim oba Kima ali kada mezimče izgubi, bolje se pripaziš šta pišeš.

                  Comment


                  • Sto se dece tice, to je individualno pitanje. Samo je bolje da onaj ko ih ne zeli i ne moze ili nece da im se posveti, da ih i nema.
                    Svako ima pravo da zivi kako hoce, i bilo kakvo nametanje sopstvenog misljenja nije u redu.

                    Kao roditelj, mogu da pisem iz svog ugla i svoju pricu da ispricam, ali ne bi to sve stalo u jedan post. Tako da cu skratiti i uopstiti maksimalno. Mlad sam se ozenio. Medjutim dete je doslo tek nekoliko godina kasnije iz vise po meni prihvatljivih razloga. Neko bi rekao i sebicnih. Jednostavno smo zeleli da prozivimo neko vreme. Samo nas dvoje, slobodni, zaljubljeni, mogli smo bukvalno sve.
                    E nakon tri godine (predivne godine prepune putovanja, uzivanja, ljubavi, ali takodje prepune i rada, posvecenosti, sticanja) smo se odlucili na naredni korak.
                    Dobili smo dete. Naredne godine su bile jos bolje. Jer roditeljstvo coveka ispuni vise nego ista drugo (govorim u svoje ime). Cerka mi za koji dan puni osam godina i mogu slobodno da kazem da je odlicno dete (u svakom pogledu).

                    Medjutim, pre nekoliko godina moja zena je usled odredjenih problema imala nekoliko hirurskih intervencija. Nakon poslednje vise ne moze da radja.

                    Sada da mogu da vratim vreme, iz ove perspektive i pogleda na zivot, siguran sam da bih se trudio da sto ranije dobijem dete. Nikada se ne zna sta nam buducnost donosi.
                    Iz vise razloga naravno. Ali najbitniji je da moja cerka sutra ima nekog svog, na koga moze da se osloni, brata, sestru... Nekog najblizeg. Da odrasta sa njim, da se iz sopstvenog primera nauci odredjenim vrednostima.

                    Ne mogu da kazem da se kajem, niti da sam nezadovoojan. Ne daj boze nesrecan. I dalje uzivam u zivotu, i dalje se borim (imam za koga), i dalje volim i volecu (imam koga).
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Secam se da je nekada ovde u spamu bilo price o sahu. Znam da je Ni imao dobre diskusije.

                      Kopiram komentar iz rublike za sah, koju pretpostavljam da retko ko cita. Mozda nekoga interesuje kako nepoznavaoci tenisa pricaju o istom:

                      Originally posted by 147 View Post
                      Napisacu analizu kada se zavrsi 12 partija. Inace, danas gledajuci prenos meca na chess24 pojavila se diskusija o tenisu. Pogledajte ovde: https://youtu.be/JaRew6lSfhc. Koga interesuje neka pogleda par minuta na 3:42:50. Eto kako sahisti gledaju na Federera, Nadala i Djokovica. Eto sta su mediji napravili od Rodzera.

                      Comment


                      • Neka NI naiđe u šahovsku temu, vjerujem da prati.

                        Comment


                        • Originally posted by gokara View Post
                          Kako znaju kad nisu nikada imali svoje dete?

                          I koje su to stvari koje ih ispunjavaju?

                          Naravno da uživaju jer su sami sebi najbitniji. Da su tako razmišljali njihovi roditelji takvi se ne bi ni rodili. Njima je neko preneo život, ali oni ne žele da to nastave. Ovde ne pričam o ljudima koji ne mogu da imaju decu.

                          Kad dobiješ dete potpuno se menja pogled na svet. Sve što te je nekada ispunjavalo pada u drugi plan. Poklon da se brineš o novom ljudskom biću nadmašuje sve drugo, ali to ljudi koji nemaju decu ne mogu da shvate.

                          E pa evo da ti kažem iz ugla nekoga ko na žalost igrom života,sudbine čega god (a nije da nismo pokušali SVE I NEKOLIKO PUTA pa se neslavno završavalo) nema svoje dete.

                          A sve smo lepo zamislili dragi i ja kada smo počeli da živimo zajedno...do trenutka kada smo shvatili da nešto ne štima...ali ja sam se iz ljubavi udala a ne radi proste reprodukcije...

                          Ovo boldovano nije istina ili bar nije apsolutna istina.Bezuslovnu ljubav možeš osećati i prema bratancima,sestrićima,sinovcima ili prema partneru....
                          Imaš primere mnogih koji imaju decu pa su vrlo sebični.

                          Pitaš šta nas koji nemamo decu ispunjava. Druženje sa porodicom i prijateljima, sa bratićima (nama je po ceo dan puna kuća dece - a imamo ih od godinu dana starosti do fakultetlija)...i srećna sam...
                          Možda smo zapravo neki stvoreni da budemo dobre tetke, ujne, strine (teče, ujke, stričevi) više nego roditelji.
                          Roditelji odgajaju i vaspitavaju a mi smo tu da razmazimo i budemo drugari. I to i decu i nas čini srećnima...

                          I veruj mi ne mislim ni jednog trenutka da smo muž i ja manje vredni zbog toga što nismo roditelji u odnosu na one koji jesu.
                          Užasavam se tog generalizovanja.
                          Poznajem sa druge strane i ljude koji su doneli odluku da ne žele decu-iz njihovih nekih razloga i nikada ih nisam niti ću osuditi zbog toga niti ih smatram sebičnima.
                          Sebični su oni koji rađaju decu samo da bi se pohvalili kako ih imaju i kako bi svoje komplekse lečili preko njih...
                          Sebični su oni koji nemaju za 'leba a imaju po 10oro dece...jer eto to tako treba.

                          Znaš ono "Živi i pusti druge da žive"?
                          Ne treba da namećemo svoje mišljenje drugima kao jedino ispravno.
                          Kažeš sebično je da roditelji odu negde a ostave decu kod bake i deke (tipa neko putovanje i sl.)
                          Po meni je to sasvim ok jer srećan i zadovoljan roditelj = dobar roditelj i srećno dete...
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ne znam kako si propustila deo gde kažem da to što pričam se ne odnosi na one koji žele da imaju decu, ali ne mogu.

                            Pričao sam isključivo o onima koji ni ne pokušaju da osnuju porodicu.

                            Ne slažem se da decu treba ostaviti kod babe i dede kada se negde putuje. Deca treba da budu sa roditeljima.

                            Sticajem okolnosti ne mogu nigde da vodim dete već pet godina i nigde nisam putovao, nisam išao ni na more jer neću bez njega. Kad počistim zlotvore i sile mraka ići ću sa njim, sam neću sigurno.

                            Comment


                            • Pa svejedno,ima svako pravo da odlući da li želi ili ne.
                              Lako je osuditi, postoje ljudi koji i iz potputno normalnih i nesebičnih razloga ne žele decu, svesni da ne mogu da im pruže to što im treba.
                              Tek kada obuješ nečije cipele i pređeš ozbiljnu kilometražu u njima možeš suditi.
                              Po meni recimo( ali opet to je samo moj stav-ne tvrdim da je ispravan) nije normalno rađati decu samo da se kaže -imam 3,4,5 ili više a ta deca nemaju osnovne stvari.
                              Ne mislim na more,planinu i sl. nego baš ono najosnovnije.
                              Porazan podatak skoro(20.11. na svetski dan deteta) pročitah , da skoro 30% dece živi na ivici egzistencije...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Ajde da se ograničimo na državu u kojoj živimo, a ne na zemlje trećeg sveta.

                                Ne živi se ovde baš tako loše, pričam iz ugla nekog ko ima prosečna primanja.

                                Nisu deca troglave aždaje pa da ih ne možeš nahraniti i obući. Te priče da neko ne želi decu jer im ne može priuštiti to i to su teška budalaština. Ne znam nikog ko iz tih razloga nema decu, obično je to samo izgovor.

                                Danas je veći problem deci posvetiti vreme nego što je to finansijski aspekt i upravo tu leži koren problema.
                                Last edited by goku; 24-11-18, 01:32.

                                Comment

                                Working...
                                X