Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Berni bi dobio nju da nema superdelegata. Pricao sam o tome ovde, da bi obezbedio demokratsku nominaciju treba oko 2100 delegata, a ona je vec imala oko 650 pred pocetak izbora. Ti superdelegati su istaknuti clanovi stranke itd. Od 700, samo je 50 otprilike stalo na Sendersovu stranu. Tu je bilo odma jasno ko mora da pobedi.

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Berni je bio najbolji kandidat generalno, to je poraz drustva sto je Hilari njega pobijedila.
      Nasalio bi se Trump i sa Berniem isto kao sto je Jeb Busha rijesio, ovoga bi brendirao kao socjalistu i to bi mu kraj bio.

      Ti izbori sa Berniem, jest uvijek bio u minusu zbog superdelegata, ali nije on imao ni izlaznost za nesto vise, a i izbori su bili namjesteni. Covjek uzme 60% glasova dobije manje delegata (ne superdelegata, vec obicnih)
      Last edited by maliajnstajn; 25-10-16, 23:34.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Nasalio bi se Trump i sa Berniem isto kao sto je Jeb Busha rijesio, ovoga bi brendirao kao socjalistu i to bi mu kraj bio.
        Ne mozes da poredis Dzeb fakin Busa koji je ulozio ogromne pare u kampanju i nista nije uradio i Bernija koji bez ikakve podrske i s mnogo manje pare je uzeo 13m glasova.

        Comment


        • Originally posted by Pobeda.. View Post
          Ne mozes da poredis Dzeb fakin Busa koji je ulozio ogromne pare u kampanju i nista nije uradio i Bernija koji bez ikakve podrske i s mnogo manje pare je uzeo 13m glasova.
          Nije stvar para, vec slike i osjecaja kada vidis Sandersa.

          Jeb Bush je takozvana picka, koja je bila favorit za predsjednika Amerike. Trump ga je se rijesio sa takvom lakocom, brendirajuci ga kao 'low energy Jeb'. Jadnik nije znao sta ga je snaslo.

          Sanders je slican tip, stariji tip, nije picka, ali ne smije napasti. Odbijao je da napada Klintonku u debatama, a mogao je da je ubije u debatama, nije. Trump bi ga brendirao kao socjalistu, a ako nesto Ameri mrze iz dna duse, to je socjalizam.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Tramp je unistio Dzeba toliko da se ovaj morao povuci iz trke uopste. To je istina.

            To za socijalizam je nekada bilo, ali Amerikancima se smucilo da izdvajaju po 20,30 i vise hiljada godisnje za fakultetsko obrazovanje, da daju ogromne pare na zdravstvo, i Senders je prvi ukazao na te probleme.

            Da ga je DNC podrzao, Senders bi bio lagani predsednik. Moras da shvatis da je Hilari omrazena vecem delu nacije, osim ovog koji glasa za nju, a i tu neki glasaju samo protiv Trampa. Sendersa niko ne mrzi, a socijalizam nije strasna rec toliko. Imao bi mnogo siru podrsku, jos ako bi mu Tramp bio protivnik, lagana pobeda.

            Comment


            • Originally posted by Pobeda.. View Post
              Tramp je unistio Dzeba toliko da se ovaj morao povuci iz trke uopste. To je istina.

              To za socijalizam je nekada bilo, ali Amerikancima se smucilo da izdvajaju po 20,30 i vise hiljada godisnje za fakultetsko obrazovanje, da daju ogromne pare na zdravstvo, i Senders je prvi ukazao na te probleme.

              Da ga je DNC podrzao, Senders bi bio lagani predsednik. Moras da shvatis da je Hilari omrazena vecem delu nacije, osim ovog koji glasa za nju, a i tu neki glasaju samo protiv Trampa. Sendersa niko ne mrzi, a socijalizam nije strasna rec toliko. Imao bi mnogo siru podrsku, jos ako bi mu Tramp bio protivnik, lagana pobeda.
              Tri modela koja predvidjaju predsjednike Amerike, svi kazu da u slucaju Trump vs Sanders, 99% pobjeda Trumpa. Amerikanci su veoma ponosni na kapitalizam, socijalizam je najveca smrt drustva, to je pokusao da proda Sanders, a glavna premisa socjalizma je da su bogati, koji su se inace slomili da zarade pare, ukrali od siromasnih i moraju sad oni njima da plate. To je najveca prevara od sistema na planeti. Oligarhija i socjalizam, smrt drustva. Cist socjalizam u bjednim drzavam, moze funkcionisati, ali prije ili kasnije se mora otvoriti ekonomija.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Odmah da se razumemo, ja sam veliki protivnik socijalizma.

                Ali Berni nije pokusao da proda pricu socijalizma gde ce ti oduzeti novac, dati siromasnima i eto, svi imamo isto.

                Besplatno obrazovanje i normalno zdravstvo su skroz normalne stvari za normalnu kapitalisticku drzavu. Imas dosta primera takvih u Evropi, kapitalistickim zemljama naravno.

                Comment


                • Druže pre neki dan su objavili Bernijeve i Hilarine imejlove gde ga je ucenjivala za neki dug što baja ima za tri kuće i neka čuda . Čini mi se čak da je vikiliks to objavio i tog momenta su Asanžu prekinuli internet u onoj ambasadi gde čuči zarobljen , tako da manite se te priče kako je Berni svetac
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Pa cim je podrzao Hilari, znaci da nije svetac. Niko to ovde nije ni rekao, samo je kompetentniji da bude predsednik od Trampa i Hilari zajedno.

                    Comment


                    • Originally posted by Pobeda.. View Post
                      Odmah da se razumemo, ja sam veliki protivnik socijalizma.

                      Ali Berni nije pokusao da proda pricu socijalizma gde ce ti oduzeti novac, dati siromasnima i eto, svi imamo isto.

                      Besplatno obrazovanje i normalno zdravstvo su skroz normalne stvari za normalnu kapitalisticku drzavu. Imas dosta primera takvih u Evropi, kapitalistickim zemljama naravno.
                      Grijesis.

                      Kako ces platiti to obrazovanje? Kroz povecanje poreza, a Amerika ima vec najvecu stopu poreza na svijetu.

                      Ok, slazem se besplatna edukacija, ali postoji i bolji nacini od povecanja poreza. Trump ima ideju, pa cemo vidjeti kako ce to napraviti.

                      Sto kazes kapitalisticke drzave u Evropi imaju besplatno obrazovanje. To su skandinavske drzave, koje imaju neke od najkretenskih poreza ikada. Npr ljudi imaju veci porez za kuce i stanove koji imaju pogled na more. Ja obozavam Finsku, jer imaju prejak sistem obrazovanja, ali drzave Skandinavije su bazirane na socijalizmu. Drzave sa najmanje milionera, od jakih drzava na svijetu, jer se fokusiraju na taj prirodni socijalizam, gdje su svi jednaki, svi imaju srednje para i niko se ne istice. Mislim u nekom nivou, naravno da covjek koji je direktor, bolje zivi od nekog tamo roba sto robuje u fabrici
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Dobro rece Vladan. To sto Berni na kraju nije kandidat, to je poraz drustva. Gledam ovdje, vecina mladih ljudi koji su na koledzima ili koji su nedavno zavrsili studije, mladi bracni parovi koji su se tek uzeli ili cekaju to prvo dijete... vecina njih je bila za Bernija. Ovdje kad vidis na autoputu Bernijev stiker na autu, znas da je za volanom mlada osoba. Bas steta sto je ova... (evo trazim odgovarajucu rijec, ali mi ne ide) baljega izopacena u istoj partiji.



                        Sent from my Samsung GALAXY S5.

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Grijesis.

                          Kako ces platiti to obrazovanje? Kroz povecanje poreza, a Amerika ima vec najvecu stopu poreza na svijetu.

                          Ok, slazem se besplatna edukacija, ali postoji i bolji nacini od povecanja poreza. Trump ima ideju, pa cemo vidjeti kako ce to napraviti.

                          Sto kazes kapitalisticke drzave u Evropi imaju besplatno obrazovanje. To su skandinavske drzave, koje imaju neke od najkretenskih poreza ikada. Npr ljudi imaju veci porez za kuce i stanove koji imaju pogled na more. Ja obozavam Finsku, jer imaju prejak sistem obrazovanja, ali drzave Skandinavije su bazirane na socijalizmu. Drzave sa najmanje milionera, od jakih drzava na svijetu, jer se fokusiraju na taj prirodni socijalizam, gdje su svi jednaki, svi imaju srednje para i niko se ne istice. Mislim u nekom nivou, naravno da covjek koji je direktor, bolje zivi od nekog tamo roba sto robuje u fabrici
                          Kako da platis to obrazovanje? Eto, npr. da ne potrosis tolke milijarde na rat u Iraku.

                          Austrija ima besplatno obrazovanje, ona mi prva pala na pamet, ima npr. i Srbija, kao i besplatno zdravstvo. A sigurno besplatno obrazovanje nije razlog zasto se u Srbiji zivi lose.

                          Comment




                          • Majkl Mur mrzi Trumpa, glasat ce za Hillary, ali ovo sto govori je 100% istina i veoma mocno. Moltovljev koktel koji kaze politicarima "Jebite se".
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Nego je l' mozes objasnis lepo kako funkcionisu ti konacni izbori?
                              Kada su bili za republikansku i demokratsku nominaciju, shvatio sam kolika je to antidemokratija.
                              Cini mi se, ispravi me ako gresim, da Iowa caucus glasa 1.500 ljudi, a daje vise delegata nego Nju Hemsir gde glasa 240.000. Kazem opet, mozda sam ja pogresio, ali mislim da nisam.

                              Comment


                              • Amerika nikada nije bila demokratija, oni su odvijek ustavna republika.

                                U predizborima imas caucus i primary.

                                Na caucus mogu izaci da glasaju registrovani clanovi partije i delegati.

                                Na primary izlaze ljudi koji su registrovani kao republikanci/demokrate i poneki se otvore za nezavisne birace.

                                Kada dodjemo do zadnjih izbora postoji nesto sto se zove electoral college. To predstavlja svih 50 drzava i svaka nosi odredjeni broj elektorskih glasova u zavisnosti koliko stanovnika drzava ima. Da bi neko bio predsjednik, mora osvojiti 270 elektroskih glasova. Ima stranica 270towin.com .

                                Npr, Al Gore je 2000. godine imao 500k vise glasova od Busha, ali je imao manje elektorskih glasova. Zapravo, u Floridi je izgubio za 500 glasova. Ti izbori se vjeruje da su bili namjesteni jer u to vrijeme guverner Floride je bio Jebb Bush, brat Georga Busha. Posto su za izbore drzave zaduzene, guverner je onaj koji je glavni zakonodavac kod izbora.

                                Znaci moze se desiti da neko ima vise glasova i opet ne bude predsjednik.

                                U kolazu elektora postoje uvijek crvene i plave drzave i swing drzave. Redovno je Texas crven, a California plava. To su dvije najvece drzave u Americi. Recimo Florida i Ohaio su najvaznije swing drzave, a Florida najvaznija jer nosi 29 elektora.

                                Iako svi predvidjaju 308-180 elektora pobjedu Klintokne, ja ocekujem preko 320 elektora kod Trumpa, moja predikcija. (Edit: malo sam fulio ove racunice u ovoj recenici, al nema veze )
                                Last edited by maliajnstajn; 26-10-16, 00:53.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X