Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dosao red i na slikice...



    V zarez na DRS krilcu, krilo sa izbocinom po sredini. Otprilike sugerise o onome sto je Allison i govorio.



    Ovo neke nove felnice na McLarenu?



    Zanimljiv nos na FW34...



    Vrlo kompleksno prednje krilo, cini mi se da je dosta toga novog ovde...



    Majmunce na jednom nosacu.



    Ovo su nova krila, mada lice na ona iz Madjarske, mozda je ugao malo veci, ali to se menja... Drzaci krila, su medjutim, stari, novi su zakrivljeni...

    Ovo je za one koji ne zele da se iznenade kad vide podijum...

    Spoiler

    Comment


    • #32
      Mclaren kaze da dizajnira novi bolid koji ce biti prema ukusu Lewisa Hamiltona,to bi moglo da bude zanimljivo a Alonso je izjavio da ako dodje do zamene Masse,vozac koji ga bude zamenjivao mora da bude bolji Masse,da postuje ferarijevu tradiciju ( tj. da slusa poruke preko radia Alonso is faster then you) i da tim mora da mu bude na prvom mestu (tj. da bude novi Alonsov vodonosa)
      Miljkonen

      Comment


      • #33
        Jel ovo prozivka ili sta?

        Comment


        • #34
          Nemojte da uzimate taj tekst zdravo za gotovo.Mislim da je neprecizno prevedeno.Ono što su hteli da kažu iz McLarena jeste da će bolid za 2013. dizajnirati kao da će Hamilton sigurno voziti i sledeće sezone.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            McLaren, a i svi drugi timovi uvek dizajniraju bolid po trenutnoj postavi. Nemojte da vas to zbuni, u pitanju je samo vozaceva okolina. Dakle, polozaj sedista, stitnik za glavu, polozaj volana i pedala i generalno unutrasnja crash-struktura. To se jako lako menja, pa videli ste koliko je brzo Caterham sredio za Petrova CT01 umesto za Trullia, mozete misliti sta ce onda McLaren uraditi.

            bombonice, ono nije prozivka, ono je cinjenica. Po svemu sudeci, trazi se vozac na eventualno jednu godinu (eventualno jer jos nije sigurno da Massa odlazi, iskreno pocinje da redja dobre rezultate), jer su izgleda upecali Vettela. Brawn je preporucio vozacima da se smeste u fabricke timove (Ferrari, Mercedes i Lotus) za 2014. jer ce motori biti bitni i to je takodje cinjenica. Sa tim u vidu, logicno je da bi Vettel zeleo u fabricki tim, a narocito ako se RB sledece godine bitnije ne popravi. Isto zato mislim da Hamilton zeli sledece godine pripremi teren u Mercedesu, stekne utiske, upozna ljude i stopi se sa timom. Zbog toga, Ferrari bi trebao da dovede vozaca koji je brzi od Masse, jer "poslusniji" ne moze biti, to je potpuno otvoreno.

            Sad, to sto Miki misli da su mnogi brzi od Alonsa i misli da bi taj neko cesto propustao Alonsa, to je druga stvar... ;)

            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Nemojte da uzimate taj tekst zdravo za gotovo.Mislim da je neprecizno prevedeno.Ono što su hteli da kažu iz McLarena jeste da će bolid za 2013. dizajnirati kao da će Hamilton sigurno voziti i sledeće sezone.
            Upravo, ne po njegovoj zelji, nego po njegovim merama, da se tako izrazim.

            Comment


            • #36


              Pres konferencija.





              150 Italia... E, da je bi brz koliko je lep...

              Comment


              • #37
                Vanja, da li zaista Lotus smatraš fabričkim timom?
                Prvi ja bih voleo da to jeste, ali nekako mi se čini da je Reno svoje usluge više fokusirao na Red Bull.To sam zaključio najviše po ovome sa alternatorom.Red Bull je možda i suviše sad razmažen kao tim pa bi želeli da im svi i svako udovoljava sa custom prilagođenim delovima.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Pa, svakako je Renaultu blizi Lotusu nego Red Bullu, bili su taj tim. A i Grosjean je u timu, ne vidim zasto bi Renault davao prednost RBu umesto Lotusu. Takodje, cini mi se da sam procitao da RB zeli da od 2014. predje na Mercedes... Nisam siguran, ali cini mi se da sam nesto tako procitao...

                  Zapravo, da se razumemo, Renault vazi za proizvodjaca koji svima dostavlja isti agreat. Ferrari to nije radio do skoro, pa kad su videli sta su izgubili sa Red Bullom, shvatili su da u ovo vreme to tako ne ide. Najbolje se to vidi po Sauberu. Mercedes je od skoro ponovo tu, ne vidim zasto bi i oni nekom uskracivali performanse. Nema to trenutno toliko veze, nece ni sledece godine. Ali 2014. nema sanse da ce iko osim fabrickom timu (Lotus = Renault u ovom slucaju) dati najbolji agregat i najnovije dodatke.
                  Last edited by Vanja #66; 20-09-12, 20:45.

                  Comment


                  • #39
                    Reno jeste najveći dobavljač motora, a mnogi baš taj RS27 (2012) smatraju sveukupno najefikasnijim (potrošnja goriva / performanse).Dakle, u zavidnom su položaju ali nemaju fabrički tim.Zato mislim da oni moraju makar u najtajnijim razgovorima da imaju favorizovani tim.Neka su im Red Bull i Lotus podjednaki, mene i dalje interesuje koliki je interes proizvođaču motora da razvija taj motor.Do kraja 2013. će mnogi timovi imati potpisane ugovore sa dobavljačima čak i pre samih testiranja motora.To će biti u najmanju ruku jebeno i ogromna lutrija.F1 se nije susretala sa V6 motorima više od 20 godina (da ne tražim po netu tačan podatak sad), a od tada se mnogo napredovalo.Ne znam dokle traje zabrana razvijanja motora od kraja 2007.?Bilo bi lepo da razbiju taj moratorijum, onda bi situacija bila već opuštenija.Kao navijač, jako se brinem za tu sezonu.Kad se uzme u obzir nekoliko poslednjih sezona što se tiče postavljanja pravila i razbijanja istih, bolje da ostave V8 narednih 10 godina.Opet će Vajtingu i onim punoglavcima iz tehničke komisije promaći nešto u pravilniku i sjebaće celu sezonu ako ne i dalje.Aerodinamika jeste odlučujuća danas, ali kad bolid dominira sa aerodinamikom ili sa motorom to nije isto.Od dominantnog motora te nikakav DRS ne spašava, a da ne pričamo o tome što bi se prednost demonstrirala tokom svakog trenutka, dok se aerodinamika demonstrira ,,tek" od 150km/h.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Kako god..ali bih najvise volela da kimi dodje umesto masse,kako je í trebalo da bude pre 3 god.eto

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by bombonica View Post
                        Kako god..ali bih najvise volela da kimi dodje umesto masse,kako je í trebalo da bude pre 3 god.eto
                        Pusti ga, eno opet je počeo da priča kako ,,može" da živi i bez F1, kako ima stvar koje se mogu raditi i pored F1... Da je našao tim ne bi on ni 2009. odlazio... Kao da pokušava tim izjavama da kritikuje određene vozače iz padoka koji ne bi mogi da žive bez F1.Ja se, opet govorim, kao navijač pre svega, nadam da je naučio lekciju iz 2010. i 2011.Kladim se da bi se čak i on iznervirao kada bi shvatio da nije tamo gde bi trebao da bude i gde bi mu bilo lepo.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          To bi, mislim, svi zeleli, osim Markeda...

                          Marked, mislim da motor kao agregat nece biti presudan. Dosli smo do trenutka kad su ova 3 prozivodjaca jako bliska, a svi imaju pozmasno iskustvo. Motri ce verovatno biti razvijani drugacije onoliko koliko im filozfija dopusta. Renault ide na stedljivost, Mercedes na snagu, npr. Medjutim, turbo, e to ce biti zanimljivo... Turbo je u F1 odavno zaboravljen i jako mi je drago sto je on vracen, kad vec nema teorije da cemo videti superpunjace. Tad je BMW dominirao, treba pogledati ko je bio drugi iza njih, mislim da ih je bas Renault dostigao, ali davno je to bilo i tehnologija je dosta uznapredovala. Iskreno, mislim da ce turbo biti veci faktor od samog agregata, osim ako i njegov razvoj nije ogranicen ili je uveden turbo po specifikaciji, sto bi bio zlocin protiv covecnosti...

                          Comment


                          • #43
                            Lotus nebih brojao u fabricke timove, sem ako nerazvije sopstveni motor, a nije nikad cak ni u vreme Kolina Cepmena i dok su F1 tim i fabrika bili tesno povezani.
                            Reno ce podrzati tim ciji se vozac bori za titulu, RedBul ( Vetel ),
                            Posle Senine pogibije Sumaher i Beneton su na precac dobili Reno motore.
                            E ako Vetel predje u Ferari Lotus ima sanse. I jos nesto Reno ima iskustva sa V6 turbo motorima,
                            prvi je uveo takav motor u F1, postigao prvu pobedu, titua im je izmakla zbog niza nesretnih okolnosti, sasija nije bila dorasla, ai javna je tajna da je Brebhem-BMV 83 varao sa gorivom a Reno i Prost nisu zeleli titulu za zelenim stolom. Da skratim uz Porse i Hondu koji takodje bili V6 Reno je bio odlican, Samo ako je Bernad Dido spreman da da neki savet.
                            Last edited by Alan; 20-09-12, 21:33.

                            Comment


                            • #44
                              http://en.wikipedia.org/wiki/2014_Formula_One_season

                              Motor, kao pogonska jedinica, za koju mnogi znaju da ide na benzin ili dizel, će od 2014. promeniti svoje značenje.KERS će biti sastavni deo motora u potpunosti.Tu se javlja i TERS sistem.Pitam se da li će i on biti ograničen kao KERS.Ma neću više da pišem o tome kad nije ni 100% sigurno da će to sve uvoditi jer se mnogi bune zbog cene razvijanja V6 motora.

                              Sva sreća pa se ne sećam najbolje one F1 koju sam gledao početkom Milenijuma kao klinja, pa se tako ni ne sećam tehničkih podataka.Govorim o motorima koji su išli preko 20k rpm.Nije mi bilo sve jedno ni kada su 2009. ograničili motore sa 19 na 18 hiljada rpm, a ko zna kako ćemo da pređemo preko snižavanja sa 18 na 15...
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Licno sam za vecu zapreminu a nizi broj obrtaja, vise mehanickog od aerodinamickog gripa.
                                Kad sam poceo da pratim f1 bolidi su bii siroki 215 cm a koliko su sad 180 ?

                                Comment

                                Working...
                                X