Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakvu uslugu? Da uništi Partizan?

    Imamo stručnjaka na klupi, sad čekamo rezultate.

    Što se tiče države ja sam o tome već pisao na fudbalskoj temi.

    Politika se umešala svuda. Ta politika mnoge stručnjake i one koji žele dobro sportu tera dalje od istog.

    Dok se to ne promeni uvek će biti ovako.

    Mi na rečima sve znamo kako i šta treba raditi, al izostaju dela.

    Comment


    • Ne, vec prihvatljivu tranziciju kad su najurili zlog Dula...Voleli ga navijaci a udarao po psihopati. Cova ga je navukao kao magarca psihu na tacni.

      Dejo apsolutno u nikakvom kontekstu nije pricao o politici i politicarima. Svakako rasprava o ovome je suvisna, ali zbog izostanka privatizacije bice ona, ne vole nas...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Hmmm pa stvar je vrlo prosta, Zvezdin budzet je 5.5 mil vjerovatno ce biti probijen za Radonjicevu platu. Neka bude i okruglo 6m da nam je lakse racunati.
        Zvezdini prihodi:
        - TV prava 300k
        - prodaja sezonskih 100k
        - prodaja dresova i suvenira neam pojma 10k
        - plasman na tabeli EL 0 obzirom na trenutni rezultat al nek opet bude 100k radi lakse matematike.

        Zvezdini prihodi 500k max, rashodi 6m, gubitak 5.5m eura.

        Dakle, da bi kosarka kao sport opstala na EL nivou, drzava mora da pokrije resto sto nije mala suma. Volio bih da vidim privatnika koji ce iz svog dzepa tesko stecen novac bacati svake godine iz ciste ljubavi.
        Da bi kosarka bila profitabilna u Evropi, potrebno je raditi bolji marketing, privuci vece sponzore i ponuditi gledaocima nesto sto ce ih natjerati da konzumiraju proizvod ne samo kroz pune dvorane.
        Do tada da nam Covica posluzi zdravlje i zivci pa da guramo dok se ne nadje bolji recept, za sada je ovo jedini nacin kako klub moze da postoji u EL iz zemlje gdje je plada 300€
        Last edited by Victor BG; 07-03-21, 20:29.

        Comment


        • To nije tacno...to samo loze masu da bi kupovali poene. Raspali Rumuni su to uradili pre 10g. Cak sjebali Steauu itd...Ovde jos mit da nema ljudi sa lovom koji bi usli a drzava i grad opet mogu dati bar milion. Ako si cuo i za kozorcijum itd...ima nacina, ali nema pameti kod ovog naroda....

          Izbacice nas uskoro...to je definitivno..jos ako Olimpija uzme kao osnivac EL..crtaj katanac...nova 2021 verzija.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Kosarka je skup a neprofitabilan sport u Evropi. Zato se uglavnom kk sekcija pojavljuje kao privezak uz mocak fk. Meni su enigma ovi sto nemaju mocnu fk sekciju iza ledja a ulazu 30-40 miliona. Koji je interes vlasnika kosarkaskog kluba da baci par desetina miliona svake sezone....

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Kosarka je skup a neprofitabilan sport u Evropi. Zato se uglavnom kk sekcija pojavljuje kao privezak uz mocak fk. Meni su enigma ovi sto nemaju mocnu fk sekciju iza ledja a ulazu 30-40 miliona. Koji je interes vlasnika kosarkaskog kluba da baci par desetina miliona svake sezone....
              pa i nema ih mnogo, uglavnom ovi po Grckoj kojima je to stvar prestiza a pitanje je koji benefit za to dobijaju od drzave. U Rusiji se tako najlakse peru pare. Ostali su uglavnom privesci FK-a.

              Comment


              • Za Armani to je brending. Pokazuju moc, uspjeh, cista reklama i vjrv su izracunali da im je taj vid kampanje isplativ + pogodnosti.
                Rusi vjrv peru keš pa ulazu u firme. Barsa, Real, Valensija su sekcije FK, grci su stvar prestiza i bogatstva ali i oni poceli da rezu troškove.
                Na kraju ostajemo mi i Zalgiris kojima drzava sponzorise igrarije. Nas dva cemo tesko biti ikada profitabilni dok privreda ne obezbjedi 1500€ plate minimum.
                Stvarno ne znam zašto je u Evropi takva situacija da je sport na vrhunskom nivou matketinski ispracen tako loše. Pa evo ti primjer Eurohoopsa, koliko godina saradjuju sa EL i kad objave neku vijest za Zvezdu po 20ak lajkova svi drugi ne predju 5. Tu vidis da nesto ne valja.

                Comment


                • Valensija nikakve veze bukvalno sa FK. Kao ni Olimpijakos i Panatanaikos. Zalgiris nije drzavni klub,ali drzava pomaze. Alba ima Alba grup i konzorcijum oko njega,kao i Zalgiris koji ima procente vlasnistva vise ulagaca. Efes isto, povezanost sa SD ima Real, Bayern, Barsa i Fener. Asvel i Baskonija su zasebni isto kao i Makabi. Zenit nema veze sa fudbalskim klubom, sponzor im je isti.Milano za sebe...Rusi peru pare, ali su nezavisni na papirima, kao sto je cudno sto imaju tolike budzete tako je cudno da Zvezdin budzet 5-6m evra sa 20 igraca, dva strucna staba i uglavnom carter letovima.

                  U principu imamo najmanji budzet ukupni i nismo poslednji...sustina jeste da taj budzet raste godinama,a ne zna se iz cega.Sa tim Barsa nije npr u minusu kako se prica jer te pare odvoji SD i oni te pare trose...

                  Mi nemamo nacin za progresiju budzeta sem da se prebaci na neki konzorcijum uz neku pomoc drzave i grada kao sto ima Zalgiris, ali obrni okreni nax neki max budzet moze biti 12m..Za nesto vise, treba nam velika hala, vise sponzora i dosta veca tv prava koja su trenutno smesna. Ovako jedino uz razvitak SD, sto je prosto nemoguce.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Nesposobnost uleb-a. Mislim da ce se pre ili kasnije cela ta prica raspasti. Mada, realno, kosarka se u evropi ne gleda toliko. Za nas bi ta prica da budemo privezak fk-u bila jos i najbolja, pod uslovom da se fk organizuje kako treba. Tu nam lezi spas za kk. Fk ima kapacitet da zaradjuje 30-40M godisnje, ali mora mnogo pametnije i mora da se potpuno reorganizuje omladinska skola u neku modernu akademiju koja bi bila magnet za talente iz regiona, afrike, mozda cak i azije. Marakana mora da se renovira i ta neka kosarkaska hala da se tu uklopi o jednom trosku. E onda da se ide na varijantu da stabilan fk par miliona odvoji za kk, ostalo od ulaznica i prava. Drzava bi onda tu bila samo da daje bonuse koje obicno dobijaju klubovi koji igraju takmicenja najviseg ranga. Ovo je jedino realno. Ostalo se sve svodi da drzavnu sisu.
                    Last edited by Storm; 08-03-21, 11:36.

                    Comment


                    • Ne znam ja gde bi ti uglavio halu, ali ako ikad naprave taj metro, hale nekih timova pa cak i EL su na kraju metro stanica, tj u nekoj Altini, Borci, jbm li ga gde tacno ce biti kraj metroa ako se ikad izgradi. Mi imamo kapacitet da ispunimo tu halu uvek, al da bude do 15k mesta max...al da bude nasa i u tom sklopu mozes praviti nesto sto ima vec Covic i onda mozes pisati da se dovode talenti ali ceo ovaj sistem evropske kosarke unistava NBA, pa jedan Zagorac je uzeo tipa milion dolara a da je video NBA mec kao i mi preko tv ekrana. Cene igraca ce se tesko smanjivati bas zbog toga.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Nama je hala od 10k puna kapa po meni
                        Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                        Comment


                        • Alba 2g licenci. Bayern i Asvel A licenca. Zvezda je dobila Nestle coksladu i masinu za konzerviranje. Svaka cast najboljem sportskom radniku u Srbiji..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Mi halu ne mozemo da zidamo. Prosto poredjenje je zasto neki ljudi placaju kiriju? Pa jer im je kredit ogroman rizik na 20g a ovako mogu jednostavano da izdvajaju manju sumu i da nikome ne ostanu duzni.
                            Uzevsi ovo poređenje u obzir, mi nismo prosti stanari, mi zivimo od soc pomoci drzave. Ne mozes od subjekta koji ne prihoduje ocekivati kredit za stan. Nece nam ni drzava to obezbjediti a da mi uzimamo profit od rente tako da se opet vracamo na poziciju da je to za sad nemoguca ideja.
                            Zamisao je super ali ne vidim kako to da finansiramo.
                            Opet i da smo privatni klub nece privatnik izgraditi nesto poput TC Usce sa halom gdje ce mu KK crpiti zaradu
                            Nama je jedini spas podizanje standarda tako da otac moze svoje slobodno vrijeme provesti udobno na utakmici sa sinom kupiti mu dres, sal, kokice, sok i da mu to ne bude bitan izdatak jednom u mjesec dana.
                            Do tada drzava ce dok joj je interes domiriti ono sto budemo rashodovali i cao.

                            Comment


                            • Nece el zatvaranjm ubiti kosarku u Evropi. Cak i da predjemo u Fiba takmicenje, nece se tu mnogo promeniti. Uleb ce napraviti dosadno takmicenje od 18 istih ekipa koje se svake godine bore sa nba otpatkom u rosterima da budu nba za sirotinju. To ti je isto kao MLS liga u fudbalu. Mogu ameri da ulazu koliko hoce jad im igra evropski otpadak i penzosi. Bukvalno ce se uleb urusiti sam od sebe i onda ce za par godina jedan po jedan da se vracaju u fiba takmicenje. Evropa nema kapacitet da ima koncentraciju kvaliteta u 20-30 klubova i da ta kosarka bude na tom nivou i bude interesantna kao nba. Niti imaju kulturu niti infrastrukturu za tako nesto. Nama mozda i ucine uslugu pa se vratimo pravljenju igraca i opustenijem pristupu kosarci.
                              Last edited by Storm; 08-03-21, 15:21.

                              Comment


                              • Storm, ne organizuje Uleb Evroligu... to je davno proslo vreme nego EKA u cijem vlasnistvo se nalazi 11 klubova, ne znam da li su upisali i ova 2 nova.

                                Comment

                                Working...
                                X