Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Majke mi nisam znao, sta cu. Na blic samo vidio tweet welcome home Aleksandar...

    Comment


    • Odgledao sam neke utakmice Baron-a, pa evo par zapazanja, ako nekoga zanima.

      - Prvi utisak je da bi konstantno bio najnizi na terenu, da mu saigrac u Mursiji nije bio Kampaco. Nema sanse da on je visok 188 cm, pa cak i u patikama, bas deluje maleno na terenu. Solidno je nabijen, ali ima kratke ruke i atletski je prilicno skroman, tako da su mu fizikalije dosta lose za neku ozbiljniju kosarku.

      -Drugi utisak je da na 6 utakmica (po 3 u Mursiji i Eskisehiru) nije jedan jedini minut proveo na pleju. U Mursiji su se tu menjali pomenuti Kampaco i izvesni Pedro Llompart, dok su u Eskisehiru pleja igrali Ahmet Tuncer, Yunus Sonsirma i Earl Rowland (dok se nije povredio). Dakle, Baron je cista dvojka, skoro sve vreme igra od lopte, izvanredan je suter, odlicno se krece i koristi blokove. Visoka elevacija prilikom suta, izbacaj brz, najvise voli da sutira iz izlaznih kretnji, posebno kada se otvara na desnu ruku. Ne treba mu puno vremena i prostora da uputi sut, pogadja i preko ruke, moze da se zapali i veze nekoliko trojki u kratkom vremenskom periodu.

      -Igra mu se u velikoj meri bazira na sutu spolja, ne ide cesto na prodor, a i kada ide to je mahom desni ulaz, sa promenljivim rezultatima. Baci i poneki flouter, ali generalno nema fizikalije da bude prodor igrac i protiv kvalitetnijih odbrana ima problema sa finisiranjem. Retko ide na liniju za slobodna bacanja.

      -Pristojan je dodavac, solidno cita igru iz izlaznih kretnji i urucenja, ali su to mahom sve jednostavna dodavanja desnom rukom. Pritom, protiv agresivnijih i duzih defanzivaca ima problema da provuce neke pasove, jer je prekratak da bi kreirao uglove za dodavanja. Pametan je igrac, nije sebican, nece gubiti lopte, ali definitivno nije neki kreator.

      -Prosecan ball handler, zaista nije puno igrao sa loptom, al' i to sto je igrao me nije impresionirao. Mahom se oslanja na jednostavne prednje promene da kreira sebi prostor za sut. Ne deluje mi kao neka pretnja u izolacijama, tesko da moze steci prednost u odnosu na defanzivca bez blokova. Malo mi je sumnjivo koriscenje leve ruke, kako prilikom driblinga, tako i prilikom finisiranja, pa i dodavanja. I prodori su mu uglavnom u desnu stranu, na tu stranu se otvara i iz izlaznih kretnji...

      -U odbrani ne pravi neke velike propuste, nije lenj, retko mu pada koncentracija, al' je dovoljno "namestiti" ga na blok da napadac stvori inicijalnu prednost i tu je prica manje vise gotova, jer je prekratak da bi mu posle zasmetao prilikom suta/prodora/dodavanja. U sustini, ne radi on nista posebno pogresno, al' ga fizikalije bas limitiraju da ostvari bilo kakav uticaj na ovoj strani terena. Trudili su se da ga pomere od lopte, al' danas ekipe uglavnom imaju vise ball handler-a u petorci, pa bi ga svakako uvlacio u pik onaj koga cuva. A i da ne brani igraca sa loptom, koja je pa korist od njega na strani pomoci... Eskisehir je povremeno izvlacio i zonu, al' to je na timskom nivou izgledalo presmesno.

      Sve u svemu, nije mi bas jasno koja je poenta dovodjenja ovakvog igraca. Cinjenica je da ima vrhunski sut i neke poene u rukama, al' on em nije za startnog pleja - jer nije plej, em nije za startnu dvojku - jer definitivno nema fizikalije da to igra na nekom visem nivou. Uz to, americkih undersized sutera/skorera na trzistu uvek ima najvise, siguran sam da se mogao naci neki koji bi nedostatak visine kompenzovao vecim rasponom ruku, boljim atleticizmom i generalno vecim upside-om. Baron mi pak deluje kao ozbiljan igrac za ne toliko ozbiljne ekipe, a neozbiljan igrac za ozbiljne ekipe. Ako nastavimo sa ovakvim potezima, bojim se da cemo se eliminisati iz ove druge grupe...

      Comment


      • Jer se naravno po prvom pojačanju odmah vidi koja će biti fizionomija tima. Hajde sačekaj oktobar da vidimo ko će sve doći pa ćemo onda o detaljima. Meni je Baron odličan potez, prava ona prangijica na koju uvek možeš da se osloniš, nešto što nam je nedostajalo u određenim delovima prošle sezone.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Skauting je dobar i ne bih ja tu mnogo mjenjao, on ce nama sigurno igrati PG 10ak min po mecu u paru. Vjerujem kad nam primarni napad ne prodje da ce on na 10sec napada dobiti loptu da igra pick ili da se dize na sut.
          Imajuci u vidu sve, on je jeftinija varijanta Feldina, sto znaci da ce Feldin out a da ce se uloziti nesto vise u dobrog PG ili par njih. To bi imalo smisla, no sacekajmo kraj oktobra pa da vidimo kakva je vizija trenera, odnosno kako ce se uklopiti svi igraci sa svojim vrlinama a i manama.

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Uz to, americkih undersized sutera/skorera na trzistu uvek ima najvise, siguran sam da se mogao naci neki koji bi nedostatak visine kompenzovao vecim rasponom ruku, boljim atleticizmom i generalno vecim upside-om.
            Imali Maju prošle sezone, pa bila najveći kancer ekipe.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Znaci Baron = suvi prosek.
              Ako ce da zameni Feldina onda moze biti Ok, ali ce biti zajebano sa tom visinom da igra na dvojci. Ako ostane - divota.

              Comment


              • @nas bravo, pogodio si fino..

                Sad je 16 Jul i jos nismo culi i videli od predsednika sta se desavalo prosle sezone. Koliko su izvukli od ulaznica, profita i koliki je minus i kome se sve duguje...Opet ista floskula i svadja sa svima....nivo odgovornosti ravan nuli...

                Pisao sam da je najbolje resenje Ivanovic i to ubedljivo ali Tomic od coveka sa stavom bi hteo ali prosle sezone, sav kredit sto je dao DR -DA da veruju u njega i ako je bilo ocigledno da je teska neznalica i prost covek sto je dokazao sto pljuje klub po kaficima je istrosen. I Tomic dolazi iz pozicije underdoga, bez previse prostora da omane u sezoni. Naravno da je doveo igraca prvo iz svoje agencije, NAS je napisao manje vise sve. Cisto sumnjam da je dosao kao neka druga, treca ili nedao Bog opcija sa klupe i ta uloga nije dobra. Telom ne podseca, ali u principu je igrac tipa Gudelok i po tim jacim ligama gde se siba odbrana se i nije nesto proslavio da kazem Spaniji, mada nije ni bio los. Isporucice on svoje poene, ali ga ne vidim kao lidera ekipe, vec igraca iz senke sto bih voleo da bude. Po meni on je 2/1 ali apsolutna dvojka skorer koja moze da prevede loptu, ali organizaovanje napada to ce malo teze. Mislim da ce mu prijati Odzovi blokovi, jaki i dobice prostora da zasipa. EC kvalitet igraca, tu i jesmo..ali solidan, nista vise i manje od toga..

                Ako gledamo realno, ovo je pravi restart ekipe, ne onaj od prosle godine, vec ovaj...gde prelazimo na nesto nizi nivo,sa sumnjivim finansijama i tesko da cemo imati onako velik budzet kao prosle godine, kojij e bio i najveci u nasoj kampanji EL.

                Ristic je dobar ali kao zamena Jovanovicu, ne mozes tri centra da imas u ekipi sa takvim karakteristikama i nivou igre, prosto svakom ce trebati prostor da se nadogradi,a ne mozes to raditi sa 2-3 centra, tako da verujem da ce Jovanovic u FMP, on mi je tu apsolutni visak...

                Za sad po novim igracima ne vidim defanzivne obrise, po meni je ludilo da ode i Lazic i da dodje Nenadic. Ako budemo imali sistem igre, posebno defanzivni, Lazic mora da bude tu, bez njega i Dangubica ovaj tim ce biti vila promaja..

                Znaci nama treba plej, koji ce da razigra celu ekipu, da igrace ucini boljim, kako centre na pick and rollu,tako i bekove ali i ostatak igraca, sad bio to neki mlitavi Mwil ili neki Jovic, manje vise je svejedno..tesko je naci takve igrace ali ne i nemoguce..

                Nista me do sada nije impresioniralo, doveli smo trenera pocetnika, svakako solidno resenje i treba mu dati sezonu fore,sem ako nesto ne uprska..doveli smo kondicionog i to je ok, ali i normalno valjda za klub koji igra u EC, tu smo i dalje poslednji ..

                Po meni je najbitnije pogoditi pleja da razigra ekipu, da Tomic gleda bar malo unapred i da mu glavni cilj bude za dve sezone povratak u EL, moze i ove ali da polako sklapa neki sistem igre po kojem cemo biti prepoznatljivi i da se igraci dizu iz dana u dan.

                Igraci kao sto su Keselj, Covic i Antic ne bi smeli ostati u klubu i to ce pokazati kakvu ruku ima Tomic, da budem iskren ocekujem jos jednog pleja i undersize peticu, bez ta dva igraca, koja ce biti iz prve petorke, mi nemamo sta da trazimo protiv Buducnosti, o EC da ne pricam..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  @nas bravo, pogodio si fino..

                  Sad je 16 Jul i jos nismo culi i videli od predsednika sta se desavalo prosle sezone. Koliko su izvukli od ulaznica, profita i koliki je minus i kome se sve duguje...Opet ista floskula i svadja sa svima....nivo odgovornosti ravan nuli...

                  Pisao sam da je najbolje resenje Ivanovic i to ubedljivo ali Tomic od coveka sa stavom bi hteo ali prosle sezone, sav kredit sto je dao DR -DA da veruju u njega i ako je bilo ocigledno da je teska neznalica i prost covek sto je dokazao sto pljuje klub po kaficima je istrosen. I Tomic dolazi iz pozicije underdoga, bez previse prostora da omane u sezoni. Naravno da je doveo igraca prvo iz svoje agencije, NAS je napisao manje vise sve. Cisto sumnjam da je dosao kao neka druga, treca ili nedao Bog opcija sa klupe i ta uloga nije dobra. Telom ne podseca, ali u principu je igrac tipa Gudelok i po tim jacim ligama gde se siba odbrana se i nije nesto proslavio da kazem Spaniji, mada nije ni bio los. Isporucice on svoje poene, ali ga ne vidim kao lidera ekipe, vec igraca iz senke sto bih voleo da bude. Po meni on je 2/1 ali apsolutna dvojka skorer koja moze da prevede loptu, ali organizaovanje napada to ce malo teze. Mislim da ce mu prijati Odzovi blokovi, jaki i dobice prostora da zasipa. EC kvalitet igraca, tu i jesmo..ali solidan, nista vise i manje od toga..

                  Ako gledamo realno, ovo je pravi restart ekipe, ne onaj od prosle godine, vec ovaj...gde prelazimo na nesto nizi nivo,sa sumnjivim finansijama i tesko da cemo imati onako velik budzet kao prosle godine, kojij e bio i najveci u nasoj kampanji EL.

                  Ristic je dobar ali kao zamena Jovanovicu, ne mozes tri centra da imas u ekipi sa takvim karakteristikama i nivou igre, prosto svakom ce trebati prostor da se nadogradi,a ne mozes to raditi sa 2-3 centra, tako da verujem da ce Jovanovic u FMP, on mi je tu apsolutni visak...

                  Za sad po novim igracima ne vidim defanzivne obrise, po meni je ludilo da ode i Lazic i da dodje Nenadic. Ako budemo imali sistem igre, posebno defanzivni, Lazic mora da bude tu, bez njega i Dangubica ovaj tim ce biti vila promaja..

                  Znaci nama treba plej, koji ce da razigra celu ekipu, da igrace ucini boljim, kako centre na pick and rollu,tako i bekove ali i ostatak igraca, sad bio to neki mlitavi Mwil ili neki Jovic, manje vise je svejedno..tesko je naci takve igrace ali ne i nemoguce..

                  Nista me do sada nije impresioniralo, doveli smo trenera pocetnika, svakako solidno resenje i treba mu dati sezonu fore,sem ako nesto ne uprska..doveli smo kondicionog i to je ok, ali i normalno valjda za klub koji igra u EC, tu smo i dalje poslednji ..

                  Po meni je najbitnije pogoditi pleja da razigra ekipu, da Tomic gleda bar malo unapred i da mu glavni cilj bude za dve sezone povratak u EL, moze i ove ali da polako sklapa neki sistem igre po kojem cemo biti prepoznatljivi i da se igraci dizu iz dana u dan.

                  Igraci kao sto su Keselj, Covic i Antic ne bi smeli ostati u klubu i to ce pokazati kakvu ruku ima Tomic, da budem iskren ocekujem jos jednog pleja i undersize peticu, bez ta dva igraca, koja ce biti iz prve petorke, mi nemamo sta da trazimo protiv Buducnosti, o EC da ne pricam..
                  Slažem se sa većinom,ja očekujem da dodju dva pleja i ozbiljan igrac na poziciji 4/3,centre mislim da vise nećemo dovoditi

                  Comment


                  • Na 4 samo sa Jankelom duva zesca promaja....

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Na 4 samo sa Jankelom duva zesca promaja....
                      Promaja ne postoji.

                      Comment


                      • Pre svega mi osim Ristica nemamo centra. Zaboravite na ozbiljnu ulogu Oja. Nece to tako lako ici.
                        Treba nam jos jedan centar I cetvorka sto se igraca unutra tice.
                        Ili igrac tipa 4/5 I neka opcija na 4/3 ili 3/4

                        Comment


                        • A ladan beton?
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Pre svega mi osim Ristica nemamo centra. Zaboravite na ozbiljnu ulogu Oja. Nece to tako lako ici.
                            Treba nam jos jedan centar I cetvorka sto se igraca unutra tice.
                            Ili igrac tipa 4/5 I neka opcija na 4/3 ili 3/4
                            Па овако нешто би могло бити добро

                            3/4 Симанић
                            4 Јанковић
                            4/5 појачање
                            5 Ристић, Оџо

                            Ту би ово 4/5 појачање требало да буде озбиљнији играч.

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Pre svega mi osim Ristica nemamo centra. Zaboravite na ozbiljnu ulogu Oja. Nece to tako lako ici.
                              Treba nam jos jedan centar I cetvorka sto se igraca unutra tice.
                              Ili igrac tipa 4/5 I neka opcija na 4/3 ili 3/4
                              Upravo tako. S tim da je uvek teze naci igrace koji kvalitetno pokrivaju dve pozicije, od onih koji pokrivaju jednu.

                              Ja ne vidim da mi u ovom trenutku imamo jednog igraca startnog kalibra, a upuceni najavljuju jos samo dva pojacanja (ne racunajuci FMP vedete)... Ako je to istina i ako nemamo tajni plan za kidnapovanje Kalatesa i Singltona, ne vidim kako taj tim moze biti konkurentan.

                              I da se razumemo, ne mislim da je to smak sveta, nagledao sam se svakakvih Zvezdinih timova, ali onda moramo biti realni sto se tice ocekivanja i naoruzati se strpljenjem, jer ce nam trebati... Lozenje da osvajamo ABA ligu i idemo daleko u Evrokupu bi bilo potpuno neutemeljeno sa takvim rosterom.

                              Comment


                              • Originally posted by Nas View Post
                                Upravo tako. S tim da je uvek teze naci igrace koji kvalitetno pokrivaju dve pozicije, od onih koji pokrivaju jednu.

                                Ja ne vidim da mi u ovom trenutku imamo jednog igraca startnog kalibra, a upuceni najavljuju jos samo dva pojacanja (ne racunajuci FMP vedete)... Ako je to istina i ako nemamo tajni plan za kidnapovanje Kalatesa i Singltona, ne vidim kako taj tim moze biti konkurentan.

                                I da se razumemo, ne mislim da je to smak sveta, nagledao sam se svakakvih Zvezdinih timova, ali onda moramo biti realni sto se tice ocekivanja i naoruzati se strpljenjem, jer ce nam trebati... Lozenje da osvajamo ABA ligu i idemo daleko u Evrokupu bi bilo potpuno neutemeljeno sa takvim rosterom.
                                Stizu jos minimum 2 stranca. Ne racunam tu Oja

                                Comment

                                Working...
                                X