Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja jedinu dilemu imam kada je u pitanju Alimpijevic.
    Tim je sasvim dobar a ubedjen sam da ce tokom sezone biti i dopunjen sa jednim igracem unutra.
    Ja ne sumnjam da imamo dobar tim. Ali imao ga je i Milivoje Lazic.

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Ja jedinu dilemu imam kada je u pitanju Alimpijevic.
      Tim je sasvim dobar a ubedjen sam da ce tokom sezone biti i dopunjen sa jednim igracem unutra.
      Ja ne sumnjam da imamo dobar tim. Ali imao ga je i Milivoje Lazic.
      Ali Milivoje Lazic je gubio od Zadra i Splita i prii tom sto mnogi ne znaju nije ima kontrolu nad timom
      pogotovu nad starijim delom ekipe tako da nije za uporedjivanje uopste.
      Zvanicni mecevi nisu ni poceli a ovde se spominje scenario Milivoje Lazic ne mogu verovati zaista.
      Trener ima zadatak da drzi primat u abi i domacim takmicenjima i tu treba posmatrati da li to radi a ne na utakmicama
      protiv finaliste evrolige sa kojim ni sa DR na klupi nismo mogli parirati.
      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

      Comment


      • Jebeno je biti Cigan.

        Comment


        • Dajte bar jedan mesec takmičarske košarke, davidimo i tim i trenera.
          Nemojte se upoređivati sa parizanom, oni bi se odmah menjali sa nama u rosterima.

          Comment


          • Rocesti je doktor za Gosa,dajte malo vremena a na kraju krajeva videce se i u direktnim duelima

            Comment


            • Gledao sam Alimpijevića više puta, uvek viče, skače, nervira se. Sinoć mirno hoda i snima igru. Verovatno snima situaciju, šta ko može, koju akciju protiv jake ekipe. Dobro je ovo da vidimo mane. Najgluplje bi bilo da smo igrali ovaj super-kup u Baru, razmontirali ABA ligaše i mislili da smo super ekipa, svi srećni.
              Last edited by Hogar; 23-09-17, 09:37.

              Comment


              • Ne treba potencirati igrace individualno jos uvek, jer nam je timski koncept i uigranost trenutno kanal tako da kvalitet koji imamo se ne vidi na terenu. U ovoj ekipi ima 4 igraca koji mogu za sebe da odigraju, a to je Rochestie, Feldeine, Radicevic samo na ulazu i Jankovic kad igra face up prema kosu, i mozemo kao bonus da dodamo Bjelicu koji moze da uguzi neke lake 4ke. To je to. To je jedini individualni kvalitet koji mi mozemo da pokazemo van svake sheme, uigranosti i koncepta. Dakle, to je veoma siromasno da mozemo bez koncepta da igramo na visokom nivou.

                Sve ostale igrace koje imamo na rosteru je potrebno razigravati na razlicite nacine. Meni taj deo najvise fali ovde, a individualno mislim da nemamo mi tanku ekipu pa ni za EL. Ali da bi u EL mogao da imas rezultate moras da budes na zemlji u konceptu, to valjda treba da razume svaki Zvezdas do sada ako je gledao kako smo raskantavali Maccabi i ostale koji igraju na foru, pusti 5 crnca da divljaju. Jedini veliki minus ovog rostera je skok kad su u pitanju individualni kvaliteti. Za ostale stvari ima talenta. Ima tu puno igraca koji sutiraju, ima tu dosta dobrih defanzivaca spolja, ima dosta igraca koji napadaju obruc i kos. Dakle sa dobrim konceptom mozemo mi opet da budemo konkurentni ali on mora da se uigra i napravi. Brine sto se ne vidi na tekmama ali videcemo danas, mozda se opuste malo pa to zalici na nesto. Skok cemo tesko resiti bez nekog tumbanja u rosteru, ili da se zrtvuje tranzicija/tempo zarad istog sa pomoci.

                Comment


                • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                  Jebeno je biti Cigan.
                  Sto jes` - jes`
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by Daba View Post
                    Ali Milivoje Lazic je gubio od Zadra i Splita i prii tom sto mnogi ne znaju nije ima kontrolu nad timom
                    pogotovu nad starijim delom ekipe tako da nije za uporedjivanje uopste.
                    Zvanicni mecevi nisu ni poceli a ovde se spominje scenario Milivoje Lazic ne mogu verovati zaista.
                    Trener ima zadatak da drzi primat u abi i domacim takmicenjima i tu treba posmatrati da li to radi a ne na utakmicama
                    protiv finaliste evrolige sa kojim ni sa DR na klupi nismo mogli parirati.
                    Stoji sve to. Zato sam i pisao da sacekamo zvanicne meceve.

                    Comment


                    • Ma ovo nije reper za sta sledi ali pokazuje trenutne slabosti tima a to je igra dole. Sad da je tu DR pa da se I ponadam, nemam razloga da verujem ALimpijevicu dok se ne dokaze. Licno ga ne kritikujem, ali sam je rekao defanzivni tim pravi... U celom timu nema 4 defanzivca I to mi namece neko misljenje ali ajde da sacekamo...

                      Ipak je covek dobio proverene EL igrace, na vreme I do polusezone mora to da lici na nesto naravno.

                      Meni jako smeta izjava mi smo tu smao zbog ABA lige EL koliko pibeda bude bice...Ako pravis tim za EL da napadnes F8 u ABA ligi sigurno neces imati problema.

                      Dangubica ocekujem nesto vise.. Rocesti I Lesort najbitniji, Feldin factor x po meni...uz Alimpijevica, to sto vise, gleda ili sta god drugo radio ne znaci apsolutno nista a videcmeo posle par veznaih poraza ako dodje kakav je pod pritiskom kad braca cigani vec krneuli paljbu zbog poraza protiv Olimpijakosa, doduse vise zbog igre nego zbog samog poraza
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Ma ovo nije reper za sta sledi ali pokazuje trenutne slabosti tima a to je igra dole. Sad da je tu DR pa da se I ponadam, nemam razloga da verujem ALimpijevicu dok se ne dokaze. Licno ga ne kritikujem, ali sam je rekao defanzivni tim pravi... U celom timu nema 4 defanzivca I to mi namece neko misljenje ali ajde da sacekamo...

                        Ipak je covek dobio proverene EL igrace, na vreme I do polusezone mora to da lici na nesto naravno.

                        Meni jako smeta izjava mi smo tu smao zbog ABA lige EL koliko pibeda bude bice...Ako pravis tim za EL da napadnes F8 u ABA ligi sigurno neces imati problema.

                        Dangubica ocekujem nesto vise.. Rocesti I Lesort najbitniji, Feldin factor x po meni...uz Alimpijevica, to sto vise, gleda ili sta god drugo radio ne znaci apsolutno nista a videcmeo posle par veznaih poraza ako dodje kakav je pod pritiskom kad braca cigani vec krneuli paljbu zbog poraza protiv Olimpijakosa, doduse vise zbog igre nego zbog samog poraza
                        Ja nigde nisam cuo ni jednu jedinu izjavu nikoga iz Zvezde da se napada f8 vec da se juri aba liga i domaci trofeji.
                        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                        Comment


                        • Pozdrav dobri ljudi!
                          Nisam gledao ni jednu utakmicu u pripremnom periodu jer mi vreme nije dozvolilo, ali imam zelju da bacim par zapazanja vezanih za kompoziciju tima ovako "napamet".
                          Light side - Primenjuje se nesto sto bi se moglo nazvati "Partizanov recept" - zadrzati radilice, dodati par povratnika, par prospekta i strance da daju koseve. Tehnicki gledano, tim nam je spoj mladosti i iskustva. Imamo dva ozbiljna projekta u Lesortu i Radicevicu, na koga se ja kladim iz ove generacije Zvezde. Na tim pozicijama imamo po jednu iskusnjaru (Pero i Roceseti) da budu mentori i lideri, kao skorera na dvojci. Zadrzane su radilice na pozicijama 2 i 3 (Laza, Danguba i Dobric) koje garantuju zestok pritisak na loptu i mogucnost da nastavimo neke Radonjine ideje. Radicevic isto ima dobre predispozicije da igra odbranu. U vreme kada nema dobrih dostupnih domacih igraca bacili smo oko preko bare na nedokazane prospekte da vidimo moze li se tu nesto izvuci.
                          Dark side - I pored svih svetlih strana meni ovo pre lici na roster ozbiljne EC ekipe nego na mladu EL ekipu koja ce gristi (al sam neki darker, iz neba pa u rebra)... Razlog za to je plafon ekipe. Imamo na bitnim pozicijama iskusne igrace kojima je (vise nego ocigledno) prosao zenit (Pero, Rocesti, Milko). Feldin iza sebe ima u najboljem slucaju sarenu sezonu. Za svu cetvoricu je pitanje hoce li se zavrsiti njihov pad, a ne da li ce rasti. Laza je to sto jeste, a bojim se i Danga. Keselj je sve ono lose sto je bio i sto sta jos novo lose. JJ su veliki macak u dzaku, ali to smo valjda i ocekivali. Rast iznutra je moguc/ocekivan jedino kod Lesorta i Radicevica (i Dobrica).
                          Attack of the clones - imamo manjak igraca koji znaju sa loptom. U timu imamo dominantnog pleja koji bi u teoriji kreirao i za sebe i za druge, back-upa koji je "jurisnik" i Feldina koji moze da posluzi kao sekundarni kreator. Iza njih upitno je ko ume da vodi loptu. Laza ne svakako, ni Dobric ni Kes, pa ni Danga i pored oreola pleja u mladjim kategorijama. Verujem da ce se dati Dangi da posle pika naskace na prostor izmedju bacanja i kapice (to je pogadjao u odlicnim procentima). Verujem da ce Milko i Pero biti ispusni venitli i/ili da ce imati izuzetno bitnu ulogu u napadu u smislu da ce lopta ici dosta kroz njih. Ali fali neki kombo, neki ludak... Prosle godine su bili tu i Djenka i Gudura...
                          Episode IV - Radonja je izuzetno voleo tvinere i sjajno ih koristio. Kod njega je uvek postojao strah zbog pozicije 4 i uvek smo prizivali mitsku zver. A Radonja? Radonja je napravio Kalinu i reanimirao Simona. Tvinera takvog tipa u ovoj ekipi ne vidim. I Danga i Kes su previse tanki odbrambeno za cetvorke. Danga nvr. ni napadacki ne moze da iskoristi ako ga cuva sporiji igrac, dok Kes svakako moze da prangija ala Sima, ali... Jel ko gledao Kesa u Belgiji prosle godine? Pa Rale je delovao kao neuporedivo ozbiljniji igrac (taj odbrambeni krater i napadacka crna rupa bi legla ovom timu. Ofc, ovo je sala, ali sa elementima zbilje. Nemamo low post opciju, a imamo manjak poena. A zadovoljstvo gledati Raleta i Peru u tandemu kako ne mogu da trce ali hoce da udare bi bilo neprocenjivo ). Dalje, kako i igrati tvinera (koga nemas) uz centre krajnje upitnog skoka? Opet, Radonja je sigurno odlicno znao zasto mu Milko nije igrao 4orku... Opet, on nam je tu prva uzdanica. Jankovic mi deluje znacajno bolje od Jovanovica, ali pre svega jer u ovog drugog nemam ni trunku poverenja (sacuvajte ovo za quote, ali do NG mislim da ce Apic biti korisniji od Jovanovica). Deluje interesantno, licem ka kosu, sut, deluje kao ludak, samo susret sa ovim nivom kosarke moze biti bolan. Mozda Davidovac koji ima iq i sut, ali fizicki je.... Cim i njega pominjem jasno je kolika je ovo rupa.
                          Han Solo - Crvena Zvezda i Alimpije. Ovo drugo zvuci mracno, traziti od trenera debitanta mnogo, ali tako ti je to kad udjes u trenerku sa nasim dresom. Ovaj tim je potrebno ukomponovati da sve puca i drzati ga pod stalnom tenzijom. Laza i Pero ce mu tu biti desne ruke. Svaki blok se mora postavljati da prsti, svaka odbrana da kida. U napadu treba izmisliti nesto peto sem p&r sa Lesortom, p&p sa svim ostalim visokim i "kruga" i izolacije za Feldina. Sigurno cemo biti prinudjeni da igramo sa dva pleja, da bi odrzavali napad podmazanim. Imamo igrace koji mogu postavljati muske blokove (Pero, Lesort, Laza), tako da treba oslobadjati Feldina na 45 i lake igrace ala Danga i Dobric na katovima pod kosem. Treba nam i tajno oruzje, "Guduroliko", koje ne vidim, ali mu se nadam. I, bojim se, potrebna je cetvorka sa poenima u rukama.
                          Rogue one - I da... Deluje da je Covic pravio prelazni rok, ovaj tim tako lici na njega. Imena-igraci "koje je gledao", mladi prospekti "koje je gledao" (Radicevic) i "o kojim se pricalo, a reeeetko ko ih je gledao" (JJ). Zvuci kao da nam ekipu sastavlja Tibs ili Dok, sto tesko da ce imati happy and . S druge strane, posao mozda nije ni mogao biti znacajno drugacije obavljen. Nije se islo na "high risk - high reward" scenario sa divljm bekom, nije se imalo para za jace domace igrace jer ih i nema, ponuda za Gudurica je bila jedna od onih koje se ne odbijaju, interesantna dva mlada Amera su dovedena u FMP...
                          A new hope - Ma, samo naklapam, cekajmo da pocne ABA, pa vidimo kako to sve zaista izgleda... Ovo na pripremama (ponavljam da nisam gledao) sa visokim izlaskom na pik je skroz ok za pripremni period, treba isprobati sve i svasta, ali i dalje ne treba uzimati kao ultimativnu taktiku (mada nije da nema pokrica, Lesort deluje da ima noge za to, Jankovic ili Pero ili Milko rotiraju ka sredini, spoljni pokrivaju, mozda i imamo ekipu koja to treba da igra, makar u delu utakmice. I makar u teoriji). A u praksi mozemo se nadati necemu velicanstvenom. Ovo je ipak Zvezda!
                          PS Sorry na predugom postu gde sam verovatno isponavljao mnogo toga sto ste pisali, nov sam, necu vise ;)

                          Comment


                          • Ala dragi Bože koliko pesimizma, a obična prijateljska utakmica! Do prije 2 dana komentari da je ovo nikad brutalniji tim, napada se f4, a sad komentari da je ovo sve očaj, bolje da ne igramo Evroligu itd. Žalosno! Možemo mi još 50 trofeja uzeti, nikad mi nećemo biti košarkaška publika nastavimo li ovako! Svako je od nas doktor košarke, veći i od Žeravice i Slavnića. Alo ljudi, 11 igrača je novih tu + trener novi! Šta očekujete vi? Da dobijamo ove pripremne sa 46 razlike? Muka mi je, života mi. Srećno momci, vjerujem u vas! Ovi pesimisti neka prate neki drugi sport, muka mi je od ovolikog mračenja!
                            Last edited by mikara92; 23-09-17, 10:25.

                            Comment


                            • Pozdrav i tebi sto udje, Geronimo.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • To je mislim duznost svakog tima koji igra EL da se bori za F8. Apsolutno svaki tim mora da ima te ambicije I da pravi tim po tome. Glup je da gledamo Cedevitu I po tome pravimo tim. Kad napravis tim da mislis da mozes da se boris za F8 onda Cedevita nije problem...

                                Moras uci dobro u EL da bi sale bile pune I pobedjivati, sto automatski znaci da se boris I za F8 ne moras proci ali moras biti u igri...Mada to sve oko zakupa itd ko zna sta se radi, sma Bog zna... Mislim da nam malo fali za F8 centar I da smo doveli recimo Zagorca mesto Keselja itd...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X